02 marzec 2021, 12:22:59

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Juby

1
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
Dzisiaj o 07:15:10
Poszło na pw. ;)
2
W dokrętkach brali udział Affleck, Fisher, Manganiello, Leto, chyba Harry Lennix i ktoś jeszcze. Henry i Gal otwarcie pisali, że nie brali w nich udziału, reszta głównej obsady chyba też nie. Ostatni raz gdy Henry grał tę postać, wyglądał tak:

3
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
01 marzec 2021, 20:17:25
W Łodzi akurat jest kilka opcji przerobienia kaset w DVD, w dodatku dość tanio. Mogę podesłać na pw numer do faceta, z którego usług korzystałem półtora roku temu.

G. Postaram się wrzucić i podesłać na pw.
4
Cytat: LelekPL w 01 marzec  2021, 19:40:37W ramach pocieszenia, to chyba nie był jego ostatni dzień na planie jeśli teraz weźmiemy dokrętki do Snyder Cut pod uwagę.
Te, w których nie brał udziału? Czy coś się zmieniło pod tym względem?
5
Teraz co poniektórzy przesadzają. Pomysł na nowego Supermana (czyt. nie Henry'ego Cavilla) i na innego Supermana niż Clark Kent mi się nie podoba, ale nie wiem gdzie wy widzicie reklamowanie tego filmu faktem zmian koloru skóry / płci, czy coś w tym stylu, skoro jeszcze wszystko jest w fazie pogłosek i przygotowań. Zresztą, mnie robienie female wersji jakichś filmów w ogóle nie przeszkadza ("Pogromczynie duchów" mi się podobały, Ocean's 8 nie, ale z zupełnie innych powodów), gorzej ze zbędnymi eRkami i to jak w ostatnich latach niektórzy już w marketingu podkreślają, że ich filmy będą rated-R (co kiedyś było normą i nie trzeba było ego podkreślać 10 razy).

A wracając jeszcze do mojego stwierdzenia, że Henry Cavill to najbardziej zmarnowany aktor w gatunku superhero - do sieci wyciekła fotka z jego ostatniego dnia na planie w roli Supermana.:( Kiedyś Elton John śpiewał taką piosenkę,
 It's sad, so sad, it's a sad, sad situation
  And it's getting more and more absurd.
6
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
01 marzec 2021, 18:14:51
Cytat: Gieferg w 01 marzec  2021, 01:37:55Szkoda, że nigdzie nie idzie znaleźć lektora z TVP (ponoć czytali Szczotkowski I Gajewski a ich lubię nawet bardziej niż Uttę).
TVP wyemitowało tylko część odcinków, jeśli się nie mylę. Nigdy nie widziałem nawet fragmentu odcinka z telewizyjnej dwójki (gdy je emitowano byłem bobasem, a w czasach internetów nie spotkałem się dotąd choćby z sample tej wersji).

Napisałem do Wolanda, ale po 15 latach odkąd je robił nie ma już napisów do TASu. Ze swojej strony mogę poratować tylko napisami z oryginalnych DVD do odcinków 1-14 (kolejność produkcji), które mam, tylko musiałbyś napisać jak z nich wyciągnąć napisy.

Pobrałem GoldWave i zapisałem te odcinki w wav (w mp3 wyskakiwał jakiś błąd). Teraz napisz jak ci to wysłać / na jaki portal mogę to darmowo wrzucić, bo każda ścieżka waży 205 MB i mailem nie pójdzie. Z odcinkami 34-51 rzeczywiście mam bardzo pierdzącą wersję, którą trudno słuchać. Jednak dla odc. 51 zrobiłbym wyjątek i się przemęczył, bo gdy Polsat skończył emitować Batmana pod koniec 1999, tylko "Człowieka, który zabił Batmana" miałem nagranego na kasecie, więc do zakupu pierwszej płyty DVD z serialem (gdzieś w 2007 roku) to był jedyny odcinek, którego mogłem powtarzać / jedyny do którego wracałem i mam do niego szczególny sentyment.
7
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
28 luty 2021, 22:29:07
Sens zbierania jest zawsze. Na HBO mogą coś wrzucić, potem mogą to zdjąć, a kupionej płyty nikt ci nie zabierze, nie zmieni zawartości wbrew twojwj woli, itd.

Ale jeśli na ich platformę trafi TAS w full HD z dodanym lektorem z Polsatu (czemu nie? Netflix wrzuca filmy z klasycznymi lektorami z vhsów z lat 90-tych), lub nowym dubbingiem (nie Radkiem Pazurą w roli tytułowej) byłoby super. Nie wiem czy wtedy w końcu zacząłbym płacić za jakiś streaming, ale na pewno trafiłoby do sieci i zaktualizowałbym wersje, które mam na płytach. :)
8
Inne filmy i seriale / Superman & Lois
28 luty 2021, 20:50:21
Lois to chyba najbardziej krytykowany casting tego serialu (i Supergirl). U mnie na razie nie zapisała się ani na plus, ani na minus.

Tyler Hoechlin jest... okej, ale mam kilka uwag odnośnie jego wyglądu: 1) Kiepski kostium (choć i tak o niebo lepszy od tego z Supergirl); 2) wiem, że nierozpoznawanie Supermana w Clarku od dawna nie ma za grosz sensu, ale poza okularami mogliby też jak wszyscy poprzednicy trochę zmieniać mu fryzurę :P 3) i czemu zawsze nosi taki 2-dniowy zarost, jak evil-Superman z trzeciego filmu z Reevem?To bardziej pasowałoby mi do Bizarro, niż do Człowieka ze stali...
9
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
28 luty 2021, 20:44:37
Te odcinki mam na pewno (brakuje mi tylko kilku z TNBA, ale to już po 85. odcinku), ale na wszelki wielki podaj tytuły, bo są dwa różne spisy (wg daty wydania i daty emisji), to w tygodniu pobiorę któryś z tych programów i spróbuję przekonwertować.

Fatalną jakość dźwięku przełknąłbym bez problemu (dodawałaby to nawet trochę klimatu 90s), ciesz się, że przynajmniej masz możliwość oglądania obrazu lepszego niż ja, o takiego:


Chyba to mnie powstrzymuje przed startem powtórki całości, którą odkładam już dobre 5-6 lat odkąd skompletowałem 99% odcinków (niestety, góra 30 ma jakość obrazu DVD, a nie tę zripowaną z Polsatu).
10
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
28 luty 2021, 11:00:15
Spytaj Wolanda, bo chyba kiedyś robił napisy do TASu (tylko nie wiem do ilu odcinków). Jego adres mailowy masz w jego podpisie w działach, które budował. A jeśli wolałbyś lektora (Utta), to daj znać jak wyciągnąć ścieżkę dźwiękową z odcinków w avi, bo chyba mam większość na starych płytach (niektóre z TNBA są z dubbingiem).
11
Nie interesuje mnie ogólny odbiór, tylko mój własny. DC miało całe 2 udane filmy, na 9, Fantastyczne zwierzęta zaliczyły lipę już przy drugim filmie, a ich wielkie potwory rozczarowują mnie za każdym razem.

Tymczasem obejrzałem pilotowy odcinek Superman & Lois i jest zaskakująco niezły. Ciekawy pomysł z umieszczeniem akcji kilka lat do przodku, kiedy Clark i Lois są już od lat w związku, mają 14-letnich synów i przenoszą się do Smallville. Efekty, zdjęcia, muzyka - wszystko półkę wyżej od dotychczasowego wykonania seriali od CW. Dam szansę kolejnym odcinkom.
12
Planuję, ale poluję na pierwsze wydanie (z logo DC Comics z lat 2005-2011 - ostatnie, które mi się podobało). Kiedyś nawet widziałem taki egzemplarz w jednym antykwariacie, ale był obity i szybko się sprzedał. Jak kiedyś wyskoczy mi na Allegro, lub OLX na pewno nie omieszkam nadrobić. Póki co, mam przesyt Jokera, wolę nadrobić inne tytuły (np. Catwoman Brubakera).
13
W komiksach, które czytałem, w kreskówkach które oglądałem, w filmach, itd. Supermanem był Superman (czyt. Kal-El, czyt. Clark Kent). To dla mnie jedyny Superman, więc jeśli ogłosiliby film o Jonie Kencie, czy o kimkolwiek innym, moje nastawienie byłoby takie samo. Dopóki film nie powstanie i nie będzie super (jak było ze Spider-Verse), dopóty pomysł na innego Supermana niż ten, którego kocham nie będzie mi się podobał. Z tym, że mówimy o Warner Bros. - wytwórni filmowej, która podkopuje swoją reputację i spieprza praktycznie każdą franczyzę w swoim posiadaniu od dobrych pięciu lat (DCEU, Godzillaverse, Potterverse). Trudno w tym wypadku zachować optymizm.
14
No tak, oczywiście że mogą. Myślę jednak, że da się je czytać samodzielnie, ja na przykład nie jestem na bieżąco z Uniwersum DC, a Doomsday Clock przebrnąłem bez problemów, Przeklętego też przeczytałem, choć Jokera nie miałem w rękach.
15
To Warner Bros. Konkretny plan w ich wypadku to coś co nie zdarzyło się od lat. :P