16 Lipiec 2020, 19:04:15

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Funky

1
Inne komiksy / Odp: Ulubione kadry z komiksów
14 Lipiec 2020, 22:43:26
Bardzo fajny Batman ale Catwoman bardziej przypomina mi Mousewoman ;)
2
Offtopic / Odp: Sport
14 Lipiec 2020, 00:40:06
Dzisiaj Legia jest poza zasięgiem dla reszty Ekstraklasy i jest niczym jak Wisła na początku lat 2000. Cieszy mnie przyzwoita forma Lechii Gdańsk i mam nadzieję że uda się obronić Puchar Polski. No i przede wszystkim cieszy spadek Arki Gdynia i tego że  miasto wybuli mniej kasy na piłkę kopaną w ramach promocji sportu ;)
3
Jest to bardzo frustrujące i ten czas powinni nam osłodzić wypuszczeniem oficjalnych fotek. A tutaj zupełna cisza >:( . Niech dadzą fanom coś co podtrzyma zainteresowanie tym filmem.
4
Kilka lat temu byłbym zachwycony ale po Gotham straciłem zapał do serialu o Batmanie. Chyba że będzie to mieć odpowiedni budżet i twórców którzy pokażą to porządnie. Najpierw niech dokończą The Batman i wtedy będzie można myśleć o serialu. Melodia przyszłości i bardziej ciekawostka.
5
Ok jako że mnie wzięło na wspominki to nie mogę pominąć mojego ulubionego Nolana. Uwielbiam tematykę społeczną tego filmu i to jakie emocje we mnie wywołuje. Jest to produkcja na której byłem najbardziej wzruszony i po wyjściu z kina uroniłem kilka łez. No i jest to historia Bruce`a Wayne`a i jego walki na powrót do normalności i uratowania miasta. Miasta które tutaj jest bohaterem pod nieobecność Batmana. Oczywiście widzę to że Nolan schrzanił sceny walki (nieporadne i niechlujne) oraz śmierć Talii (śmieszna i groteskowa). Być może nie miał serca i cierpliwości do szczegółów ale mimo tych ewidentnych słabości po prostu uwielbiam tematykę i klimat tej części. Batman społeczno-klasowy z umięśnionym zamaskowanym Leninem w tle ;)

10/10
6
Inne komiksy / Odp: Ulubione kadry z komiksów
10 Lipiec 2020, 01:51:51


Henry Claridge jest dla mnie ikoniczną ofiarą Jokera. Uwielbiam wyraz jego pulchnej twarzy i te przerażone szalone oczy ;)
7
Uniwersum Batmana / Odp: Najlepszy rysownik
10 Lipiec 2020, 01:40:58Uwielbiam twórczość Lee Bermejo, jego Joker wygląda tak jakby prezentował się w naszym świecie i dlatego jest tak przerażający. Lubię surowy klimat tych rysunków i są takie jak świat w komiksie brutalne i bezwzględne. 
8
Bat-Filmy / Odp: Batman
10 Lipiec 2020, 01:23:44
Batman stracił w moich oczach w porównaniu z tym jak oceniałem ten film dziesięć lat temu ale posiada tak fantastyczny klimat (noir, gangsterzy) i estetykę że wybaczam mu słabą historię która jest największą bolączką tej produkcji (Joker chcący zagazować miasto i przy okazji przelecieć Vicki Vale :P ) gdzie ciekawiej było u Schumachera (Batman Forever). Oglądajac film Burtona miałem wrażenie że oglądam noir i film gangsterski na sterydach. Wspaniałe kostiumy (płaszcze i kapelusze), wygląd miasta i muzyka zaspokajają mój nienasycony głód estetyki i swego rodzaju piękna. Nie przesadzono z dziwactwami i groteską dlatego ogląda mi się to zdecydowanie lepiej niż kontynuację z 1992 roku.

7/10
9
Ok odświeżyłem sobie ten komiks i jest rewelacyjnie!. Jest tajemnica, okultystyczna ceremonia i mroczne Gotham. Riddler jest taki jak uwielbiam czyli sadystyczny i bawiący się cała sytuacją. Minusem jest że trzeba być mocno skoncentrowanym i czułem się tak jakbym czytał książkę a nie komiks. Z finałem miałem mieszane uczucia i nie mam pojęcia czy cała ta sytuacja wynikała z psychopatii Edwarda czy był opętany przez tego demona (komiksy trzeba czytać kiedy jest się wypoczętym :P ). 8/10
10
Bat-Filmy / Odp: Batman Returns
06 Lipiec 2020, 23:45:46
Ok wzięło mi się na wspominki i tak jak Forever i cały okres Schumachera zyskał w moich oczach tak stracił u mnie Burton a szczególnie Returns. Przede wszystkim największą bolączką tego filmu jest ponura i mroczna groteska która jest pokraczna i dziwaczna. Nie pomaga słaba historia i wolne tempo które sprawiają że zaczynam się nudzić. Co prawda Pingwin jest lepszy niż w komiksie (bardziej przerażający) to w Catwoman jest za dużo szaleństwa i zdziry a za mało złodziejki. Keaton spisuje się dobrze ale nie jest to film bezpośrednio o Batmanie ale też za mało skupia się na psychologii i historii Bruce`a. Zestarzały się dekoracje i to jak klaustrofobiczne i malutkie jest Gotham (jeden plac z dwoma posągami) i nie miałem poczucia że to Hollywoodzka produkcja. Nie potrafię się cieszyć tym filmem i irytuje mnie w nim jego estetyka i klimat.

5/10
11
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
06 Lipiec 2020, 23:20:31
Od jakiegoś czasu nie mogę przestać myśleć o tej produkcji (być może ma to związek ze śmiercią reżysera) i jestem pod dużym wrażeniem jak dobrze mi się ogląda ten nierówny film. Ciekawsza fabuła, lepsze sceny akcji i kapitalna muzyka. Podwyższam ocenę na 6/10 ze względu na swoistą świeżość w porównaniu z Batman Returns Burtona (no i cudowne wspomnienia z czasów dzieciństwa). Jest to jeden z tych filmów który ogląda mi się bardzo przyjemnie i jest relaksujący. Ma swoje wady ale działa na mnie terapeutycznie i sprawia że mam uśmiech na twarzy i poprawia mi się humor. Dobre kino rozrywkowe z urokiem lat 90.
12
Pamiętam jak czytałem ten komiks z dziesięć lat temu w PDF-ie, mroczna historia w której Riddler jest pokazany jako psychopata. Jeden z najlepszych TM-Semiców.
13
Uniwersum Batmana / Odp: Joker
01 Lipiec 2020, 01:23:39
Już sam pomysł na ten komiks średnio mi podchodzi, dziwne. To że ma to być kanoniczne mnie nie przekonuje chciałbym obejrzeć coś co nie odwołuje się w estetyce aż tak do TKJ.
14
No niby może być tak ale miałem na myśli tylko i wyłącznie Batmany Burtona jako prolog i materiał żródłowy do wydarzeń w Beyond. Oczywiście mogą tak zrobić jak ty piszesz Johnny ale to dla mnie będzie zbyt cudaczne i dziwne ;)
15
Cytat: Juby w 30 Czerwiec  2020, 08:39:24To, co stworzył Burton już było wplątane w nowe uniwersum, konkretnie w "Arrowverse" od CW, w którym Bruce Wayne-Keaton pojawił się na pierwszych stronach gazet, a gościnny występ zaliczył Alexander Knox (ponownie zagrał go Robert Wuhl).

Tylko dotyczy to serialu a nie całego DC Extended Universe i coś takiego postrzegam bardziej jako easter-egg i puszczenie oka do fanów. (Knox był drugoplanową postacią). Połączenie Batmand Beyond i Batmanów z 89 i 92 pod względem fabularnym wydaje mi się praktycznie niemożliwe. Jak Depp miałby się odwoływać (w przekonujący sposób) do Nicholsona i jego Jokera? U Burtona po prostu zginął i tyle koniec historii. Chyba że Depp z przyszłości będzie jakimś psychofanem ( może synem z nieprawego łoża?) Nicholsona i za pomocą nauki przeistoczy się w nowego Jokera. Ale takie rozwiązanie będzie bardzo przewidywalne i nudne.  Prawda jest taka że bez charyzmatycznego złoczyńcy serial lub film daleko nie zajedzie. Nie pomaga animowany Beyond gdzie przeciwnicy byli po prostu słabi i nie ma się do kogo odwołać.