Forum BatCave

Inne => Inne filmy i seriale => Wątek zaczęty przez: Altair w 16 Sierpień 2009, 23:34:26

Tytuł: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 16 Sierpień 2009, 23:34:26
(http://www.bayoustatesportscards.com/Chucks/694px-star_wars_logosvg.png)


Gwiezdne Wojny Część I: Mroczne Widmo (1999)


(http://www.zajefajna.com/pics/ffae9a78fd4f01a2e729eed477aba047.jpg)


obsada:Ewan McGregor, Liam Neeson, Natalie Portman, Samuel L. Jackson, Ray Park, Jake Lloyd
głosy:Frank Oz (Mistrz Yoda)
twórcy:   
reżyseria: George Lucas
scenariusz: George Lucas
zdjęcia: David Tattersall
muzyka: John Williams  


Gwiezdne Wojny Część II: Atak Klonów (2002)

(http://www.empik.com/b/o/0a/25/0a25494825859981394fa38c386abbbe.jpg)obsada:Ewan McGregor, Hayden Christensen, Natalie Portman, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson
głosy polskie:Jarosław Domin, Tomasz Bednarek, Ryszard Nawrocki, Jacek Rozenek, Maria Gładkowska
twórcy:   
reżyseria: George Lucas
scenariusz: George Lucas, Jonathan Hales
zdjęcia: David Tattersall
muzyka: John Williams


Gwiezdne Wojny Część III: Zemsta Sithów (2005)


(http://i27.tinypic.com/10dbqsz.jpg)


obsada:Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen  
twórcy:   
reżyseria: George Lucas
scenariusz: George Lucas
zdjęcia: David Tattersall
muzyka: John Williams  


Gwiezdne Wojny Część IV: Nowa Nadzieja (1977)


(http://www.zajefajna.com/pics/98aab75b10c2fba4229c85988bf44373.jpg)


obsada:Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Alec Guinness, David Prowse  
głosy:James Earl Jones (Darth Vader)
twórcy:   
reżyseria: George Lucas
scenariusz: George Lucas
zdjęcia: Gilbert Taylor
muzyka: John Williams  


Gwiezdne Wojny Część V: Imperium Kontratakuje (1980)


(http://www.zajefajna.com/pics/71624fe5150b13b325ecefff432983ed.jpg)


obsada:Mark Hamill, Carrie Fisher, Harrison Ford  
twórcy:
reżyseria: Irvin Kershner
scenariusz: George Lucas, Leigh Brackett, Lawrence Kasdan
zdjęcia: Peter Suschitzky
muzyka: John Williams


Gwiezdne Wojny Część VI: Powrót Jedi (1983)


(http://news.seriko.pl/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/7deeb_7121725.3.jpg)


obsada:Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher  
twórcy:
reżyseria: Richard Marquand
scenariusz: George Lucas
zdjęcia: Alan Hume
muzyka: John Williams  

informacje->> stopklatka.pl

Aż dziwne,że do tej pory nie było tego topicu.Po co wiele wyjaśniać,każdy choć raz musiał się zetknąć z twórczością Lucasa.Jego uniwersum rozrosło się do tego poziomu,że można spotkać je wszędzie. W telewizji,gazetach,grach,czy sztuce.Lucas wykreował niezwykłe rozległe i uniwersalne uniwersum,choć nikt nigdy wcześniej mu tego nie wróżył.Moje oceny jego twórczości to kolejno od Mrocznego widma do Powrotu Jedi to:
7-,6+,8-,9-,10,8+/10


Zapraszam do dyskusji ;)

Edit:oceny podległy małym zmianom,po odświeżeniu seansówTytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Dr Horrible w 17 Sierpień 2009, 01:30:20
Mroczne Widmo wyżej od Zemsty Sithów ? Kontrowersyjnie.....:P
Eee, co to jest 'uniwersalne uniwersum' ? ;p
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 17 Sierpień 2009, 02:23:03
W razie gdyby ktoś jeszcze nie wiedział - w zeszłym roku powstała nowa nieoficjalna wersja A NEW HOPE w której poprawiono wiele błędów jak również wprowadzono nowe ujęcia z efektami specjalnymi w bitwach (co wydłużyło film o kilka minut).

Informacje - http://fanedit.org/517/

Własnie jestem po obejrzeniu i muszę przyznac, że jestem pod sporym wrażeniem tego co ten gościu zrobił  

No i Han strzela pierwszy  

Film w tej wersji można obejrzeć nawet na YT, ale radziłbym zaopatrzyć się w DVD - oczywiście najpierw kupujemy oryginał, potem ściągamy z sieci fanedit, nie na odwrót. DVD zawiera napisy angielskie, hiszpańskie, oraz napisy angielskie informujące o wszystkich wprowadzonych zmianach (a jest tego od cholery).Co do samych filmów: jak dla mnie stara trylogia ma lepszy klimat, nowa trylogia o wiele ciekawszą, mniej prostacką fabułę i siłą rzeczy o wiele lepsze walki na miecze świetlne. Co do ocen:

I - 6/10
II - 6,5/10
III - 8,5/10
IV - 7/10
V - 8/10
VI - 7/10

A moją ulubioną czescią jest Ep.III. Do 2006 roku w ogóle nie przepadałem za tą serią i nie kieruję się żadnymi sentymentami oceniając ją.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 17 Sierpień 2009, 04:00:36
Mam ci tlumaczyc czym jest uniwersalnosc,czy pojecie uniwersum?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: naz_ w 17 Sierpień 2009, 12:03:15
Jesli chodzi o star warsy, to jako dzieciak się tym jarałem strasznie, pamiętam jak w 1997 roku wydana została Edycja Specjalna oryginalnej trylogii i mając wtedy 11 lat poznawałem uniwersum Gwiezdnych Wojen :D Potem juz jako stary dziad wśród dzieciaków oglądałem nową trylogię, która wzbudza we mnie strasznie mieszane uczucia ;-). Mimo to jestem zwolennikiem Smithowskiej teorii "Jest tylko jedna Trylogia i tylko jeden Powrót....i nie jest to żaden Powrót Króla" ;]

Jeśli w skrócie miałbym ocenić każdy epizod w skali 1-10 dałbym (według skali starwarsowej, nie ogólnofilmowej) :

1. 6/10
2. 7/10
3. 8/10
4. 8+/10
5. 9,5/10
6. 9/10

Jeśłi miałbym "Gwiezdne Wojny" porównywać z normalnymi filmami to ocena każdego filmu spada o 2 niestety. Sentyment jednak nie pozwala mi na porównywanie Gwiezdnych Wojen z "normalną" kinematografią :P. I mimo wszystko, zawsze byłem zwolennikiem Jasnej Strony :D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Sierpień 2009, 12:45:11
(http://img255.imageshack.us/img255/6893/swlogo.png)


Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo
(http://terminator.pl/grafa/filmy/3m.png)
Muszę przyznać, że jest to udany film przygodowy/ sci-fi, ale jako kontynuacja "Oryginal trylogy" sprawdza się, niestety marnie. Najpierw zacznę od wypisywania plusów. Historia jest opowiedziana ciekawie, choć niektóre momenty na Tatooine nudziły. Wykonanie techniczne jak na 1999 rok jest fenomenalne (dźwięk, efekty specjalne, charakteryzacja - maksymalna nota). Ogólnie dobrze jest przedstawiona wizja całej galaktyki, za czasów republiki, w tym zakonu Jedi. Aktorstwo na które często narzekano także jest dla mnie dobre (szczególnie McGregor i Neeson). Niestety film bardzo mało przypomina starą trylogie (kompletny brak dawnego klimatu). Jest mocno infantylny, i wypchany (co jest często wytykane przy tym filmie - Jar Jar) idiotycznym poczuciem humoru. Początek historii Anakina jest interesujący, ale w filmie jest masa rzeczy naciąganych z części szóstej. Brak tu jakiejkolwiek, wciągającej akcji, poza genialnym finałowym pojedynkiem na miecze świetlne. Muzyka Williamsa wprawdzie jest rewelacyjna, ale mimo wszystko czegoś w niej brakuje (i nie tylko w niej, ale i w całej produkcji). Ten film to takie lekkie rozczarowanie, ale i tak niezły początek tej zdumiewającej historii.
Ocena: 6/10

Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów
(http://terminator.pl/grafa/filmy/4m.png)
Jest lepiej niż w przypadku pierwszej części. Trochę mało tu było kosmosu (jedna walka między Kenobim z Jengo Fetem, oraz parę ujęć), ale film jest znacznie ciekawszy. Historia jest fajnie podzielona (raz Anakin, a raz Obi-Wan) co bardzo przypomniało mi Imperium kontratakuje, i w ogóle wszystko zaczęło bardziej przypominać starą trylogię. Aktorstwo moim zdaniem jest na tym samym, dobrym poziomie co poprzednio (nowy Anakin wcale mi nie przeszkadzał), z tym że Portman jakoś bardziej się wybiła. Mamy więcej akcji (świetna finałowa bitwa), w których zaczął brać udział nawet sam Yoda. Co jest dziwne przy drugiej części? Poprawiono w niej elementy fabularne, a kompletnie popsuto techniczne. Efekty specjalne poza planetą Geionosis są kiepskie, a muzyka się strasznie pogorszyła i nie wnosiła prawie nic nowego. Ogólnie to film spełnił moje oczekiwania, i mimo iż z następnymi seansami zacząłem dostrzegać coraz więcej błędów, to uważam go za lepszy obraz od poprzednika (ma mniej durnowatego poczucia humoru, i jest mniej infantylny). Po tym epizodzie moją ulubioną postacią z nowej trylogii stał się Obi-Wan Kenobi, to też zaliczam sobie do plusów.
Ocena: 7/10

Gwiezdne Wojny: Część III - Zemsta Sithów
(http://terminator.pl/grafa/filmy/4m.png)
To był przeze mnie drugi najbardziej oczekiwany film 2005 roku. Miałem ogromne nadzieje co do tej produkcji i liczyłem, że wreszcie zobaczę świetny film na miarę starej trylogii. I tak też się stało. Zemsta Sithów to rewelacyjny film. Historia zawarta w nim jest jeszcze ciekawsza. Przemiana Anakina w Vadera była trochę słabo dopracowana, ale nic mi w tym nie przeszkadza. Ale po kolei, zacznę od minusów. Trochę za dużo chciano wcisnąć w ten film - masa bitew, masa walk na miecze - a prawie nic z tego nie zostało dobrze pokazane (poza finałem). Znowu próbowano nam poprzez R2 wcisnąć durny humor, ale na szczęście nie udało się tego zrobić twórcom. Trochę lipa, że olano takie postacie jak Padme, C3PO, czy Dooku, bo trochę rzuca się w oczy ich brak. Na szczęście poprawiono (i to znacznie) efekty specjalne, stworzono świetną scenografię, a John Williams napisał jedną z najlepszych muzyk w swoim życiu (jak mógł nie dostać nominacji do Oscara?). Jednak wszystkie te poprawione elementy techniczne i dobra historia byłyby niczym, gdyby na koniec nie można było poczuć klimatu starych filmów o Lordzie Vaderze. A klimat jest, i to w najlepszym wydaniu, niemal czuć pierwsze dwa filmy serii. Epizod III całkowicie mnie usatysfakcjonował i uważam go za niewiele gorszy od starszej trylogii (prawie jej dorównuje), oraz znajduje się wśród moich ulubionych filmów.
Ocena: 8/10

Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa nadzieja
(http://terminator.pl/grafa/filmy/5m.png)
Jak byłem mały to ten film mnie trochę nudził. Jednak z biegiem czasu zacząłem go bardziej doceniać i teraz jest to jeden z moich ulubionych filmów. Nie mogą opisywać jego elementów technicznych ponieważ niektóre się mocno postarzały, a niektóre były wielokrotnie już odrestaurowywane. Jak dla mnie, mimo wszystko stoją na dobrym poziomie, a jak na lata 70-te są nie do opisania. Muzyka do filmu jest jedną z najlepszych historii w kinematografii, a postacie Dartha Vadera, Hana Solo, Luke'a i Lei są już kultowe. Historia opowiedziana w filmie może i jest prosta, a sam film jest trochę taki familijny, ale ma on swój urok. Film praktycznie jest bez większych minusów, ale nie daje mu maksymalnej oceny ze względu na błędy, które mimo wszystko ma, oraz za słabą choreografie pojedynku na miecze świetlne. Film ma swój uniwersalny klimat, genialną finałową bitwę, i to coś co przyciąga. Na moją ocenę nie wpływa mój sentyment do tego filmu, on po prostu jest świetny.
Ocena: 9+/10

Gwiezdne Wojny: Część V - Imperium kontratakuje
(http://terminator.pl/grafa/filmy/6m.png)
Po T2 jest to najlepszy film sci-fi i najlepszy sequel w historii kina, jaki oglądałem. Mimo kilku rzeczy, które mi nie pasują, i kilku drobnych błędów daję mu maksymalną ocenę. Jest on w ścisłej czołówce moich ulubionych filmów, chyba przed wszystkimi Batmanami. Ta recenzja będzie niezwykle krótka. Napisze w niej tylko, że "I am Your father!" to tekst - legenda, a soundtrack jest chyba najlepszym w historii kina. To tyle odnośnie epizodu II, który jest najlepszym filmem lat 80-tych jak dla mnie i zdecydowanie najlepszą częścią tej wspaniałej serii. Film jest w dziesiątce moich ulubionych filmów.
Ocena: 10/10

Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi
(http://terminator.pl/grafa/filmy/5m.png)
Nie wiem co tutaj napisać, kompletny brak pomysłu na tą recenzję. Film był przez dłuższy czas moją ulubioną częścią sagi. Jednak z biegiem czasu stał się coraz nudniejszy. Muzyka wprawdzie jest równie dobra, co poprzednio, oraz ta część ma najlepsze zakończenie ze wszystkich części, jednak trochę za mało w niej Hana i jego wygłupów, a za dużo wątku emocjonalnego Luke-Vader. Jest to najsłabsza część starej trylogii, choć i tak jest jednym z mich ulubionych filmów. Minimalnie wolę tą część od Zemsty Sithów ze względu na lepszy klimat i Harrisona Forda. Uważam to za piękne zakończenie prawdopodobnie najlepszej serii jaką miałem przyjemność oglądać.
Ocena: 9/10
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 17 Sierpień 2009, 13:13:33
Który pojedynek na miecze świetlne się wam najbardziej podobal?Ja nie mogę się zdecydować,czy wolę starcie Qui Qona i ObiWana z Darthem Maulem,czy ObiWana z Anakinem.W pierwszym mamy lepszą choreografię(w końcu Ray Park to prawdziwy mistrz),w drugim lepszą scenerię i większe napięcie emocjonalne między bohaterami.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 17 Sierpień 2009, 15:14:29
Rzeczywiście dziw bierze, że jeszcze tego tematu nie było... sam chyba mogę się określić fanatykiem Gwiezdnych Wojen, zwłaszcza oryginalnej trylogii, którą uważam za może nie jedyną (o czym w temacie Moje Ulubione Filmy), ale na pewno najlepszą. Z nową trylogią już tak różowo nie jest, ale po tym jak opadł pył po krytyce mogę śmiało stwierdzić, że nie pozostały same zgliszcza.
Oryginalną serię, której wszystkie części mieszczą się w moim już skompletowanym TOP 250, oceniam następująco:
A New Hope - 9/10
Empire Strikes Back - 10/10
Return of the Jedi - 8,5/10

Natomiast nowa trylogia to byłoby tak:
Phantom Menace - 5,5/10
Attack of the Clones - 5/10
Revenge of the Sith - 8/10


Poszczególnych filmów nie będę oceniał bo mi się zwyczajnie nie chce, ale napisze tylko, że magią oryginalnej części była chyba ta oryginalność całego pomysłu, wyjątkowość postaci - Jedi, fantastyczna przygoda głównych bohaterów z elementami humoru, Han Solo i Darth Vader... może efekty nie aż tak piorunujące jak nowe filmy, walki na miecze mało przekonywujące, ale wszystko to to nic. W tamtych filmach było serce, była świeżość Lucasa i umiejętności reżyserskie kogoś innego niż Lucas.
Nowa seria nie spotkała się z wielkim uznaniem moim czy innych fanów. Czego zabrakło? Humoru? Po części, bo można by powiedzieć, że w pierwszych dwóch częściach było go nawet za dużo i w dawkach tak strasznych jak Jar Jar. Przygody? Naturalnie była, chociaż jak na świat pełen Jedi i to w trakcie wojny było jej za mało, zwłaszcza kiedy była przerywana przedłużającymi się wątkami miłosnymi. Serca też zabrakło, bo wspomniany Jar Jar i inne tego typu postacie służyły tylko celom marketingowym, z resztą było już za dużo Lucasa w Lucasie, a ten się już wypalił. Zemsta Sithów była już bardzo dobra, ale miała swoje ewidentne minusy: przemiana Vadera, gra aktorska Christansena i tego typu nidociągnięcia artystyczne nad którymi powinien panować reżyser. Jednak i ta nowa historia miała swoje zdecydowane plusy. Spoglądając na nią z perspektywy czasu to wprowadziła ona kilka niezapomnianych postaci, jak Qui-Gon, Darth Maul, Mace Windu czy Gen. Grievious, kilka niezapomnianych scen jak te niesamowite konflikty powietrzne, wyścig Anakina czy walki na miecze świetlne. O ile mogło być trochę lepiej, o tyle mogło być znacznie gorzej. Jeszcze do niedawna bym powiedział im więcej filmów z serii Star Wars tym lepiej... ale to się trochę załamało jak obejrzałem Star Wars: The Clone Wars - totalne dno i żenada... O ile serial animowany jest naprawdę całkiem udany, o tyle film był tragiczny. Postać nieporadnego Anakina, słaby przeciwnik, żenująca fabuła i postać chyba bardziej irytująca od Jar Jara, czyli Asoka czy jak jej tam. Na całe szczęście w serialu nie ma jej za dużo, a jak już jest to nie ma tyle kwestii co w filmie, po którym naprawdę czułem się zgwałcony intelektualnie... daje mu i tak naciągane 2/10

Co do najlepszego pojedynku... hmmm... ciężko mi wybrać który, nawet nie tylko z tych dwóch bo niesamowicie podobały mi się też:
- pierwsze starcie Maula z Qui-Gonem (duże napięcie i strach - potęga Maula niesamowicie odczuwalna)
- pojedynek Obi-Wana z Jango Fettem
- pojedynek Mace'a z Imperatorem
- pojedynek Yody z Imperatorem
- oraz Luke'a z Vaderem na koniec Imperium...
Wszystkie były świetnymi klimatycznymi walkami i trudno jest wybrać z nich tą najlepszą
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 17 Sierpień 2009, 15:56:34
A podobał ci się pojedynek Yody z Dooku?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 17 Sierpień 2009, 16:19:47
Wg.mnie stanowczo za krótki ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 17 Sierpień 2009, 16:32:27
i był raczej bardziej śmieszny niż ekscytujący. Już lepszy, choć też nie na miarę potencjału był rewanż Anakina z Dooku. A propos krótkich pojedynków to też zdecydowanie za krótki był pojedynek Obi-Wana z Grieviousem. Fajnie to wyglądało, miało potencjał, ale na koniec okazało się za mało epickie (przez co postać Grieviousa niesamowicie cierpi, bo w sumie na filmie nie pokonuje żadnego Jedi)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 17 Sierpień 2009, 16:56:36
Zrobienie długiego pojedynku z Dooku mogło być trudne ze względu na wiek Christophera Lee(ur.1922).
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Sierpień 2009, 17:38:43
Cytat: Air Jordan w 17 Sierpień  2009, 15:14:29
- pojedynek Mace'a z Imperatorem


Co? :o Przecież to jest najgorszy pojedynek z całej sagi (gorszy od tego z "Nowej nadziei"). :P Komputerowy Imperator lata jak małpa wstawiając idiotyczne miny, a Samuel macha tym mieczem tak wolno, że obydwaj mogliby się pozabijać już wiele razy.

A wiecie czemu pojedynek z Grieviousem był taki krótki? Jakby był dłuższy i lepszy, mógłby przyćmić finałową walkę. ;)

Jak dla mnie zdecydowanie najlepszym pojedynkiem z całej sagi jest "Darth Vader (Anakin vs. Obi-Wan Kenobi" z części III. Walka może trochę przedłużana, ale za to choreografia i jej epickość są na niezrównaną skalę. No i sama przemowa Kenobiego przed i po walce, w tle z arcy-genialną muzyką Williamsa. Czysta rozkosz. ;D

Drugą najlepszą walką później jest dla mnie finał z "Imperium kontratakuje", następnie ten z "Mrocznego Widma", a później albo walka Luke'a z ojcem w części trzeciej, albo szybki i dynamiczny pojedynek Jedi z Dooku na pokładzie "Niewidzialnej reki".
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 17 Sierpień 2009, 18:07:08
Może i momentami Imperator wyglądał dość komicznie, ale niewątpliwie był to jeden z najważniejszych pojedynków... raz bo Mace okazał się jedynym Jedi silniejszym od samego Imperatora w przeciągu całej filmowej sagi (a przynajmniej jedynym który był w stanie pokonać go w pojedynku 1na1 na miecze), a któż by inny miał ten tytuł nosić niż Samuel L. Jackson :) , dwa bo koniec pojedynku doprowadził do ostatecznej przemiany Anakina w Vadera (jakkolwiek słabo by to nie wyszło).
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: MJ w 17 Sierpień 2009, 19:13:13
Air gdyby Yoda nie musiał zasuwać tak po tej sali konferencyjnej podczas walki z Imperatorem to myślę że też okazałby się od niego silniejszy, ale to tylko takie moje gdybanie. Co do gwiezdnych wojen to nie jestem jakimś strasznym fanem, ale od czasu do czasu można sobie obejrzeć.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 17 Sierpień 2009, 21:02:42
Mnie najbardziej urzekł pojedynek z Darthem Maulem,choć Obi Wan vs Anakin też niczego sobie ;)

CytujZrobienie długiego pojedynku z Dooku mogło być trudne ze względu na wiek Christophera Lee

Mamy XXI w. a co za tym idzie-dublerów i efekty specjalne ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Sierpień 2009, 10:21:34
Walki na miecze świetlne moim zdaniem nie są aż tak wążne w tej serii. Najlepsze akcje to bitwy, dlatego też nowa trylogia słabo wypada (poza finałową bitwą w II epizodzie, nie ma tam nic ciekawego).

Dla mnie najlepszą bitwą jest kosmiczna batalia nad Endorem w VI części, a później śnieżna bitwa z Imperium Kontratyakuje. A jaka jest wasza? ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 18 Sierpień 2009, 10:27:54
Ja jednak wolę pojedynki na miecze świetlne.Z bitew też mi się najbardziej podobała batalia nad Endorem,ale na drugim miejscu postawiłbym finałową bitwę z Nowej Nadziei.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Sierpień 2009, 11:13:18
Cytat: Kadaver w 18 Sierpień  2009, 10:27:54
Ja jednak wolę pojedynki na miecze świetlne.Z bitew też mi się najbardziej podobała batalia nad Endorem,ale na drugim miejscu postawiłbym finałową bitwę z Nowej Nadziei.


Ta w Nowej nadziei jest u mnie na 3 miejscu. Wolę tą z Imperium ze względu na to, że rebelia ją przegrywa, i jest ona bardzo fajnie pokazana (te okopy, z których strzelają rebelianci ;D).

A pojedynki na miecze świetlne, często są przeładowywane, więc ja zdecydowanie wolę bitwy.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 18 Sierpień 2009, 12:58:27
O pojedynkach ze starej trylogii trudno powiedzieć,że są przeładowane(zwłaszcza o walce Vadera z ObiWanem na pokładzie Gwiazdy Śmierci).
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Sierpień 2009, 21:11:27
Cytat: Kadaver w 18 Sierpień  2009, 12:58:27
O pojedynkach ze starej trylogii trudno powiedzieć,że są przeładowane(zwłaszcza o walce Vadera z ObiWanem na pokładzie Gwiazdy Śmierci).


Pojedynki w części V i VI są dobre, ale ten rzeczywiście jest strasznie drętwy... I to kolejny powód dlaczego wolę bitwy. ;D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 18 Sierpień 2009, 21:20:42
To dlatego,że Alec Guiness miał już wówczas 63 lata.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Filer w 18 Sierpień 2009, 22:27:31
Nie, to dlatego, że w 'nadziei' miecze były wykonane z listewek, które uniemożliwiały chociażby silne uderzenie.


Nie, nie mam na to dowodów.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 18 Sierpień 2009, 22:32:47
To może też,ale po 60-tce jednak trudno wykonywać takie salta i skoki,jakie robił Luke w Imperium i Powrocie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 18 Sierpień 2009, 23:46:10
Jak już jestesmy przy walce Obi Wana z Vaderem, to co powiecie o tym:

http://www.youtube.com/watch?v=H6ldJJanD4c

I przy okazji:

http://www.youtube.com/watch?v=KGVw9oPK3to - czekamy minutkę i co widzimy?

Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 19 Sierpień 2009, 12:40:11
Stare Warsy to zdecydowanie filmy mojego życia. Starą Trylogię widziałem kilkadziesiąt razy - dosłownie. :) Normalnie wstydzę się, że nie mam jej jeszcze na DVD, chociaż na VHS mam całą sagę oprócz Zemsty. Klasyka, cud, miód, łorzeszki, kotlety schabowe i lody śmietankowe z makdonalda.
Ocenki:
A New Hope - 10/10
Empire Strikes Back - 11/10
Return of the Jedi - 10/10

..no i te nowsze...

The Phantom Menace - 6/10
Attack of the Clones - 6/10
Revenge of the Sith - 9/10

Co mnie wkurza w nowej trylogii? Miejscami infantylność, godne pożałowania wątki, brak konsekwencji w budowaniu świata...ale mimo wszystko obejrzeć można, choć Klasycznej może lizać bierzniki. Ale druga połowa RotS-a jest idealna.

Wiecie czego szkoda? Że filmy ograniczone są tylko do dwóch trylogii. Wyobraźcie sobie jakiś spin-off, czarny kryminał mający miejsce w starej republice... Dobre, nie?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 19 Sierpień 2009, 14:09:16
Lucas szykuje serial.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 19 Sierpień 2009, 15:24:11
CytujAle druga połowa RotS-a jest idealna

Scena,w której Anakin zapala miecz przy padawanach do dziś przyprawia mnie o ciary na plecach... :) I ta muzyka... i klimat,majstersztyk. Tak nowa trylogia powinna wyglądać od Episode I :)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Sierpień 2009, 19:51:25
Jak dla mnie w Zemście Sithów najbardziej klimatyczną sceną jest ta na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela, kiedy Vader podchodzi do Imperatora, oglądającego budowę Gwiazdy Śmierci. Nawet Genrała Tarkina zrobili identycznego (tyle, że 17 lat młodszego :D), ciekawe, czy to był tak podobny aktor, czy kaskader z komputerowo zmienioną głową. ;D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 19 Sierpień 2009, 20:12:41
Był to tak podobnie ucharakteryzowany aktor-Wayne Pygram.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 02 Sierpień 2011, 15:13:14
Mnie osobiście się film podoba (wszystkie części) Stara Trylogia to największy klasyk w historii kina. Wychowałem się na tym filmie.
Najpierw był Film
później film z dźwiękiem
film kolorowy
i Gwiezdne Wojny
:) ;) :D ;D :o 8) ::) 
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 05 Sierpień 2011, 09:36:19
Te? Star Wars lubi?. Szczególnie Star? Trylogi? ;).

Mroczne Widmo - Przyjemny film. Wiadomo, ?e to ju? nie OT, ale i tak daje rad?. Mi?e dla oka efekty specjalne, spora liczba wszelkiej ma?ci kosmitów. Jest tutaj par? zapadaj?cych w pami?ci scen jak np. wy?cig ?cigaczy, akcja z ?odzi? podwodn?, czy wreszcie fina?owa walka. Z plusów warto te? wymienic fenomenalnego Liama Neesona w roli Qui-Gon Jinna. Ta postac mia?a w sobie co? wspania?ego, co sprawia?o, ?e nie mo?na by?o jej nie lubic. A? szkoda, ?e Lucas j? u?mierci?. Na plus zaliczam te? Jar Jara ( :P) ;D. Ja tam go od zawsze lubi?em i nigdy mi nie przeszkadza? ;).

8/10

Atak Klonów - Najs?absza cz??c ca?ej sagi. Przegi?ty do granic pod wzgl?dem czasu ekranowego w?tek mi?osny doszcz?tnie pogrzeba? ten film. Nawet Pi?kna Natalie Portman nie da?a rady niczego uratowac. AK broni si? tylko do?c ciekaw?, wielow?tkow? fabu?? i tematem muzycznym pod tytu?em Anakins Love Padme, czy jako? tak. Poza tym jest kiepsko.

5/10

Zemsta Sithów - Najlepsza z Nowej Trylogii. Oczywi?cie ma sporo b??dów i g?upot, no i bardzo szkoda zmarnowanego Grievousa, ale poza tym ogl?da si? bardzo dobrze. Jest mroczniej i powa?niej = jest lepiej ;). Warto te? wyró?nic wspania?y soundtrack. Williams spisa? si? na medal.

+8/10

Nowa Nadzieja - Wiadomo, klasyka. Du?e brawa za t? wspania??, spokojn?  atmosfer?, któr? uda?o si? Lucasowi stworzyc w tym filmie. Ogl?da si? wy?mienicie. ?wietne postaci, szczególnie Han Solo. Oczywi?cie niektóre sceny jak walka Vadera z Obi Wanem tr?caj? ju? dzisiaj myszk?, ale co tam. Chwa?a twórcom, ?e potrafili stworzyc wspania?e efekty specjalne w czasach, w których nie by?o jeszcze takich mo?liwo?ci jak obecnie.

+9/10

Imperium Kontratakuje

Najlepsza cz??c ca?ej sagi. Do?c mroczna, Vader to nareszcie badass, którego wszyscy kochaj?, a nie piesek Tarkina jak w ANH ;). W ogóle chyba ka?da scena z tego filmid?a jest ju? kultowa. Nie ma si? wi?c co rozpisywac.

10/10

Powrót Jedi - Godne zako?czenie wspania?ej sagi. Najwi?ksze brawa dla ludzi odpowiedzialnych za ,,o?ywienie''. Jabby. Mo?e nawet by?by najlepszy gdyby nie Ewoki. Do dzi? nie mog? prze?a?owac, ?e Lucas zrezygnowa? z Wookie'ch i wstawi? na ich miejsce jakie? wypierdki...

+9/10
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 05 Sierpień 2011, 11:38:30
Szkoda że na DVD Lucas przerobił Oryginalną Trylogię bo to już nie ten sam film. Dzisiejsze pokolenie już nie ujrzy świetności Oryginalnych "Gwiezdnych Wojen",  "Imperium Kontratakuje" czy "Powrotu Jedi". Ja w sumie też jestem z tego dzisiejszego pokolenia, ale że mój wujek był fanem Star Wars miałem okazję obejrzeć Te naprawdę Oryginalną Trylogię na VHS z 1995.  ::)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 05 Sierpień 2011, 21:32:37
E, bez przesady, a? tak bardzo nie przerobili. Troch? CGI dodali, ale sztuczno?ci? i tak dalej wali na kilometr, wi?c dawny czar i tak jest ;). Chyba nawet Original Trilogy bez ?adnych zmian wysz?a u nas na DVD, ale niestety w jakiej? wersji limitowanej i teraz pozostaje tylko spiracic :-\. Pewnie kiedy? si? za to zabior?, bo te? mam ochot? zobaczyc Epizody IV-VI takimi ,,jakimi je Pan Bóg (a raczej Lucas ;)) stworzy?''.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 06 Sierpień 2011, 09:58:38
Mikoto, apropo soundtracku... Jaki jest Twój ulubiony kawałek z całości? Main theme czy coś innego? Bo szczerze mówiąc dla mnie miażdży "Across the Stars". ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 06 Sierpień 2011, 13:39:43
Chyba też najbardziej lubię Across the Stars. Bardzo dobry jest jeszcze Force Theme (uwielbiam takie patetyczne kawałki ;D) i Imperial March. Main Theme dawniej lubiłem, ale obecnie trochę mi się już przejadł ;). I jeszcze ta melodia w wiosce Evoków pod koniec Revenge of the Jedi też jest fajna. Tu akurat dobrze, że Lucas dokonał zmian, bo w starszej wersji były tam jakieś dziwne przyśpiewki Evoków ;).
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 06 Sierpień 2011, 17:32:28
Cytat: franek w 05 Sierpień  2011, 11:38:30
Szkoda że na DVD Lucas przerobił Oryginalną Trylogię bo to już nie ten sam film. Dzisiejsze pokolenie już nie ujrzy świetności Oryginalnych "Gwiezdnych Wojen",  "Imperium Kontratakuje" czy "Powrotu Jedi". Ja w sumie też jestem z tego dzisiejszego pokolenia, ale że mój wujek był fanem Star Wars miałem okazję obejrzeć Te naprawdę Oryginalną Trylogię na VHS z 1995.  ::)


Było takie wydanie VHS? Ja pierwszy widziałem na VHS z 1997 roku, które zawierało film po pierwszych przeróbkach (kiedy wyszły ponownie do kin) z dołączonym dokumentem co poprawili (były więc pokazane fragmenty scen przed odnowieniem). Oczywiście z napisami.

A moje ulubione tematy to ze starej trylogii właściwie wszystko, ale góruje "Imperial March", a z nowej najbardziej lubię fragmenty (nie pamiętam nazw, a nie chce mi się sprawdzać) z walki Obi-Wana z Anakinem i kiedy Imperator rzuca platformami w Yodę... "Across the Stars" jest najlepszym utworem z soundtracku AotC, ale nie wybija się do czołówki z całej serii...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 07 Sierpień 2011, 19:13:10
Juby, pierwsze wydanie na VHS w Polsce to 1992 ale tylko dla użytku wypożyczalni http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2156
. Wersja z 95 (niebieska) http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2457 to pierwsze wydanie dla kupujących.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: kelen w 30 Październik 2012, 21:43:28
Panowie i Panie
Disney wykupiło Lucas Film, a pierwszą konsekwencją jest...
... STAR WARS EPISODE VII
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 30 Październik 2012, 22:09:10
O kurde...jeśli to w 100% pewne to dość...kontrowersyjna informacja..
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: kelen w 30 Październik 2012, 22:13:48
Zależy pod jakim względem. Ja też nie sądziłem, że w ogóle będzie siódmy epizod, jeśli o to chodzi. Swoją drogą, Lucas ma być tylko konsultantem przy filmie/filmach. Oddaje filmy w inne ręce.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Nagi Wonrz w 30 Październik 2012, 22:18:41
Dobrze, że odsuwają Lucasa, nie wiadomo co by się zrodziło w jego główce. Niech se robią, ale konkurencję mają w 2015 dużą (JLA, Avengersi, choć to też Disney). Mam nadzieję, że powróci Hamill.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 30 Październik 2012, 22:43:49
Ludzie, to jest kolejna część GWIEZDNYCH WOJEN, jakieś tam JLA może im skoczyć.

Po przeczytaniu newsa szczena opadła na podłogę - aż do dzisiaj byłem przekonany że epizody VII - IX to mokre sny fanów SW, a tu proszę. Na początku myślałem że to będzie film animowany z Myszką Miki jako Skywalkerem czy coś : p A tu najprawdziwsza kontynuacja. Jeżeli się postarają, jeżeli film będzie chociaż d o b r y, to ja pierdziele, jest na co czekać! ;D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 31 Październik 2012, 08:49:25
Z jednej strony patrząc na to co Lucas robił ostatnio ze Swoim uniwersum to się trochę ciesze że przejął to ktoś inny..ale z drugiej strony nie jestem pewien czy druga strona podoła aż tak wielkiemu wyzwaniu..
Uwielbiam Gwiezdne Wojny,mam nadzieję że nie spiepszą tego
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 31 Październik 2012, 09:09:33
Ju? s?ysza?em okre?lenia - "informacja filmowa dekady"! :o Nie s?dzi?em, ?e to kiedy? nast?pi, bo kolejne cz??ci prawd? mówi?c uwa?am za kompletnie zb?dne (Powrót Jedi znakomicie ko?czy t? kosmiczn? sag? i cho? nowa trylogia nie dorówna?a oryginalnej, to seri? uwa?am za dobr? - pr?dzej j? popsuj? ni? poprawi?). Jednak to ciekawy news, czekam na wi?cej informacji, które mo?e rozwiej? moje w?tpliwo?ci.

Ciekawi mnie te?, czy bez Lucasa jest szansa na wydanie przez Disney nowej wersji SW na Blu-ray z dost?pnymi wersjami filmów z ich oryginalnych lat (77',80',83')...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 31 Październik 2012, 09:18:47
Do?? dobra wiadomo??. Filmy SW s? ?wietne, ale troch? zaczyna si? ju? nudzi? ogl?danie tego samego w kó?ko. Przyda si? jaka? odmiana. A na chwil? obecn? nic nawet o filmie nie wiemy poza tym, ?e powstanie, wi?c nie ma te? podstaw do obaw. ?e Lucas odchodzi to ?wietna wiadomo??. Nie zapominajmy, ?e to w?a?nie on i nikt inny pope?ni? Now? Trylogi?. Temu go?ciowi uda?a si? tylko Nowa Nadzieja. Mia? szcz??cie i tyle. Pó?niej czego si? tylko dotkn?? to psu? vide Evoki w EVI. Im dalej b?dzie si? trzyma? od SW tym lepiej. Ju? przy NT pokaza? na co go sta?. Plus to co ju? kto? napisa? - mo?e nareszcie przestanie m?ci? i ,,ulepsza?''. Star? Trylogi?.

Uniwersum SW jest tak bogate, ?e bez problemu znajdzie si? odpowiedni materia? na kolejn? trylogi?. Byleby tylko skorzystali z dobrych ?róde?.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: vincent w 31 Październik 2012, 12:08:03
Dobra wiadomość?

W sumie i tak SW skończyło się na Powrocie Jedi.

Później NT to i tak już był Disney, tylko teraz już oficjalnie ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 31 Październik 2012, 15:44:41
Disney wykupił studio Lucasa i już za 3 lata będzie epizod VII. Dla mnie porażka, nie dość że Lucas zaczął mącić w starej trylogii tłumacząc się że jego historia musi być dopełniona, a w rzeczywistości nie wprowadzał istotnych zmian to jeszcze teraz Disney bierze się za to. Choćby nie wiem jak genialnym filmem będzie VII część i tak jestem przeciwny, tak samo jak jestem przeciwny Nowej trylogii, powinni jej zabronić. Skoro całe studio zostało wykupione to losy Indiany Jonesa też są w rękach Disney`a :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: kelen w 31 Październik 2012, 16:32:04
Disney tylko kupiło Lucasfilm, przecież nie zaczną robić wszystkiego wedle swojej formuły. Marvel też został kupiony przez Disneya jakiś czas temu i... nic.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 31 Październik 2012, 17:42:35
I nic?! Zobacz co się dzieje z Marvelem, to jest jakieś nieporozumienie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: lady_ozzy w 31 Październik 2012, 18:22:39
Po?yjemy, zobaczymy... ale wiesz Franek... pr?dzej czy pó?niej i tak kto? wróci?by do tematu 'Gwiezdnych Wojen'...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: kelen w 31 Październik 2012, 18:25:21
Cytat: franek w 31 Październik  2012, 17:42:35
I nic?! Zobacz co się dzieje z Marvelem, to jest jakieś nieporozumienie.


No nie wiem. Zarabia kupę kasy na niezłych filmach, które zaczęły być tworzone jeszcze przed zakupem przez Disneya. Jesteś mi w stanie powiedzieć co Disney ma wspólnego z chociażby filmami Marvela poza tym, że tylko je dystrybuuje?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Corso w 31 Październik 2012, 18:33:19
Wiadomość bardzo dobra! Lecz z drugiej strony na ich miejscu odpuściłbym sobie kontynuacje Powrotu Jedi.
To co czytałem w książkach i komiksach o kontynuacji woła o pomstę do Nieba. Zrobiłbym jeszcze jeden film pomiedzy 3 i 4 epizodem ukazujący panowanie Vadera a potem skupiłbym się na originie Imperatora Sith, oraz Jody tworząc trylogię.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 31 Październik 2012, 19:34:32
Nie uważasz że za wiele było już tych opowieści pomiędzy którymiś częściami? Czas na coś nowego
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 31 Październik 2012, 20:57:59
Tylko że książkowe epizody VII-XIX są naprawdę tragiczne. Powinni zostawić starą trylogię już w wtedy gdy Lucas postanowił nakręcić nowe epizody I-III.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 31 Październik 2012, 23:22:54
Przede wszystkim Ep. VII - IX będą zupełnie nowymi, niepowiązanymi z rodem Skywalkerów, historiami. Co dla mnie jest świetną wiadomością, bo tutaj mogą mnie ogromnie zaskoczyć w kinie. :)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Listopad 2012, 16:58:19
Jeszcze nie wiem co sądzić o takim obrocie spraw. Ogólnie bardzo się cieszę na wieść, że nowe filmy powstaną, bo lepsze to niż żadne nowe filmy z tego uniwersum, ale z drugiej strony bardzo się martwię tym, że wszystko zaplanowane jest już na 2015. Bardzo to szybkie, niespodziewane, no i obawiam się, że może być nieprzemyślane. Oczywiście ilość historii i scenariuszy, które napisano do wydarzeń po Powrocie Jedi jest olbrzymia i bardzo możliwe, że studio ma gdzieś w sejfie jakiś genialny scenariusz, który do tego czasu został napisany. Jednak i tak potrzebny jest teraz pośpiech przy wyznaczeniu reżysera, castingu, całej pra-produkcji, potem mamy parę miesięcy filmowania, potem jeszcze więcej miesięcy post-produkcji. Gdyby nie wyznaczono daty byłbym spokojniejszy, a tak obawiam się, że to może być kolejny studyjny film.

Myślę, że najlepszą odpowiedź otrzymamy wtedy kiedy dowiemy się kto był zatrudniony jako reżyser. Jeśli to będzie jakieś studyjne popychadło, to można już się zacząć obawiać więcej Jar Jara i dziecięcego humoru. Natomiast jeśli udało by się im sięgnąć po kogoś z nazwiskiem, lub kogoś młodego i gniewnego, kto chciałby zrobić film nie tylko dla małych fanów, ale i dla tych dojrzałych, którzy uwielbiali tak ludzkie postacie jak Darth, Han czy Lando, a nie tylko świecące miecze, i którzy wiedzą, że to "Han strzelił pierwszy" to może wyjdzie z tego coś ciekawego. Bardzo liczę na kogoś pokroju Duncana Jonesa, Riana Johnsona albo może Guillermo Del Toro. To byłyby świetne, dojrzałe, wybory. Oczywiście są też dość oczywiste wybory jak Steven Spielberg, jego "następca" JJ Abrams, Whedon czy nawet wielki fan Gwiezdnych Wojen Christopher Nolan, ale oni akurat przy swoich nazwiskach mają chyba więcej argumentów przeciw niż za. Spielbergowi Disney raczej będzie oferował kolejnego Indianę, Abrams robi Star Treka dla Paramounty, Whedon jest zajęty Avengersami (ale oglądając Serenity dziekuję za to mocy akurat), a Nolan ma udany związek z Warnerem. Dlatego będą raczej musieli sięgnąć po kogoś innego... oby to nie był McG :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 01 Listopad 2012, 19:39:23
Ciekawy jestem obsady..bo z przyczyn oczywistych nie będzie taka jak w starej trylogi..
Ciekawe czy będą stawiać na podobieństwo do oryginalnych postaci czy będą szli w nowym kierunku..;P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Rado w 01 Listopad 2012, 21:14:50
Co tam reżyser albo obsada, mamy już pierwsze zdjęcie planu.

http://i.imgur.com/caiEk.jpg (http://i.imgur.com/caiEk.jpg)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 02 Listopad 2012, 00:15:28
Ja Wam powiem kto będzie NA PEWNO... Michael Fassbender! Ten gość jest już wszędzie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Nagi Wonrz w 02 Listopad 2012, 00:34:54
O panu Josephie Gordon Levitt zapomniałeś. Go też wszędzie pełno.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 02 Listopad 2012, 10:32:00
Na reżysera wg mnie mógłby się Matthew Vaughn nadawać  . Tym bardziej, ze odsunięto go od X-ów, wiec chyba miałby czas zabrać się za SW. Gość kręci filmy dość lightowo, ale kiedy trzeba potrafi uderzyć z grubej rury. W jego filmach widz po prostu przeżywa wraz z bohaterami ich przygody. Wg mnie świetnie pasuje to do SW.


Nolanowi dałbym spokój jeśli chodzi o sf i pozwoliłbym mu robić sobie dalej swoje autorskie pomysły jak Memento. To były jego najlepsze dzieła jak dla mnie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Listopad 2012, 11:27:45
Matthew Vaughn sam odszedł od sequela X-Menów, podobnie jak i odszedł od sequela Kick-Ass. A teraz robi nową adaptację komiksu więc odpada. :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 02 Listopad 2012, 12:21:04
Cytat: Mikoto w 02 Listopad  2012, 10:32:00
Nolanowi dałbym spokój jeśli chodzi o sf i pozwoliłbym mu robić sobie dalej swoje autorskie pomysły jak Memento. To były jego najlepsze dzieła jak dla mnie.


Jego autorskim pomysłem była Incepcja - sci-fi jakby nie było, poza tym facet ma świetną wizje, która sprawdza się bardzo dobrze w sci-fi - realistyczne podejście do niecodziennych rozwiązań - dużo tego "science" można wtedy kupić. Nie wiem jakby się sprawdził w takim fantasy jak Star Wars (zawsze bardziej do tego gatunku podstawiam tę sagę), ale skoro był takim jej fanem może by coś ciekawego z tego wyszło...

Oczywiście to tylko gdybanie, bo Nolan na 100% odpada.

Ja bym bardzo chciał, aby to byli albo Jones albo Del Toro (ten drugi jednak podobno planuje zrobić film dla WB o Justice League Dark!), ale nawet ktoś taki jak Kosinsky mógłby być, który potrafił zrobić film familijny dla Disneya (TRON Legacy) z przepięknymi efektami i muzyką i który oglądało mi się bardzo dobrze... Jednak on akurat potrzebowałby naprawdę dobrego scenariusza. Albo ktoś z Pixara, kto z Disneyem już współpracował - Andrew Stanton (John Carter), lub jeszcze lepsza opcja Brad Bird (M:I4 - Ghost Protocol)

Poza tym zawsze wchodzi w grę kandydatura jednego z producentów z Lucas Arts, którzy są z tymi projektami od dawien dawna. Myślę, że Lucas najchętniej chciałby oddać tą sagę w ręce kogoś takiego. Czy byłoby to dobre to nie jestem przekonany, ale jest to realna opcja.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Listopad 2012, 13:48:56
Na Tron Legacy prawie zasnąłem w kinie (mimo ilości efektów i nagłośnienia), więc wolałbym aby ktoś inny wziął się za reżyserię. Andrew Stanton byłby dobrym kandydatem, gdyby nie nakręcił fatalnego Johna Cartera (choć to akurat nie była jego fina, tylko tragicznego scenariusza). Brad Bird to dobry wybór, ale takie gdybanie nie ma zbytnio sensu. Trzeba poczekać aż Disney poda jakieś potencjalne nazwiska.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 02 Listopad 2012, 23:40:55
Cytat: Juby w 02 Listopad  2012, 13:48:56
ale takie gdybanie nie ma zbytnio sensu. Trzeba poczekać aż Disney poda jakieś potencjalne nazwiska.


I to mówi miłośnik kina... oczywiście, że ma sens. Takie pisanie co by było gdyby to tylko i aż dobra zabawa, wyobrażanie sobie wizji innych reżyserów. To tak jak fani sportu, którzy dywagują, czy lepszy był Pele czy Maradona, Ali czy Tyson, Jordan czy... no tutaj to chyba nie ma konkurencji ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 03 Listopad 2012, 10:26:58
I najważniejsza sprawa...:3 Jak myślicie,czy możemy liczyć na muzykę Williamsa?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Kwiatek w 03 Listopad 2012, 23:04:40
Wiele osób martwi śię że Disney zniszczy Star Wars, podobne obawy były po wykupeniu Marvela.
Marvel/DC: Disney Buys Marvel (Parody) (http://www.youtube.com/watch?v=uyYb_r4cZHE#)

A w sprawie wyboru reżysera to streszcza wszystkie możliwośći.
Disney Star Wars Episode VII - Director Chosen? (Parody) (http://www.youtube.com/watch?v=r_aGi5eYjDU#ws)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Nagi Wonrz w 04 Listopad 2012, 14:13:40
Zabrakło mi w tej parodii tylko Zacka Snydera i slowmo :D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 04 Listopad 2012, 15:04:03
Weźmy Jacksona! Z trzech filmów zrobi 9 ;D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 Listopad 2012, 23:06:40
Mamy scenarzystę Gwiezdnych Wojen. I widzę dzięki temu tą sprawę dwojako:
Z jednej strony wybrali świetnie, bo padło na osobę Michaela Arndta, który napisał świetny film Toy Story 3, który idealnie wpasowuje się również w target Star Wars, czyli dzieci i dorośli.

Z drugiej strony jest to sprzeczne z ostatnimi informacjami ze strony Disneya, że scenariusz do epizodu VII mają już gotowy i tylko VIII i IX wymagają pracy. Nie podoba mi się to dlatego, że do 2015 zostało bardzo mało czasu, więc Arndt może nie dać z siebie wszystkiego, a sam film robiony będzie tylko i wyłącznie dla kasy... Jakby nie mogli poczekać do 2016 albo 2017 roku. Czekaliśmy na te filmy 30 lat, rok czy dwa już nas nie zbawią.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 11 Listopad 2012, 08:46:16
Ale to już nie Lucas,teraz nie będziemy musieli czekać 30 lat..;d
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Nagi Wonrz w 25 Styczeń 2013, 21:27:19
Dla formalności: J J Abrams reżyserem.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 25 Styczeń 2013, 21:31:42
To nadal plotka, wiarygodna ale poltka.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: lady_ozzy w 25 Styczeń 2013, 22:17:33
To już oficjalne...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: franek w 25 Styczeń 2013, 22:25:26
Najpierw Star Trek a teraz jeszcze dobije Star Wars? No bez przesady...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Adriann w 25 Styczeń 2013, 22:29:09
Star Trekowi dobrze tak! Ale biedne Star Wars;<
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 Styczeń 2013, 23:20:00
Star Trek w wykonaniu JJ był świetny dlatego jestem bardzo pozytywnie nastawiony co do tych wieści. Najpierw świetny scenarzysta, a teraz bardzo dobry reżyser. Myślę, że możemy się w końcu doczekać czegoś na poziomie w tym uniwersum. Dzięki udziałowi JJ, nawet nie specjalnie mnie teraz by przejmował brak Williamsa, jeśli miałby go zastąpić Giacchino
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: vincent w 04 Luty 2013, 00:33:37
Właśnie skończyłem oglądać Star Treka. Jedyną motywacją do obejrzenia tego czegoś był fakt, że Abrams ma reżyserować Epizod VII mojej ukochanej serii, do której mam wielki sentyment.

Większego gówna dawno nie oglądałem. Ten film zawierał wszystko, czego nienawidzę i nie toleruję w amerykańskich filmach. DEBILNE odzywki bohaterów, płytkie charaktery, przewidywalna fabuła, ograne do porzygu  motywy, beznadziejna muzyka, beznadziejne aktorstwo, wciskana na siłę pseudoepickość.

Jestem bardzo zawiedziony i z całą pewnością nie pójdę na nowego Star Treka do kina. Myślałem, że żałosny Super 8 to był tylko wypadek przy pracy, jednak nie. Ten pan nie powinien dotykać pełnometrażowych filmów (chyba że blockbusterowe, przesiąknięte amerykańskimi odchodami gnioty), a już z całą pewnością NIE STAR WARS.

Drżę o przyszłość w odległej galaktyce. Jeśli Abrams nie dokona jakiegoś rewolucyjnego przewrotu w swoim sposobie robienia filmów, to przykro mi, ale już wolę cukierkowaty styl Lucasa z NT niż amerykańskie, schematyczne typical-american-bullshit-for-idiots.

R.I.P. Star Wars.

Pzdr
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 04 Luty 2013, 01:20:31
Chwała Bogu, że Zack Snyder nakręci spin-off. ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Nagi Wonrz w 04 Luty 2013, 12:04:31
http://collider.com/star-wars-zack-snyder-seven-samurai/ (http://collider.com/star-wars-zack-snyder-seven-samurai/) Tu źródełko.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 04 Luty 2013, 13:24:26
Źródełko w którym zaprzeczono tej informacji. Ten film póki co nie powstaje ludzie!

Co do Abramsa to wypowiedziałem się wyżej.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: camel w 05 Luty 2013, 16:30:43
Fakt jest taki że SW zostało tak zarżnięte prequelami, projektami typu TFU i The Clone Wars, że nie ma możliwości by Abrams coś zniszczył. To już jest ruina.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Altair w 19 Luty 2013, 22:58:42
Star Wars Episode VII Trailer 2015 (http://www.youtube.com/watch?v=8q99q5dV2ko#ws)
całkiem fajny fan-trailer.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 20 Luty 2013, 11:29:39
Mam nadzieję, że takiego przesytu Jedi w filmie nie będzie. Wolałbym aby byli nieliczni, w cieniu, ukryci. Wolałbym, aby nawet nie byli głównymi bohaterami, a jedynie pojawiali się z pomocą w momencie największego kryzysu. Po prostu uważam, że o ile Sithowie to ciekawe postacie, o tyle rycerze Jedi niekoniecznie mają szczególną głębię - są zbyt idealni/nudni. Potrzebny jest ktoś jak Han Solo, który pociągnąłby film, a Jedi jak mówię pracowaliby w cieniu.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Nagi Wonrz w 06 Marzec 2013, 15:18:57
Carrie Fisher powraca. (http://www.blastr.com/2013-3-5/its-official-carrie-fisher-says-leia-back-star-wars-vii?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 20 Maj 2014, 11:09:11
(http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/04/30/article-2616088-1D759B0A00000578-983_964x489.jpg)

Aż dziw, że nie ma tego tematu jeszcze. Nie dodawałem do starych, żeby móc rozmawiać tylko o przyszłości i jaka można być nowa trylogia JJ Abramsa i Disneya. Ja jestem bardzo szczęśliwy, ale też nieco zmartwiony tym czego możemy się spodziewać.

Najpierw może od pozytywów, czyli: kręcenie na prawdziwych lokacjach, ograniczenie CGI. Prequele są strasznie sztuczne i mam nadzieję, że nowa trylogia znajdzie balans pomiędzy nową technologią, a wiarygodnymi lokacjami. Poza tym powrót starej kadry, czyli Kasdan, Hamill, Ford i Fisher. Nie muszą być głównymi bohaterami, ale dobrze będzie zobaczyć ich z powrotem. Nowa obsada również mi się podoba - John Boyega był jedyną dziecięcą postacią w Attack the Block, która wzbudzała moją sympatię. W grupie małych dresiarzy on sprawił, że jednak mi trochę zależało, a i sprawdził się w roli bohatera akcji. O Adama Drivera teraz stara się wiele osób, więc coś w nim musi być, choć nie widziałem go w żadnym filmie. Oscar Isaac to świetny aktor, więc tu nie mam żadnych wątpliwości, podobnie zresztą z Serkisem. Ale najbardziej zadowolony jestem z dodania Maxa von Sydowa. Wybitny aktor, który idealnie pasuje do tego świata.

Co do moich zmartwień to: Daisy Ridley, która wygląda na to, że będzie główną bohaterką nowej sagi. Niesprawdzona aktorka zamiast takiej postaci jak Luke Skywalker mnie martwi, tym bardziej, że raczej nie będę równie dobrze potrafił utożsamić się z dziewczyną co z mężczyzną. Niestety. Mam po prostu złe wspomnienia z Ahsoki z Clone Wars, najgorszej postaci w historii tego uniwersum (tak, gorszej od Jar Jara). Poza tym plotki o tym, że Han może dostać własny film, plus to, że Harrison nie lubi tych filmów, mi sugerują że może on nie przeżyć do końca trylogii. O ile jest to dobre dla napięcia w kolejnych filmach, może okazać się tanim chwytem, no i pozbycie się najlepszej postaci nienajlepszym posunięciem. No i mam nadzieję na naprawdę sprawne wyjaśnienie kontynuacji losów klanu Skywalkerów i Solo. Takie, które nie zniszczyłoby zakończenia Powrotu Jedi, a jedynie powiększyło to uniwersum. Mam tu obawy bo ciągłe wracanie na Tatooine wydaje mi się bezcelowe. Widzieliśmy już tą planetę setki razy. A to sugerują mi zdjęcia w Maroku. Ja natomiast chciałbym, aby JJ ze swoją ekipą odkrył nowe światy, coś czego w tej serii jeszcze nie widzieliśmy.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: The Dream w 25 Sierpień 2014, 18:07:18
Mo?e ja si? wypowiem.

Nie jestem do ko?ca przekonany co do tego projektu. To, ?e olano EU jest rozs?dnym wyj?ciem z sytuacji, bo film móg?by by? niezrozumia?y dla wielu osób, które nie przeczyta?y tych ksi??ek (w tym i dla mnie, bo poza trylogi? Thrawna nosa nie wystawi?em). Z drugiej strony - szkoda tych dwóch dekad budowania uniwersum, które zosta?o odes?ane w niebyt. Do tego plotki odno?nie fabu?y siódmego filmu nie napawaj? optymizmem. Mo?liwe, ?e to same bujdy, tak samo jak z tym fa?szywym scenariuszem do BvS. Gdyby jednak okaza?y si? prawd?, by?bym skonfundowany. No bo jak to? Luke Skywalker, po epickim zwyci?stwie nad si?ami Imperium i ?mierci? najwi?kszego villaina, trafia do
Spoiler
pud?a na prawie pó? wieku? Vader nie da? mu rady, a jacy? inkwizytorzy dali? A Han Solo i Leia pewnie woja?owali po galaktyce Soko?em Millennium, maj?c brata i najlepszego kumpla w nosie? Oczywi?cie, taka fabu?a by?aby ciekawym punktem wyj?cia: Luke przesiedzia? w pierdlu swoje najlepsze lata, nie opanowa? dobrze pos?ugiwania si? Moc?, bo nie mia? go kto uczy?, teraz jest stary, zgorzknia?y i w ogóle wredny. Taki pastisz Obi-Wana z Nowej nadziei, który te? 20 lat si? ukrywa?. Mimo wszystko to troch? dziwne rozwi?zanie fabularne, zupe?nie sprzeczne z duchem Starej Trylogii, która by?a pozytywna i zako?czy?a si? szcz??liwie, jak to bajki. No i pewnie Luke b?dzie uczy? g?ówn? bohaterk?, sexy laluni?, podstaw Mocy i walki na miecze, niczym Ben Kenobi jego samego pó? wieku wcze?niej a pod koniec filmu kopnie w kalendarz jak Qui-Gon Jinn i Obi-Wan, a w nast?pnych cz??ciach b?dzie ukazywa? si? jako widmo... Nie no, masakra.
[Zamknij]


Je?li moje obawy si? nie potwierdz?, je?li oka?e si?, ?e plotki mia?y tylko zamydli? oczy a rzeczywisto?? oka?e si? inna i lepsza - to spoko. Je?li si? potwierdz?, to b?d? stara? si? o tych nowych filmach jak najszybciej zapomnie?, tak jak o tegorocznych X-Menach.

Co do aktorów, to pami?tajmy, ?e w poprzednich cz??ciach te? gra?y no?nejmy. Tyle teraz kr?c? tych blockbusterów, ?e trudno znale?? dobrego aktora, który w ?adnym nie gra? i nie jest kojarzony z jedn? rol?, a wiadomo, ?e producenci kinowych hitów staraj? si? omija? takich one-face'ów i szuka? kogo?, kto ma czyst? kart?. Natomiast obawiam si?, czy Abrams nie zrobi z SW komedii, jak ze Star Treka. Osobi?cie wol? poprzednie za?ogi Enterprise i nieco bardziej powa?ny klimat ich przygód. :>
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Gromon w 26 Sierpień 2014, 20:07:49
Mój kolega powiedział raz dla żartu że jak tworzy to Disney to pewnie będą tańczyć.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 28 Listopad 2014, 20:42:42
Jest już pierwszy teaser i jak na teaser to może być:
https://www.youtube.com/watch?v=QEfV0gTo03c&feature=share (https://www.youtube.com/watch?v=QEfV0gTo03c&feature=share)

Jednak troszkę krytyki można wnieść - scena ze stormtrooperami wyglądała jak z amatorskiego filmu na youtubie (przypomniało mi się Halo webseries); miecz rzeczywiście jest trochę absurdalny, no i sokół milenium wygląda gorzej niż wyglądał ponad 35 lat temu...

Ogólnie nie widziałem nic co by mnie zachwyciło bardziej niż zwiastun pierwszej lepszej gry Star Wars (scena z sithem wręcz mi przypomniała jeden z nich). Myślę, że duży związek ma z tym to, że Ci aktorzy w tym świecie nic mi nie mówią, nie mam punktu odniesienia odnośnie fabuły. Z jednej strony to dobrze, nie chcę więcej wiedzieć (to jest mój ostatni trailer, który obejrzę przed filmem), ale z drugiej przez to, ten teaser mógłby być równie dobrze amatorski.

Liczę, że w filmie będzie lepsze CGI (pierwszy teaser ucierpiał pod tym względem podobnie jak Jurassic Park) i większa ilość praktycznych efektów... podobało mi się jednak, że kręcone jest na lokacji, a nie wszystko zrobione na Green screenie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: The Dream w 28 Listopad 2014, 22:51:45
Ten miecz przykuwa uwagę. :D Ale może jak się obejrzy film, to się wszystko wyjaśni. Moim zdaniem wygląda to całkiem fajnie i jestem na tak.  :)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: jaian w 05 Grudzień 2014, 11:48:20
Bez kitu pierwsza scena z tym przerażonym gościem wyglądała mi na parodię filmu, ale już latające statki przekonały mnie że jednak nie. Zapowiada się ciekawie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Q w 24 Grudzień 2015, 14:10:32
"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" - to najgłośniejszy film tego roku i nie sposób nie natknąć się na większe lub mniejsze spoilery. Czy warty jest aż takiej uwagi? Niewątpliwie otrzymaliśmy dobry film, który uchwycił klimat oryginalnej trylogii. Twórcy postawili na sprawdzony sposób, czyli dość dobrze znaną opowieść przestawili w nowy sposób. Może przy kolejnych częścią pozwolą sobie na większą dozę oryginalności, ale czy można mieć pretensje do widzów, że większość lubi oglądać te same historie wiele razy. Jest to świetna rozrywka i tego oczekuje się po takim filmie.


Jeśli już mieć do czegoś pretensje to do bohaterów z Ciemnej Strony Mocy. Póki Kylo Ren ma maskę jeszcze się trzyma, ale bez niej nie jest już takim złoczyńcą jakiego chciałbym widzieć. Oczywiście ta postać nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, ale zabiegi scenarzystów by pogłębić te postać i oddać jego dramatyzm średnio się sprawdziły.

Pozytywnie zaskakuje Rey, dawno takiej awanturniczki w kinie nie było.

Finn czyli najgorszy szturmowiec pod słońcem jest momentami aż zbytnio zabawny.

O starej gwardii można powiedzieć tyle, że Ford jak Han Solo bez względu na wiek nie zawodzi.

Luke zaś

Spoiler
pojawia się dosłownie w dwóch scenach i teraz ma sens, czemu w zwiastunach go nie pokazywano, bo po prostu by pokazali cały jego udział w filmie. Wydaje się, że wynagrodzenie Hamilla było głównie za udział w promocji filmu a nie w pracy na planie.
[Zamknij]
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 Grudzień 2015, 12:38:04
Ja może wstawię też i moją recenzję:
http://www.moviefancentral.com/lelekpl/reviews/24923 (http://www.moviefancentral.com/lelekpl/reviews/24923)

W skrócie: "It might not have the emotions of the classics but it delivered the magic."

Ocena: 8/10 i ranking filmów:
1) Imperium 10/10
2) Powrót 9/10
3) Nowa Nadzieja 8,5/10
4) Zemsta 8,5/10
5) Przebudzenie mocy 8/10
6) Mroczne widmo 6/10
7) Atak klonów 5/10
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Jolly_Roger w 31 Grudzień 2015, 14:21:16
Ja bym powiedział - najlepsze od czasów "Imperium kontratakuje". Nie postawiłbym "Przebudzenia" na równi z "Zemstą", a zdecydowanie wyżej. Przede wszystkim "Zemsta" była o jakieś 20 min. za długa i ciągnęła się przez to. Sceny walk nie były emocjonujące. No i najlepsze fragmenty to nawiązania do starej trylogii  ;)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: The Dream w 10 Styczeń 2016, 20:59:46
Na filmie by?em ju? jaki? czas temu, zamieszcz? tutaj lu?n? niefachow? opini? któr? napisa?em wcze?niej na innym forum.

Ze wszystkich si? stara?em si? nie podnieca? premier? tego filmu a kiedy kilka miesi?cy temu obejrza?em obie dotychczasowe trylogie to stwierdzi?em, ?e wol? komiksy Star Wars ni? filmy. Niemniej ju? po ?wiatowej premierze Przebudzenia Mocy kiedy postanowi?em zarezerwowa? bilety napi?cie mimowolnie zacz??o narasta?. Przeczyta?em kilka bezspoilerowych recenzji z których wynika?o, ?e film jest ca?kiem spoko. Zd??y?em ju? si? oswoi? z wykasowaniem wszystkich ksi??ek i komiksów z linii czasowej i doszed?em do wniosku, ?e to ?wietna decyzja, bo daje szerokie mo?liwo?ci do stworzenia dobrej fabu?y. Potencja? ten w ksi??kach nie zosta? nale?ycie wykorzystany. Oczywi?cie by?a trylogia Thrawna i znakomita seria komiksów "Dziedzictwo" z jedynym s?usznym Skywalkerem - Cade'em (no dobra, ?artuj? bo Anakin te? jest ?wietny i najbardziej si? z nim uto?samiam). Niemniej nowy kanon stwarza? naprawd? szerokie mo?liwo?ci. Mo?na by?o zrobi? dos?ownie wszystko. J. J. Abrams kompletnie od?wie?y? i zmieni? Star Treka i nie mia?bym nic przeciwko gdyby ze Star Wars zrobi? to samo... ale nie zrobi?.

Przebudzenie Mocy to remake Nowej nadziei. G?ówna o? fabu?y jest niezwykle podobna z nieznacz?cymi tylko ró?nicami. Poszczególni bohaterowie nie s? wiernymi odpowiednikami postaci z pierwowzoru niemniej podobie?stwa razi?y mnie strasznie. Przez to film po kilkudziesi?ciu minutach staje si? nudny i bole?nie przewidywalny. Oczywi?cie wi?kszo?? wspó?czesnych filmów rozrywkowych jest przewidywalna ale je?li udaje mi si? zgadn?? co za chwil? dana posta? zrobi albo powie (i to s?owo w s?owo) to co? ju? jest nie tak. Scenarzy?ci tak niewolniczo trzymali si? orygina?u ?e na si?? wpychali kolejne odniesienia do epizodu IV (np. scena w kantynie) które niewiele wnosi?y do fabu?y i mo?na by?o wymy?li? co? innego.

Ale ?eby nie by?o, ?e tylko marudz?, to wspomn? o czym? a w?a?ciwie o kim?, kto ró?ni? si? bardzo ale to bardzo od swojego odpowiednika. Bo ka?de odst?pstwo od legendarnego filmu z 1977 roku traktuj? jako du?y plus. Tym kim? jest Kylo Ren. Nie jest on w ?adnym wypadku kopi? Vadera, chocia? z pocz?tku wydaje si? jeszcze bardziej z?owrogi, okrutny i pot??ny w Mocy. I chocia? nadal jest w nim co? z Anakina, to istnieje mi?dzy nimi zasadnicza ró?nica: podczas gdy Anakin chcia? czyni? dobro i przeszed? na ciemn? stron? pragn?c znale?? rozwi?zanie problemów (no i zosta? te? wprowadzony w b??d przez Sidiousa) to Kylo ?wiadomie, z premedytacj? wybiera z?o. Zdaje sobie pe?n? spraw? z niegodziwych uczynków jakie pope?nia i konsekwencji, podczas gdy Vader by? nieco za?lepiony i dopiero pod koniec ?ycia przejrza?. Oczywi?cie nie mam poj?cia czy scenarzy?ci nie poprowadz? w?tku Kylo podobnie jak Vadera, ale mam nadziej?, ?e tak si? nie stanie. Kiedy kole? zdj?? mask? to szczena opad?a. To by?o pi?kne.

Wró?my jednak do wad. Skrytykowa? musz? okropne CGI. Rzecz jasna twórcy bazuj? na praktycznych efektach i komputerowe efekty pojawiaj? si? tylko wtedy, gdy jest to nieuniknione i wygl?da?y dobrze. Nie sprawdzi?y si? jednak przy postaciach. Dwoje wa?nych bohaterów (i by? mo?e kilku mniej wa?nych ale na nich zwróci?em mniejsz? uwag?) stworzonych przy u?yciu techniki bodaj?e performance capture (nie jestem pewien czy tak to si? nazywa ale chyba tak) wygl?da ?LE. Wygl?da TRAGICZNIE. Wali komputerem po oczach tak ?e tylko ?lepy nie zauwa?y. I o ile projekt Maz Kanaty nie jest z?y, tylko wykonanie s?abe, to Snoke, Najwy?szy Przywódca Najwy?szego Porz?dku (hehe), wygl?da jak jaki? zdeformowany Gollum. Kto o zdrowych zmys?ach zaprojektowa? co? takiego do Gwiezdnych wojen? To si? do niczego nie nadaje. Kole? budzi ?miech i politowanie, i nie s?dz?, by taki by? zamiar twórców. Obie te postacie maj? te? irytuj?ce g?osy. W Trylogii prequeli wszystko by?o robione w CGI ale przynajmniej nic nie wyró?nia?o si? tak na ekranie jak np. Maz Kanata, na któr? jak si? spojrzy to wida?, ?e jej tam nie ma a aktorzy gadaj? do powietrza.

No w?a?nie, aktorzy. Nie wiem kto gorszy - Harrison Ford, ewidentnie zm?czony rol? i odb?bniaj?cy kolejne sceny ?eby jak najszybciej zostawi? posta? Hana Solo za sob?, czy mo?e Domhnall Gleeson który wyg?asza ?miertelnie powa?nym tonem hitlerowskie przemowy. Daisy Ridley i John Boyega byli zaledwie poprawni. S? chwaleni przez widzów i krytyków, ale mnie lekko irytowali. Troch? by?a to wina ich gry, bo Daisy mówi?a z akcentem nie pasuj?cym do reszty a Boyega robi? dziwne grymasy. Inna sprawa ?e ich postacie by?y denerwuj?ce - Rey kryszta?owa do bólu i niezdecydowana czego tak naprawd? chce a Finn te? jako? miota si? wsz?dzie. Ich rozterki mnie nie ruszaj?. Za to fajny by? Oscar Isaac jako Poe Dameron. Taki weso?ek sympatyczny. Z t? postaci? jest jednak pewien problem. Otó? po kilku scenach na pocz?tku kole? znika na 3/4 filmu by cudownie powróci? na ko?cówk?. Mimo wi?c ?e aktor dobrze gra? i przyjemnie si? go ogl?da?o to posta? by?a ledwie zarysowana. Je?li chodzi o star? gwardi?, to aktorzy w kostiumach byli pozytywnym akcentem, przede wszystkim Peter Mayhew bo Anthony'ego Danielsa by?o ma?o. Niewiele do grania mia?a te? Carrie Fisher ale ona te? by?a spoko. Show skrad? jednak Mark Hammill, którego na ekranie by?o najmniej i nie wypowiedzia? nawet s?owa ale swoj? prezencj? zniszczy? wszystko i wszystkich.

Je?li chodzi o aspekty techniczne to film nie wyró?nia si? specjalnie. Muzyka nie jest z?a ale brakuje jakiego? nowego wyrazistego motywu a stare, znajome nuty jako? nie maj? tej mocy co kiedy?. Co do scenografii to w?a?ciwie nihil novi, znowu pustynia itd. jak w starej trylogii, ju? o tym mówi?em. Na plus tylko ostatnia scena, bo chocia? ona dzieje si? w ciekawym miejscu jakiego wcze?niej w filmach SW nie by?o, bardzo ?adnym zreszt?. No i by? Mark Hammill. Pomys?u na film nie by?o, ale na ostatni? scen? jak najbardziej.

Z takich jeszcze drobniejszych rzeczy to podoba?a mi si? walka na miecze ?wietlne - taka bardzo surowa, zero baletu. Oczywi?cie Darth Maul i jego podwójny miecz ?wietlny nadal zajmuje szczególne miejsce w moim sercu ale Kylo Ren te? ma fajn? szabelk?. :) Na plus zaliczam te? odniesienia do komiksów z EU. Wy?apa?em ich kilka, nie by?o to bezczelne zrzynanie tylko po?yczanie motywów. Czego? takiego czepia? si? nie mog?.

Mia? by? film w duchu Starej Trylogii a wyszed? remake, i to gorszy w?a?ciwie pod ka?dym wzgl?dem. Nowa nadzieja by?a rewolucj? w kinie a Przebudzenie Mocy mo?e by? rewolucj? co najwy?ej w box office. Na pewno by?a to dobra decyzja z finansowego punktu widzenia, na pewno seria zyska?a nowych fanów, starzy fani którym nie spodoba?a si? trylogia prequeli te? pewnie s? na tak bo czekali 32 lata na taki film jaki chcieli dosta?. W moim przypadku kopia jakiegokolwiek poprzedniego filmu z SW to ostatnia rzecz jak? chcia?em dosta?. Czyta?em tyle ró?norodnych komiksów ?e powtórka z rozrywki ju? mnie nie bawi. Tak samo jak Marvel z seri? Star Wars, tak i Disney lec? po najmniejszej linii oporu. Jakie? tam plusy by?y i generalnie to ?le si? tego nie ogl?da?o (oprócz ?rodkowego aktu na którym nudzi?em si? niemi?osiernie bo nie dzia?o si? nic ciekawego, obudzi?em si? dopiero na ko?cówk?) dlatego na Filmwebie da?em 6/10. Nie skre?lam jeszcze nast?pnych filmów bo epizod VIII mo?e pójdzie inn? drog? (ale jako? w to nie wierz? znaj?c Disneya) no i s? jeszcze spin-offy w których jest potencja? na pokazanie zupe?nie nowej ciekawej historii. Ale ten film jest najgorszym filmem z serii, chyba ?e liczy? The Star Wars Holiday Special.

Nie wspomnia?em wy?ej o jednej rzeczy, która mi i wielu innym rzuci?a si? w oczy. Otó? wiele w?tków wydawa?o si? s?abo zarysowanych natomiast pojawi?y si? nic nie wnosz?ce sceny i postacie (no akurat o tym troch? pisa?em). Wie?? gminna niesie ?e wiele scen na?wietlaj?cych pewne w?tki zosta?o wyci?tych a w zamian wrzucono jakie? md?e g. Rozumiem ?e b?d? kolejne filmy które wyja?ni? niejasno?ci. Ale od kiedy filmy to pierd*** serial? A ju? wiem - od 2008 roku w którym Marvel wystartowa? z nieko?cz?c? si? seri? filmów o superbohaterach (nawiasem mówi?c te? przej?t? przez Disneya, co nie odbi?o si? na niej dobrze). Kiedy? ka?dy film mia? r?ce i nogi, i broni? si? jako samodzielna ca?o?? a teraz po?owa blockbusterów to poci?te byle jak serialopodobne twory które zamiast ciekawej fabu?y obfituj? w odniesienia do tego co by?o w poprzednich filmach, do tego co b?dzie w nast?pnych bo przecie? za dwa lata nast?pna cz??? i musisz i?? do kina to zobaczy?. Zesz?y rok by? bardzo z?y dla produkcji oko?okomiksowych. Chyba tylko Kingsman wyszed? bez zarzutu. Ant-Man by? fajny ale gdyby Edgar Wright pozosta? na stanowisku re?ysera to by?by jeszcze lepszy. Fantastyczna Czwórka by?aby naprawd? fantastyczna gdyby wytwórnia nie t?amsi?a kreatywno?ci Josha Tranka. Avengers i Star Wars zosta?y niewiarygodnie poci?te i sklejone byle jak bo wi?kszo?? ludzi i tak nie zauwa?y (i tak by?o). I w?a?nie te dwa ostatnie przypadki mnie najbardziej martwi? bo zrezygnowano ze spójno?ci i klarowno?ci filmu na rzecz scen które nic nie wnosi?y do g?ównego w?tku ale trzeba by?o je wrzuci? bo to odniesienia do innych filmów z serii i one s? wa?niejsze ni? g?ówny w?tek. Disney ma fanów w dupie i zamiast wypu?ci? pe?nowarto?ciowy produkt to rzucaj? byle ?miecia do kina i ciesz? mich? bo wiedz?, ?e to i tak si? sprzeda. Smutne.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 15 Grudzień 2016, 01:42:04
Wrzucam moj? krótk? recenzj?:

http://www.moviefancentral.com/lelekpl/reviews/25870 (http://www.moviefancentral.com/lelekpl/reviews/25870)

I've just seen it. I'm pretty positive about it overall but definitely not blown away. Although the ending really does bring it close to being amazing. It has a phenomenal third act, which is hard to say about many films. Usually, films tend to dip at the end but not Edwards's. As Godzilla also amazed near the end. The problems lie in the beginning, some editing and pacing issues as well but overall it's a very good action film for this year's standards and a solid film in general. I'd give it a 7/10

As for the characters, suprisingly, Cassian Andor was easily my favorite. I thought he'd be an another incompetent male character to support the female heroine, like in Force Awakens, but he's more of a secondary lead. And he's definitely a unique character for the entire film franchise. A rebel agent with shades of grey and complexity. His introduction was both great and underdeveloped. We get a great understanding of who he is with his opening scene but then again, like many characters in the film, there's really no introducing him into the plot of the film. He's already in it by the time we see him on screen.

Jyn is a pretty standard heroine but she gets better with time. Donnie Yen is solid, although his fighting is underused. He has, however, probably the best character arc in the film. K2 is also a pretty good droid addition and the comedic relief, which you can rest assured is one of the few in this film - this is definitely a gritty Star Wars film as promised by the director. It has a vastly different tone than the Force Awakens. Which is great. I really liked TFA but I'm happy they're having some variety with this franchise.

Krennic is a generic villian with no real established motivation other than being evil. This character really disappointed me. We see glimpses of something more but at the end of the day he really isn't that interesting.

Vader is underused unfortunately. It's actually pretty unbelievable that Vader would not be more hands on when it comes to such an important project. He has one good scene, which I'm sure you've already heard something about. And it's amazingly executed while it lasts but it's so short you really don't feel satisfied enough.

Music is good but again, there's nothing that adds much to the iconic legacy of the original score or even the amazing score done for the prequels. Much like with TFA, the score works best when it reuses the original themes.

The film does have some strong cinematography and Edwards proves once again, that there aren't many other directors who can show SCALE as well as he can. In these respects it was really impressive and I'd even say astonishing.

I wished some of the cameos were also more meaningful, instead of just throwing the characters into the film just for the sake of it. I get it, you want to wink at the nerds but does it make the film any better? No. If you're going to put them in, why not do something interesting with them?

And the CGI?...

Spoiler
SPOILER: Visually, Cushing looks good. It's still not perfect by any means but it's as good as it gets right now. As good as Michael Douglas in Ant-Man if not better, which is even more impressive since this film didn't have the actor to work with.

Leia, on the other hand, looked poorly and completely fake with the couple of seconds she had on screen. END OF SPOILER
[Zamknij]


My SW ranking would be:
1) Empire 10/10
2) Return 9/10
3) Hope 8.5/10
4) Revenge 8/10
5) Force Awakens 8/10
6) Rogue One 7/10
7) Phantom 6/10
8 ) Attack 5/10
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Jolly_Roger w 18 Grudzień 2016, 00:00:50
Lelek jestem podobnego zdania. Postacie pojawiały się i znikały, jak dla mnie bez większego wpływu na fabułę. Jyn - "zbuntowana nastolatka" nagle zmieniająca się w zbawienie Rebelii...pfff. Ja jej nie polubiłem. Ciągle jakieś dziwne zadęcie ("Na nadziei zbudowana jest Rebelia" - serio ile razy można to powtarzać?) najlepszy robot K, potem Kenner, świetna postać. Za dużo oglądałem Hannibala, żeby Erso mnie przekonał ;) Ogólnie mówiąc Rey przeskoczyła Jyn trzy razy. Postacie z Ep. VII mają 10 razy więcej charakteru i życia w sobie, niż każdy w Rogue 1 (oprócz robota i Kennera). Końcówka oczywiście wyjątkowa i genialna - tu nie będę oryginalny.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 18 Grudzień 2016, 09:49:43
Kto to jest Kenner?

Jak dla mnie w Force Awakens, nie licząc Hana Solo oczywiście, nie było tak dobrej postaci jak Cassian Andor. Czy nawet Chirrut i Baze.

Ostatnio powtórzyłem sobie wszystkie filmy i Force Awakens wypadło najsłabiej w porównaniu z poprzednimi seansami. Jest to nadal dobry film, ale postacie nie były już tak dobre jak ja pamiętałem. Rey to bez dwóch zdań Mary Sue. Finn jest niesamowicie niekompetentny i praktycznie tylko służy komediowej części filmu. Towarzyszy mu świetny pomysł na rozbudowanie postaci, ale ten pomysł jest słabo wykonany. Poe nadal jest spoko... ale nadal jest go za mało w filmie. To są problemy, które epizod VIII może jeszcze naprawić, jeśli okaże się, że np. Rey miała wcześniej szkolenia i dlatego to wszystko umiała; Finn w końcu zacznie się przydawać i nie będzie tylko po to, aby główna kobieca bohaterka wyglądała lepiej w porównaniu do mężczyzny, mimo, że już jest absurdalnie "nadzdolna"; Poe dostanie więcej czasu i więcej rozbudowania. Jeśli to naprawią to pewnie wrócę do VII z tak samo dużym entuzjazmem jaki miałem po pierwszym seansie. Ale póki co najlepszym postaciami w TFA są staruszkowie - Han i Chewie. No i Kylo i Hux z nowej obsady. I oczywiście BB8 (pod względem droida nadal moje zdanie się nie zmieniło - jest wspaniały).

A tak na marginesie to film, przy którym najdłużej myślałem i się zastanawiałem przy powtórce to... Atak Klonów. nadal najgorszy film w serii, ale tym razem miałem wrażenie, że był tam jednak materiał na BARDZO dobry film. Niestety Hayden naprawdę spieprzył sprawę. Gdyby tylko był postacią wzbudzającą sympatię przez większość filmu! Gdyby zamiast bycie nerwowym emo dupkiem był postacią pełną entuzjazmu co do swoich mocy, byłby znacznie lepszy. Śmierć matki i jej skutki mogły pozostać takie same, i wtedy jego zamiana wypadłaby 1000x lepiej.

Nie chcę tutaj najeżdżać na samego aktora. I nigdy wcześniej go, aż tak nie winiłem. Ale w tym filmie wypada katastrofalnie.

I nie chodzi mi o to, żeby był po prostu "Lukiem, który staje się zły". Nie. Mógłby mieć swoją własną osobowość. Ale powinien być postacią, którą lubimy, a nie nie znosimy. Mógłby być zarozumiały i pewny siebie, ale nadal mógłby troszczyć się o przyjaciół. Kiedy Obi-Wan go poucza, nie powinien zamieniać się w emo, bo "on mnie nie rozumie". Powinien mieć więcej luzu. Te emo powinno zacząć się po zabiciu całej wioski. Do tego czasu jego ego powinno być częścią jego uroku, coś jak Tony Stark.

Jednak tak jak to wyglądało w filmie wypadło mega słabo. Za każdym razem gdy podrywał Padme czułem jakby był mega upiorem i nie miałem pojęcia dlaczego ona albo Obi-Wan żywili by do niego jakąkolwiek sympatię.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Jolly_Roger w 19 Grudzień 2016, 00:02:56
Krennic  oczywiście :) Pisałem po Jim Beamie :) Ja nie wiem co mam myśleć o Rogue 1, muszę obejrzeć jeszcze raz, ale nie wiem czy to coś zmieni. Mnie się VII podobała bardziej.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 06 Kwiecień 2017, 20:35:45
W 3-cim sezonie ,,Star Wars Rebelianci" Ezra Bridger, po doświadczeniach z holokronem Sithów, spotkaniem wyrzutka Dartha Maula oraz ujrzeniem gigantycznej obojętnej pod względem Mocy, przypominającej Byka Istoty, z której emanowała Wszechwiedza i filozoficzna mądrość jak u prastarego Żółwia,chłopak  stał się zupełnie innym ,,Widmem 6" niż wcześniej. Do końca drugiego sezonu, a właściwie do momentu podróży do Świątyni Sithów - miejsca gdzie była ukryta trójkątna matrioszkowata szkatułka, zawierająca źródło skondensowanej prastarej wiedzy o Mocy, młody Bridger był mniej doświadczony, bardziej naiwny i podlegający manipulacjom. Po tych wydarzeniach, w których o mały włos Darth Maul nie zrealizował swojego planu w postaci połączenia Holocronu Sithów z Holocronem Jedi by ostatecznie uzyskać dostęp do arkan Mocy i wiedzy o wszelkim życiu oraz stworzeniu z Ezry swojego ucznia, którym mógłby się posłużyć, w Bridgeru jakby coś się zmieniło i rebeliant, który zaczął w pełni rozumieć znaczenie Mocy, stał się bardziej skoncentrowany, skupiony, odważny.

(https://heavyeditorial.files.wordpress.com/2016/10/144266_16306.jpg?quality=65&strip=all&w=780&strip=all)

WEzrze nie ma w  już tej dziecinności co wcześniej, a ciemno-niebieskawe, sięgające za ucho włosy, zastąpiły krótkie, równe obcięte. Dodatkowo rysy twarzy się wyostrzyły, Ezra jakby podrósł, a blizna na policzku nadała mu wyraz zadziorności. Nie można powiedzieć, że ów młody adept Jedi stał się samodzielny,  gdyż ciągle polega na Kananie - swoim nauczycielu, który kieruje jego nauką i umiejętnością skupienia w sobie mocy. Chłopak, mimo iż ciągle żartobliwie sprzecza się z droidem nazywanym przez niego ,,puszką złomu" - czyli Chopperem, to i tak stał się ,,Keep Calm" - spokojniejszy, i wydaje się, że jeśli będzie się trzymał nauk Kanana i był blisko swoich przyjaciół oraz z rozwagą używał Mocy - to wyrośnie z niego potężny Jedi.

Czytał ktoś tą książkę?

http://www.gandalf.com.pl/b/star-wars-nowy-swit-a/ (http://www.gandalf.com.pl/b/star-wars-nowy-swit-a/)

Ciekaw jestem czy jest w niej coś więcej niż tylko historia Kanana? Czy w tej powieści znajdziemy całą jednostkę rebeliantów, eskadrę Feniksa: znanych ze ,,Star Wars Rebelianci"? Pojawi się Ezra, czy będzie tylko lekko wspomniany?Stanąłem na 8-mym odcinku, 3-ego sezonu. Muszę przyznać, iż  bardzo  podobał mi się  moment, w którym załoga galaktycznego frachtowca bojowego,,Duch" musiała zmierzyć się z o dziwo, teoretycznie nieczynnymi od - w zależności jak patrzeć - kilkunastu lat  po Wojnie Klonów głupiutkimi, patykowatymi Droidami bojowymi typu B1, lubiącymi nadużywać określenia ,,Rozkaz, rozkaz" , którymi kierował Droid taktyczny. Była to zasadzka Imperium, dowodzonej przez  Moffa, lub bardzo wysokiego rangą imperialnego członka, którego Niebieskawa twarz i krwisto czerwone oczy jakby utkane były z Mroku. Czy ktoś mi podpowie, kto to jest?

Jak wasze opinie o odcinku, w którym Rebelianci zajrzeli na Mandalore i co za tym idzie poznaliśmy trochę więcej z historii Sabine i jej ojczyzy?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Doctus w 07 Kwiecień 2017, 16:57:43
Czy musisz zmieniać nazwę każdego posta?
Nie dość że czytać się ich nie da, to jeszcze mieszasz strasznie z tymi tytułami.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 07 Kwiecień 2017, 21:22:10
Po prostu ignoruj.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Doctus w 08 Kwiecień 2017, 13:38:19
Wpienia mnie to strasznie, forum praktycznie nie żyje, a takie posty nikogo nie zachęcają by się udzielać. Albo chociaż starych bywalców, by wrócili. Jak widzę znowu ten bałagan, który sieje Night_wing, to momentalnie mam ochotę się wylogować.

Żeby nie offtopując - ostatnio widziałem ze znajomymi Rogue One. Trzy osoby, zdania podzielone - mój znajomy, fan tego uniwersum, był zachwycony. Drugi, miał mieszane uczucia, ja natomiast byłem jednoznacznie krytyczny. Najmocniej w filmie kuł mnie w oczy sztuczny dramatyzm, wmawianie widzowi że dzieją się tu małe rzeczy, ale w wielkiej skali. Idiotyczna scena śmierci na początku, niczym z Man of Steel. Jestem jednym z tych widzów, dla którego najważniejsi są bohaterowie. Przełknę przeciętną i oklepaną fabułę, ale chcę mieć na ekranie wyrazistych, pełnokrwistych bohaterów z solidnymi dialogami i subtelnym nakreśleniem ich motywacji, dlaczego w tym momencie są w tym punkcie, a nie innym. Niestety cała eskadra "Łotra 1" była dla mnie o kant szkła rozbić - nudni, źle zagrani bohaterowie, którzy nie oferowali  niczego, by zatrzymać mnie przy ekranie. Największą bolączką była dla mnie główna bohaterka, której miałkości nie uratowała nawet uroda Felicity Jones.

Nie wiem co z tymi nowymi Star Warsami, ale po Force Awakens to już kolejny film, w którym główna bohaterka kobieca odrzuca mnie od oglądania. O tym jak męczyła mnie postać Rey, mógłbym prowadzić wykłady na Uniwersytecie, które Juby mógłby potem cytować tutaj na forum i prezentować jako autorytet.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 Kwiecień 2017, 13:49:44
Mi się Rogue One znacznie bardziej podobał w kinie. Oglądając w domu też wydawał się troszkę gorszy niż za pierwszym razem. Ale moje trzy ulubione postacie nadal będę bronił - Cassian, Chirrut i Baze bardzo mi się podobali i brakowało kogoś tak oryginalnego w Force Awakens.

Ale główna bohaterka to masakra. Rey była już lepsza, a też jej specjalnie nie lubię. Ale przynajmniej była dobrze poprowadzona - widać było skąd pochodzi, jak wyglądało jej życie przed filmem i co chce osiągnąć. A tutaj Jyn nie ma ani ładu ani składu.

Co do Night_winga to technicznie nie łamie żadnych zasad regulaminu (niby jest na temat na pierwszy rzut oka), więc nic z jego postami nie zrobię. Mógłbym je edytować, ale mi się nawet nie chce. Po prostu jak pojawia się jego post, w ogóle nie zwracam na niego uwagi.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 14 Kwiecień 2017, 21:30:43
Trailer The Last Jedi mocno rozczarowuj?cy.

Wygl?da dok?adnie tak samo jak TFA, tylko, ?e jest bez Hana Solo... czyli gorzej. Plus skupia si? bardzo na Rey, postaci która podoba?a mi si? najmniej w TFA. Podczas gdy nie ma nic o Finnie, a komentarze Boyegi podczas panelu bardzo rozczarowuj?. "B?dzie stara? odnale?? swoje miejsce... znowu". My?la?em, ?e mamy to za sob? i fina? TFA bardzo ?adnie to zako?czy? - przesta? ucieka? i stawi? czo?a Kylo. Chcia?em teraz czego? nowego, a wygl?da to na to samo.

Jest te? bardzo ma?o Poe, który WYDAWA? si? najbardziej fajn? now? postaci?, ale by? strasznie ma?o wykorzystany w tamtym filmie. Obawiam si?, ?e tu znowu b?dzie to samo. No i chcia?em te? wi?cej Kylo i Snoke'a. Ten trening i relacja by?yby czym? nowym.

Trening Rey, na którym bazuje ten zwiastun, ani mnie zi?bi ani grzeje. Widzia?em ju? to w Imperium i nie wygl?da to nawet troch? interesuj?co.

Pozytywny aspekt jest jednak taki, ?e pierwszy teaser TFA te? mi si? nie podoba?, natomiast na pierwszym trailerze si? pop?aka?em. Mam nadziej?, ?e tak samo b?dzie i w tym przypadku... Je?li u?yj? Leii lub Luke'a z zielonym mieczem, jest na to szansa.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 15 Kwiecień 2017, 12:39:48
Zobaczcie  gdzie jest Dagobah, a spo?ród obecnych Planet ca?ego przekroju Galaktyki pomy?lcie, która z nich mo?e by? miejscem, którego tak szuka? Najwy?szy Porz?dek i Nowa Republika, Cia?o Niebieskie b?d?ce schronieniem Luke'a Skywalkera.

(http://slimak.gwiezdne-wojny.pl/grafika/imperiada/30/MapaGalaktyki2.jpg)

,,The Last Jedi" to VIII, ale kto wie czy ostatnia cz??? z g?ównego cyklu filmowej Sagi Gwiezdnych Wojen. Po obejrzeniu trailera - dopiero pierwszego z wielu - zbyt du?ego rzutu na to co b?dzie w tej produkcji nie dostali?my. Mo?na by rzec, ?e to takie urywki urywek, ale przynajmniej wiemy, ?e to dzie?o b?dzie nastawia?o si? na przekazywanie niepokornej Rey przez Luke'a ca?ego dziedzictwa Jedi. W zapowiedzi z ust tej adeptki Jedi pad?y wa?ne s?owa. Pytana przez Skywalkera co widzi i  wyczuwa je?li chodzi o t? niebotyczn? si??. Ta odpowiada :,,?wiat?o,...Ciemno??...Równowaga". Rey wida?, ?e b?dzie musia?a si?  sporo o Mocy  nauczy?, m.in. poj??, skupi? si? na tym  czym ona jest, da? sobie do zrozumienia, ?e rzeczywi?cie jest to taki oddech ?ycia, energia okalaj?ca ka?dy ?ywy organizm, która jest z natury oboj?tna, a to czy ma by? mrokiem czy jasno?ci? zale?y od charakteru, zachowania i natury pragn?cej j? zg??bi? Istoty. Luke te kilka s?ów o Mocy przekazuje w sposób bardzo duchowy. Mówi g??bokim, mocnym, równym i spokojnym g?osem. Czy?by nie chcia? by Rey pope?ni?a ten sam b??d co on wobec mistrza Yody? Obawa przed przedwczesnym uko?czeniem szkolenia przez swojego Padawana?

Star Wars ,,The Last Jedi" z premier? na grudzie? 2017?

Polecam ksi??k? Chucka Wendiga ,,Star Wars - Koniec i Pocz?tek" - maj?ca ju? 2 tomy, a opowiadaj?ca m.in. o wydarzeniach maj?cych miejsce pomi?dzy ko?cem VI cz. filmowej Sagi ,,Star Wars"  a  cz. VII :,,Przebudzeniem Mocy".


(http://star-wars.pl/grafika/2015/paz/sw_aftermath_414df58bcda6a1853b7262f20b2abdf6.jpg)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Kwiecień 2017, 19:29:31
Gdybym by? modem, ju? mia?by? ostrze?enie za te nazwy postów. :P

Cytat: LelekPL w 14 Kwiecień  2017, 21:30:43
Trailer The Last Jedi mocno rozczarowuj?cy.

Wygl?da dok?adnie tak samo jak TFA, tylko, ?e jest bez Hana Solo... czyli gorzej.

Uwa?am dok?adnie to samo. Trailer to totalny meh.

Cytat: LelekPL w 14 Kwiecień  2017, 21:30:43
Pozytywny aspekt jest jednak taki, ?e pierwszy teaser TFA te? mi si? nie podoba?, natomiast na pierwszym trailerze si? pop?aka?em. Mam nadziej?, ?e tak samo b?dzie i w tym przypadku... Je?li u?yj? Leii lub Luke'a z zielonym mieczem, jest na to szansa.

Chyba troch? nie ogarniasz poj??. Trailer = zwiastun. Pierwszy teaser to pierwszy trailer, wi?c nie rozumiem jak móg? ci si? nie podoba?, ale te? na nim si? pop?aka?e?? TFA mia?o trzy kinowe zwiastuny:
1. Pierwszy teaser trailer z grudnia 2014 roku (ten z "There's been an awaking... Have You felt it?")
2. Drugi teaser trailer z kwietnia 2015 (ten z "Chewie, we're home")
3. G?owny theatrical trailer z pa?dziernika 2015.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 15 Kwiecień 2017, 21:03:20
Teaser =/= trailer
https://en.wikipedia.org/wiki/Teaser_campaign
https://en.wikipedia.org/wiki/Trailer_(promotion)

Ale skoro ten z "Chewie, we're home" to by? oficjalnie "Teaser 2", to chodzi?o mi o niego, a nie o pierwszy trailer.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 19 Maj 2017, 15:11:47
Polecam: Trylogię Mortis: ,,Star Wars: The Clone Wars"- Oglądać!!!!
Trylogia Mortis zaprezentowana w postaci 3-ech świetnych odcinków trzeciego sezonu ,,Star Wars - The Clone Wars": 3x15-17 po kolei: Władcy, Ołtarz Mortis, Duch Mortis - jest niesamowicie istotnym, lecz nie całkowicie tłumaczącym ,,Moc" tryptykiem ,,Wojen Klonów". Zintensyfikowanie tak wielu tajemnic i faktów o tej żywej tkance energii w tak krótkim materiale spowodowało, że samo stało się Kanonem, czymś ponadczasowym do czego powinno zrobić się wydanie na Blu-Ray, do którego z kolei powinno sie dodać ,,Director`s Cut" i w końcu udostępnić w sklepach do sprzedaży. Potem z przyjemnością już tylko kupić, i to może jeszcze w steelbooku, włączać płytę i tak bez końca oglądać.

Za mną dwa z trzech odcinków ,,Trylogii Mortis". Został mi tylko odcinek 17 : ,,Duch Mortis" - jeśli to na nim kończy się kanoniczny już tryptyk.
Dowiedziałem się z nich sporo. Byłem w szoku i momentami rzeczywiście czułem fluktuacje Mocy na całym ciele, jakby wchodziła przez palce u nóg i docierała nawet do płuc. Moc ma w Galaktyce przestrzeń, w której - jak ja to rozumiem - istnieje ona w jednolitej neutralnej i pierwotnej formie : w równowadze. Tą przestrzenią jest lewitująca w kosmicznej próżni ,,kość" która ma kształt dwóch trójkątnych ostrosłupów, złączonych ze sobą kwadratową podstawą. Co nieprawdopodobne, znajduje się w niej Planeta, na której pory roku zmieniają się w miarę upływającego dnia. Ba, to raczej ta kość jest tym co wydaje się być ciałem niebieskim, na którym znajdują się Ahsoka, Obi-Wan i Anakin - któremu przyjdzie przekonać się na własnej skórze o przewidywanym mu: losie Wybrańca. To na niej bytują Istoty Mocy, które mogą przyjmować dowolną namacalną formę każdego żywego organizmu, taką jakiej mogłyby sobie tylko zapragnąć. Składają się ze skupiska Mocy, z jej wyjątkowego zagęszczenia, a że Ojciec, Syn i Córka oczami Skywalkera, Kenobiego i Tano wyglądają jak istota humanoidalna: jest spowodowane tym, by ,,Moc" w takiej świadomej formie była jak najbardziej rozumiana i doskonale odbierana przez ludzi.

Tylko na tej planecie, na tej wiszącej w przestrzeni Galaktyki ,,Kości" Moc może osiągnąć swój pełny stan. Ojciec jest równowagą, córka : jasnością a syn: mrokiem , ciemnością, którego wygląd można utożsamiać z Sithem. Tak mi się więc wydaje, iż to właśnie ,,Syna" można traktować jako najpotężniejszego z możliwych Sithów - akolitów Złej Strony Mocy, który sam przecież nią jest i to zunifikowaną formą. Nie wiem co będzie w zakończeniu ,,Trylogii Mortis" ale skoro Anakin nie przyjął przeznaczenia jakim było mu zająć miejsce ,,Ojca" i stanąć na straży równowagi Mocy, to Skywalker - do końca jeszcze o tym nie wiedząc- na tym etapie zdecydował o swoim losie, o drodze, której finałem ma być stanie się Darthem Vaderem.


(https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/fb/76/dd/fb76dde181bc83d23834a57c94e12b59.jpg)

Widok trupiobladej Ahsoki, z której twarzy poprzez czarne przepełnione żółcią oczy i nabrzmiałe od płynącego mroku żyły - emanował mrok, pycha i zazdrość, przeraził mnie dogłębnie i można się zapytać co by było gdyby...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 27 Lipiec 2017, 21:36:28
Cała trylogia Mortis,  kwadrologia z republikańskim pułkownikiem gen. Meeburem Gascon-  specyficznym małym hominidem z wystającymi czułkami zakończonymi oczami   i ogólnie całe animowane 6-cio sezonowe "Wojny Klonów" już za mną. Wspaniały obraz ,,Star Wars" skończył się  tryptykiem skupionym wokół poszukiwania źródła zła przez Yodę i odnalezienia ścieżki Mocy, by móc po śmierci tak jak mistrz Jedi Qui-Gon Jinn manifestować Moc - nie jednoczyć się z nią, lecz zostawiać w jej eterze cząstki swojej świadomości. Po serialu przyszedł czas na: "Mrocznego Ucznia" Christie Golden -  literacką kontynuację "The Clone Wars" - skondensowanie niewyemitowanych odcinków z rzekomego 7-ego "Sezonu".  I tak, Książka skończona, a ja wielokrotnie do niej będę wracał. Jednym słowem: świetna powieść ukazująca dalsze "nieznane" wcześniej losy Asajj Ventress i sprzymierzonego z nią Mistrza Jedi: Quinlana Vosa. Razem dwójka ta musi zrobić wszystko by zabić Dooku, a cóż ,Rada Jedi nie chce brudzić sobie rąk, więc w celu zgładzenia Dartha Tyranusa i w ten sposób zakończenia prawie 4-letnich "Wojen Klonów" wysyła niepokornego, kapryśnego Vosa i Ventress, z którą mężczyzna zwiąże się dziwną i silną więzią.

Przypomnienie w wydaniu rozszerzonym i ukochanym steelboku: "Ataku Klonów" pomoże mi porównać serial i film, który był epizodem, a animacja długim jego rozszerzeniem. Czas spojrzeć na raczkowanie "Wojen Klonów".
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 Październik 2017, 19:52:02
No i jest nowy trailer. Jak dla mnie ZNACZNIE lepszy. Tym razem mamy pokazanych kilka zwrotów akcji, które nie są już tak oczywiste i kilka świetnych momentów gdzie znowu dostałem gęsiej skórki. Głównie mowa tu o momencie z Kylo i Leią. Końcówka to może być trick montażu i wcale ta konwersacja między Rey i Kylo nie ma miejsca, ale kluczowe jest to, że Kylo wyciąga do kogoś rękę. Kogoś dobrego (do złego nie zrobiłby to w ten sposób).

Wizualnie też wygląda ciekawiej. Nadal bardzo podobnie do Przebudzenia, ale bawią się trochę bardziej kolorami, są bardziej żywe i niektóre ujęcia są lepsze niż w TFA. Także to wszystko na plus. Teraz tylko trzymam kciuki, że naprawią trochę problemy z głównymi postaciami i zrobią z nimi coś naprawdę ciekawego.

Więcej trailerów oglądać nie muszę, więc ten spełnił swoje zadanie.

! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=Q0CbN8sfihY#)A wy co sądzicie?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 11 Październik 2017, 11:36:32
Ta ponad dwuminutowa zapowied? poruszy?a mnie dog??bnie i musz? przyzna? jasno i bez bicia, ?e je?li chodzi o efekty specjalne, które zosta?y dostosowane do fabu?y i charakteru tego filmu to pod tym wzgl?dem  "Star Wars - The Last Jedi" ?mia?o b?dzie konkurowa? z "War of the Planet of the Apes". Jury gali Oskarowej 2018r. b?dzie mia?o ci??kie zadanie, a decyzja nie do pozazdroszczenia je?li chodzi o wybór najlepszej graficznej aran?acji, a bro? Bo?e nie chodzi tu o Scenografi?. 

W trailerze do "Gwiezdne Wojny - Ostatni Jedi" jest multum rzeczy, od których mo?na dosta? zawa?u i  doszcz?tnie posiwie? - czyli  do?wiadczy? geekowskich dozna? najwy?szych lotów. Z tego krótkiego zlepku scen i uj?? wynika, i? w epizodzie VIII "Star Wars" poznamy wreszcie sylwetk? Snoke'a - wodza Najwy?szego Porz?dku, któremu rzekomo przypisuje si? to?samo?? Dartha Plaqueisa. Na jednej z klatek filmu wida? jego mocno zniekszta?con?, ob??, napit? mrokiem twarz, co dostosowuje si? do pot?gi i scalenia tej jednostki z Ciemn? Stron? Mocy. Czy Snoke b?dzie niski czy nie, a warto zaznaczy?, i? gdyby mia? by? Plaguiesem, a Muunowie byli wysocy i mieli w?skie, wyd?u?one g?owy oraz generalnie reprezentowali siebie jako neutraln? nacj?, to musia?by mie? troch? inny wygl?d ni? ten z hologramu w "Star Wars - Przebudzenie Mocy", gdy rozmawia? z Kylo Renem i ten z traileru do VIII cz."Gwiezdnych Wojen". Plagueis móg?by powróci? z martwych. Móg?by tak zg??bi?, pozna? Ciemno?? Mocy i jej arkana jeszcze za ?ywotu - czego nawet nie zdradza? swojemu uczniowi -  ?e umo?liwi?oby mu to regeneracj? to?samo?ci rozsianej w przestrzennej tkance Mocy i przeniesienie jej do przykurczonego blado-cmentarnego, rozk?adaj?cego si? cia?a. Dlatego te?, Wielki Mistrz Kylo Rena jako ,,przebudzony" Plagueis móg?by w?a?nie tak wygl?da?, a by?oby to wystarczaj?co logiczne.

(http://media.comicbook.com/2017/10/star-wars-the-last-jedi-supreme-leader-snoke-new-trailer-1036479-1280x0.jpg)

Niniejsza zapowied? prezentuje nam inn? wdzieraj?c? lekkie zw?tpienie i ,,znak zapytania" do naszych umys?ów, stron?. Czemu w pewnym uj?ciu Finn w otoczeniu zast?pu Szturmowców, maszerowa? ubrany w czarny, hebanowy strój z zaakcentowanymi naramiennikami, przy czym jego twarz mia?a mroczn? zas?pion? min?? Czy?by jaka? dywersja, inwigilacja Najwy?szego Porz?dku pod mask? przej?cia na Ciemn? Stron? Mocy i ostatecznego oddania si? tej Organizacji? Podwójny czy potrójny agent?A mo?e wcale nie? Kim wi?c by?by Finn? Z Kylo Renem oraz Rey mo?e by? ciekawiej ni? pokazuje to materia? Video. Syn Hana i Lei wyra?nie cierpi. Przechodzi co? na miar? ,,psychicznego ukamienowania", gdy? jest w nim dobro i z?o, a sama jego osobowo?? powoduje, ?e nie mo?e zachowa? w sobie równowagi i która? ze strony Mocy musi przewa?y?, nawet gdyby mia?o to by? w tych 51 procentach. Zatem do kogo Ren i Rey wyci?gaj? t? przys?owiow? d?o?? Do siebie? Na 88,8% jest to w?tpliwe. Faktycznie wynika to z umiej?tnego monta?u tego krótkiego trailera. Kto i do czego ma ich poprowadzi?? Tego dowiemy si? ju? 14 grudnia 2017 roku.
Warto jeszcze doda?, i? wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuj?, i? a? takiego ,,plagiatu" i zgapstwa z epizodów IV-VI "Star Wars", a w tym przypadku epizodu V: po prostu nie b?dzie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 10 Listopad 2017, 12:44:48
Kolejna trylogia osadzona w świecie "Gwiezdnych Wojen". Tym razem po zakończeniu epizodów VII - IX, Rian Johnson na podstawie w większości własnego scenariusza, podejmie się wyreżyserowania zupełnie innego cyklu trzech filmów "Star Wars". Artysta zaangażuje się w realizację I-ej z III części kultowych już "Star Wars". Zaplanowane najwcześniej na 2020 r. nowe jak i stare dzieje najsłynniejszej Space Opery w historii kinematografii, będą przedstawiały zupełnie inny, nie będący częścią Kanonu "Star Wars" produkt, a co za tym idzie jego fabularne umieszczenie między epizodami I-IX nie będzie możliwe. Oczywiście, nawiązanie do absolutu tych dziewięciu wspaniałych filmów w jakimś stopniu się dostosuje, gdyż to one były podstawą, z której wyewoluowały niezliczone światy Galaktyki, rasy istot i morze różnych galaktycznych historii. "Gwiezdne Wojny" nabrały takiego rozmiaru, że w końcu sam Lucas polecił specjalistom kilkanaście lat temu: stworzyć mapę Galaktyki z rozmieszczeniem Jądra i rubieży z podziałami, która to i tak cały czas się zmienia.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem dla twórców "Star Wars" , w tym co raz bardziej wchodzącego w ten świat R.Johnsona, byłoby wykreowanie wręcz mitologicznej i pierwotnej rzeczywistości Jedi i Sithów - ich początków. Świat za czasów Starej Republiki, gdzie walka między Ciemną a Jasną Stroną Mocy była wręcz niebotycznej skali w porównaniu do historii ABY, a istniał przecież Darth Bane, który zreformował zakon Sithów, zaspokoił by oczekiwania fanów. Ten okres musi być szerzej wyjaśniony, ponieważ nie każdy czyta literaturę, komiksy i wikipedię, czy bibliotekę ossus.

(http://star-wars.pl/grafika/2014/sty/swit_jedi_d8a16fcb4d90c4a981a7ad86dd897947.jpg)
A może tak jeden z wcześniejszych wykreowanych w literaturze okresów "Gwiezdnych Wojen", przenieść na macierz kin?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 16 Grudzień 2017, 15:39:03
Widzowie są zgodni z krytyką przy Star Wars. Banda trolli na RT nigdy nie powinna być brana pod uwagę. To samo jest z JL na imdb. Jest sporo fanboji, którzy po prostu klikają 10/10.

Żadne fanowskie oceny NIGDY nie powinny być brane pod uwagę. Ocenę imdb podałem tylko dlatego, że widać po niej, że na RT ktoś wyraźnie sabotuje ocenę TLJ. Ale ani jedna ocena, ani druga nie jest istotna.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Maxie Zeus w 16 Grudzień 2017, 16:22:11
Co my tu w ogóle porównujemy? Justice League to film na pograniczu 'przeci?tny/z?y',
a nowy Star Wars - 'dobry/bardzo dobry'. Czy na prawd? trzeba si? sugerowa? opiniami
nieomylnej wyroczni Rotten Tomatoes, ?eby to dostrzec?
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 16 Grudzień 2017, 16:49:11
Dokładnie. Ja bym tylko dodał, że jak dla mnie The Last Jedi to film rewelacyjny. Pow yjściu z kina zastanawiałem się czy nie jest lepszy od... IMPERIUM KONTRATAKUJE!

Na razie wstrzymałem się z oceną, bo gdyby był lepszy, musiałbym mu dać 10/10, a jednak parę rzeczy, trochę mnie "zdziwiło" (głównie jeśli chodzi o całą ucieczkę Rebelii coś mi nie grało). Idę w niedzielę drugi raz i wtedy zdecyduję jaką dać ocenę i czy to rzeczywiście jest najlepszy Star Wars czy nie.

Ale szczyty, które osiąga są lepsze od Imperium Kontratakuje. Jest tyle momentów, które po prostu są niesamowite!
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Maxie Zeus w 16 Grudzień 2017, 17:43:06
Imperium naprawdę nie łatwo przebić, ale też uważam, że TLJ to film praktycznie tego samego kalibru.
9.5/10 ode mnie. Na pewno jeszcze nie raz się do kina przejdę, mimo, że nigdy jakimś mega-fanem Star-Warsów nie byłem (tzn. poza filmami nie śledzę niczego co wypuszcza LucasFilm czy Disney).
Dodam jeszcze, że film utwierdza w przekonaniu jak bardzo niedocenionym aktorem jest Hamill.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Q w 16 Grudzień 2017, 19:14:36
"Ostatni Jedi" albo jest wychwalany jak arcydzieło, albo traktowany jako wielkie rozczarowanie, w którym może było kilka dobrych momentów, ale też wiele rzeczy, które sprawiają, że nawet nie zbliża się do poziomu "Imperium".
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 16 Grudzień 2017, 19:22:46
WIELKIE rozczarowanie? To Ci dopiero historia :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Grudzień 2017, 15:55:00
Ja podczas ogl?dania Star Wars: The Last Jedi
(https://images81.fotosik.pl/940/b888e8c52e550b77.gif)

Co to mia?o by?? Po zachwycie jaki mn? zaw?adn?? podczas seansu Rogue One rok temu, nabra?em nadziei. By?a to dla mnie "nowa nadzieja", która sprawi?a, ?e uwierzy?em, ?e Disney potrafi stworzy? jeszcze jeden dobry film w ?wiecie Star Wars, a najgorsze - czyli The Force Awakens - mamy ju? za sob?. Pomyli?em si?. Niniejszym ko?cz? z ogl?daniem Star Warsów Disneya. Epizod IX kiedy? obejrz?, z ciekawo?ci co tam wymy?lili jako fina? trylogii, ale do kina ju? nie zamierzam chodzi? i ciesz? si?, ?e otrzyma?em darmow? wej?ciówk?, bo nie wyda?em ani grosza na Ostaniego Jedi.

S?ysza?em przez ostatni tydzie?, ?e nowe Gwiezdne wojny s? odwa?ne, ?e maj? bardzo mocne/emocjonuj?ce sceny, ?e to zupe?nie inna bajka ni? bezpieczne Przebudzenie mocy. Có?, chyba widzia?em inny film. Film, który jest tak nielogiczny, jak tylko si? da. To jeden, d?uga?ny po?cig "armii Nowego Porz?dku" (LOL) za Ruchem Oporu, który nie ma za grosz sensu, a jego rozwi?zanie sponsoruj? litery "W", "T" i "F". Nie chc? zdradza? szczegó?ów, bo musia?bym wszystko pochowa? w spoiler tagach, ale mog? pokaza? wam jak? odpowied? otrzyma?em na nurtuj?ce fanów pytania: Kim jest Snoke? Kim jest Rey? Jak Phasma prze?y?a wybuch Starkiller Base? Oto ona:
(https://www.spreadshirt.pl/image-server/v1/mp/designs/11105249,width=178,height=178/fuck-you-finger-mittelfinger.png)
No dobra, otrzyma?em jedn? odpowied? - na pytanie "Kim s? rodzice Rey". Nie wiem czy by?a ona prawdziwa, ale je?li tak, to zrodzi?a ona kolejne pytania, bo za choler? nie wiem sk?d Rey jest taka genialna, wszech uzdolniona i w ogóle niesamowita. Ona nie potrzebuj? mistrza, ?eby zosta? najlepszym Jedi w historii. Sama si? nauczy?a kontrolowa? moc, sama nauczy?a si? walki na miecze ?wietlne i to do tego stopnia, ?e nie ma z ni? szans nikt, nawet staruszek Luke.

Ten film jest niesamowicie d?ugi, marnuje kolejnego po Hanie kultowego bohatera oryginalnej trylogii, a najgorsze w nim s? czarne charaktery. Kapitan statku-pizza, Hux i Kylo g?ównie dr? mordy i... to wszystko, dr? mordy. A? chcia?oby si? zacytowa? Luciusa Malfoya z Zakonu Feniksa - "Nie krzycz, bo nie robisz na nikim wra?enia". Vader, Imperator, Dooku, Darth Maul - nie musli krzycze?, ?eby budzi? groz? / respekt. Po prostu byli charyzmatycznymi postaciami. Tutaj mamy zgraj? dzieciaków staraj?cych si? zapanowa? galaktyk?, która nie jest ?wiatem znanym mi z poprzednich cz??ci, tylko jak?? jego parodi?.

The Force Awakens mnie rozczarowa?o, ale potrafi? je obejrze?, bo to przyzwoity film rozrywkowy, w którym dwa-trzy razy poczu?em cz?stk? magii Star Wars. Epizod VIII to inna bajka - d?ugi film z kilkoma fajnymi momentami, który pozostawia mnie wobec nowej trylogii oboj?tnym. Wci?? nie wiem czemu mia?bym kibicowa? wszech genialnej Rey, jakiemu? Poe, czy Finnowi, a tym bardziej nie wiem czemu mia?bym sympatyzowa? z krzykaczami nowego Imperium. Wci?? nie mam poj?cia dok?d zmierza ta historia i co ma przedstawia? ta trylogia. Na pewno nie to, co wyobra?a?em sobie przez ostatnie 20 lat. Nie takich Gwiezdnych wojen oczekiwa?em.

Na plus:
Spoiler

- Luke, jego wyspa, te krótkie uj?cia gdy trzyma zielony miecz ?wietlny i scena z...
- Yod?. Wygl?da? i wypad ?wietnie. Mogli jeszcze doda? Obi-Wana
- Muzyka by?a spoko, zdecydowanie lepsza ni? w TFA, ale wci?? najlepsze s? motywy ze starej trylogii
- Spoko wyst?p Benicio Del Hakerro
- Sceny bitew by?y lepsze od tej ?enady z fina?u TFA, powiedzmy, ?e nawet zno?ne
- CGI Snoke'a, rola Serkisa i jego ?mier? - zaskoczy?o mnie to, cho? nie wiem jeszcze czy pozytywnie
[Zamknij]


Tyle. Nad reszt? nie mam ochoty si? pastwi?. Powiem tylko, ?e "Tell me, Do You bleed?" w Justice League wywo?a?o u mnie wi?cej emocji ni? ca?y ten film, a wszystko w ?wiecie Star Wars tocz?ce si? po Powrocie Jedi tworzone przez Disneya najlepiej zamkn?? w pudle, zakopa? i udawa?, ?e nigdy nie mia?o miejsca.

Najlepsza rzecz zwi?zana z TLJ - Wonder Woman nie jest ju? dla mnie najbardziej przereklamowanym filmem roku. :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Jolly_Roger w 18 Grudzień 2017, 00:20:57
Film, który powstał chyba w ten sposób, że usiedli wokół stołu i zaczęli wymieniać sceny, które muszą się pojawić w Star Warsach: pojedynek na miecze świetlne - odhaczony, zniszczenie czegoś dużego przez "dobrych" - odhaczone, śmieszne stworki - odhaczone i najnowsza moda -
Spoiler
śmierć ważnej postaci - odhaczone
[Zamknij]
. No i nie zapomnijmy, żeby były parytety na kobiety na mostku okrętu wojennego (co najmniej połowa), kobieta musi też dowodzić armią. To teraz jakoś to wszystko połączymy w film złożony z luźno ze sobą związanych scen.

Zrobić ponad 2 godziny seansu, który nic nie wnosi do historii, to była faktycznie sztuka. Czułem się jakbym oglądał produkcje DC - humor na siłę, ucinanie jednych wątków w połowie, rozwlekanie do znudzenia innych.
TLJ można określić stwierdzeniem - od parodii do patosu. Jak się nastawiałem na powagę, to dostawałem dowcip, jak podejrzewałem dowcip - to było na poważnie. W kinie zdarzało się, że następował pojedynczy śmiech w sytuacjach niby na serio, gdzie nie było zamierzonego efektu komicznego.

Nie chcę zaczynać dyskusji o konkretnych scenach, bo jednemu się podobało to, a drugiemu tamto, ale ogólne wrażenie było fatalne. Piszę to jako człowiek, który lubi TFA. Największy plus jak dla mnie to
Spoiler
połączenia Rey-Kylo
[Zamknij]
Minusy długo by wypisywać, na czele z
Spoiler
lotem Lei i skoczeniem w międzyczasie bitwy na inną planetę po łamacza kodów
[Zamknij]


Moje końcowe wrażenie było takie jakby Disney miał 10-cio odcinkowy sezon serialu i zrobił z niego ponad dwie godziny filmu. Nie myślałem, że to kiedyś napiszę, ale teraz zyskała w moich oczach tzw. nowa trylogia Lucasa. 
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 Grudzień 2017, 18:04:51
W nowym roku b?d? zaczyna? now? stron? filmow?, na której b?dzie krótko o przemy?leniach na ró?ne tematy zwi?zane z filmem, krótkie analizy i krótki recenzje. Akcent oczywi?cie pada na KRÓTKIE. Po pierwsze bo nikt d?ugich wypocin ju? nie czyta, sam wol? recenzje, które przechodz? od razu do rzeczy, no i ?atwiej mi b?dzie prowadzi? to po angielsku i po polsku i zobaczy?, co lepiej wypadnie.

Tak?e tym wst?pem spróbuj? przetestowa? ten schemat tutaj, zaczynaj?c od The Last Jedi, najlepszego filmu tego roku.

CytujOPIS
Imperium, tzn Pierwszy Rorz?dek, atakuje baz? Rebelii, tzn Ruchu Oporu, a potem rozpoczynaj? po?cig za g?ównymi bohaterami, którzy musz? si? rozdzieli?.

POZYTYWNIE
O ile zarys ma troch? podobie?stw do Imperium i Powrotu Jedi, to sam film wywraca to wszystko na g?ow? i tworzy co? nowego, dope?niaj?c obietnic? Przebudzenia mocy, ?e teraz pójdziemy nowymi ?cie?kami.

Kylo, Luke i Poe maj? tutaj najciekawsze historie, o? fabularn? i rozwój. Zw?aszcza Kylo i Luke - o ile Przebudzenie by?o o Rey, tak ten film jest o nich. Zostaj? zniszczeni, aby na nowo si? narodzi?, aby znowu zosta? zniszczonymi...

Zwroty akcji s? naprawd? szokuj?ce - plany, które si? kompletnie nie udaj?, bawienie si? oczekiwaniami widzów, i stworzenie czego? lepszego ni? te wszystkie fanowskie teorie. Snoke, Phasma, rodzice Rey i Kylo - ja to wszystko kupuj?!

Niesamowite sekwencje (nie tylko) akcji. Atak na statek Snoke'a, Crait i sala tronowa 2.0 tutaj si? zw?aszcza wyró?niaj?.

Ton jest lepiej wywa?ony. ?arty wcale nie s? nachalne, a jak si? pojawiaj? s? naprawd? dobrze zrobione.

Canto Bight rozbudowuje ?wiat SW, dodaje Rose i jej pacyfistyczne podej?cie, dodaje te? potencja? na kolejne filmy, no i prezentuje bardzo ciekaw? i ?wie?? perspektyw? na galaktyczn? wojn?. Jest te? przyjemnym odniesieniem do prequeli.

Muzyka o ile nadal nie dorasta do pi?t starym filmom, jest lepsza ni? 99% tego co dostajemy dzisiaj. A wizualnie jest to naj?adniejsza cz??? od czasów Imperium Kontratakuje.

NEGATYWNIE
Przes?anie nie zawsze jest spójne: Nale?y ceni? ?ycie, ale po?wi?cenie dwóch postaci ostatecznie ratuje Ruch Oporu.

G?ówna bohaterka Rey spada na trzeci plan, b?d?c w tej cz??ci naszym oknem na rozwój Luke'a i Kylo. Na ko?cówce pojawia si? jakby nigdy nic, jakby poprzednia scena z ni? niemal nie mia?a miejsca.

Drobne wpadki logiczne (g?ównie z planami Holdo i Poe)

Eeeee... Te "konie" w Canto Bight by?y niepotrzebne?

PODSUMOWANIE
Film wnosi now? trylogi? na wy?szy poziom i bawi si? oczekiwaniami widowni w wspania?y sposób. Zaskakuje fabularnie, zachwyca wizualnie i daje mnóstwo tematów do rozmów. Czego chcie? wi?cej!

OCENA
9,5/10
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 29 Grudzień 2017, 19:14:31
Cytat: LelekPL w 25 Grudzień  2017, 18:04:51
PODSUMOWANIE
Film wnosi nową trylogię na wyższy poziom i bawi się oczekiwaniami widowni w wspaniały sposób. Zaskakuje fabularnie, zachwyca wizualnie i daje mnóstwo tematów do rozmów. Czego chcieć więcej!


Sensu. :)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 29 Grudzień 2017, 23:17:42
Dzisiaj znów zasiad?em przed kinowym ekranem. Tym razem w 2 rz?dzie i 13 miejscu, w sali ma?ego ma?omiasteczkowego kina, a nie w pot??nej prawie ?e hali, auli przystosowanej do technologii IMAX i IMAX 3D. Drugi raz do?wiadczy?em najwa?niejszego filmu w moim ?yciu: "Gwiezdne Wojny - Ostatni Jedi". I tym razem ogl?da?o si? z równie wielkim zafascynowaniem i skupieniem, jak na pocz?tku, lecz niektóre momenty, jak
Spoiler
?mier? Snoke'a, prze?ycie Lei w pró?ni kosmicznej dzi?ki Mocy, któr? skupi?a w sobie by dotrze? do niezniszczonej cz??ci kr??ownika Rebelii, wej?cie w pr?dko?? nad?wietln? przez wiceadmira? Holdo i przebicie z ?atwo?ci?, jak namalowanie kreski na papierze, poszycia "Supremacy" Najwy?szego Porz?dku, czemu towarzyszy?a chwila ciszy, a potem niemo?liwy wr?cz d?wi?k, jakby pot??na eksplozja wybuch?a widzowi tu? przed twarz?, co uwa?am w technologii IMAX 3D za najcudowniejsze d?wi?kowe odczucie w moim ?yciu. Yoda lub poblask Mocy, jej manifestacja przybieraj?ca form? Yody i kontroluj?ca materi? poprzez t?pni?cie pot??nym wy?adowaniem elektrostatycznym wprost w pierwotn? posta? drzewa, w którym znajdowa?y si? schowane gdzie? g??boko ostatnie pisane ?ród?a stanowi?ce o tym czym s? Jedi. Wielki Mistrz Yoda -  b?d? Moc w jego formie - pouczaj?cy Luke'a, by?o równie zaskakuj?ce co inne momenty w produkcji, lecz mia?o bardziej nostalgiczny, dzi?kuj?cy klasycznej trylogii charakter. Nie zapomnijmy o porgach, o ich du?ych prosz?cych Chewbacc? o mi?sko oczkach, które to wnosi?y kontrast nie zra?aj?cy fana do dalszego ogl?dania, i sam? swoj? obecno?ci? wzbudza?y odczucie konieczno?ci dopingowania im, jakby ogl?daj?cy oczekiwa? tego keidy si? znów pojawi?.
[Zamknij]
Polski dubbing, bo drugi raz "The last Jedi" do?wiadcza?em w ten sposób, nie wyszed? zbyt dobrze. G?osu Snoke'owi powinien u?yczy? aktor z grubym gard?owym g?osem, zdolnym do lekkiej modulacji. Uczmy si? tego od Andy Serkisa, i to koniecznie! Polacy spisali si? jedynie w charakteryzacji Luke'a, Lei, Finna, Rose  i Phasmy.

VIII Epizod "Gwiezdnych Wojen" to genialna opowie?? o Mocy, która sk?ania si? ku kreacji jej pierwotno?ci, ukazania czego? o czym nie wiedzieli pierwsi Jedi. Rian Johnson zrobi? dla mnie takie "Gwiezdne Wojny" jakie powinny by? w ogólnym charakterze. Artysta ten stworzy? co?, co odstawia "Midichloriany" daleko w g??b, wyrzuca je do kosza. Liczy si? tylko Moc - prastara, nieko?cz?ca si? si?a. Ocena filmu 10/10
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 31 Grudzień 2017, 04:35:54
Ile ten film trwa? Byłem ostatnio na seansie i wyszło mi, że 2 godziny i jakie 15 minut... Więc dla mnie standard, a i nie bardzo było czym się znudzić, bo film był fajny, ale i kijowy równocześnie... Znaczy taki Luke był świetny, ale i kijowy... No jakoś tak im wyszło, że z jednej strony był zajebiście, a z drugiej niektóre wątki, podejście czy wręcz zakończenie niektórych postaci słabe, a i nawet trochę żenujące... Ale film mi się podobał, i nie nie podobał  :D
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 01 Styczeń 2018, 21:00:19
By?em ju? na 2-óch seansach "Star Wars - The Last Jedi" i za drugim razem, mimo ?e tre?? produkcji by?a mi juz dobrze znana, to ogl?da?o mi si? j? z tym samym szokiem, jak w przypadku pój?cia na ,,?wie?aka". Bardziej zrozumia?em i przyswoi?em sobie te rzeczy, na których od pocz?tku chcia?em si? tylko skupi?. Snoke
Spoiler
z pe?n? stanowczo?ci? i ignorancj? do wszystkiego co mog?oby by? ponad nim, a tego absoltunie nie akceptowa?, co podkre?la?a krwista barwa ?cian i opalizuj?ce pod?o?e jego sali tronowej, gardzi ?mierci? i ?yciem.  Jednak ginie z r?ki tego, któremu otworzy? kana? Mocy poprzez który nast?pca Vadera móg? komunikowa? si? z Rey. Mia?o to przyprowadzi? Kylo Rena i Rey wprost do Supreme Leadera, by ostatecznie udowodni? jaka czeka Rena w przysz?o?ci Galaktyki rola. Snoke'owi chodzi?o o co? du?o wi?kszego ni? o osi?gni?cie takie stanu Mocy, dzi?ki któremu zapocz?tkowa?by okres absolutnej dominacji Najwy?szego Porz?dku. ?mier? Naczelnego Wodza o lekko zdeformowanych plecach i zapadni?tej lewej po?owie twarzy z ostrza roz?arzonego miecza ?wietlnego, którym jak przecinak do chleba cisn?? przez jego tali? Ren, by?a ekstremalnym prze?yciem dla widza. Teoretycznie plany Snoke'a odno?nie uzyskania równowagi Mocy w taki sposób, ?e móg?by wyci?gn?? z niej tylko czyst? ciemno??, leg?y w gruzach. Chyba ?e jego ?mier? te? mia?a by? cz??ci? tego co mia?o si? sta?, lecz nie przewidzia?by, ?e dokona si? to bez jego udzia?u.
[Zamknij]
To wszystko oraz wiele innych rzeczy ocenia si? troch? inaczej ni? w przypadku ?wie?ego, pierwszego seansu.

Zwró?cie uwag? na easter eggi w "The Last Jedi", co po obejrzeniu krótkiego materia?u z jakiego? kana?u na Youtube jeszcze lepiej w kontek?cie widza ??czy niektóre elementy produkcji.
Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=pT7LSY8RW8Q (https://www.youtube.com/watch?v=pT7LSY8RW8Q)
Atak Najwy?szego Porz?dku na siedzib? ostatnich cz?onków Ruchu Oporu, która mie?ci?a si? za pot??nymi niczym mury wrotami kopalni na Crait, przypomina?a ten szturm z "Imperium Kontraatakuje", które tak jak "Ostatni Jedi" by?o drug? cz??ci? trylogii. Nawi?zanie psychicznej wi?zi poprzez Moc mi?dzy Kylo a Lei? wygl?da?o, jak wyczycie w Mocy siebie nawzajem: Luke'a i Vadera - równie? w epizodzie V.  ?wi?tynia na Ahch-To i stare poskr?cane, próchniej?ce drzewo, w które cisn??a po?wiata Mocy w formie Yody, co okaza?o si? czym? nieprawdopodobnym je?li chodzi o zrozumienie natury Mocy, nie przepad?y ostatecznie. Na "Sokole Millenium" wida? by?o jak w jednej z szufladek znajduje si? kilka zwojów i pierwszych ksi?g Jedi, co mog?oby oznacza? zamiary Rey w kierunku odbudowania zakonu Rycerzy Jasnej Strony Mocy.

Dzisiaj sko?czy?em czyta? IX-ty tom "Przeznaczenia Jedi": "Apokalipsa" ze starwarsowych "Legend". W ksi??ce tej Luke si?ga jaki? transcendentalnych umiej?tno?ci zg??biania Mocy. Si?a ta tak wp?ywa na niego i on na ni?, ?e jego ?wiadomo?? wyp?ywa z cia?a i wst?puje w wymiar Mocy, co Luke opisuje w ksi??ce jako: jedno uderzenie serca, które jest jak minuta, dzie? lub sekunda. Porówna?em sobie to z gigantycznym po?wi?ceniem Skywalkera z epizodu IX-ego, po którym przepad?, zjednoczy? si? z Moc?.
W niniejszej powie?ci Jedi np. Jaina Solo i inni, mog? do?wiadcza? zjawiska przesycenia Moc?, tzn. takiego pozytywnego narkotycznego stanu, po którym w przypadku z?ego rozporz?dzania energi? Mocy mo?e nast?pi? zej?cie. Ach, ta Moc! Pierwotna, g??boka si?a!
[Zamknij]


Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 23 Marzec 2018, 12:07:49
Już niebawem, ku uciesze fanów "Gwiezdnych Wojen", miłośników galaktycznej literatury "Nowego Kanonu"  swe utęsknione za długo oczekiwaną powieścią na temat apodyktycznej pani kapitan Phasmy, zmysły, będzie można zanurzyć właśnie w powieści o skromnym, prostym, ale miejmy nadzieje o wiele wyjaśniającym jeśli chodzi o książkę, tytule. A tą powieścią będzie "Phasma".

Phasma, to postać, która jest swoistą ikoną zła, w tym sensie, że twardość, upartość i ,,wytresowane" posłuszeństwo, które ma do "Najwyższego Porządku" porażają, a przez lśniący, wściekle srebrny pancerz jej stroju kreują ją jeszcze bardziej na żądną osiągnięcia prze Ustrój, któremu podlega: absolutnej władzy. Thrawn, Tarkin, Rae Sloane, to przy niej oazy spokoju.

Premiera "Phasmy", jako powieści w Polsce: 14 kwietnia 2018 roku.

Krótki jej opis, od Uroboros:

Jako jedna z najprzebieglejszych i najbardziej bezlitosnych oficerów Najwyższego Porządku, kapitan Phasma zyskuje sobie względy przełożonych, zdobywa respekt kolegów oraz budzi strach w sercach wrogów. Pomimo całej swej sławy i chwały pozostaje przy tym równie nieodgadniona co jej nieprzenikniony, lśniący hełm. Być może jednak już wkrótce jej tajemnice zostaną ujawnione: jeden z jej wrogów zamierza odkryć sekret jej przeszłości, którego sama Phasma strzeże z zajadłością dorównującą jedynie zapałowi, z jakim służy swoim panom.

Głęboko w trzewiach pancernika ,,Absolution" schwytana przez siły Najwyższego Porządku szpieg Ruchu Oporu jest przesłuchiwana przez Kardynała, szturmowca zakutego w szkarłatny pancerz. To jednak nie na informacjach o Ruchu Oporu ani planach wymierzonych w jego przełożonych zależy Kardynałowi najbardziej - tylko na poznaniu tajemnic Phasmy oraz szczegółów dawno zapomnianej afery z jej udziałem. Jest żądny informacji na temat jej wstydliwych tajemnic, które mógłby wykorzystać przeciwko znienawidzonej rywalce, zagrażającej jego pozycji w szeregach Najwyższego Porządku. Jednak mimo iż jego więzień dysponuje wiedzą, której Kardynał tak desperacko pożąda, nie podzieli się nią zbyt łatwo. Podczas gdy jeniec toczy bój ze swoim bezwzględnym strażnikiem, walcząc o życie w zamian za ujawnienie każdego cennego detalu, ze snutej przez niego opowieści wyłania się fascynująca historia życia enigmatycznej Phasmy. Przyszłość może się jednak okazać znacznie niebezpieczniejsza, gdy Kardynał posiądzie już wiedzę, której łaknie... oraz gdy jego rywalka ukaże potęgę swojego gniewu.


(https://naekranie.pl/wp-content/uploads/2018/03/Phasma-ok%C5%82adka.jpg)

Miejmy nadzieję, że po "Battlefront II: Oddział Inferno", "Phasma" będzie drugą równie dobrą książką, z tych nowych powieści Kanonu "Star Wars".
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 09 Maj 2018, 22:10:53
Nadrobi?em ukochane "Star Wars: Rebels", które powoli dojrzewaj?, nabieraj? powa?nego tonu. 12 odcinków 4-ego sezonu "Rebelsów" ogl?da?o si? z niesamowit?, z?eraj?c? mózg ciekawo?ci?. Wiem, ?e odcinków tej serii jest o wiele wi?cej, a nawet chyba... ca?y sezon, ale jestem wybredny i wol? wersj? z dubbingiem.

Epizod 12-ty czwartego sezonu "Star Wars: Rebels" : "Wolves and the Door" doszcz?tnie mnie przerazi?, jakbym poczu? co? na granicy fascynacji i szoku od którego t??ej? my?li. Te pi?kne bia?e wilki, tak szlachetne stworzenia, tak zwi?zane z tkank? op?ywaj?c? Wszech?wiat, z Moc? ,oraz dodatkowo istoty Mocy: Ojciec, Syn i Córka, umieszczone na malowidle w ?wi?tyni Jedi na Lothal, której poszukiwa? Imperator, by?o wprost niesamowite. W??czenie w tak wa?ny w?tek - co? jak ?wiadectwo odegrania w przysz?o?ci Galaktyki wielkiej roli - pozyskania klucza do wiedzy, która da?aby Imperatorowi ju? szerok? wiedz? o Mocy i jej u?yciu, prawie manipulacji, samego Ezry wiele nam mówi jak wa?n? postaci? by? Ezra, a nie wiem jak sytuacja przedstawia si? w dalszej cz??ci sezonu, w dziejach Galaktyki, zw?aszcza przed er? Luke'a Skywalkera.

(https://www.coffeewithkenobi.com/wp-content/uploads/2018/02/REB_IA_24584-1170x480.jpg)
Je?li Ezra w jakikolwiek sposób nie zginie, dlaczego nie mia?by nie wyst?pi? w "Epizodzie IX" Star Wars? Bridger mia?by wtedy ok. 50 lat, i nie pogardzi?bym sytuacj?, w której np. Rey gdzie? w tym?e Epizodzie by go odnalaz?a, np. poprzez z??cze mentalne Moc? - co? podobnego do sytuacji, któr? zbieraczka z?omu z Jakku mia?a z Kylo w "Epizodzie VIII".
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 29 Maj 2018, 15:05:32
Solo obejrzany. Fajna mieszanka heist movie i westernu. Trochę zawodzi mało emocjonalna stawka i baaaaardzo mroczne zdjęcia, ale aktorsko wypadli z tarczą (zwłaszcza Alden i Donald) i jest to bardzo udany film przygodowy z ciekawymi smaczkami dla fanów!

Jeśli chodzi o ranking:
(https://i.imgur.com/OhqNOo5.png)

Tak, Ostatni Jedi mocno spadł, tak samo jak Rogue One na powtórce. Trochę wynudziły mnie fragmenty w kasynie, słaba Rey i całe pierwsze 2/3 Rogue One. Mam nadzieję, że Solo nie czeka ten sam los.

Za to dzięki Ostatniemu Jedi, Przebudzenie tylko zyskuje na mocy!
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 29 Maj 2018, 15:27:41
Ja Solo odpuszczam. Od początku twierdziłem, że kolejny spin-off, który nie jest spin-offem tylko kolejnym prequelem, w dodatku najbardziej zbędnym jaki mógł powstać, z Hanem Solo NIE Harrisonem Fordem jest projektem bezsensownym, a z tego co do tej pory usłyszałem/przeczytałem, to podobno tak jest. W sensie, nie że to zły film, ale wygląda jakby nie powstał dlatego, że ktoś miał świetny pomysł na film o Hanie Solo, tylko dlatego bo mieli prawa do postaci do Solo - uwielbiana postać, która się sprzeda - więc wymyślili pod niego jakiś pomysł na film.

Poza tym, nie lubię Star Warsów od Disneya. Po dwóch głównych epizodach wciąż nie ma zielonego pojęcia o czym ta nowa trylogia opowiada, w dodatku zmarnowała ona moje ukochane postacie z OT i popsuła cudne zakończenie Powrotu Jedi. Jedynie Rogue One łyknąłem bez popity. Solo może obejrzę kiedyś w domu, ale na pewno nie mam do Disney-Wars tyle zaufania, żeby wydawać na ich filmy więcej kasy (juz na TLJ nie wydałem, poszedłem, bo miałem darmowe zaproszenie do Cinema City).

Mój ranking obecnie prezentuje się tak:
(https://i.imgur.com/P6bOiTw.png)

Kocham pierwszych pięć, lubię kolejna dwa, ostatnie dwa są mi obojętne i mogłoby ich w ogóle nie być (nawet bym tak wolał). Rogue One ma tak dobry trzeci akt, że nawet zastanawiam się, czy nie ustawiłem go za nisko, w sumie całą piątkę z góry mógłbym ustawić na równi.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 02 Czerwiec 2018, 07:18:57
Skoro, jak widzę robicie zestawienia "top 10" filmów z Kanonu "Star Wars", to i ja również co nieco dam od siebie, przedstawiając swoją starwarsową topkę, ale na razie czołową trójkę. Nad resztą miejsc musiałbym się dużo szerzej zastanowić, gdyż uwielbiam "Star Wars", a każdy film wnosi do galaktycznego Uniwersum coś nowego.  8) Oto lista:

1) "Star Wars: The Last Jedi"  - cudowna, głęboka opowieść o Mocy

2) "Star Wars: The Empire Strikes Back" - najlepszy sequel w historii kina; jak do tej pory oczywiście

3) "Rogue One: A Star Wars Story" - narodziny nadziei dla Rebelii w walce z Imperium, szczere ukazanie prawdziwej potęgi Ciemnej Strony Mocy Vadera.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 11 Czerwiec 2018, 22:11:05
"Solo A Star Wars Story" to nie taki klasyczny Spin-Off jakiego oczekiwaliby fani "Gwiezdnych Wojen", którym, co wielu uros?y podniebienia po znakomitym "Rogue One", gdzie w wielkim skrócie mówi?c, pokazano, jak narodzi? si? duch prawdziwej Rebelii, której znaczenie w wykradzeniu planów Gwiazdy ?mierci dla ciemi??onych przez Imperium by?o gigantycznee, daj?c im Nadziej?.Przecie? nie tylko walka i upór, ale i nadzieja jest dla Rebelii wa?na. Skoro "Rogue One" jako Spin-Off ofiarowa? mi?o?nikom ,,galaktycznych" historii ukierunkowanie na bardziej problematyczne, zbiorowe kwestie i wydarzenia, to logiczne by?o, ?e ,,solowy film o Solo" nie b?dzie tak samo rozpisany, prowadzony i nie wywrze tego samego efektu co poprzednik z grudnia 2016 roku. Po pierwszym obejrzeniu "Solo A Star Wars Story" przeze mnie, a w?a?nie dzisiaj to nast?pi?o, jestem jak najbardziej pozytywnie zaskoczony, wr?cz od ?rodka rozrywany jakimi? ognikami, dodatnio na?adowanymi fluidami. Od pierwszych do ostatnich minut filmu, wyziera?o z niego bezprawie, chaos, wyzysk, poczucie, ?e rejony Galaktyki ogarni?te mackami ,,wojny domowej" zainicjowanej przez Imperium s? przekonane, ?e akceptacja anarchii, beznadziei, gdzie na Korelii lub niezbyt przyjaznych poziomach Coruscant, jedynym wyj?ciem ze spo?ecznego upadku jest paranie si? zawodem z?odzieja, przemytnika i przest?pcy. Ehrenreich, rol? Hana odegra? bardzo dobrze; zrobi? to tak, jak powinna prezentowa? si? posta? Solo, bez wzgl?du na to, kto by j? zagra?. Aktor da? widzowi psotnego gotowego do dzia?ania, m?odzie?czego, czasami nawet zbyt pochopnego i lekko naiwnego Hana Solo - dziecko Korelii, które wyrwa?o si? ze szlamu miasta.

Nie b?d? bardziej porównywa? klasycznej trylogii z "Kanonem" i ci?giem Epizodów "Gwiezdnych Wojen", bo chyba nie powinno si? nawet tego robi?, ale wtr?c? tylko jedn? rzecz w tej kwestii: Hana Solo, jako posta?, tego, jak bardzo zosta? on zaanga?owany w rzeczywisto?? i wydarzenia filmu, by?o wi?cej ni? we wszystkich pozycjach "Lucasfilmu", w których bohater si? pojawi?. Qi'ra jako towarzyszka Hana, zosta?a zaanga?owana równie dobrze, jak on sam, z tym ?e w momencie pojawienia si? korelia?czyka na kosmicznym jachcie Vosa i jego spotkania z Qi'r? wida? by?o, ?e ich zwi?zek, niestety, dobrze si? nie sko?czy - usilnie ??czone przeciwie?stwa.
Spoiler
Co najciekawsze, z Qi-r? zwi?zany jest najbardziej szokuj?cy moment niniejszej produkcji: po zabiciu magnata: Vosa, i oddaniu baterii Coaxium plemieniu Enfys Nest, Qi-ra w jachcie swojego ,,pracodawcy" ??czy si? z tym komu Vos podlega?. Pocz?tkowo nie mog?em powi?za? jakiejkolwiek postaci z Uniwersum "Star Wars", która mog?aby wy?oni? si? przed Qi-r?, jako hologram na mrocznym tronie i pokaza? swe ukryte przed ciemnymi akolitycznymi szatami oblicze. Gdy nieznajomy w ko?cu si? ujawni? i szerzej zaprezntowa?, by?em w parali?uj?cym, wdzieraj?cym obcy ch?ód do cia?a szoku, ?e okaza? si? to Darth Maul! To by?o wprost niesamowite, co z jednej strony sugeruje zgod? Qi-ry na zostanie uczennic? Maula i stanie si? w przysz?o?ci Sithem.

Poznanie si? Hana z Chewbacc?, czyli pocz?tek ich nietypowej wspó?pracy w celi wi?ziennej, gdzie Chewie mia? by? ,,besti?, która nie jad?a od 3 dni", a Han umia? nawet artyku?owa? j?zykowy chargot pot??nego Wookiego, którego nazwa? w ko?cu Chewiem by?o takie, jak powinno by?. Nie wiem jak ich pierwsze spotkanie wygl?da?o w "Legendach" Star Wars, o ile zosta?o szerzej rozpisane, wi?c nie mam wi?kszego porównania. Równie?, to w jaki sposób nadano Hanowi nazwisko by?o do?? dobrze uj?te i kupi?o moje gusta zupe?nie, jak powy?sze kwestie; nie maj?cy rodziny, nikogo, dbaj?cy sam o siebie, Han, dosta? od jakiego? Porucznika Imperium adekwatne nazwisko: Solo.

Je?li chodzi o Lando, lepszego Landa Calrissiana ni? Glover nigdy nie b?dzie; gra w Sabaka z Hanem i ich ko?cowy rewan? to potwierdza: absolut, mistrzostwo!
[Zamknij]


Moja ocena tego filmu: 8/10

(https://rebe1scum.files.wordpress.com/2018/05/solo_easter_eggs.jpg?w=1360)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Czerwiec 2018, 09:15:48
Cytat: Night_Wing w 11 Czerwiec  2018, 22:11:05
Moja ocena tego filmu: 8/10


Dobrze, że napisałeś, że to twoja ocena tego filmu. Bo gdybyś w SWOJEJ recenzji, o TYM KONKRETNYM filmie napisał na koniec samo "8/10", to nie wiem czy połapałbym się do czego to się odnosi. XD


Tymczasem Solo poniósł w kinach spektakularną klapę, bo wygląda na to, że przy $250-300 milionach budżetu produkcji nie da rady przekroczyć $400 milionów worldwide! Odebrał w ten sposób tytuł "finansowego rozczarowania roku dekady", który do tej pory należał do JL (a później do BvS).

Kto by pomyślał, że dożyjemy czasów, w których Gwiezdne wojny - przez 4 dekady najbardziej dochodowa seria filmowa na świecie - będzie zaliczać klapy w kinach. Thanks, Disney!
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 17 Czerwiec 2018, 09:56:30
"Solo: A Star Wars Story" rzeczywi?cie poniós? spektakularn? klap?, a to, niestety, bardzo rozczarowywuje pod wzgl?dem wizerunku jakie prezentuj? jego twórcy: "Lucasfilm Ltd." i "Disney", bo przecie? te firmy to Korporacje, gigantyczne marki warte ca?e ,,jeziora p?ynnego z?ota", które to okre?lane s? maszynk? do robienia pieni?dzy: co wypuszczany - i to wysokobud?etowy -  film, to wwi?kszo?ci spory zysk pieni??ny. Dlatego te?, je?li mamy ocenia? ,,wyczyn" tych dwóch pot?g maj?cych wp?yw na kreacj? niesamowitych wydarze? w ?wiecie wielu mitycznych, fikcyjnych Uniwersów, przez pryzmat ostatniego ,,sukcesu" finansowego "Hana Solo", to fani mog? si? zawie??, popa?? w przygn?bienie, co paradoksalnie mo?na skontrowa? tym, ?e sami równie? przy?o?yli si? do takowego ,,kasowego" rezultatu produkcji o przygodach korelia?skiego przemytnika, nie id?c t?umnie do kin na jej emisj?. W "Disney'u" jak i w "Lucasfilmie" nie jest ostatnimi czasy zbyt weso?o. Kathleen Kennedy albo zostanie zwolniona, albo w jaki? sposób ograniczy si? jej zdolno?ci decyzyjne w firmie, ba, albo ju? zosta?a zwolniona. Nie wiadomo tak na prawd? kogo w sprawie pora?ki filmu o Solo nale?y wini?. Czy "Disney'a", czy "Lucasfilm Ltd."; przecie? kto? z tych wielgachnych finansowych molochów odpowiada? za promocj? niniejszego filmu, za kampanie reklamuj?c? "Solo: A Star Wars Story", który mia? wej?? do kin i tak podbi? ?wiat. Media, popkultura mia?y wr?cz zosta? zalane nap?ywem spotów promocyjnych filmu i innych informacji o tym, jak ,,wystrza?owy" mia?by by? ów film.

Podsumowuj?c, tak, jak pisa?em wy?ej,  w kategorii sukcesu finansowego "Solo: A Star Wars Story" "Lucasfilm Ltd." i "Disney"bardzo rozczarowa?y, i to na ca?ej linii. Zawiod?a promocja produkcji, jak i polityka wewn?trz tych firm: perypetie zwi?zane z wyborem re?ysera, k?opoty z decyzjami aktorów i wyborem odpowiednich osób do odpowiednich ról, co odbi?o si? na fanach, których taka sytuacja mog?a zniech?ci?, by nie pój?? na to dzie?o do kina. Równie? sympatycy ogólnego Uniwersum "Star Wars" nie pozostaj? bez winy, ale nie wszyscy. Du?a cz??? z nich ?yje przekonaniem, ?e Han Solo by? tylko jeden, mimo ?e powinna liczy? si? idea postaci, sposób jej dzia?ania, uwypuklenia jej celów na ekranie, w tym galaktycznym, mitycznym ?wiecie, i by? nim Harrison Ford. A na potwierdzenie tego: bezsensowna, przyn?biaj?ca grafika poni?ej. Mam nadziej?, ?e "Epizodem IX" marki te finansowo odbij? si? od pieni??nego ,,hansolowego" dna.

(http://media.comicbook.com/2018/05/solo-a-star-wars-story-trailer-harrison-ford-1109962-1280x0.jpeg)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 08 Październik 2018, 07:31:17
Ach, ten "Nowy Kanon" Star Wars; ach, ta literatura, która rozrasta się w nim niezmiernie szybko, kreując go na jeszcze bardziej niebywałe i niezwykłe, potężne fantastyczne Uniwersum.

Tak jak ostatnio dostaliśmy "Star Wars - Ahsoka" spośród powieści "Nowego Kanonu", tak teraz zapowiedziano:

1)" Star Wars - Master & Apprentice"  autorstwa Claudii Grey

(https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/04e45a32-16f2-4d51-be6a-483bb8fa9fa0.png)

2) "Star Wars - Alphabet Squadron" autorstwa Alexandra Freeda


(https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/b332f2ec-0fc9-4dc4-95aa-571305388cba.png)

Oby tak dalej, moi mili, oby tak dalej!
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 01 Styczeń 2019, 18:59:02
Moja ,,topka" starwarsowych filmów, choć to bardzo ciężki, tytaniczny wybór, które obejrzałem, wliczając Spin-offy odrębne od głównego Kanonu filmowego "Star Wars".Oto lista, od miejsca 1-ego do 10-ego:

(https://i.screenshot.net/oj11xhr)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Styczeń 2019, 08:49:48
NAJGORSZA. . .

LISTA. . .

EVER!!

Jedyne dwa filmy Star Wars, których nie potrafię pokochać, ani nawet polubić, na pierwszych miejscach. I nawet dobrze screen-shota nie umiesz cyknąć, na plakacie TFA masz jakieś zaznaczenie :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 02 Styczeń 2019, 09:15:45
Ostatnimi czasy Uniwersum "Star Wars" lekko namieszało w oczach fanów - w ich gustach i rozeznaniu w galaktycznym świecie "Gwiezdnych Wojen". Nowa trylogia głównych filmowych epizodów Uniwersum, którą zapoczątkował J.J. Abrams wniosła do rzeczywistości "Gwiezdnych Wojen" multum świeżości, nowe rozwiązania w oparciu o nowe technologie w technice filmowania, nowe postacie, miejsca - i to wszystko w oparciu o ponadczasową ,,klasykę" Lucasa z lat 1977-1983. Kto wie, może, gdyby sam Lucas nie przekazywał swojej firmy "Disneyowi" dostalibyśmy całkowicie inne filmy niż Epizody: VII i VIII i pod koniec tego roku, IX; może całe zgromadzenia fanów, ba, cały światowy fandom nie byłby tak podzielony, jak jest obecnie. Gusta pozostają więc gustami, dlatego powyższa lista, którą zaprezentowałem prezentuje się tak, a nie inaczej. "Star Wars: The Force Awakens" i "Star Wars: The Last Jedi" wywarły na mnie gigantyczne wrażenie, tak więc są na pierwszych pozycjach zestawienia. Jednakże całość filmów na mojej ,,starwarsowej" topce, nie jest dla mnie do końca obiektywna, tzn. jest mi niezwykle ciężko, jakbym miał wykonywać próżną syzyfową pracę, aby utworzyć satysfakcjonujące mnie, takowe zestawienie, aby miejsce każdego z filmów na liście miało swoje wytłumaczenie.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Styczeń 2019, 09:39:30
Cytat: Night_Wing w 02 Styczeń  2019, 09:15:45
Nowa trylogia <wycięte jakieś niepotrzebne bzdury> którą zapoczątkował J.J. Abrams wniosła do rzeczywistości "Gwiezdnych Wojen" multum świeżości, nowe rozwiązania w oparciu o nowe technologie w technice filmowania, nowe postacie, miejsca


Akurat film Abramsa to wtórność, wtórność i jeszcze raz wtórność. Wszystko to samo, tylko niektóre nazwy zmienili. Jedyne nowości jakie zapamiętałem to nowe stworki na statku Hana oraz miecz Kylo.

Cytat: Night_Wing w 02 Styczeń  2019, 09:15:45Kto wie, może, gdyby sam Lucas nie przekazywał swojej firmy "Disneyowi" dostalibyśmy całkowicie inne filmy niż Epizody: VII i VIII i pod koniec tego roku, IX


Ja wiem. Na pewno inne, o ile w ogóle by powstały.

Cytat: Night_Wing w 02 Styczeń  2019, 09:15:45Jednakże całość filmów na mojej ,,starwarsowej" topce, nie jest dla mnie do końca obiektywna


Bo nie istnieje coś takiego jak obiektywne ocenianie, akurat to że to twoja subiektywna lista jest jak najbardziej w porządku.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 10 Styczeń 2019, 10:52:32
Zakończenie głównego ciągu Kanonu "Star Wars", o ile do niego dojdzie, bo kto wie, być może będą Epizody: X-XII, musi osiągnąć astronomiczny wydźwięk, a by to po prostu ,,się udało": uzyskać konkretny, przychylny odbiór przez fanów, i mieć jakiś niespodziewany, niebotyczny rozmach w samej fabule, ba, miejscu akcji, czy całej strukturze filmu.

I fakt, coś w tym jest, że "Gwiezdne Wojny: Epizod IX" mogą być fenomenalnym zwieńczeniem "Nowej Trylogii", ale mimo to nie zarobić dużo. No, ale tak to już bywa w obecnie pędzącym i pędzącym świecie: jest gospodarka liberalna, więc nie ma gadania. Oby było dobrze! Oby Snoke powrócił, bo stracenie tak potężnej, ale do bólu naiwnej i obsesyjnej w "Epizodzie VIII" Star Wars, postaci... na zawsze i nie dowiedzenie się przynajmniej jej genezy, byłoby gigantycznym błędem ze strony "Disney/Lucasfilm".
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Q w 28 Luty 2019, 17:14:36
Muzycznie w klimatach SW - czyli parodia Oscarowej piosenki "Shallow"

Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 28 Marzec 2019, 12:16:36
Są już dość spore przecieki z nowych Gwiezdnych wojen odnośnie wyglądu postaci. Zdjęcia w spoilerze:

Spoiler
(https://preview.redd.it/db1tx5ubvno21.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=cb7463d714af3dd5073504c8ddcf6d5903e0ae86)
(https://i.redd.it/f78ac4atwno21.jpg)
[Zamknij]

Co jest ciekawe to to, że te grafiki są dowodem na to, że reżyserzy obu poprzednich filmów nie mieli wspólnej wizji na te filmy. Widoczne to jest teraz w cofaniu się w kostiumach do Przebudzenia po tym jak te postacie się zmieniły w Jedi. Nie mówię jeszcze, że to błąd bo być może zmusi to JJa to większej kreatywności, aby uzasadnić fabularnie te zmiany w ciekawy sposób i może wyjdzie z tego coś naprawdę oryginalnego i świeżego.

Aczkolwiek
Spoiler
czerwoni Trooperzy
[Zamknij]
wydają się strasznie leniwym posunięciem
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 28 Marzec 2019, 12:56:25
Smutne nastały czasy, skoro dopiero ten przeciek przypomniał mi, że ten film w ogóle powstaje. Serio, po Przebudzeniu mocy i Ostatnim Jedi moje zainteresowanie tymi bohaterami oraz tym, jak skończy się ta trylogia, jest obecnie bliskie zera. :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 13 Kwiecień 2019, 09:42:36

A więc jest. The Rise of Skywalker... trochę to pachnie The Dark Knight Rises ;) no, ale to dobry znak. Śmiech Palpatine'a na końcu tworzy ciarki. Poza tym jak na teaser przystało nie ma nic ciekawego. Wizualnie jest podobnie do TFA, fajnie jest zobaczyć Lando i usłyszeć Luke'a, ale chyba nic nie robi większego wrażenia w świecie Gwiezdnych wojen niż zobaczyć Harrisona Forda jako Hana Solo... ewentualnie Darth Vader. Bez tej dwójki, czuję się jakby to był 9 sezon popularnego serialu, gdzie najpopularniejsi aktorzy już odeszli, i teraz starają się nam wciskać to co zostało. Coś jak Ostry dyżur po odejściu Clooneya. No spoko, Noaha Wayle czy Eric La Sale to fajni aktorzy, ale nie są Clooneyem :P Nie ważne jak istotni są Luke czy Lando. Mark Hammil i Billy Dee Williams to nie Harrison Ford :P
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 Kwiecień 2019, 12:24:37
Moja reakcja na trailer:

Przypominam jak wybuchały Gwiazdy śmierci:
(https://i.imgur.com/iLSuiKP.gif)
(https://media1.tenor.com/images/64b79411de87e68f42103197bd3a9aad/tenor.gif?itemid=4289251)

Z wczoraj:
(https://d13ezvd6yrslxm.cloudfront.net/wp/wp-content/images/Star-Wars-The-Rise-of-Skywalker-deathstar-700x291.jpg)

;D

Jestem. . . Byłem fanem Star Wars przez blisko 20 lat, ale ni chu chu, nie potrafię wykrzesać z siebie nawet minimum zainteresowania tym filmem, ani czymkolwiek nad czym pracuje z tą marką Disney. Po zwiastunie, nie mam najmniejszej ochoty tego oglądać kiedykolwiek. :)

Uwielbiam Rogue One, ale saga Skywalkerów skończyła się na Powrocie Jedi. "Nowa trylogia" nasrała na cudowne zakończenie tego filmu, pozabijała moich ukochanych bohaterów, a w ich miejsce pokazała pozbawione sensu, przeczące poprzednikom przygody osób, których nie polubiłem, a ich losy są mi obojętne. I nie obchodzi mnie, że nowe filmy są lepiej wyreżyserowane, lepiej zagrane i mniej komputerowe niż prequele - być może są, ale prequele lubię i w tym roku pewnie znowu trafią do mojego odtwarzacza. Nowych części oglądać nie chcę. Przez nie, nie tylko przestałem chodzić do kina na Star Warsy, ale również przestałem oglądać nowo powstałe filmy tego uniwersum. Hana Solo do tej pory nie obejrzałem (nie widziałbym nawet jednego zwiastuna, gdyby nie puszczali ich w kinie), Epizodu IX też nie planuję, chyba że reakcje osób, którym ufam będą mówić o czymś świetnym, co chociaż w małym stopniu naprawia największe grzechy TFA i TLJ. Szanse na to są jednak bardzo niewielkie, wolę sobie odpalić Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy na PC (o wiele lepsza kontynuacja OT). ;)

I jestem przekonany, że na pytania, które zadawałem po premierze TFA (np. Kim był starzec, który miał fragment mapy prowadzącej do Luke'a? Skąd znał Kylo i jak wszedł w jej posiadanie? Kim jest Snoke i jak rozkręcił swój Nowy Porządek? Skąd miecz Luke'a w stanie nienaruszonym znalazł się u Maz Kanaty?) nie otrzymam odpowiedzi. Ta trylogia nie ma za grosz sensu, więc szkoda na nią mojego czasu.

PS
Zastanawiałem się jaki generyczny podtytuł z "Age of", "Dawn of", czy innym "Fallen" zobaczymy. Padło na "Rise of", którego po Terminatorze 3, Planecie małp z Serkisem i finałem trylogii Nolana na pewno potrzebowaliśmy. A już "The Rise of Skywalker", po tym jak odje*ali Luke'a w poprzedniej części, to niezły trolling! Zresztą, nawet nagłówki w teaserze są jak w zapowiedziach The Dark Knight RISEs.

Podsumowując, żenada i nie spodziewałem się, że kiedykolwiek ta seria upadnie tak nisko.

Cytat: LelekPL w 13 Kwiecień  2019, 09:42:36czuję się jakby to był 9 sezon popularnego serialu, gdzie najpopularniejsi aktorzy już odeszli, i teraz starają się nam wciskać to co zostało. Coś jak Ostry dyżur po odejściu Clooneya

Dobrze napisane. :)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 14 Kwiecień 2019, 21:01:24
Ja to tam Rey polubiłem bez większego problemu i od samego początku jest moją faworytką.  Tyle, że fanem Stars Wars nigdy nie byłem i nie mam żadnego sentymentu do starej uśmierconej gwardii. Ba, pierwszej trylogii nigdy nawet nie ogl, jedynie w urywkach... Może kiedyś nadrobię. Więcej widziałem z drugiej trylogii  :D. A do kina zawitałem przy debiucie Rey i zaliczyłem obie produkcje w kinie i oba spin offy. Solo nie polecam. Chodź na Woody'iego zawsze fajnie popatrzeć. Na najnowszą odsłonę do kina się wybiorę bankowo. Ciekaw jestem jak to zakończą. Oby lepiej niż z pewną osobą z dwójki...
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 15 Kwiecień 2019, 09:41:31
Jak widać, my fani nie szczędząc nam naszej winy, jak i winy sposobu zarządzania Uniwersum Star Wars przez Disney'a, podzieliliśmy to złote, bezcenne dziedzictwo popkulturowe: Gwiezdne Wojny na jakieś frakcje, które wierzą lub nie wierzą w Uniwersum obierające ścieżkę rozwoju, taką, jaką obrało. Gwiezdne Wojny, z ogólnego punktu widzenia zbiorowiska fanów są z obu stron: i współczesnego "Lucasfilm Ltd.", i ich miłośników, najbardziej nierównym, z jednej strony kochanym a z drugiej nienawidzonym Uniwersum tematycznym w popkulturze. Według dziennikarzy i freelancerów z liczącego się w popkulturze magazynu filmowo-serialowego, "Empire" Imperator pojawi się w "Epizodzie IX", i ponoć odegra jakąś znaczącą rolę; problem w tym, że nie wiadomo jak powiązać tytuł produkcji z wystąpieniem Imperatora na koniec teaser trailera do zapowiedzianego na grudzień filmu, ba, w ogóle z jego czasem ekranowym w tymże dziele. Czy będzie to poświata mocy - manifestacja Ciemnej Strony kusząca Rey albo Kylo Rena, by pokłonili się Ciemności, tak jak zrobił to kiedyś pierwszy ze Skywalkerów, i teraz miałby to być ostatni z rodu? Czy ktoś będzie na tyle nierozważny i przy pomocy alchemii Sithów przywróci Imperatora do życia; a może już to przez przypadek zrobiono? Czy Imperator, opadając w przepaść na drugiej Gwieździe Śmierci osłonił się jakimś kokonem Mocy i przetrwał jej zniszczenie? A gdyby tak tytuł wieńczącego Sagę 42-letniej historii "Star Wars": "The Rise of Skywalker" oznaczał narodziny Zakonu adeptów Mocy, a nie reaktywację Zakonu Jedi czczących jej Jasną Stronę - zgromadzenia, które nazwałoby się "Zakonem Skywalker"? Tytuł filmu niekoniecznie oznaczałby podkreślenie tego, że Luke nie zginął, a... Anakin został wskrzeszony przez Imperatora lub coś, np. Zakon Ren, co wskrzesiłoby i Imperatora, który zająłby się Anakinem/Vaderem w tym względzie. Na plugawe cielsko Hutta! Na błyskawice ciemności Imperatora!

"Ciśnienie" fanów na wałkowanie dżyliona dżyliardów różnych hipotez na temat udziała Dartha Sidiousa w "Epizodzie IX" wzmocni fakt, że J.J. Abrams w jednym z ostatnich wywiadów potwierdził, że spotkał się z George'em Lucasem przed rozpoczęciem prac nad scenariuszem, w rezydencji Lucasa. Panowie omawiali w jaki sposób zakończyć tak istotną dla całych Gwiezdnych Wojen, będącą ich organizmem Sagę filmową, która liczy już ponad 40 lat. W takim razie warto się zastanowić, czy obecność Palpatine'a w "Star Wars: Rise of the Skywalker" to pomysł George'a Lucasa? Ależ miłośnicy Sagi będą mieli teraz pole do popisu... Ha!

I jak tu, mimo wszystko nie mieć szacunku do J.J. Abramsa i Riana Johnsona, za to, że Epizody VII i VIII Gwiezdnych Wojen doprowadziły nas do tak specyficznego finału Nowej Trylogii i w ogóle Sagi Lucasa; finału, w którym siła "Klasycznej Trylogii" powróci i to w godny sposób.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Kwiecień 2019, 10:22:41
^ Nie zrozumiałem nawet jednego zadnia.

W każdym razie, przeciek sprzed kilku miesięcy z 4chan. Wygląda na to, że prawdziwy, bo teaser zdaje się potwierdzać wiele punktów. Klikacie na własną odpowiedzialność.

Spoiler
    >One year after THE LAST JEDI.


    >Rey repaired Anakin Skywalker's lightsaber and Kylo Ren repaired his helmet.

    >Kylo Ren has united private armies and militas under The First Order to strengthen his faction against any opposition to his rule.

    >Kylo demoted Hux, who has been secretly leaking intel about the First Order's activities to the Resistance in hopes that they kill Kylo, allowing him to reclaim command.

    >The Knights of Ren return from an expedition to "The Beyond" with warnings of a great evil, which makes Kylo vulnerable and sends him on "a quest", and also informs his interactions with Rey throughout the movie.

    >The Knights of Ren wield "medieval-looking weapons" and some of them can use the Force.

    >There's a new faction of red Stormtroopers that apparently serve the Knights of Ren.

    >Kylo either seeks out or is summoned by a new character/creature that is being referred as "The Oracle", that supposedly lives on the swamp planet as a parasite feeding off a slumbering giant purple elf baby thing.

    >The plot revolves around the race to find a MacGuffin described as "controversial, but delightful". It changes over the course of the movie, starting as one thing, which leads to something else, which ends up revealing the big secret of the movie. It is supposed to be something related to C-3PO's old memory that was erased in REVENGE OF THE SITH.

    >C-3PO's memory is in an old Rebel blockade runner on a jungle planet. Rey, Poe, Finn, Chewbacca, C-3P0, R2-D2 and BB-8 set to retrieve it.

    >The heroes find the blockade runner with help from Lando Calrissian. He has a minor role, basically pointing where they need to go and later joining the battle piloting the Millennium Falcon.

    >Rose also has a minor role. She is now a high-ranking Resistance officer answering directly to Leia and doesn't get in on the action.

    >Dominic Monaghan is playing a Resistance leader.

    >Richard E. Grant is playing the new general of the First Order, Hux's replacement.

    >Once C-3PO's memory is retrieved, the heroes goes to a snow planet with a huge alien marketplace and an abandoned droid factory, which they visit.

    >Apparently the memories of a warrior robot are uploaded into C-3P0, causing him to develop an aggressive personality and take the bowcaster from Chewie.

    >C-3P0 reluctantly has his memory uploaded to R2-D2 while his body stores the warrior robot's memory, which leads to funny situations.

    >There's a First Order attack on the droid factory, but the heroes escape with help from Keri Russell's character Zorii, a bounty hunter with no allegiance.

    >It is also at the factory that they meet BB-8's sidekick D-0, who might be connected to Zorii.

    >Meanwhile, in the swamp planet, there's a battle between the Resistance and the First Order. Kylo fights the Resistance fighters, but gets separated from the main battle for some reason.

    >Ahch-To will appear in the movie.

    >The final battle was filmed in the Cardington Sheds (previously used to film scenes on Yavin IV).

    >The final battle reportedly takes place at Kylo's spaceship and has a "zero gravity" factor.

    >Kylo is heavily injured during the final battle (lots of injury makeup/fake blood).

    >The Knights of Ren are involved in the final battle, but apparently AGAINST Kylo.

    >There are multiple Luke & Leia flashbacks.

    >Harrison Ford and Hayden Christensen reportedly make appearances as Han Solo and Anakin Skywalker.

    >No confirmation on whether Leia lives or dies in the end.

    >The great evil, whatever it is, appears to relate to Palpatine. Early drafts for Episode VII featured an ancient scroll belonging to Palpatine that was the key to an "ancient power" as the MacGuffin; and early drafts for Episode VIII included Sith spirits tormenting Luke in Ahch-To although Siths canonically cannot become Force ghosts. A popular theory is that Palpatine found a way to preserve his spirit after Darth Vader destroyed his body and is returning from a dormant period in the Beyond to reclaim the galaxy.

    >Matt Smith has a secret role in the movie. Reports indicated he was a First Order officer, but there is word he relates to the great evil and whatever Palpatine's role in the movie is.

    >Jordan was used as a filming location for TWO desert planets, one which is probably Tatooine.

    >The movie ends on Tatooine and the Lars homestead is involved.

    >The movie supposedly concludes the "Skywalker Saga" of the Star Wars, so Kylo probably redeems himself as he is the last Skywalker.

    >At one point, Kylo goes to a dark castle-looking building. A monkey-looking creature was on the set.

    >Once Rey figures out the MacGuffin's secret, the heroes end up on the desert planet.

    >Whatever Kylo is looking for also leads him to the desert planet, where he encounters Rey once again. They still have feelings for each other.

    >Finn and Poe go on a mission together which has a "western vibe". Rey and Rose also have their own mission.

    >Apparently Rey and Kylo have to reconcile and join forces against the great evil, which steers Kylo towards redemption.

    >At some point, Finn and Poe cross paths with Naomie Ackie's character, Jannah, who is skilled warrior, freedom fighter and might be Finn's long-lost sister.

    >The heroes celebrate being reunited at a festival of sorts before the final battle.

    >Kylo's spaceship crash-lands at some point during the final battle.

    >There is concept art of the Falcon in flames during the final battle.
[Zamknij]
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 Maj 2019, 15:02:53
Trzy nowe filmy ze Star Wars już mają date premiery. Będą wychodziły w okolicy świąt, tak jak do tej pory ich największe sukcesy kasowe, i będą co roku wymieniały się tym terminem z czterema sequelami Avatara.

Oto daty:
12/16/2022, 12/20/24, 12/18/26

Jestem przekonany, że to będzie jedna z dwóch nowych trylogii Star Wars, a nie filmy z cyklu A Star Wars Story (które chyba po porażce Solo zostaną przerobione na wysokobudżetowe seriale i przeniesione na platformę streamingową). Pytanie tylko czy ta przygotowywana przez Riana Johnsona, czy ta robiona przez twórców serialu Gra o Tron? Szczerze wątpię, aby to były obie produkcje, raczej Disney nie będzie chciało mieszać tego i najpierw wypuszczą jedną, a potem drugą. Ja obstawiałbym, że najpierw zobaczymy trylogię Benioffa i Weissa, żeby haterzy The Last Jedi powoli wymarli, część może się przekona do tego filmu w międzyczasie i hałas w okół Johnsona umilknie. Oczywiście Gra o Tron w ostatnich odcinkach zbiera własnych haterów, ale to przy takiej ilości fanów różnych postaci, które tej gry nie wygrają, było oczekiwane.

Mam nadzieję, że Benioff i Weiss pracują nad filmami osadzonymi w Starej Republice.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing w 09 Maj 2019, 09:57:40
Ciekawość, ba, chęć obejrzenia "Epizodu IX" Star Wars wzrasta, gdy weźmie się pod uwagę to, czego nie mówi się fanom Gwiezdnych Wojen w związku z rolą Matta Smitha (11-sty Doctor z serialu "Doctor Who"; "Terminator: Genisys") w "The Rise of Skywalker". Co ciekawe, nazwijmy to ,,geekowskie media" zagraniczne podają, że aktor ma zagrać młodego Snoke`a, Dartha Palgueisa, lub, kto wie, młodego Palpatine`a w scenach czyichś wspomnień lub dłuższym akcie retrospekcji. Jest też inna możliwość, za którą kryje się dużo większa niespodzianka związana z takowym angażem Smitha. Podobno duch Palpatine`a ma zawładnąć ciałem postaci granej przez artystę. Rey albo Kylo zabije ,,opętanego" przez Imperatora Smitha, lecz nie spowoduje to unicestwienia potęgi niematerialnej jaźni w Mocy Palpatine`a. Jaźń mrocznego Sitha przejmie władzę nad ciałem i umysłem Kylo Rena, jednakże syn Hana Solo będzie stawiał solidny opór sile osobliwości Palpatine`a, która przejęła nad nim kontrolę. Poprosi Rey o zabicie, albo sam się poświęci, by raz na zawsze ,,usunąć" z egzystencji Galaktyki plugawe, stojące za wszystkim, zło.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 Sierpień 2019, 10:08:21
Serial o Obi-Wanie to chyba najlepsza zapowiedź z konferencji D23. Jestem ciekaw czy podobnie jak Rambo czy Terminator, będą chcieli się wcisnąć w ściąganie z Logana.

Poza tym mamy też informacje o klipach z Rise of Skywalker. Rey z podwójnym czerwonym mieczem i ubrana na czarno... ta, jasne. To będzie oczywiście wizja. Jest to tak oczywiste i jestem tego tak pewien, że nawet nie będę rozważał nad fabularnym znaczeniem tej sceny.

No i kolejna zapowiedź Mandaloriana:
Wygląda dobrze, ale z racji, że Dinsey+ startuje tylko w Ameryce Północnej, podejrzewam, że będzie to najbardziej torrentowany/nielegalnie streamowany serial tej jesieni :P Mam tylko nadzieję, że ktoś szybko zrobi dobre napisy, żebym mógł obejrzeć z żoną.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Sierpień 2019, 12:57:21
Cytat: LelekPL w 25 Sierpień  2019, 10:08:21Serial o Obi-Wanie to chyba najlepsza zapowiedź z konferencji D23.

Heh, Disney właśnie zabił mój osobisty hajp na ostatni projekt Star Wars, którym byłem zainteresowany. :P

1. Rise of the Skywalker - nie obchodzi mnie, nie idę do kina i nie wiem czy kiedykolwiek obejrzę. TFA było dobrym filmem rozrywkowym, ale tragicznym sequelem oryginalnej trylogii / Powrotu Jedi, a TLJ było jeszcze gorsze i podkreśliło, że sami twórcy nie mają pojęcia o czym ta nowa trylogia ma opowiadać. Bez Hana, Luke'a, Lei (gościnne występy mało mnie interesują) nie widzę żadnego bohatera, dla którego warto to obejrzeć, bo nikogo dalsze losy mnie nie interesują. Saga Skywalkerów zakończyła się na pokonaniu Imperium nad Endorem, amen.

2. Mandalorian - nawet nie włączam tej zapowiedzi. Disney+ nie ma i nie zapowiada się na to, aby pojawiło się w Polsce, a piracić kolejnych Star Warsów od Disneya, które toczą się po Powrocie Jedi, nie planuję, szkoda mi czasu i fatygi.

3. Jedynym projektem z tej franczyzy jaki mnie interesował to Obi-wan z Ewanem, ale jako film kinowy! Jeśli idą w serial to, patrz pkt. 2.


Mam na półkach SW 1-6 (I-III na Blu-ray, IV-VI w Despecialized Edition) oraz Rogue One (również Blu-ray) + Jedi Academy na PC. Nic mi więcej w temacie Gwiezdnych wojen niepotrzeba. 8)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 26 Sierpień 2019, 14:36:37

No i jest klip z D23.

Ostatnia scena to na bank wizja... ewentualnie jej klon. Być może cała fabuła będzie się opierała na tym, że Palpatine klonował najlepszych rycerzy Jedi i Sithów (może wszyscy się pojawią tutaj) oraz samego siebie i dlatego powrócił, a Snoke był jego nieudanym klonem, albo czymś równie głupkowatym.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Sierpień 2019, 15:37:07
Wizualnie wygląda świetnie (zdjęcia, CGI), ale nie wiem jak traktować poważnie kolejną pustynną, lesistą i zimową planetę, a ujęcie z tym rozkładanym mieczem - ???
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 24 Październik 2019, 09:24:59

Jest final trailer i...


meh.

Po pierwsze, jestem pewien, że scena z Dark Rey z poprzedniego klipu jest tylko nic nie znaczącą wizją.
Po drugie, ten finał sagi Skywalkerów przypomina mi... ostatni sezon The Office. Jaki był sens kontynuowania serialu po odejściu Michaela? Przykro mi, ale ani Rey, ani Kylo, ani Finn nie są kluczowymi postaciami w skali całej sagi. Oni są bardziej jak James Spader albo Kimmy Schmidt, postacie dodane gdzieś pod koniec serialu. Niby ważni dla ostatniej trylogii, ale nieodpowiedni do zamknięcia klamry, ani tym bardziej do czułego pożegnania z C3PO.

Pewnie, Palpatine to miłe zamknięcie z perspektywy złego, ale byłoby bardziej epickie widzieć go w konfrontacji z bohaterem, który również był z nami od samego początku. Leia pewnie symbolicznie by się nawet sprawdziła i, żeby być uczciwym wobec Lucasfilm, być może była pierwotnie większą częścią planu na zakończenie (choć też nie widzę starej Carrie Fischer w wielkiej finalnej konfrontacji z Palpatinem)... ale teraz, po śmierci Luke'a i Hana, wydaje mi się, że zwyczajnie nie mają już kogo użyć. Serio? Śmierć C3PO to będzie ich wielkie emocjonalne pożegnanie w tym filmie? Ehhh.

Biorąc pod uwagę, jak podejrzewam, że film postara się związać wszystko w jedną całość, myślę, że cała ta trylogia, będzie bardziej dotyczyła progresu Kylo niż Rey. Z tych postaci co zostały to jedynie on wydaje się jeszcze w miarę sensownym wyborem na zakończenie całej sagi, a nie Rey, biorąc pod uwagę, że jest to saga SKYWALKERÓW, a on jest jedynym, który pozostał (nie licząc Lei). Będzie to jednak bardzo trąciło niemal identycznym odkupieniem jakie spotkało Vadera, co też jest słabe.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Marzec 2020, 12:37:20
Cytat: Juby w 26 Sierpień  2019, 12:57:21Rise of the Skywalker - nie obchodzi mnie, nie idę do kina i nie wiem czy kiedykolwiek obejrzę

Cóż... żeby nie było, że oceniam tylko na podstawie samych spoilerów (i ze względu na nadmiar wolnego czasu, bo mam home office od kilku dni) jednak zdecydowałem się obejrzeć.

Jako film po prostu - 3 może 4/10 i miano najsłabszego filmu w dorobku J. J. Abramsa. Adam Driver udowadnia, że jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów swojego pokolenia, efekty specjalne są okej, zdjęcia również (zapamiętałem kilka naprawdę niezłych kadrów), nawet uśmiałem się kilka razy i fanie, że 3PO dostał w końcu większą rolę. Niestety, niemal wszelkie plusy giną w gąszczu nudy spowodowanej okrutnie szybkim tempem, bo całość gna na złamanie karku, piętrząc kolejne dziury scenariuszowe, uproszczenia, nielogiczności, czego kulminacją jest fatalny, statyczny finał, gdzie głównie gadają.

Zupełnie inaczej oceniam jednak Epizod IX jako: a) sequel epizodów VII i VIII; b) konkluzję 9-częściowej sagi Skywalkerów; c) Gwiezdne wojny tak po prostu. To najgorszy możliwy film na tych płaszczyznach jaki mogłem sobie wyśnić w najczarniejszych koszmarach i pewne 1/10. TFA zostawiło tyle tajemnic i furtek na przyszłość, a Rian Johnson w TLJ praktycznie nie pchnął tej historii naprzód, nie odpowiedział na największe pytania, wręcz dołożył jeszcze kilka, że posklejanie tego w sensowną całość, aby nowa trylogia wydawała się na przemyślaną, było skazane na porażkę. Na porażkę natomiast nie było skazane godne zakończenie całej sagi. Nikt nie zmuszał twórców do wskrzeszania Palpatine'a (bez konkretnego uzasadnienia i wyjaśnienia) i całkowitego wyzerowania story-arc Anakina Skywalkera z części I-VI. Nie pokochałem TFA po wyjściu z kina, bo od napisów początkowych widziałem, że to najgorszy możliwy punkt wyjściowy kontynuowania mojego ukochanego Powrotu Jedi, tymczasem Skywalker kropka Odrodzenie jawnie sra (!) nie tylko na Powrót Jedi, ale na całą sagę Lucasa, sprawiając, że tamte wydarzenia były gucio warte, a historie, upadki i zwycięstwa tamtych bohaterów były tylko pretekstem do późniejszego fanservice'u.
TRoS nie sprawdza się również jako Gwiezdne wojny tak po prostu, bo swoim tempem, humorem i reżyserskim stylem Abramsa, czułem się bardziej jakbym oglądał film Marvela, a nie kontynuację dawnych Gwiezdnych wojen. W ogóle historia jest tutaj najmniej ważna, najważniejszy jest fanservice, gościnne występy, chęć naprawienia części grzechów poprzednika, chęć zadowolenia wszystkich, a to, co powinno być najważniejsze jest nie-wiadomo-czym napisanym na kolanie.

Podsumowując, bez większego wgłębiania się w szczegóły, uczciwa ocena z mojej strony to 1/10, zarówno dla ostatniego epizodu, jak i całej trylogii, którą ignoruję, bo Skywalker Saga skończyła się dla mnie w 1997 piękną sceną celebracji na Endorze.


The Rise of Skywalker (i dwa poprzednie epizody) reprezentują wszystko to, co najgorsze w Hollywood, są produktami, które powstały wyłącznie w celu zarobkowym. Tak, prequele były kiepsko napisane, miejscami okropnie zagrane i wyreżyserowane, a CGI w nich bardzo brzydko się zestarzało. Tak, może i te nowe filmy "filmowo" są lepsze od prequeli, bo lepiej zagrane, itd. Ale Prequel Trilogy polubiłem, a nawet pokochałem od pierwszych kinowych seansów, z przyjemnością do nich wracam i uważam, że w fajny sposób wzbogacają / uzupełniają tę sagę i jej pierwszą trylogię. Disney Wars to dla mnie temat zamknięty i choć uwielbiam Rogue One, lepie by było, gdyby Lucas nigdy swojej marki nie sprzedawał, bo została zbezczeszczona. :'(
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Red Robin w 23 Marzec 2020, 12:23:55
Poprzednie dwa filmy wliczające się do trylogii były tak słabe, że dziewiątego epizodu nie obejrzałem i nie mam zamiaru.
Natomiast to co te filmy zrobiły z całą sagą GW to zostałem strasznie do tego uniwersum zniechęcony mimo, że jestem wielkim fanem oryginalnej trylogii jak i wielu książek w tym np. trylogii Darth Bane'a .
Na przykładzie Disneya idealnie widać jak pogoń za pieniądzem potrafi zniszczyć potencjał tak rozległego uniwersum jakim są Gwiezdne Wojny.
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Maj 2020, 09:30:46
Wczoraj przyjechałem do domu rodzinnego i trafiłem do pokoju taty akurat wtedy, gdy na Polsat Film HD zaczynał się solowy Han Solo. Nie miałem w planach go oglądać, ale nie zwykłem mówić gospodarzowi, żeby przełączał, bo mi się coś nie podoba, a skoro tata chciał obejrzeć (bardzo lubi Gwiezdne wojny), to posiedziałem i obejrzałem z nim całość... zaskakująco dobrze się bawiąc!

Miła niespodzianka. Jak widać gdy Disney nie profanuje oryginalnej serii, potrafią stworzyć w świecie Star Wars coś, co nie jest odpychające. Solo ma fajnych bohaterów, dużo przygody, niezłą muzykę (dobrze wykorzystane motywy z oryginalnej trylogii), dobre zdjęcia i znakomite vfx. To porządne kino przygodowe z elementami westernu oraz heist movies. Rozrywka na poziomie, która niesłusznie poniosła klęskę ze względu na złe prowadzenie tego uniwersum przez wiadome studio.

Na minus zaliczyłbym tylko kilka rzeczy, takich jak idiotyczne cameo sami-wiecie-kogo, którego zmartwychwstania nie lubiłem też w serialu animowanym, nadanie nazwiska Hanowi w taki, a nie inny sposób, czy niespecjalny finał z Paulem Bettanym. Póki co 7/10, ale z chęcią kiedyś powtórzę. :)

Mój obecny ranking filmów Star Wars przedstawia się następująco:

(https://i.imgur.com/5wFh2qn.png)

AotC przez sentyment minimalnie nad Solo, ale jeśli powtórka wypadnie równie udanie, za kilka lat może się to zmienić. :)
Tytuł: Odp: Star Wars
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 15 Wrzesień 2020, 19:19:41

Niesamowite jak szybko przygotowali drugi sezon. Podejrzewam, że technologia w której kręcili znacząco skraca proces kręcenia i post-produkcji.