Forum BatCave

Inne => Inne filmy i seriale => Wątek zaczęty przez: Huntersky w 03 sierpień 2009, 23:34:51

Tytuł: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 03 sierpień 2009, 23:34:51
(http://www.jamescamerononline.com/navihqteaser.jpeg)
Tak jest, Cameron powraca (w wielkim stylu, mam nadzieję!) z nowym filmem i tradycyjnie przygotowuje rewolucję w dziedzinie efektów specjalnych.

Dość powiedzieć, że na potrzeby filmu powstało kilka nowych technologii. Największą nowinką ma być 3D, po raz pierwszy takie plastyczne, efektowne i efektywne. W ogóle efekty mają kopać tyłek i miażdzyć piersi - i jeśli wierzyć relacjom tych, którzy widzieli kawałek filmu, faktycznie robią te rzeczy. Do tego stopnia, że nie do odróżnienia jest co wygenerował komputer, a co przygotowali inżynierowie ze sklejki. Dla przykładu filmik promocyjny jednej z technologii użytych w filmie: Poznaj Emily (http://"http://www.youtube.com/watch?v=bLiX5d3rC6o")

Dobra, dość o technice, która mam nadzieję nie przerośnie filmu. O co w tym Avatarze kaman?

A więc mamy przyszłość, ludzkość odkrywa planetę na której istnieje życie. Jest dość podobna do naszej, są tam dżungle, oceany, zwierzęta i przede wszystkim człekokształtni obcy - Na'vi. Niebieskoskóre istoty, niezwykle inteligentne, wysokie na 3 metry, ale pod względem techniki dość prymitywne.
Tak więc wszystko jest cacy, ale atmosfera Pandory - bo tak się ta planeta nazywa - jest trująca dla ludzi. Ci więc tworzą hybrydy Na'vi i człowieka, telepatycznie kontrolowanych Avatarów, za pomocą których mogą zwiedzać Pandorę. A ta oprócz tego, że jest na niej życie, posiada ogromne pokłady cennych minerałów, których Na'vi będą uparcie bronić.
I tu pojawia się Jake Sully (Sam Worthington), były żołnierz, sparaliżowany podczas jednej z akcji. Zgodza się pokierować Avatarem, gdyż będzie dzięki temu mógł normalnie funkcjonować. Zostaje wysłany na Pandorę, gdzie zakochuje się w pięknej Na'vijce Neytiri (Zoe Saldana). Będzie musiał zdecydować po której stronie się opowiedzieć - obcych, czy ludzi...
Na samym końcu odbyć ma się podobno największa bitwa jaką przyszło nam w kinie obserwować. Sam Cameron nazywa ją Matką Wszystkich Wojen. Będzie się działo.

Cameron napisał scenariusz już ładne parę lat temu, ale nie zrobił filmu, gdyż technika mu na to nie pozwalała. Teraz nadeszła odpowiednia pora.
Oprócz Worthingtona plejada gwiazd: Sigourney Weaver, Zoe Saldana, Stephen Lang, Michelle Rodriguez...szkoda, że nie ma więcej starych wyjadaczy. I pomyśleć, że moglibyśmy zobaczyć Michaela Biehna...

Chociaż wszystkie szczegóły odnośnie Avatara przez bardzo długi czas były utrzymywane w tajemnicy, im bliżej premiery tym więcej o nim wiemy.
Pojawiły się plakaty, concept arty, foty mechów (oczekuję najbardziej awesome przedstawionego przyszłościowego wojska od czasów Aliens), foty z planu i tak dalej. Mimo wszystko nie dostaliśmy nic konkretnego. Ale do czasu. Dzień 21 sierpnia zapowiadany jest jako Avatar Day. Resztę sobie dośpiewajcie.

PREMIERA: W KRAJACH CYWILIZOWANYCH 16 GRUDNIA 2009. W KRAJACH CZWARTEGO ŚWIATA (CZYLI NP. U NAS) 25 GRUDNIA 2009.

Garść fotów:
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar22.JPG)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar25.jpg)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar24.jpg)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar29.png)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar30.gif)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar35.jpg)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar38.jpg)
(http://www.zakazanaplaneta.pl/images/news/news_avatar65.jpg)
Jak widać, mało rzeczy prosto z filmu i w dobrej jakości, ale do zobaczenia 21 sierpnia :3
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 04 sierpień 2009, 02:09:24
CytujOprócz Worthingtona plejada gwiazd:Sigourney Weaver, Zoe Saldana, Stephen Lang, Michelle Rodriguez...

Plejada czego? Jeszcze rozumiem Sigourney ale reszta?

CytujPREMIERA: W KRAJACH CYWILIZOWANYCH 16 GRUDNIA 2009. W KRAJACH CZWARTEGO ŚWIATA (CZYLI NP. U NAS) 25 GRUDNIA 2009.

No to już wiem że na premierze mnie nie bedzie, akurat 25 grudnia to mam zwykle inne rzeczy do roboty. Ale pewnie miedzy świętami a Sylwkiem sie uda o kino zahaczyć.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 sierpień 2009, 09:06:20
Scenariusz do filmu został napisany już w 1995 roku. Cameron jednak zdecydował się najpierw nakręcić Titanica, którym był szaleńczo zafascynowany. W 1996 roku spotkał się z technologią 3D na planie T2 3-D: Battle Across Time i po premierze Titanica w grudniu 1997 roku postanowił jeszcze poczekać z realizacją Avatara, gdyż chciał go nakręcić całkowicie w trójwymiarze. Zwlekał on ze względu na małą ilość kin trójwymiarowych, a oczywiście jeżeli producenci mieliby włożyć w projekt miliony dolarów, muszę oczekiwać sukcesu kasowego. Czekając, aż kina 3D będą dość popularne Cameron ciągle udoskonalał Avatara, a w przeciągu kilku lat nie nakręcił żadnego kinowego filmu fabularnego (tylko 3 dokumenty o Titanicu). Jednak w 2005 roku postanowił już ostatecznie zacząć oficjalne prace nad tym projektem.

Podobno sama pre produkcja do filmu trwała niemal dwa lata. Z początku mówiło się, że film będzie najdroższym obrazem w historii kina z budżetem przekraczającym 300 milionów dolarów. Cameron zanegował ten fakt twierdząc, że jego film nie będzie aż taki drogi, choć rzeczywiście wydano na niego ponad 200 milionów. Sam osobiście uważam, że to tylko takie gadanie, jakby film nie wypalił finansowo i że jest najdroższym obrazem (biorąc pod uwagę technologię 3D, wszystkie innowacje, czas jaki poświęcono na realizację, i oczywiście reżysera, który każdym kolejnym filmem od T2 pobijał rekord budżetu filmu).

Co do historii, którą ma opowiadać film to każdy może zapoznać się z nią na każdej stronie o filmach. Twórcy filmu to praktycznie same asy: James Cameron jako reżyser (jak dla mnie najlepszy w swoim zawodzie), James Horner piszący muzykę (Obcy - Decydujące starcie, Titanic, oraz jak dla mnie jeden z najlepszych soundtracków w historii czyli Braveheart - Waleczne Serce), no i oczywiście Sam Worthington i Sigourney Weaver w obsadzie.

Oczekiwania co do filmu są ogromne (Czy zarobi tyle co Titanic? Czy zdobędzie 12 Oscarów? Czy w ogóle będzie tak rewolucyjny jak o nim piszą?). Jednak o wynik końcowy ja się nie martwię i czuje się spokojny. Cameron nigdy nie zawiódł, kręci same świetne filmy i myślę, że tak będzie i w tym przypadku. zresztą opinie ludzi, którzy widzieli pierwsze 15 minut filmu są niezwykle zachęcające, a reakcja Ridley'a Scott'a, jednego z najlepszych reżyserów mówi sama za siebie. ;D
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Filer w 04 sierpień 2009, 11:14:59
CytujPlejada czego? Jeszcze rozumiem Sigourney ale reszta?
Zwróciłeś uwagę, że każdy z tych aktorów (+Worthington) zagrali w tym roku w jakimś hicie? :) Kolejno - Star Trek, Public Enemies, Fast & Furious ;].
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 04 sierpień 2009, 11:27:08
No to gwiazdy że hej. Na dobrą sprawę pół roku temu nie byłbym w stanie nawet powiedzieć, że o nich słyszałem :P

CytujJames Horner piszący muzykę (Obcy - Decydujące starcie, Titanic, oraz jak dla mnie jeden z najlepszych soundtracków w historii czyli Braveheart - Waleczne Serce),

Horner się skończył na Kill'em All... znaczy na Bravehearcie.  Nie lubię tego kompozytora, poza genialnym Braveheartem niczym mnie nie zachwycił (no Titanic jeszcze daje radę) a słyszałem sporo słabych jego ścieżek (jak Troja), muzyka z Aliens też jest cienka, tzn w filmie spisuje się dobrze, poza filmem nie nadaje się do niczego

CytujCzy zarobi tyle co Titanic?

Nie zarobi.

Titanic zarobił ile zarobił bo wyszedł przed erą DVD (i powszechnego ściągania filmów z sieci) i w kinach był przez 10 miesięcy. Właśnie dlatego jego rekordu nikt nie może przebić kiedy teraz po 4 miesiącach mamy już DVD.

Cytuja w przeciągu kilku lat nie nakręcił żadnego kinowego filmu fabularnego

kilkunastu
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 sierpień 2009, 11:39:27
Jak dla mnie muzyka do Troi była dobra. Jego najgorszym dziełem jest z pewnością słaby soundtrack do słabego filmu Komando. :P Ogólnie jak dla mnie kompozytor ten jest z pewnością na poziomie, choć oczywiście to nie ta klasa co giganci: Zimmer i Williams.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 04 sierpień 2009, 11:41:45
CytujJak dla mnie muzyka do Troi była dobra.

Muzyka do Troi owszem była dobra, ale nie Hornera tylko odrzucony score Gabriela Yareda. Horner się nie popisał, tak bezpłciowego score'a jak ten z Troi ze świecą szukać wśród produkcji tego gatunku z ostatnich lat.

CytujZimmer i Williams

Dwaj kolejni z trójki najbardziej przereklamowanych i najbardziej zjadających własny ogon kompozytorów muzyki filmowej :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Filer w 04 sierpień 2009, 11:53:20
Cytujo to gwiazdy że hej. Na dobrą sprawę pół roku temu nie byłbym w stanie nawet powiedzieć, że o nich słyszałem
Tak? A szkoda, bo Stephan Lang to stary dziadek, na którego ja natknąłem się przy Manhunterze ;].
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 04 sierpień 2009, 12:03:07
W pewnym stopniu tak samo jak ten film ma zostać zrealizowany najnowszy RE. Umowa z firmą Jamesa Camerona został już podpisana.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 sierpień 2009, 18:13:23
!!!22 MINUTOWY POKAZ AVATARA W 3D, Z WYPOWIEDZIĄ  SAMEGO JAMESA CAMERONA!!!
http://www.filmweb.pl/EXCLUSIVE+Tylko+z+nami+prze%C5%BCyjesz+dzie%C5%84+Avatara+w+3D,News,id=53449

Nie mogę w to uwierzyć, ale mnie niestety tam nie będzie...  >:(  :(  :'(

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: naz_ w 04 sierpień 2009, 18:35:07
Ja na Avatara czekam równie niecierpliwie jak Wy i niestety tez nawet nie ma najmniejszej szansy na to, żebym się w Wa-wie pojawił ( cholerna praca :( )
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 sierpień 2009, 18:46:08
Oby tylko do sieci nie wyciekły jakieś spoilery. Jeżeli nie oglądam tych 22 minut, to nie chce znać nic (poza trailerem i plakatami), aż do premiery. Pewnie zaraz jakieś cioty na filmweb będą pisać w nagłówkach jak się zaczyna film, ale ja to ominę z daleka :P.

No nic, może i tego nie obejrzę tych 22 minut, ale 21.08.2009 trailer, więc i tak będę zadowolony tym co zobaczę. Z pełnometrażowych filmów Camerona tylko Prawdziwe kłamstwa i Pirania II nie są wśród setki moich ulubionych filmów (bo tego drugiego nie oglądałem). Mam nadzieję, że mój ulubiony reżyser utrzyma poziom i nakręci coś co pobije Otchłań, Titanica, Obcy - Decydujące starcie, a może nawet dwa pierwsze Terminatory. :o

Wiem jedno: obejrzeć tak epicką, trzygodzinną historię, całkowicie w 3D, w kinie będzie niezwykłym doświadczeniem, które nie powtórzy żaden seans na DVD. ;)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Filer w 04 sierpień 2009, 19:00:07
Co fajnego jest w zobaczeniu w kinie jakiś 11% filmu przed premierą? Jakby u mnie na osiedlu puszczali te 20 minut to MOŻE bym poszedł.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 sierpień 2009, 19:47:35
Mam pytanie, czy ktoś słyszał aby oficjalnie ogłoszono ile kosztował Avatar? ???

Z początku Cameron wyliczał, że jego projekt będzie kosztować 400 milionów, więc postanowił poczekać z produkcją (było to 10 lat temu). Jak wiemy na początku 2009 roku ogłoszono, że jego budżet i tak przekroczył 300 milionów, co potwierdziła jedna osoba z obsady. Cameron jednak zaprzeczył, twierdząc, że nie będzie rekordu, i że budżet powinien wynieść niewiele ponad 200 milionów. Na tym moja wiedza się urywa. :P

The-Numbers.com nadal podaje, że Avatar ma kosztować 300 milionów. Jednak według IMDb.com projekt wyniósł zaledwie 190 milionów. Nie ma informacji z innych źródeł. Czy któraś jest przez kogoś potwierdzona?

Osobiście uważam, że Cameron i producenci zarzekają, że nie będzie to najdroższy film w historii, w razie klapy finansowej. W końcu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata kosztowali już 300 milionów, a byli kręceni wraz z częścią drugą, na czym znacznie zaoszczędzono. W dodatku Avatar jest kręcony w 3D i sama post produkcja (tworzenie efektów specjalnych przez aktualnie najlepszą firmę od CGI - Weta Digital) zajęła całe 2 lata.

Jak ktoś będzie miał jakieś informacje na ten temat to piszcie... ;)

Posted on: 04 Sierpień  2009, 19:20:44

 EDIT: Znalazłem takie COŚ (http://marketsaw.blogspot.com/2009/03/time-confirms-my-estimate-of-avatar.html), gdzie potwierdzona jest informacja jakoby budżet wynosił 300 milionów $.

Jednak jeden z zagorzałych fanów twierdzi, że przed przeciągający się dwuletni okres post produkcji, gdzie ulepszano do doskonałości efekty specjalne mógł spowodować podrożenie budżetu. Chodzą słuchy, że może on dojść pod granicę 500 milionów. :o

Posted on: 04 Sierpień  2009, 21:11:32

 Kolejny plakat:
(http://gfx.filmweb.pl/po/91/13/299113/7279164.3.jpg?l=1249871537000)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 12 sierpień 2009, 01:32:22
Cytujtworzenie efektów specjalnych przez aktualnie najlepszą firmę od CGI - Weta Digital

Że co proszę? Cóż takiego Weta zrobiła żeby ją nazwać lepsza od ILM? Może po Avatarze bedzie najlepsza, ale póki co to bym nie powiedział.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 12 sierpień 2009, 01:44:34
Weta zrobiła King Konga. Najlepsze co wypluło CGI po dinozaurach Spielberga.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 12 sierpień 2009, 02:03:33
W King Kongu jedyne co było dobrze zrobione to sam Kong, cała reszta efektów z tego filmu (w tym tamtejsze dinozaury) to jeden wielki plastik. Już Gollum mi się bardziej podobał, choć latka już zdązyły odcisnąć na nim swoje piętno i nie robi już teraz takiego wrażenia jak kiedyś (choć spodziewam się że po premierze Hobbita Gollum może znowu rządzić w kategorii najlepszej postaci zrobionej w CGI).

Jak do tej pory nie widziałem jeszcze nigdzie lepszego CGI niż w Transformers (choć druga część już niewiele wniosła do tematu) a to zasługa ILM (choć wiadomo że maszyny łatwiej pokazać). Jeśli chodzi o mordy CGI-stworów to nie przypominam sobie jak na razie nic lepszego od Davy'ego Jonesa z PoTC - to również ILM. Z drugiej strony ILM się wyłożyło na Indianie (tak wiem, że twórcy filmu powtarzają, że tak miało być, ale efekty denne z założenia nie są lepsze od efektów dennych z przypadku).
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 12 sierpień 2009, 03:01:43
ILM najlepsze efekty zrobiło w nowym Treku jak dla mnie. Transformers 2 też dobre, ale jednak stawiam na ST :]
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 sierpień 2009, 10:21:08
"Weta Digital" stworzyła efekty do King Konga (genialne: mimo iż dinozaury rzeczywiście trochę sztuczne, ale Kong i scenografia - genialne)i trylogii Władcy Pierścieni (to samo), za co została nagrodzona czterema Oscarami, więc chyba aktualnie jest najlepsza, bo IL&M nie zrobiła już od dawna jakichś nadzwyczajnych efektów specjalnych (bo do Transformers i sequela, najtrudniejsze zabiegi, w tym pięciomiesięczną pracę nad transformacją dziewczyny w robota, w drugiej części, nie wykonało IL&M... CGI w tym wypadku tworzyło "Digital Domain" - Firma Jamesa Camerona, która również pracuje przy Avatarze. :P

PS: Dla mnie aktualnie najlepsze efekty specjalne mają nadal Piraci z Karaibów 2 i 3 (Davy Jones).

Posted on: 12 Sierpień  2009, 09:51:11


EDIT: Dodam jeszcze, że postprodukcja filmu przeciągnęła się o prawie rok (wcześniej film miał mieć premierę w grudniu 2008 roku, a jego postprodukcja byłą najdłuższą w historii kina). W dodatku firmy odpowiadające za efekty specjalne użyły specjalnych metod, których do tej pory nikt jeszcze nie używał w kinie: (live-action w proporcjach 60% do 40% - czy jakoś tak), która ma sprawić, że wszystko będzie wyglądać tak realnie do tego stopnia, iż nie będzie można odróżnić rzeczy wygenerowanych komputerowo od prawdziwych; oraz metoda, której nazwy nie pamiętam, polegająca na niezwykle realnym oddaniu ruchu twarzy, tak aby Na'avi wyglądy jak prawdziwe.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 12 sierpień 2009, 11:39:19
Cytujale Kong i scenografia - genialne

Sztucznośc  świata przedstawionego w Kongu bije po oczach. Brak prawdziwych plenerów jakich nie brakowało w LOTRze daje się bardzo we znaki przy oglądaniu.

Cytujtrylogii Władcy Pierścieni (to samo),

Nic nie ujmując tej genialnej trylogii - po sześciu latach od premiery Powotu Króla te efekty specjalne już się  zestarzały i choć wciąż jeszcze robią spore wrażenie, a także mają swój niezaprzeczalny urok, i mimo to że LOTR to obok Aliena moja ulubiona filmowa seria i trudno mi być obiektywny, to jednak jak dla mnie gadanie że LOTR ma najlepsze CGI to spora przesada.

Cytujbo IL&M nie zrobiła już od dawna jakichś nadzwyczajnych efektów specjalnych (...)
PS: Dla mnie aktualnie najlepsze efekty specjalne mają nadal Piraci z Karaibów 2 i 3 (Davy Jones).
Sam sobie przeczysz, najpierw twierdzisz że ILM nie zrobiło od dawna nic nadzywczajnego i najlepsza jest Weta, a za chwile, że najlepsze efekty mają Piraci sprzed dwóch lat (których efekty robiło ILM).

Ja tak spytam - jakież to super CGI poza LOTRem i Kongiem (który premiere miał 4 lata temu) zrobiła Weta?

CytujILM najlepsze efekty zrobiło w nowym Treku jak dla mnie

Nowy Trek nie powalił mnie efektami. Jak na dzisiejsze czasy są ok, ale bez rewelacji.


A co do efektów w Transformers:

Cytat: WikipediaBay indicated that three quarters of the film's effects were made by Industrial Light & Magic, while Digital Domain made the rest,[19] including the Arctic discovery of Megatron; Frenzy's severed head; a vending machine mutated by the All Spark, and the Autobots' protoforms

Więc to ILM jest odpowiedzialne za to co w tym filmie najlepsze.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 sierpień 2009, 12:18:27
Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 11:39:19
Sztucznośc  świata przedstawionego w Kongu bije po oczach. Brak prawdziwych plenerów jakich nie brakowało w LOTRze daje się bardzo we znaki przy oglądaniu.

Nie mnie. :P

Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 11:39:19
Nic nie ujmując tej genialnej trylogii - po sześciu latach od premiery Powotu Króla te efekty specjalne już się  zestarzały i choć wciąż jeszcze robią spore wrażenie, a także mają swój niezaprzeczalny urok, i mimo to że LOTR to obok Aliena moja ulubiona filmowa seria i trudno mi być obiektywny, to jednak jak dla mnie gadanie że LOTR ma najlepsze CGI to spora przesada.

Jak dla mnie tLotR jest mocno przereklamowaną trylogią (Szczególnie trzecia część, choć kolejno oceniam ją tak: 9,8,8/10 i bardzo lubię te filmy), ale jedna rzecz jest w nich nie zaprzeczanie świetna - efekty specjalne, które jak dla mnie cały czas stoją na najwyższym poziomie (choć teraz dużo filmów ma już lepsze).

Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 11:39:19
Sam sobie przeczysz, najpierw twierdzisz że ILM nie zrobiło od dawna nic nadzywczajnego i najlepsza jest Weta, a za chwile, że najlepsze efekty mają Piraci sprzed dwóch lat (których efekty robiło ILM).

Brak danych. ;D Nie wiedziałem, że efekty do PotC, są głównie stworzone przez IL&M, muszę dokładniej poszukać informacji na ten temat i wtedy dokończę tę dyskusję i ewentualnie przyznam ci rację (bo Davy Jones to najlepsze CGI do tej pory jakie powstało).

Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 11:39:19
Ja tak spytam - jakież to super CGI poza LOTRem i Kongiem (który premiere miał 4 lata temu) zrobiła Weta?

Mi wystarczą tylko te cztery filmy (a nie zrobili niczego nadzwyczjnego od 4 lat, bo jak już pisałem od dwóch zajmują się wyłącznie "Avatarem"). ;)

Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 11:39:19
Więc to ILM jest odpowiedzialne za to co w tym filmie najlepsze.

Ale to DD stworzyło to co byłą najtrudniejsze w filmie (z świetnym efektem) i poza tym po co ta gadka, skoro Transformers nie mają najlepszych efektów specjalnych (choć są w ścisłej czołówce). :P

Posted on: 12 Sierpień  2009, 12:17:26

 EDIT: http://film-fx.blogspot.com/2009/07/2-sekundy-transformers-2-3-miesiace.html ;)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 12 sierpień 2009, 12:30:08
CytujBrak danych
To widać.
Cytujmuszę dokładniej poszukać informacji na ten temat

http://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_Light_&_Magic

CytujAle to DD stworzyło to co byłą najtrudniejsze w filmie (z świetnym efektem)

Raz że mówię o jedynce, bo w dwójce nie nastąpił jakiś wielki postęp jesli chodzi o CGI, dwa - akurat babka-decpticon z dwójki to żadna rewelacja. To co na mnie robi wrażenie to CGI-transformery, ale nie ona. Poza tym - na dobrą sprwe enieważne czy ILM czy DD, ważne że NIE WETA. Jedyne co tu próbuję udowodnić to to że nazywanie WETY debeściakiem w dziedzinie CGI to na dzień dzisiejszy kiepski dowcip.

Cytuji poza tym po co ta gadka, skoro Transformers nie mają najlepszych efektów specjalnych

Wystarczy że mają lepsze od czegokolwiek co stworzyła WETA.

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 sierpień 2009, 12:39:55
Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 12:30:08
http://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_Light_&_Magic

Właśnie to znalazłem i jeszcze Davy'ego Jonesa na Wikipedii, i zwracam Ci honor. Jednak IL&M nadal umie zrobić świetne efekty (bo jak dla mnie Jones wyprzedza nawet Konga i jest aktualnie najlepszym CGI). W takim wypadku IL&M stwiam na równi z Weta Digital, a za nimi DD. ;)

Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 12:30:08
Raz że mówię o jedynce, bo w dwójce nie nastąpił jakiś wielki postęp jeśli chodzi o CGI, dwa - akurat babka-decpticon z dwójki to żadna rewelacja. To co na mnie robi wrażenie to CGI-transformery, ale nie ona.

Są różne gusta... :P

Cytat: Gieferg w 12 sierpień  2009, 12:30:08
Wystarczy że mają lepsze od czegokolwiek co stworzyła WETA.

Kong - i wszystko jasne. ;D

Posted on: 12 Sierpień  2009, 12:38:19

 PS: Po co się kłócić Gieferg? 21 sierpnia poznamy odpowiedź, czy Weta pobiła wszystkich swoimi wyczynami CGI z Avatarem. :)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: B2Ka w 12 sierpień 2009, 14:47:10
Powiedziałbym, że 21 sierpnia to będzie teaser ich umiejętności ;). Wątpie, aby Cameron mógł to spartolić w końcu miał niemalże nieograniczony budżet (bo Fox lubi sobie trzymać kury znoszące złote jaja) i tyle lat to szykował.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 sierpień 2009, 17:59:49
(http://gfx.filmweb.pl/an/49468/3966.$.jpg)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: naz_ w 14 sierpień 2009, 09:38:20
Ten 25 grudnia mnie załamuje, mam nadzieje, że kolejny raz nie przesuną premiery :|
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 14 sierpień 2009, 22:52:07
(http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/57000/57600/57632-01.jpg)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 sierpień 2009, 09:00:04
:o

To Na'avi, ten z tyłu? Z twarzy przypomina Sama Worthingtona, może to jego wcielenie? Trochę mniej przypominają oni tygrysy, jak było mówione, ale podoba mi się ich wizerunek (niczym centaur). Jeżeli wszystko za głównym bohaterem jest komputerowe, to robi wrażenie.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 17 sierpień 2009, 13:15:35
Tak, ten niebieski to raczej ta druga wersja Sama.
Jakiś czas temu na stopklatce pojawiło się to:
(http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/57000/57300/57339-01.jpg)
Według serwisu to właśnie Na'vi.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 sierpień 2009, 09:19:44
(http://gfx.filmweb.pl/an/867323/4018.$.jpg)
(http://gfx.filmweb.pl/an/867323/4019.$.jpg)
(http://gfx.filmweb.pl/an/867323/4020.$.jpg)
(http://gfx.filmweb.pl/an/867323/4021.$.jpg)
(http://gfx.filmweb.pl/an/867323/4022.$.jpg)

Dziś o 16-tej zwiastun. :D 8)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 20 sierpień 2009, 12:01:45
To już coś! Pierwsza fotka wygląda wręcz magicznie.

Dziś zwiastun? Sądziłem, że Avatar's Day jest jutro, ale jeżeli masz rację to zacieram dłonie o dzień wcześniej....
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 sierpień 2009, 14:37:31
To pierwsza fotka w większej rozdzielczości:
http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/zz788b13f6.jpg

Rzeczywiście wygląda bajecznie. ;D

Avatar's Day miał być 21 sierpnia, ale czasu USA. U nas będzie to dziś o 16tej, a na jakiejś stronie internetowe (nie pamiętam jakiej, więc nie podam linka) trwa już odliczanie. :o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 20 sierpień 2009, 16:20:02
Różnica czasu się choć raz na coś przydała.

Trailer jest dostępny na stopklatce, ja mam problemy żeby odtworzyć go w ich załączniku więc muszę czekać aż wrzucą na YT :[
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 20 sierpień 2009, 16:34:17
Tu można obejrzec.

http://specials.divertissements.fr.msn.com/cinema/avatar/default.aspx

Cóż można rzec. Plastikowy plastik. Wygląda to jak animacja od Pixara albo intro do jakiejś gry komputerowej.


Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 20 sierpień 2009, 17:16:49
Eh. Rozczarowanie, może chociaż 3D będzie w porządku. W każdym bądź razie TF-y pozostają niedoścignione pod względem efektów. Na'vi i zwięrzęta wyglądają niestety jak disnejowskie pamperki.
Ale założę się, że w kinie wyglądać to będzie 10 razy lepiej.
To tyle jeśli chodzi o warstwę wizualną, bo cała reszta może być dobra :) Szczególnie bitwy i przedstawienie armii - liczę, że będzie przynajmniej takie jak w Aliens.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 20 sierpień 2009, 17:22:27
Dzięki za link.
Macie oko do niedociągnięć, ale po cóż się w to wgłębiać, że troszkę animowane? To co zobaczyłem mnie zauroczyło, nie mam zastrzeżeń do efektów, jestem raczej wymagający co do fabuły i wrażeń, a tych, jak widać, raczej nie będzie brakować. Jestem zadowolony.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Filer w 20 sierpień 2009, 18:06:38
Wy poważnie? Nie widzicie, że Cameron połączył klasyczne s-f z marines rodem z "Aliens" z to z pedalskimi Avatarami i innymi zwierzątkami, zachowując płynność świata przedstawionego? A no tak. Liczą się efekty :).
Jeśli kiedyś kino a la Alien, Blade Runner itp. powróci na salony to James Cameron będzie jego ojcem chrzestnym :].
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 20 sierpień 2009, 18:24:57
Pierwsze skojarzenie jakie miałem: G.I.Joe

Po zwiastunie póki co mozna oceniac głownie efekty, a te jakie są każdy widzi.

Do kina się wybiorę tak czy inaczej bo jednak co Cameron to Cameron, ale będę liczył na jakieś fajne poprowadzenie fabuły, a co do efektów to może się przyzwyczaję. Póki co to taki kolejny King Kong (Cóż, to w końcu Weta, nie mozna za duzo wymagać), a to nie jest w żadnym wypadku komplement.

CytujW każdym bądź razie TF-y pozostają niedoścignione pod względem efektów.

Otóż to.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 sierpień 2009, 19:22:30
POWAŻNIE? CHYBA ŻARTUJECIE? :P

Cameron mówił, że ten film nie ma być przełomowy pod względem efektów specjalnych, choć wszyscy na to liczyli, i wymagani tych co oglądali trailer, jak widzę były zbyt wielkie. :P

Kreatywność twórców jest moim zdaniem niewiarygodna. Wszystko zostało wymyślone rewelacyjne. Film z całą pewnością będzie spektakularny, choć zwiastun mnie zmieszał bo nie padło w nim, ani jedno słowo. Czekam na więcej. ;)

A co do efektów specjalnych, to interesuje się takimi rzeczami, i uważam, że porównanie efektów Avatara do G.I.Joe jest DEBILIZMEM. Plastik właśnie jest w G.I.Joe, a w Avatarze... Oto moja opinia:

# Scenografia - wykonana za pomocą CGI jest chyba najlepszą jaką w życiu widziałem. Na zwiastunie nie widać nic nierealności. Wykonana jest w 100% perfekcyjnie, i mam nadzieje, że nie popsują tego sztucznym wstawianiem postaci (jak to było w King Kongu).

# Zwierzęta - te stwory ganiające Na'avi są zrobione bardzo dobrze, choć nie jest to żaden przełom. Pobijają wszystko to co widzieliśmy w King Kongu (poza tytułowym bohaterem), ale mogło być jeszcze dużo lepiej.

# Na'avi - genialne. W wielu momentach nie wydają być się sztuczne (choć czasami gdy się ruszają są trochę jak Disneyowskie), tylko zachowują się jak żywe istoty. Ich dokładność (włosy, oczy, paznokcie, cienie, tekstury skóry), a szczególnie mimika twarzy zaskakują swoją dokładnością. Niestety ujęcia są zbyt krótkie abym mógł powiedzieć, że zostały wykonane lepiej od Davy'ego Jonesa.

# Kosmos i przedmioty mechaniczne - to właśnie najsłabszy punkt efektów. Śmiałbym powiedzieć, że Avatar będzie miał lepsze efekty od Piratów 2 i 3, oraz Transformerów po samym zwiastunie, ale te elementy mnie dobijają. Jak z gry komputerowej. Kiedy widziało się rozkładającego Optimusa, Iron Mana, czy tegorocznego T-800, to te mechaniczne roboty z Avatara, albo ujęcie z kosmosu wyglądają jak z gierki na PC. :P

W 3D może to jeszcze wyglądać inaczej., zobaczymy co będzie dalej. Uważam, że nie jest przełomowo, ale jest dobrze, na razie widziałem zbyt mało materiału by oceniać ostatecznie, ale na pewno nie jest sztuczne i plastikowate, jak to ujął Gieferg.

Posted on: 20 Sierpień  2009, 19:16:02

 (http://img136.imageshack.us/img136/9174/74687239.jpg)
(http://img136.imageshack.us/img136/6779/78199315.jpg)
(http://img406.imageshack.us/img406/788/96106452.jpg)

Na'avi są wyborne. :o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 20 sierpień 2009, 19:23:24
Cytuji uważam, że porównanie efektów Avatara do G.I.Joe jest DEBILIZMEM.

Efekty w Avatarze które widac na tym trailerze to taki sam plastik jak G.I.Joe.
Twoje nazywanie czegokolwiek debilizmem, nawet napisane CAPSem mi lata i powiewa.

CytujNa zwiastunie nie widać nic nierealności

Ja bym powiedział, że nie widac nic realności.

Cytujale na pewno nie jest sztuczne i plastikowate

Nie znam takiego słowa jak "plastikowate" natomiast na pewno jest to wszystko cholernie sztuczne i  plastikowe.

Gdybym miał wymienić filmy, które rozwalały mnie efektami specjalnymi w swoim czasie (a niektóre rozwalają nadal) to były to przede wszystkim (chronologicznie)
- Aliens
- Terminator 2
- Park Jurajski
- Władca Pierścieni
- Transformers

Po tym co tu zobaczyłem Avatar ma nikłe szanse żeby wskoczyć na tę listę, no ale zobaczymy co powiem po wizycie w kinie.Tak czy inaczej - I'm not impressed at all.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 sierpień 2009, 19:32:34
Gieferg, na wszystkie zarzuty o nierealności podaje ci tę fotkę, którą zresztą umieściłem wyżej. I ona jest realna, a G.I.Joe wygląda gorzej niż Crysis.

(http://img136.imageshack.us/img136/6779/78199315.jpg)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 20 sierpień 2009, 19:50:10
(http://img406.imageshack.us/img406/788/96106452.jpg)
(http://andrewsidea.files.wordpress.com/2008/07/wall_e_pod_hires.jpg)
(http://img136.imageshack.us/img136/6779/78199315.jpg)

:D

Powiem tak - efekty są bardzo dobre, ale to nie jest żaden fotorealizm. Czemu? Bo tak mi mówią moje oczy. Wszystko jest wypucowane, błyszczące i elegancko rozmyte. Co czyni je plastikowymi. Prawdę mówiąc jest niewiele lepiej niż w Zemście Sithów - ale może to przez 3D widzowie ludzie mówią, że dostają na seansie orgazmu. ;P

(http://img136.imageshack.us/img136/6779/78199315.jpg)
(http://i36.tinypic.com/15xpg06.jpg)
Czym różnią się te fotki? Stworek z Avatara jest trochę lepiej pocieniowany i ma megadobry anti-aliasing.

(http://img136.imageshack.us/img136/6779/78199315.jpg)
(http://img12.imageshack.us/img12/6683/36008722.jpg)
Czym różnią się te fotki? Poniższa to zdjęcie człowieka, powyższa pochodzi z intra gierki.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 20 sierpień 2009, 19:54:38
CytujCzemu? Bo tak mi mówią moje oczy. Wszystko jest wypucowane, błyszczące i elegancko rozmyte. Co czyni je plastikowymi. Prawdę mówiąc jest niewiele lepiej niż w Zemście Sithów

nuff said. Nie widzę tu specjalnego postępu w stosunku do ROTS, które ma już...4 lata. Owszem, bardzo dobre CGI, ale co z tego? Czym się tu podniecać? Dalej wygląda jak komputerowa animacja.  
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 sierpień 2009, 21:12:54
Wiem jedno, mimo iż efekty w filmie będą dobre, to na razie uważam, że w 2009 roku na nominacje do Oscara o najlepsze efekty specjalne bardziej zasłużyły trzy filmy:

3. T4 (Finałowy T-800, HK, nie nadużywanie CGI i świetne komputerowe wybuchy)

2. Transformers 2 (momentami zbyt kolorowe i wiadomo, że łatwiej stworzyć mechaniczne rzeczy od zwierząt, ale to nie zmienia faktu, że transformacje i autoboty są mega realne)

1. 2012 - Po zwiastunie zapowiadają się najlepsze efekty specjalne w historii kina. Genialna katastrofa stworzona w CGI niesamowicie realnie.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 20 sierpień 2009, 21:23:17
Pokazałem zwiastun żonie - reakcja:

"To wygląda jak jakaś bajka* nie jak normalny film. Zupełnie nierealistyczne."

I jak tu się z kobieta nie zgodzić?  ::)

* w sensie "film animowany" :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Filer w 20 sierpień 2009, 21:37:34
Kiedy wszyscy srali po kątach za "Avatarem", ja zachowałem stoicki spokój. A teraz tylko mi się podoba? Cóż za ironia losu :).
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 20 sierpień 2009, 21:46:45
Kto powiedział, że mi się nie podoba? :D Jestem po prostu rozczarowany warstwą wizualną (chodzi o aspekty techniczne, bo cała reszta oprócz Na'vi jest fpytkę) :)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 20 sierpień 2009, 23:41:57
Wielkość hypy jest wprost proporcjonalna to rozczarowania jakie niesie film :]
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 21 sierpień 2009, 01:26:03
W przypadku TDK była odwrotnie proporcjonalna :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 21 sierpień 2009, 01:36:13
Zależy dla kogo :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 21 sierpień 2009, 01:48:40
Dla tysięcy widzów którzy wepchali film na pierwsze miejsce TOP-250 IMDB i to tak, że do dzisiaj trzyma sie twardo w TOP TEN najwyżej ze wszystkich filmów XXI wieku :P  

Ciekawe jak wysoko zajedzie tam Avatar.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 21 sierpień 2009, 01:52:52
IMDB my ass... 8)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 sierpień 2009, 09:39:28
Naprawdę jest dla was takie ważne, jak wysoko będzie Avatar na IMDb? Mroczny Rycerz jest ósmy i już raczej nie spadnie, a z całą pewnościąś nie zasłużył na aż tak wysokie miejsce (choć gdyby nie on, to najlepszym filmem wieku według tej strony byłby Powrót Króla, który dla mnie nie jest nawet najlepszym filmem 2003 roku). Titanic Camerona nawet nie jest w TOP250, a dla mnie i tak jest to rewelacyjny film, który zasłużył na wszystkie nagrody, które zgarnął i wszystkie pieniądze, które zarobił.

Ja liczę, iż mimo z całą pewnością 'nie' najlepszych efektów specjalnych w historii, Avatar swoją epickością, oryginalnością, i swoim 3D sprawi, że przeżyje ponad 2 i pół godziny czegoś zupełnie nowego w kinie, i że wbije mnie to w fotel nie jeden raz. Zwiastun w 2D nie robi dużego wrażenia i jest mocno krytykowany, ale w końcu ludzie po obejrzeniu 15 minut filmu w 3D, na Comic Conie sikali z wrażenia, więc zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie... ;)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 21 sierpień 2009, 12:07:45
Cytat: Gieferg w 20 sierpień  2009, 21:23:17
Pokazałem zwiastun żonie - reakcja:

"To wygląda jak jakaś bajka* nie jak normalny film. Zupełnie nierealistyczne."

I jak tu się z kobieta nie zgodzić?  ::)

* w sensie "film animowany" :P
Przecież to jest film animowany (wyłączając aktorów), a że nierealistyczne? Racja, nie wygląda to jak prawdziwa Pandora, jak prawdziwi N'avi i jak prawdziwe avatary.

Co do IMDb - a jakie to ma znaczenie? Jest masa filmów lepszych od Mrocznego Rycerza których w ogóle na tej liście nie ma, więc czy Avatar tam trafi, a jeśli trafi to na jakie miejsce ma mniej więcej takie znaczenie jest wysokość trawy w Albuquerque.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: B2Ka w 21 sierpień 2009, 13:25:36
Genialny zwiastun, mogę go oglądać w koło i w koło. Mam nadzieję, że to samo uczucie odniesie się do filmu, na który na pewno nie raz pójdę i zakupię na DVD. Chociaż oglądanie go na kinie domowym nie będzie dawało już tyle frajdy co w kinie. Wreszcie dostanę epicką baśń przygodową w klimatach sci-fi - to coś na co czekałem już od dawna. Wreszcie spełnią się dziecięce marzenia o podróżach w kosmos i epickiej przygodzie, która tam na mnie czeka :].
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 21 sierpień 2009, 14:07:44
CytujPrzecież to jest film animowany (wyłączając aktorów)

No właśnie. A filmy animowane nie robią na mnie specjalnego wrażenia.

Wygląda na to że dostaniemy kolejnego Pixara czy inne Advent Children w którym widoczki są tak śliczne że aż rzygać się chce, tyle że z gościnnym udziałem żywych aktorów. Jakby nie to, że to jednak Cameron, po zobaczenia zwiastuna pewnie bym to olał tak jak olałem G.I.Joe.

A już abstrahując od kolorków i śmiesznych kosmtów - CGI nie tylko nie jest rewolucyjne, nie tylko nie jest świetne, chilwami jest wręcz ŻENUJĄCE. Sceny z tymi mechami wyglądają o niebo gorzej niż te z trzeciego Matrixa, a ten film ma 6 lat. 6 LAT!. Owszem, może efekty są niedokończone, ale skoro tak, to nie wiem jaki był sens takie niedorobione ujęcia pokazywać - żeby ludzi odstraszyć? Tu nie ma co tłumaczyć że to fantastyczna planeta, że tacy kosmici nie istnieją itd. Jesli tu nawet maszyn nie potrafią realistycznie pokazać, to ciekawe co potrafią? jak narazie to jest nędza. Jak będzie ostatecznie to zobaczymy w kinie.

CytujCo do IMDb - a jakie to ma znaczenie?

Żadne. To była tylko odpowiedź na "zalezy jak dla kogo".

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 sierpień 2009, 11:44:41
Właśnie w efektach mnie również najbardziej rozczarowały mechy, które są strasznie sztuczne. Kiedy oglądało się już transformerów, czy wyżej wspomnianego 3 Matrixa wyglądają one żenująco. :P

Posted on: 21 Sierpień  2009, 14:53:20

 http://www.filmweb.pl/%22Avatar%22+Nasza+opinia+po+pierwszym+polskim+pokazie!,News,id=53851

Recenzja 15 minutowego pokazu Avatara. Piszą, że efekty CGI miażdżą realnością jak w żadnym dotychczasowym filmie, a efekt 3D jeszcze to polepsza. :o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 22 sierpień 2009, 17:43:18
Trochę przesadzacie z tymi opiniami. W sumie nie wiem czego się spodziewaliście... CGI zawsze będzie wyglądało jak CGI i wcale nie dlatego chciałem ten film obejrzeć. Fakt faktem są to świetne efekty i rzeczywiście przełomowe. Oczywiście na pełny fotorealizm trzeba będzie poczekać spokojnie z jakieś 10 lat, choć ja obstawiam 20-30 nawet. Mnie w filmach Cammerona zawsze bardziej podobała się historia przedstawiona w filmie i tak wydawałoby się naładowanym akcją... Cały czas czekam jaki będzie ten film pod tym względem, bo do CGI nigdy przekonany nie byłem. Uważam nawet, że w za dużych ilościach zabija kino. Ktoś tu napisał, że te roboty lepiej wyglądały w Matrixie.... ba, może w tym wypadku to prawda, ale według mnie wyglądały jeszcze lepiej w takim małym filmie z 1986 roku Aliens :) Trochę było stop motion, ale przynajmniej robot był fizycznie na planie i przez to na ekranie wyglądało to rewelacyjnie. To samo widać było w Terminatorze jak prezentował się T-600 przy mocno komputerowym T800, nie mówiąc już o Arnoldzie. Jednak muszę przyznać, że efekty zrealizowane są jak nigdy dotąd i jeśli ktoś mówi, że wyglądają jak z gry komputerowej to nie wie co mówi. Do tej pory najlepsze efekty krajobrazu były w Star Wars, ale teraz są może nie dużo lepsze, ale w połączeniu z 3D powinno wszystko wypaść rewelacyjnie. Także o sprawę wizualną jestem spokojny bo i niczego bardziej przełomowego się nie spodziewałem... teraz trzeba czekać na ostateczny efekt i czy nie skupiono się tylko na tym aspekcie... bo chyba to historia zawsza jest w filmie najważniejsza i ponad czasowa
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Altair w 22 sierpień 2009, 18:14:09
CytujCzym różnią się te fotki? Stworek z Avatara jest trochę lepiej pocieniowany i ma megadobry anti-aliasing.

Ale grafika w obu grach jest renderowana w czasie rzeczywistym ;) A tu kolejny gwóźdź do trumny avatara :P Hehehe,nie oczywiście,że tego filmu jeszcze nie przekreślam.Dopiero po seansie będę miał prawo to zrobić. ::)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 sierpień 2009, 18:54:23
Efekty w Aliens są nadal rewelacyjne, i choć by dlatego twórcy dostali Oscara. ;)

Ale Jordan nie rozumiem porównania T-600, z T-800. Finałowy endoszkielet rusza się niezwykłą naturalnie, detale i odbicia światła są fenomenalne. Przez to, że jest on gładki i tylko przez to można poznać, że jest to CGI. Jak dla mnie dzięki finałowemu Terminatorowi T4 zasłużył na nominacje do nagrody Akademii, bo jest to jeden z lepszych efektów w ogóle (może lepszy od Transformerów). Podobnie zresztą jest z przepołowionym na pół T-600 atakującym Johna na początku filmu, który w wielu momentach wydawał mi się prawdziwy. :o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 22 sierpień 2009, 19:19:35
Cytujzresztą jest z przepołowionym na pół T-600 atakującym Johna na początku filmu, który w wielu momentach wydawał mi się prawdziwy.

A nie był on czasem przynajmniej częsciowo przedstawiony za pomocą animatroniki? 
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 22 sierpień 2009, 21:06:07
właśnie był tak przedstawiony dlatego wyglądał tak rewelacyjnie, natomiast T800... no niestety, widać jak na dłoni że to CGI i iluzja pada. Nie mówię, że jest słabe, jest rewelacyjne, ale podobnie jak w Avatarze to nadal jest tylko CGI. Jeśli ty Juby nie widzisz różnicy między T800 z Terminatorem S, a tym nawet z Terminatora 2 no to cóż, może to ja mam coś z oczami. Dzięki starym trickom filmowym nadal uzyskuje się lepszy efekt niż za pomocą komputera, i tak stety/niestety jeszcze przez jakiś czas zostanie. (chociaż trochę odbiegamy od tematu. Wracając: Avatar - na razie jestem na tak; CGI jako główny punkt efektów specjalnych w kinie - na razie jestem na nie)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 22 sierpień 2009, 21:53:17
T-800 niezły jest tylko pod względem wyglądu, bo rusza się tak, jakby nie używali motion capture. :P Najlepiej wypadł T-600 w mieście, ale to w końcu był odpicowany człowiek w zielonych getrach.

Wracając do Avatara, obejrzałem trailer w Full HD z banglającym trybem filmowym na monitorze, czyli z podkręconą jasnością i kontrastem. I trzeba przyznać, że szczegółowość i  kolorki naprawdę cieszą oko, mimo, że nie ma to nic wspólnego z realizmem. (http://fc02.deviantart.com/fs37/f/2008/263/f/3/_3_by_Caeser1993.gif)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 23 sierpień 2009, 00:14:26
T-800 na końcu był taki se. Zupełnie nie ma się czym podniecać, efekt specjalny na przeciętnym poziomie.

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 sierpień 2009, 09:02:39
Ten T-600 na początku był częściowo modelem animatronicznym, ale jak dla mnie, świetnie wyglądały też ujęcia CGI, jak to:
(http://img36.imageshack.us/img36/9398/terminatorocalenie01829.jpg)

Oczywiście T-800 z końcówki T4 nie wygląda tak dobrze, jak cyborgi z prologu T2, ale zauważ, że te starsza nie mogłyby skakać itp., a ten CGI może. I nie wiem jak Gieferg możesz mówić, że to przeciętny efekt, podczas krótkiej potyczki z Marcusem wyglądał on równie dobrze co i Transformery. A jego ruchy jak dla mnie są bardzo naturalne. Gdyby nie kilka, krótszych gorszych ujęć i tego, że jest on gładki (co ujmuje realności) powiedziałbym, że dorównuje Kongowi (ale tego nie zrobię, choć Golluma dla mnie prześcignął). Tu macie dwa, zrobione szybko przeze mnie screeny z R5, która wyszła jakieś 2 tygodnie temu do internetu:
(http://img200.imageshack.us/img200/890/terminatorocalenie13891.jpg)
(http://img29.imageshack.us/img29/292/terminatorocalenie13892.jpg)

Żeby nie było, że mój post ot całkowity offtop, dodam, że to co zobaczyłem na zwiastunie Avatara było dobre, ale nie widziałem tam nic co by wyglądało tak dobrze jak wygenerowany komputerowo T-600 i T-800. :P

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 23 sierpień 2009, 10:32:38
CytujI nie wiem jak Gieferg możesz mówić, że to przeciętny efekt

Bo to przeciętny efekt nie wybijający się ponad poziom CGI jaki już był w wielu filmach.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: naz_ w 24 sierpień 2009, 09:24:57
Myśle że zwiastun Avatara najlepiej byłoby obejrzeć w 3D. Też oglądałem go w 1080 i też powalił jakością wykonania, ale jednocześnie nie pokazał imo żadnej "rewolucji". Jednocześnie, od filmu na kilometr bije "Cameronskość", której tak bardzo mi w sci-fi dzisiaj brakuje, więc i tak Avatar jest cholernie przezemnie wyczekiwaną pozycją:D
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 24 sierpień 2009, 16:26:03
Cytat: naz_ w 24 sierpień  2009, 09:24:57Jednocześnie, od filmu na kilometr bije "Cameronskość", której tak bardzo mi w sci-fi dzisiaj brakuje
Po zwiastunie mam pozytywne odczucia, ale z Camerona to ja tam nic nie widzę.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 sierpień 2009, 21:22:36
(http://www.empireonline.com/images/cover/large/small244.jpg)
(http://www.empireonline.com/images/image_index/150x180/36058.jpg)
(http://www.empireonline.com/images/image_index/hw800/36059.jpg)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: naz_ w 26 sierpień 2009, 18:22:23
Cytat: Crane w 24 sierpień  2009, 16:26:03
Po zwiastunie mam pozytywne odczucia, ale z Camerona to ja tam nic nie widzę.

Przyjrzyj się jeszcze kilka razy ;>


Nawet Tajtanikiem w pewnym momencie zalatuje ;>
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 26 sierpień 2009, 19:57:24
Wskaż konkretne momenty, bo dla mnie nie ma w tym ani sekundy która przywodziłaby na myśl styl Camerona.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 sierpień 2009, 19:55:13
http://3.bp.blogspot.com/_UEbZkrBImcM/SpXsYWhauSI/AAAAAAAAAvk/UjGJkpzyUlo/s1600-h/Pandora+%28Jake+Sigourney%27s+Avatars.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_UEbZkrBImcM/SpXszifKk3I/AAAAAAAAAv0/SXhbagiqsDU/s1600-h/Rodriguez+Worthington+Weaver.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_UEbZkrBImcM/SpXsryyRETI/AAAAAAAAAvs/hOIMlpsvJ7I/s1600/Neytiri.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_UEbZkrBImcM/SpX-B6KgxxI/AAAAAAAAAwE/INZAHx4C1jI/s1600/Cameron%2Bshootingr.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1qPLMlz01yQ/SpU7z-vGOQI/AAAAAAAADY8/p1mxb-oic_Y/s1600-h/ScreenHunter_11+Aug.+26+10.40.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1qPLMlz01yQ/SpU8dtFL9II/AAAAAAAADZE/5BaSYbW0APg/s1600-h/ScreenHunter_13+Aug.+26+10.44.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1qPLMlz01yQ/SpU9oDVZ7RI/AAAAAAAADZM/fQgvhhzD1fc/s1600-h/ScreenHunter_14+Aug.+26+10.49.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_1qPLMlz01yQ/SpU-jBRU86I/AAAAAAAADZU/m_5P_0UPFT0/s1600-h/ScreenHunter_15+Aug.+26+10.53.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1qPLMlz01yQ/SpVAjtn_SjI/AAAAAAAADZc/KLuwEIqNLsY/s1600-h/ScreenHunter_16+Aug.+26+11.01.jpg

Ja tam widzę Camerona Crane, wile momentów przypominało mi Aliens. ;)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: B2Ka w 27 sierpień 2009, 21:00:51
Piękna jest ta Neyitri :]. Zresztą Jake w barwach wojennych/ludowych też wygląda przyzwoicie. Ten avatar w czapce z daszkiem to jakieś nieporozumienie :P.
Trzeba będzie dorwać w Empiku ten Empire i zapłacić jak za film na DVD bo pewnie cena będzie około 30 złotych, tak samo jak Wizard. Może w następnym numerze Wizarda też coś napiszą o tym filmie i jakieś nowe fotki wrzucą.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 wrzesień 2009, 18:04:42
(http://3.bp.blogspot.com/_1qPLMlz01yQ/Sp5Z8D4GA5I/AAAAAAAADbM/r9Q8_yXuU1A/s1600/ScreenHunter_01%2BSep.%2B02%2B08.37.jpg)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 24 październik 2009, 13:12:45
Nowy zwiastun, co prawda kiepska jakość, ale jeżeli ktoś chce obejrzeć...
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=59821
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 październik 2009, 17:17:29
Nowy zwiastun i "Making of" ju? obejrzane. Wszystko robi piorunuj?ce wra?enie i nie mog? si? ju? doczeka? seansu. Efekty stoj? na bardzo wysokim poziomie (szczególnie Na'avi), cho? po zapowiedziach wydaje mi si?, ?e 2012 pod tym wzgl?dem wygrywaj?, ale zobaczy si? jak to b?dzie wygl?da? w 3D. Najprawdopodobniej szykuje si? nam najlepszy film roku (zreszt? z pod r?ki najlepszego re?ysera), wi?c nie mog? si? doczeka?. 8)

Co do newsów na temat filmu, to wysz?y nowe informacje do sieci, jakoby bud?et wst?pnie szacowano na 237 milionów $ (czyli mniej ni? pieni?dze wydane na Spider-Mana 3 i Piratów z Karaibów: Na kra?cu ?wiata), a na IMDb podany jest czas filmu jako 166 minut, a tam podaj? czas danego filmu, dopiero gdy informacja zostanie oficjalnie potwierdzona. :)

Posted on: 30 Pa?dziernik  2009, 17:53:10

 http://marketsaw.blogspot.com/2009/10/comparison-of-avatar-teaser-and-trailer.html
Jak poprawiaj? si? efekty: TEASER >> TRAILER
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 01 listopad 2009, 10:23:33
Zwiastuna nie obejrzałem nawet do końca. Owszem, ładne, ale jest za długi i ujawnia prawie całą fabułę, która i bez tego była do przewidzenia, a tu nam po kolei pokazują co się bedzie działo przez cały film :P

Do kina na pewno pójdę jak już będzie, ale nie mogę powiedzieć, że na to czekam.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 listopad 2009, 16:03:29
Nie obejrzałeś do końca? Od momentu kiedy wyskakuje napis "FROM JAMES CAMERON" zwiastun bardziej emocjonuje niż cała finałowa akcja w TDK. Trochę lipa, że zdradza on aż tyle z fabuły filmu, ale nie zmienia faktu, że robi ogromne wrażenie. Chyba jeszcze nigdy nie oczekiwałem jakiegoś filmu, tak mocno jak Avatara.

A i Gieferg, jak widać WETA się nie opierdziela, poprawa jest widoczna, a to jeszcze nie końcowa wizja efektów, i bez 3D:

(http://img509.imageshack.us/img509/2072/kond.jpg)
(http://img266.imageshack.us/img266/356/konq.jpg)

:o

(http://gfx1.fdb.pl/dhm0sk/772x0)

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 02 listopad 2009, 00:03:25
Juby, skąd to wybałuszanie gał? Zmienili kolorystykę i wygląd wnętrza samolotu, to ma być takie powalające?
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 02 listopad 2009, 00:39:25
no cóż dalej jestem na tak, ale w dalszym ciągu jeszcze nic nie powaliło mnie na kolana. Efekty są świetne, ale to było do przewidzenia przy filmie za 300 milionów, jednak nic przełomowego jeszcze nie widziałem. Mam nadzieję, że to "coś" zobaczę w IMAXIE na seansie 3D. Jednak teraz jestem już trochę zaniepokojony fabułą - wygląda jak ze zwykłego sci-fi, który gdzieś już widziałem. Podbić planetę, żeby zdobyć surowce, maluczcy walczą z potężnymi (chociażby Dzień Niepodległości przychodzi na myśl) - plus jeszcze postać grana przez Zoe Saldane. Na razie zapowiada się na Pocahontas w kosmosie - nie bardzo podoba mi się taki pomysł.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 02 listopad 2009, 11:25:34
Mnie ten cały hype nie rusza.

Cytat: Crane w 02 listopad  2009, 00:03:25
Juby, skąd to wybałuszanie gał? Zmienili kolorystykę i wygląd wnętrza samolotu, to ma być takie powalające?

Ano. Ja tam widze, że jest inaczej, ale nie widzę, żeby było lepiej.

W ogóle mam do tego filmu podejście jakie miałem dwa lata temu do kolejnej części Piratów z Karaibów, potem do Iron Mana i nowego Treka. Będzie to się obejrzy i pewnie bedzie fajnie, potem sie kupi DVD albo Blu bo to w końcu James, ale jakby premierę przesunęli o miesiąc, pół roku, czy nawet rok to bym się nawet nie zmartwił.


Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 listopad 2009, 07:21:33
Koszty Avatara przekroczą 500 milionów dolarów?
http://www.filmweb.pl/Koszty+%22Avatara%22+przekrocz%C4%85+p%C3%B3%C5%82+miliarda+dolar%C3%B3w,News,id=55910
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 20 listopad 2009, 00:10:01
Dzisiaj na Xboxie Live był dostępny clip w HD : )
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 grudzień 2009, 18:55:36
(http://img215.imageshack.us/img215/4610/avatarcelebutopia4.jpg)
(http://img228.imageshack.us/img228/8959/avatarcelebutopia1.jpg)
(http://img218.imageshack.us/img218/14/avatarcelebutopia3.jpg)
(http://img502.imageshack.us/img502/6835/avatarcelebutopia8.jpg)
(http://img402.imageshack.us/img402/3870/avatarcelebutopia6.jpg)

:o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 05 grudzień 2009, 13:08:56
Ciekaw jestem, jakie wrażenia będą po obejrzeniu filmu w IMAXie. Bo do takiego zwykłego wybierać się na film w którym głównie chodzi o efekty nie warto.
Posted on: 01 Grudzień  2009, 23:06:55

 Dwie nowe fotki:

(http://img3.imageshack.us/img3/373/51094.jpg)
(http://img3.imageshack.us/img3/2296/51084.jpg)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 05 grudzień 2009, 23:47:46
Cytat: Hydro w 05 grudzień  2009, 13:08:56Ciekaw jestem, jakie wrażenia będą po obejrzeniu filmu w IMAXie. Bo do takiego zwykłego wybierać się na film w którym głównie chodzi o efekty nie warto.
W tym "zwykłym" kinie też obejrzysz film w 3D i będzie to tak samo zajebiste doznanie wizualne, tylko ekran mniejszy.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 grudzień 2009, 12:04:43
Name: Avatar - Trailer
Distributor: Fox
Official Site: AvatarMovie.com
Release Date: December 18, 2009
MPAA Rating: PG-13 for intense epic battle sequences and warfare, sensuality, language and some smoking
Source: Original Screenplay
Major Genre: Action
Keywords: Visual Effects, 3D, and more
Production Budget: $237 million
Box Office Potential: $300 million
Notes: It has been more than a decade since James Cameron directed a fiction film, which is strange given the performance of the last one at the box office. That film was, of course, Titanic, which currently holds about a billion box office records around the globe, including the biggest domestic, international, and worldwide box office totals. In fact, it has made more internationally than the second placed film, Lord of the Rings: Return of the King made worldwide. There's little hope that this movie will do the same, but if the high end of its reported production budget is correct, it could make half of that film's total and still not show a profit theatrically. Yep, this could be the most expensive movie ever made and some reports have it costing $300 million. Add another $150 million in worldwide marketing costs, and it will take about $900 million worldwide to show a profit before it reaches the home market. On the other hand, if the production budget is closer to $237 million and marketing is $100 million, then it will need to make about $250 million domestically and $600 million worldwide while having a decent home market run to show a profit. It should be able to reach this lower level, as the buzz going into the movie is impressive. That said, there is some concern for a couple of reasons. First, while a lot of people are excited, there are just as many people who are looking at the film with some trepidation. It's been in the works for about a decade now and there are some who will wait to see if it lives up to expectations first, which means its reviews are especially important. Also, while it has a lot of buzz, that buzz has been happening for long time and this could result in burnout before the film finally hits theaters. Personally, I don't think it will be the biggest hit of the year, but it could come close. Even the low-end expectations have it earning $200 million domestically, while $400 million is not out of the question. Worldwide, it could make anywhere from $400 million to $1 billion. The best prediction at this point is little more than an educated guess.

Fragment artyku?u: the-numbers.com


Troch? operuje angielskim, ale czy móg?by mi kto? w skrócie napisa? po polskiemu, czy dobrze rozumiem: Wed?ug tej strony Avatar ma szanse pobi? wynik Powrotu Króla? :o


PS: Ja nie id? do IMAXa. U mnie w mie?cie film b?dzie w dwóch kinach, w zwyczajnym 3D i nie mam zamiaru jecha? do Warszawy dla wi?kszego ekranu. Na film id? 25 grudnia o 12:30 (jest jeszcze u mnie seans o 11:00, ale to kino jest dalej od mojego domu ;)).


Posted on: 08 Grudzie?  2009, 15:41:45

 Avatar ?adnie wystartowa? z ocen?. Na IMDb ma ?redni? 8.7 i ju? jest na 168 miejscu listy najlepszych filmów (i ci?gle ro?nie). :o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 19 grudzień 2009, 12:30:30
Gdzie mu tam do TDK :P

Ja jeszce nie wiem kiedy pójde, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, ale na pewno nie w święta.  
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 grudzień 2009, 20:01:48
Po drugim dniu na IMDb przy 12,466 głosach film ma średnią 8.9 i ciągle rośnie. Już jest na 51 miejscu listy (Avatar zawstydził Dystrykt 9 ;)), a ma ocenę taką jaką ma także TDK, więc jeżeli wkrótce wejdzie do dziesiątki nie będę zdziwiony. To dla mnie duże zaskoczenie, bo nie sądziłem, że Cameron nakręci jeszcze jakiś film, który będzie oceniany lepiej od Aliens, czy T2. Na szczęście się myliłem i już nie mogę się doczekać. :o
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 19 grudzień 2009, 21:41:34
tak, bo pierwszy weekend na liście IMDB jest wyznacznikiem jakości filmu :P ... Proszę Cię, liczę na udane efekty i wciągającą przygodę, ale już dawno pogodziłem się z tym, że ten film nie dorówna Aliens, Otchłani czy Terminatorom. Jeśli fabuła jest tak banalna jak się wydaję a z tego co czytałem po pierwszych recenzjach na to wygląda, to nie liczyłbym na nic szczególnego.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 grudzień 2009, 08:27:14
Pierwszy film Star Wars też ma banalną do granic możliwości fabułę i jest trochę infantylny, a nie zmienia to dla mnie faktu, że film jest rewelacyjny. Czemu więc nie może tak być z Avatarem?

PS: Choć dla mnie też Cameron nie nakręci już lepszego filmu od T2. ;)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 20 grudzień 2009, 11:35:05
bo pierwszy Star Wars wyszedł ponad 30 lat temu kiedy takie filmy, nawet z taką fabułą, jeszcze banałem nie były
Z resztą wszystkie znaki na niebie mówią, że nawet Star Wars ma bardziej oryginalną fabułę na dzień dzisiejszy - przynajmniej posiadał wielowymiarowe postacie takie jak Han Solo, co jest póki co największym zarzutem jaki słyszałem o Avatarze (to plus dialogi) - natomiast Avatar fabularnie wygląda póki co jak mało innowacyjna mieszanka Pocahontas, wojny w Iraku i Smerfów :)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 grudzień 2009, 19:10:23
To twoja opinia. W dodatku nie zmienia ona faktu, że "Avatar" ma na RT takie same recenzje co nagrodzony rekordową liczbą nagród "Titanic" (83% pozytywnych głosów, przy średniej filmu 7.4), oraz, że na IMDb.com zajmuje właśnie 25 miejsce na liście mając średnią 8.9 przy 23,174 głosów (i ciągle rośnie). :o

Posted on: 20 Grudzień  2009, 19:06:40

 A oto lista najlepszych filmów dekady, na której na pierwszym miejscu jest... Tak dokładnie... ;)

http://www.imdb.com/chart/2000s

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: kelen w 20 grudzień 2009, 19:44:08
Tylko 23 tysiace glosow. Malo. Takie rzeczy sei szybko zmienia.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 21 grudzień 2009, 00:13:39
Juby, nie rozśmieszaj mnie. Tylko dzieci przytaczają opinie krytyków i - o zgrozo - listę z IMDb która została już ostatecznie skompromitowana.

W każdym swoim poście umieszczasz coś takiego:  :o Tak właśnie wyglądam czytając te brednie.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 21 grudzień 2009, 22:58:31
Ja i tak chciałbym zobaczyć pozycję tego filmu na, załóżmy, IMDB gdy wyjdzie on na DVD po paru miesiącach :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 grudzień 2009, 18:22:47
No i w ko?cu dzi? o 12:30 by?em na najbardziej oczekiwanym filmie tego roku. Oczywi?cie nie widzia?em jego pierwszej minuty mo?e dwóch, bo na pocz?tku zauwa?y?em, ?e na ca?ej sali jak zwykle tylko moje okulary 3D s? popsute i musia?em szybko wybiec i je wymieni?, ale nic si? nie sta?o. :P I tak obejrz? ten film jeszcze nie raz, mo?e nawet w kinie za kilka tygodni (bo najwi?ksze wra?enie robi w kinie 3D). Oto moja recenzja: Uwaga! Zawiera ona kilka spoilerów, wi?c jakby co?, ostrzegam ?eby jej nie czyta?.


A V A T A R
(http://img198.imageshack.us/img198/2033/5gwiazdek.png)

(http://img191.imageshack.us/img191/3681/avatarjv.png)

James Cameron powróci? w wielkim stylu. Przyznam, ?e moje oczekiwania co do tego filmu by?y ogromne, ale Avatar je ca?kowicie spe?ni?. Wiele osób b?dzie t? produkcj? krytykowa?, wiele wychwala? j? pod niebiosa. Ja tam wypowiem si? jak najkrócej co my?l? na jego temat po seansie, na którego czeka?em ponad 10 lat.

Mo?e najpierw o fabule, która by?a najbardziej krytykowanym elementem filmu. Rzeczywi?cie by?o kilka dialogów, które ?mieszy?y, np. tekst Trudy: „My?la?e?, ?e tylko ty masz dzia?a szmato!”. Oczywi?cie fabu?a jest prosta, niezbyt oryginalna, a postacie nie s? zbytnio rozbudowane psychologiczne, ale czy kto? na to zwróci uwag?, gdy b?dzie patrzy? na tak przyt?aczaj?cy obraz wype?niony efektami specjalnymi. Pod?ug filmów, które wychodz? w aktualnym czasie jak Transformers: Zemsta upad?ych, b?d? Szklana pu?apka 4.0, gdzie fabu?a to tylko papka napisana pod efekty, film Camerona prezentuje si? niewiarygodnie dobrze, a prostota jego scenariusza dzia?a na plus. Film jest d?ugi ale si? nie nudzi, akcja trwa praktycznie nie przerwanie, a dzi?ki efektowi 3D czuje si? jakby wi?? z g?ównymi postaciami. Jest troch? patosu, ale jest on odpowiednio wywa?ony, a film jest w kilku momentach nawet nieco wzruszaj?cy. Niezwykle ucieszy?o mnie to, ?e mimo ograniczonej kategorii wiekowej, pad?o troch? trupów i pola?o si? troch? krwi (tak?e g?ównym, pozytywnym postaci?), a tak?e to jak przebiega?a narracja filmu - praktycznie wszystko opowiada nam z pocz?tku Jake, i tak samo si? to ko?czy. Dodam jeszcze, ?e g?ówna para naszych trzymetrowych bohaterów, to na prawd? fajne postacie.

Ale teraz o tym na co tak naprawd? przyszed?em do kina. Strona techniczna tego filmu to istny majstersztyk. To, ?e Cameron my?la? nad tym filmem 10 lat jest widoczne w ka?dej sekundzie filmu. Postacie, gatunki zwierz?t, ro?linno??, bro?, religia na’vi, to wszytko zosta?o wymy?lone doskonale i znakomicie wygl?da na ekranie. Scenografia zosta?a niemal ca?kowicie wykonana na komputerze, a rzadko mo?na to dostrzec (i wszystko pi?knie wygl?da). Efekty specjalne z ca?? pewno?ci? s? jednymi z najlepszych jakie powsta?y. O ile elementy mechaniczne prezentuj? si? zwyczajnie (i tylko) dobrze, o tyle ju? na’vi s? wykonanie perfekcyjnie. Jest to najlepszy efekt CGI jaki do tej pory powsta? i nie ma innej opcji, jak zdobycie przez film w tej kategorii Oscara. Muzyka jest dobra, oryginalna, cho? czasami tr?ci?a Alians, a najlepszym jej momentem to zdecydowanie fina?owa bitwa. Patrz?c na film nie mo?na narzeka?, szczególnie, ?e jest on ca?kowicie w 3D. Czego? takiego jeszcze nie by?o i robi to ogromne wra?enie, ta g??bia sprawia, ?e czasami wr?cz jest si? w filmie (ostatnie 20 minut wr?cz wciska w fotel). Nie b?d? si? o tym zbyt du?o rozpisywa?, bo mówi? wam, to trzeba zobaczy? samemu, i to w kinie trójwymiarowym.

Przez te trzy godziny bawi?em si? ?wietnie i chyba oto w?a?nie chodzi?o, ale twierdzenie, ?e jest to najlepszy film dekady jest nieco na wyrost. Cho? jest to chyba najlepsze co ogl?da?em w tym roku w kinie. Cameron potwierdzi? to, co o nim zawsze my?la?em, ?e jest najlepszym re?yserem w Hollywood. Stworzy? i?cie epick? ‘przygodówk?’ i przywróci? do kin dobre kino sci-fi. Oczywi?cie Avatar nie jest tak dobrym filmem jak dwa pierwsze Terminatory i Aliens, ale na pewno przebi? Prawdziwe k?amstwa i Titanica. Po swoim pierwszym seansie mog? poleci? go wszystkim, którzy nie oczekuj? od niego czego? wi?cej ni? rewolucji technicznej, któr? z ca?? pewno?ci? jest, i to przez du?e J. ;)
Recenzja: Juby  
Ocena: 9/10

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: isild87 w 29 grudzień 2009, 13:32:56
Film rzeczywiscie rewelacja,ale czy naprawde takie arcydzielo....?
Pewnie pod wzgledem wizualnym tak,ale jego fabula to nic nowego,a zachowanie ludzi na nowej,obcej ziemi rowniez mnie nie zaskoczylo (moze dlatego ze z lekcji historii czytalam wiele o zachowaniu Konkwistadorow,a ten film bardzo przypominal mi starcie Indian z Bialymi Przybyszami).
Film jest powazny - w niektorych scenach az do bolu,przyznam nawet ze oczekiwalam czegos bardziej lekkiego,a nie az tak doglebnie pokazanej wojny,krwi i lez ....
Ale rozczarowana na prewno nie jestem.
Zdecydowanie najlepszy (no i najbardziej oczekiwany) film tego roku i warto wydac na to kase.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Crane w 29 grudzień 2009, 15:07:06
Arcydzieło to określenie które tak spowszedniało, że dzisiaj nic już nie znaczy. W końcu okrzyknięto nim Mrocznego Rycerza ;]

To po prostu rewelacyjne kino przygodowe, a że oparte na samych kliszach? Zupełnie mi to nie przeszkadzało, bo Avatar jest piękny, ekscytujący, gdzie trzeba dramatyczny i wzruszający.

Największa wada - zaniedbani ludzcy bohaterowie (Ribisi, Weaver i zwłaszcza Rodriguez) i słaby początek. Ale od momentu gdy Jake spotyka Neytiri jest wspaniale.

9/10
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 29 grudzień 2009, 16:18:49
To ja dodam tylko, że IMO 3D to tylko dodatek do filmu. Widowiskowy, ale nie niezbędny. Bez bajerów film broni się doskonale i nawet w dwuwymiarze, na DVD, będzie robił świetne wrażenie.
Bardzo dobre, emocjonujące widowisko.
9/10
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 29 grudzień 2009, 20:45:02
Cóż więcej dodać?
Film jest niesamowity, magiczny, cudowny dla oczu i wyobraźni. Ludzie wciąż piszą o dennej fabule, o filmie tylko dla efektów - wkurza mnie to, fabuła jest prosta, owszem, ale nie denna i bardzo mi się podoba. Co do efektów to tak jak Huntersky, fajnie obejrzeć w 3D, ale bez tego też by się obyło.
Bo po prostu na taki film czekałem i jestem w pełni zadowolony :]
10/10
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Firm w 03 styczeń 2010, 23:01:41
Dobra, toczę tę wojnę z wiatrakami już chyba 5 raz ale powiem co według mnie jest pięknego w tym filmie.

To, że Camron udowadnia, że to nie fabuła czyni film dobrym a sposób w jaki się ją opowiada. Pod tym względem Avatar jest filmem pięknym. Byłem na nim 3 razy, w 3D bo według mnie tak powinno się ten film oglądać i wiem, że pójdę na niego jeszcze nie raz.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: B2Ka w 05 styczeń 2010, 23:13:22
Ciekawą rzecz znalazłem przez przypadek na Wykopie, w wykopalisku - http://www.wykop.pl/link/281362/naucz-sie-jezyka-ze-swiata-avatara
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 07 styczeń 2010, 23:38:11
Byłem dzisiaj w kinie i nie mogę powiedzieć żebym nie był zadowolony ale Cameron trochę za bardzo pojechał na schematach robiąc kolejną kalkę Tańczącego z wilkami/Pocahontas/Ostatniego Samuraja. Fabularnie jest sztampowo do bólu, co nie znaczy że to w czymś przeszkadza.

Strona wizualna pierwsza klasa (pewnie bedzie oskar) ale samo 3-D nie zrobiło na mnie wiekszego wrażenia i nie widzę potrzeby oglądac w ten sposób po raz drugi. DVD (a może BR jak sie dorobie odtwarzacza w tym roku) w zupełności wystarczy.

8/10

PS> z zeszłorocznych wyokobudżetowych produkcji wyżej stawiam Watchmen i Star Treka. Może sie to zmieni jak obejrzę Avatara na DVD.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 styczeń 2010, 17:21:51
Mówisz Gieferg, że stron a wizualna pierwsza klasa. A zdawało mi się, że uważasz ją za przereklamowaną. Nazywałeś film nawet animowanym po pierwszych fragmentach które się pojawiły w sieci. :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 09 styczeń 2010, 19:45:28
Bo to w większości jest film animowany...
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 18 styczeń 2010, 13:10:38
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=62383
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 styczeń 2010, 14:33:54
Już wiadomo, że Avatar będzie najbardziej dochodowym filmem w historii i to z przynajmniej 2,1 mld $ na koncie. Ważniejsza informacja Leon to ta, że film dzisiaj zdobył 2 Złote Globy - za najlepszy film i dla najlepszego reżysera (czyli dwie najważniejsze). Szczerze mówiąc spodziewałem się wygranej filmu jedynie za muzykę i piosenkę, odwrotna sytuacja mnie bardzo zaskoczyła.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 18 styczeń 2010, 16:25:12
Cóz całkowicie zapomniałem o Złotych Globach... Ciekawe ile wyciągnie z Oscarów??
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 18 styczeń 2010, 19:25:11
Trochę na pewno, ale czy za najlepszy film? Wątpię, chociaż z tymi nagrodami nigdy nie wiadomo. Zwłaszcza ostatnio kiedy to wcale nie najlepszy film wygrywa główną nagrodę. Rok temu powinien być to Mroczny Rycerz, Wall-E lub Frost/Nixon (wedle uznania), ale na pewno nie Slumdog. Rok wcześniej oczywistym wyborem było Aż Poleje się Krew itp. (no Infiltracja w 2006 roku zasłużyła na Oscara, ale poza Listami z Iwo Jimy nie miała mocnego rywala).
W tym powinien to być Inglourious Basterds (ewentualnie The Hurt Locker, 500 Dni Miłości lub Odlot - i to też tylko z tego co widziałem), ale Cameron wydaje się posiadać monopol na wszelakie Akademie w USA i powoli staję się największym faworytem także Oscarów. Nominowany być powinien. Tak, byłem, oglądałem i musiałem cofnąć to co wcześniej mówiłem. Oglądało się rewelacyjnie, najlepsze 3D w historii, ogólnie najładniej zrobione CGI jakie widziałem na taką skalę... jednak historia jak wydawała mi się prosta po zwiastunach, tak pozostała. Nie ma się też co dziwić, czemu żaden z aktorów nie był do niczego nominowany i to też nie do końca wina całkiem utalentowanej obsady. Po prostu postacie były płytkie i mało interesujące, może poza wątkiem głównego bohatera, gdzie mamy standardową, ale dobrze opowiedzianą historię. Jednak muszę przyznać, że te myśli przeszły mi po głowie dopiero w parę godzin po seansie, wcześniej byłem tak zaangażowany w faunę i florę Pandory, że jak każdy nie chciałem wracać do nudnej rzeczywistości (cholerna czerwona pigułka ;) ). Ogólnie film oceniam na bardzo solidne 8/10 i jako czwarty najlepszy film Camerona. Tak, wyżej nawet od Otchłani i Titanica... i oczywiście Piranii 2. Czy zasługuje na nominację? Jak najbardziej! Najlepszy film sci-fi w tym roku? Prawdopodobnie (Star Trek też był świetny). Ale na pewno nie najlepszy film ogółem.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Diablo w 07 luty 2010, 17:58:10
By?em na filmie w styczniu. I musze powiedzie? ?e jest jednym z najlepszych filmów które w ?yciu ogl?da?em. James Cameron powróci?, i mia? prawdziwe wej?cie smoka! "Avatar" jest chyba bardziej prze?omowy ni? sam "Titanic". Kiedy szed?em do kina na film spodziewa?em sie brawurowych efektów specjalnych, i ma?o ciekawej dennej fabu?y. Po wyj?ciu z sali kinowej co? we mnie sie zmieni?o. Mianowicie - moja szczenka zosta?a w natchosach. ?wietna fabu?a - sparali?owany by?y komandos dostaje misje na odleg?ej planecie. I tu kolejny plus filmu, czyli nowa cywilizacja o interesuj?cym wygl?dzie. Nie wiem jak na innych ale na mnie zrobi?y trzy metrowe cz?eko kszta?tne istoty, i to niebieskie [hehe, to mój ulubiony kolor]. I do tego jest te? w?tek mi?osny i dylemat g?ównego bohatera - wype?ni? swój wojskowy obowi?zek, czy stan?? po stronie dobra, gatunku Na'vi? Film to dla mnie istne arcydzie?o, i w moich podiach pokona? takie produkcje sci-fi jak Star Wars, Star Trek, Predator, Alien, czy Terminator. Z czystym sumieniem daje daje mu maksymaln? ocene, czyli 6/6. "Avatar" zas?uguje na to. Licze z ca?ego serca ?e James Cameron z ochot? nakreci drug? cze??, która bedzie tak dobra jak jedynka.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 maj 2019, 14:51:46
Avatar 2 przesunięty o kolejny rok, na 2021, ale przynajmniej przerwa pomiędzy Avatarem 3 i Avatarem 4 nie będzie już tak duża.

Tak Disney wypuści filmy Camerona:
AVATAR 2 - 12/17/21
AVATAR 3 - 12/22/23
AVATAR 4 - 12/19/25
AVATAR 5 - 12/17/27
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 maj 2019, 15:36:24
Może w końcu się uda :D
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 maj 2019, 21:02:01
To jest dramat. Nie ma żadnych problemów z produkcją, zdjęcia motion-capture od dawna zakończone, nad CGI pracują już od 2017 roku, do premiery zostało ponad półtora roku, a cholerny Disney robi kolejną obsuwę.

Czekam na komentarz Camerona w tej sprawie.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 09 maj 2019, 18:15:46
LelekPL, ale to są żarty czy tak na serio chcą wypuścić tyle tych filmów? Jeden Avatar mi dostatecznie wystarczył. Nie wiem co ciekawego jeszcze może być do opowiedzenia w tym świecie. Jak dla mnie nie stworzono żadnego ciekawego uniwersum, żeby rozwlekać to w kolejnych epizodach niczym Star Wars.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 maj 2019, 14:25:18
Kasa, Johnny, kasa. Swoją drogą kontynuacją powstaje już tak długo, że ciekawe ile osób faktycznie jeszcze na to czeka...
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 11 maj 2019, 15:24:49
Ja czekam. Nie na kontynuację historii, bo ta nie była szczególnie porywająca; nie na ponowne spotkanie z bohaterami pierwszej części, bo z nikim tam nie poczułem szczególnej więzi. Ale czekam na powrót na Pandorę. Fakt, że po tych wszystkich latach może już czekam bardziej z sentymentu, ale całkiem wyraźnie widzę jeszcze siebie pod koniec 2009 roku, zachwyconego światem roślin emanujących neonowym blaskiem i zwierząt, z którymi Na'vi potrafili się łączyć. Do dnia dzisiejszego, spośród wszystkich nowych światów fantasy i sci-fi, które dała nam ostatnia dekada, żaden z nich nie był tak oryginalny, tak dopracowany, tak magiczny i tak przepełniony duchowością, jak ten stworzony przez Jamesa Camerona. To była czysta kreacja, a nie dorabianie czegoś do znanych nam już form i udawanie, że to wystarczy, jak to w większości wypadków czynią współcześni filmowcy.
Więc tak, jak czekam, bo wiem, że w Avatarze dostaliśmy tylko skrawek tego świata i chcę zobaczyć więcej. I wierzę, że jest więcej, zwłaszcza że od dawna było mówione, iż "dwójka" ma skupiać się na świecie podwodnym, co powinno gwarantować brak poczucia, że "to już było". Poza tym inny kultury na Pandorze. Inne ekosystemy. Z chęcią również ujrzałbym Ziemię w wizji Camerona.

Ale też wiadomym jest, że po tych wszystkich latach, po osłabnięciu zainteresowania przez ciągłe odkładanie premiery i w międzyczasie rozpieszczenie widzów innymi produkcjami, same ładne widoczki nie wystarczą. Tym razem nie mogą sobie pozwolić na łatwiznę jak przy pierwszej części i muszą położyć ogromny nacisk na historię. Cameron mógłby to zrobić, przynajmniej kiedyś mu się udało. I jeśli się uda, jeśli dadzą nam wspaniałą opowieść w tym wspaniałym świecie, to wierzę, że Avatar znów może być najważniejszym filmem swoich czasów. Bo to, czym była pierwsza część, to przede wszystkim ogromny potencjał.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 maj 2019, 15:04:54
Cytat: Leon Kennedy w 10 maj  2019, 14:25:18Swoją drogą kontynuacją powstaje już tak długo, że ciekawe ile osób faktycznie jeszcze na to czeka...

Ja czekam i czekać będę. Do samego końca.

#CameronFanForever

;)

Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 14 maj 2019, 18:29:38
Cytat: Leon Kennedy w 10 maj  2019, 14:25:18Kasa, Johnny, kasa. Swoją drogą kontynuacją powstaje już tak długo, że ciekawe ile osób faktycznie jeszcze na to czeka...
To ile osób przyjdzie na film to ciekawa sprawa. Pierwszy Avatar to niby najbardziej dochodowy film w historii, ale najzabawniejsze w nim jest to, że w rok po premierze praktycznie TOTALNIE zniknął z ogólnokulturowej podświadomości widzów. Nie ma Na'Vi na Halloween czy Comic Conach, nikt o tym filmie nie rozmawia. Jedyny ślad, który po sobie zostawił na kinie już też powoli znika i wszyscy go nienawidzą (3D).

Po Titanicu i Avatarze nie można wątpić w umiejętności marketingowe zespołu Camerona, sama nazwa Avatar będzie jakimś chwytem marketingowym skoro tyle osób go mimo wszystko widziało i może nie pamięta, ale kojarzy ("oooo, Avatar 2 jest w kinach? Może pójdziemy?"). Jednak wydaje mi się, że jeśli ten film nie będzie reklamowany jakąś nową rewolucyjną technologią to może nawet nie dobić do miliarda. To co zrobiło wrażenie na fanach to Pandora. Nikt nie jest fanem postaci z tego filmu - żaden chłopak nie chce być Jake'm Sullym, a dziewczyny... tą niebieską, której imienia nawet już nie pamiętam. Nikomu nie marzy się bycie niebieskim kosmicznym kotem. Avatar to była po prostu przejażdżka po obcej planecie, która była tak dobrze zrealizowana, że niemal namacalna i to był ten szał. Jednak, żeby zarobić na sequelu powinni mieć dobre postacie, a tego nie mają (póki co, bo Cameron planuje zmienić bohaterów na młodszych)... albo tak jak wspominałem jakąś nową magiczną technologię (np. 3D bez okularów), co raczej jest już nierealne, bo większość kin nie zdąży się przygotować na takie rewolucje do 2021.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 maj 2019, 19:09:30
Cytat: LelekPL w 14 maj  2019, 18:29:38Avatar to była po prostu przejażdżka po obcej planecie, która była tak dobrze zrealizowana, że niemal namacalna i to był ten szał.

Jeśli z sequelu zejdą do Oceanów Pandory, to mogą powtórzyć ten szał. Zobacz ile zarobił Aquaman - ludzie lubią takie klimaty. ;)
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 17 maj 2019, 19:54:00
Cytat: LelekPL w 14 maj  2019, 18:29:38Nie ma Na'Vi na Halloween czy Comic Conach, nikt o tym filmie nie rozmawia. Jedyny ślad, który po sobie zostawił na kinie już też powoli znika i wszyscy go nienawidzą (3D).

To już lepiej przebrać się za Smerfa na Comic Conie lub na Hallowen, niż za to niebieskie ustrojstwo.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 kwiecień 2020, 10:47:38
Nowa fotka z planu drugiej części, na którą czekam już tyyyyyle lat.

(http://filmozercy.com/uploads/images/original/xdj3e2jk-min.jpg)

Gdyby nie bardzo staro wyglądający John Landau, powiedziałbym że to fotka z pierwszego Avatara. Może jakaś retrospekcja?

Jednak dobrze się stało, że przesunęli premierę na 2021 rok (choć wiem, że bardzo na to psioczyłem), bo widząc co się dzieje na świecie, na najbliższy grudzień znowu by się nie wyrobili. ;D
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 24 lipiec 2020, 11:00:30
Cytat: Juby w 14 maj  2019, 15:04:54Ja czekam i czekać będę. Do samego końca.

#CameronFanForever

Nieaktualne (https://twitter.com/officialavatar/status/1286406755698634752/photo/1)

(https://thumbs.gfycat.com/AmusedDeterminedAstarte-size_restricted.gif)

Na pewno 4-miesięczne opóźnienie spowodowało, że już na 17 miesięcy przed planowaną premierą wiecie, że nie wyrobicie się i trzeba było przełożyć film o kolejny rok. Na pewno, James.
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 lipiec 2020, 20:25:44
Przerwa między jedynką, a dwójką będzie jeszcze większa niż i tak absurdalna przerwa między Avatarem i Titanicem :P
Tytuł: Odp: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 lipiec 2020, 19:30:26
Wszystko kwestia kasy (bo na pewno nie wyrobienia się na grudzień 2021, LOL, przecież A2 jest w produkcji od 2017 roku). Amerykański box office straci w tym roku względem ubiegłego blisko 70%. Szacuje się, że w przyszłym (o ile świat poradzi sobie z wirusem) przychody z kin sięgną $9 mld, czyli będą na poziomie wyników sprzed 18-19 lat. Jeśli Cameron i spółka liczą, że sequel Avatara - dobrze wyreklamowany - może powalczyć o $3 miliardy z światowych kin i pobicie rekordów Endgame, to nie udałoby się to z premierą w przyszłym roku. Co innego w 2022, za ponad 2 lata sytuacja z kinami powinna już wrócić do normy, a wyniki filmów mogą wrócić do poziomu sprzed pandemii.

Najsmutniejsze jest to, że pierwsza zapowiedź sequeli Avatara (kiedy jeszcze była mowa o dwóch) zakładała premierę w 2014. >:(
Tytuł: James Cameron's AVATAR
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 styczeń 2021, 14:00:07
Nowa grafika koncepcyjna z sequela:

(https://d13ezvd6yrslxm.cloudfront.net/wp/wp-content/images/Avatar-2-concept-art-island.jpg)

Wraz z poprzednimi zapowiada kolejną wizualną perłę w filmografii Jimbo.
(https://pbs.twimg.com/media/ENp7lbGUUAAfbU7?format=jpg&name=4096x4096) (https://pbs.twimg.com/media/ENp7lbHVUAESN8v?format=jpg&name=4096x4096) (https://pbs.twimg.com/media/ENp7lbGUYAISDl2?format=jpg&name=4096x4096) (https://pbs.twimg.com/media/ENp7lbGUYAEeIvv?format=jpg&name=4096x4096)

We wtorek powtórzyłem Avatara i po 11 latach od premiery nadal jestem nim zachwycony. Wczoraj po raz pierwszy miałem też okazję obejrzeć materiał o jego realizacji (ktoś wrzucił na YT) i jeszcze bardziej przecieram oczy ze zdumienia nad osiągnięciem Camerona. Wielka szkoda, że z datami premier sequeli aż tak lecą sobie w kulki i na pierwszy przyjdzie nam czekać jeszcze dwa lata (minimum, bo nie zdziwi mnie jeśli znowu postanowią odłożyć o rok). I pomyśleć, że zdjęcia motion-capture zakończono już 2 lata temu (https://movieweb.com/avatar-2-all-sequels-wrap-production/), a live-action rwe wrześniu ubiegłego roku. (https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+nakr%C4%99ci%C5%82+100+materia%C5%82u+do+%22Avatara+2%22-139510) >:(

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, poniżej wklejam wcześniej wspomniany dokument z dodatków DVD do filmu (oglądać póki jest).