Forum BatCave

Inne => Offtopic => Wątek zaczęty przez: Funky w 06 październik 2008, 16:31:57

Tytuł: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 06 październik 2008, 16:31:57
Ok a więc każdy z nas w życiu musiał to przejść lub nadal to przeżywa w postaci studiów. Jak wspominacie czasy podstawówki i liceum. Zapraszam do dyskusji :)

Ja ze swojej strony dodam tylko że nauka w szkole zawsze trudno mi szła. A szczególnie matematyka gdzie pamiętam zawsze ledwo miałem dwójkę :P Miło wspominam czasy kiedy chodziłem do pierwszych trzech klas SP. Dzieciaki nie były jeszcze tak chamskie no i miałem wspaniałą wychowawczynię :) Później było dużo gorzej, łobuzeria dokuczała tym grzeczniejszym a szkoła nic z tym nie robiła tylko przepuszczała do nastepnej klasy  ::) W gimnazjum to samo a Liceum to była porażka i kosztowało to mnie trochę zdrowia...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 06 październik 2008, 16:38:02
Och, podstawówkaa :( Tak, pierwsze trzy klasy były istną sielanką, zabawą i w ogóle. Miałem też bardzo miłą i sprawiedliwą wychowawczyni. Kolejne trzynie były już takie dobre, pełno chuliganów itp., ale ja zawsze jakoś miałem spokój i mi szło. Najlepszy byłem z poslkiego i angielskiego. Z matmą gorzej ;) W gimnazjum przekonałem się, że skłamałem mówiąc, ze podstawowka to piekło na ziemi i ze chce iść wreszcie do gimnzajum... cóż no dzieciak byłem ;) Obecnie jestem w 3 liceum, poprzednie dwie licealne to katorga... ale już po 3 klasie stuudia, na które czekam z niecierpliwością :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 06 październik 2008, 16:53:02
Gimnazjum to jest porażka totalna. Najlepsze było liceum zdecydowanie, dobra atmosfera w szkole jest bardzo ważna.
Też zawsze byłem kiepski z matmy (i fizyki), z resztą sobie dawałem radę. Ogólnie po za niejednym niemiłym doświadczeniem szkołę wspominam bardzo miło, w końcu było się dzieckiem i było łatwiej. Ale to i tak jest zło konieczne.
A studia u mnie mają bardzo mieszane uczucia.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: UnMortal w 06 październik 2008, 18:11:26
Mówcie, co chcecie, ale najfajniej było w przedszkolu. Człowiek żył bez stresu, był nieświadomy wielu rzeczy, taki szczery i prostoduszny. Człowiek jako dziecko był prawdziwy. Dobrze to wspominam. Potem polazłem do podstawówki, gdzie nauczyłem się nawiązywać prawdziwe kontakty z rówieśnikami. W gimnazjum poznałem, co to brak tolerancji, ale i w nie tak dużym stopniu, żeby powiedzieć, że życie dało mi kopa. Ot, wreszcie zobaczyłem, że świat dzieli się na ludzi i taborety z przeważającą ilością tych drugich. Teraz jestem w liceum i tu chyba każdy zaczyna naprawdę uczyć się tolerancji. W liceum - w przeciwieństwie do gimnazjum - jeszcze nie słyszałem negatywnych komentarzy w stosunku chociażby do moich włosów czy bytu.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Firm w 06 październik 2008, 20:59:25
Nie lubie szkoły. Drażni mnie wstawanie rano, siedzenie na lekcjach i brak czasu na cokolwiek (kończe o 16, jestem w domu na 17 zanim zjem i się naucze jest 21). Jesem w 2 liceum i mam świetną szkołę ale nigdy za nią nie przepadałem. Najgorsze są końce trymestrów gdzie mam 11 sprawdzianów tygodniowo.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 06 październik 2008, 21:44:14
Spoko potem szkołę zamienisz na pracę. ;)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 07 październik 2008, 22:07:19
Funky'emu współczuję utraty zdrowia w gimnazjum i Firmowi obecnej katorgi. Moje króciutkie
podsumowanie:
podstawówka - raj. W klasie byłem z najlepszym przyjacielem, bardzo fajni nauczyciele, nauka szła mi bardzo dobrze i nikt się do mnie nie przypieprzał. W gimnazjum się zaczęło:
rozłąka z przyjacielem, fajnych nauczycieli było o wiele mniej, nauka szła mi o wiele słabiej i każdy zaczął się do mnie przypierda*ać - o byle co: rodzice o oceny -  mimo, że lepszych nie mieli, nauczyciele - nie przynoszę wszystkich książek do szkoły. A nich przychodzą do pracy z 6-13 kg-owym tornistrem, ciekawe, czy wtedy byliby tacy wygadani. Jakby co: święty nie jestem, ale inni też są godni uwagi. Na szczęście teraz jest trochę lepiej, bo problemy mogę mieć tylko z fizyką z chemia. (uffffffff)

Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 07 październik 2008, 22:11:42
Zdrowie (psychiczne) utraciłem w Liceum :( Cóż jedyny z tego taki plus że mam dobre zadatki na Batmanowego villiana. Dręczony za młodu a później wyrasta jakiś Riddler lub Joker 8) A tak na poważnie to Polska szkoła pod względem dyscypliny LEŻY. Nauczyciele wśród uczniów nie mają żadnego autorytetu a inni uczniowie którzy sa słabsi psychicznie lub fizycznie są traktowani jak śmiecie. Kompletnie bez szacunku, ale wierzę że Polska szkoła kiedyś zmieni się na lepsze...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 07 październik 2008, 22:25:37
Cytat: Funky w 07 październik  2008, 22:11:42
wierzę że Polska szkoła kiedyś zmieni się na lepsze...
Chyba w spotach reklamowych
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 07 październik 2008, 22:28:48
Cóż jedynie nadzieja nam pozostała. Chociaż podobno nadzieja jest matką głupich to jedynie to nam pozostało...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 07 październik 2008, 22:32:27
Cytat: Funky w 07 październik  2008, 22:28:48
Chociaż podobno nadzieja jest matką głupich

Staram się to zastąpić wiarą.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 07 październik 2008, 22:35:31
Na dzień dzisiejszy w to nie wierzę. A jedynie mam nadzieję że kiedyś będzie lepiej.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 08 październik 2008, 04:09:04
Nie jest znowu tak źle.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: vincent w 08 październik 2008, 11:07:11
Podstawówkę wspominam miło, miała ona jakiś tajemniczy klimat. Chociaż w 4-6 klasie zaczęło się 'przypieprzanie' o nic ze strony silniejszych rówieśników, to jednak było tam fajnie.
Koszmar zaczął się w gimnazjum. Po prostu koszmar. Za każdym razem, gdy szedłem do szkoły bolał mi ze stresu brzuch (a to znowu ktoś będzie chciał spuścic wpierdol za nic, a to znowu jakieś prześmiewki, że hip hopu nie słucham i że mam w dupie piłkę nożną).
Gimnazjum mnie zniszczyło po prostu i zostawiło ślad na mojej psychice chyba już do końca życia. Do teraz mam ten pieprzony ból brzucha, nawet gdy dzieje się coś mniejszej wagi (ot chocby trzeba się przesiąśc z autobusu na autobus).
Staram sobie jakoś z tym radzic i nie ześwirowac. Czasami mam chęc zemsty na tych pojebach z gimnazjum.. tak wielką chęc.
Liceum było jak balsam. Po prostu raj. Miałem dobrą klasę, wspaniałych ludzi i tam trochę odżyłem i nauczyłem sobie radzic z innymi ludźmi. I chociaż to była wspaniała terapia, to jednak wszystkiego we mnie nie zagoiła. Do dziś mam problemy ze sobą. Raz jestem nieśmiały, raz rozgadany jak nigdy.
Teraz są studia. Tu też są wporządku ludzie, poznałem ich całą masę i chyba troszkę mi to pomogło. No, ale studia ocenię, gdy je skończę.
Pozdrawiam wszystkich.
Sorki, za brak niektórych polskich znaków, coś mi się pokaszaniło z klawiaturą.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Firm w 08 październik 2008, 17:14:22
Ja powiem tak w klasie jestem chyba jedyną osobą, którą lubią wszyscy albo nie mają ze mną problemów. Moja szkoła jest trochę inna bo jesteśmy z nauczycielami na ty itd. ale ma wysoki poziom, w którym wymagana jest nauka. Nie przepytują, rzadko robią kartkówki, sprawdziany są ale to od ciebie według nich zależy czy siię będziesz uczył czy nie. Ja sie uczę, codziennie. Nie cieszy mnie to ale mam nadzieje, że dzięki temu będzie mi troche łatwiej. 
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Maxie Zeus w 08 październik 2008, 17:28:29
CytujRaz jestem nieśmiały, raz rozgadany jak nigdy.
Mam to samo; ta ''dwulicowość'' czasami mnie przeraża.. ;D
(Czyżby uszczerbek na zdrowiu po szkole, czy może zwykła fascynacja Two-Face'am? 8) )

Hmmm... ja również najlepiej wspominam liceum. Fakt, nauki było, za przeproszeniem *w piździet*, ale przynajmniej kumpli miałem dużo. Kumpelek jeszcze więcej, tym bardziej, ze w klasie miało się bodajże.. 25 dziewczyn ;D (na 27 osób). Na dyskotekach było co rwać do tańca, nie? ;)
Gimnazjum to okres, w którym szerzy się cwaniactwo.. Nie raz uczniowie bili się na korytarzu. Nigdy się w takowe bójki nie mieszałem, bo po co? Ale przynajmniej, uczeń bał się nauczyciela.. Bo z tego co dzisiaj obserwuję (TV i nie tylko), to uczeń rządzi w klasie. NIEDOPUSZCZALNE !! Niektórzy nauczyciele również trochę przesadzają z wymaganiami, no ale ludzie.. dyscyplina musi panować!
Podstawówka... hmm, naprawdę słabo pamiętam ten okres. Poprostu, uczniowie poświecają więcej czasu na zabawę, niż naukę. I to moim zdaniem chyba dobrze..
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 08 październik 2008, 23:17:10
Cytat: Maxie Zeus w 08 październik  2008, 17:28:29


Hmmm... ja również najlepiej wspominam liceum. Fakt, nauki było, za przeproszeniem *w piździet*, ale przynajmniej kumpli miałem dużo. Kumpelek jeszcze więcej, tym bardziej, ze w klasie miało się bodażje.. 25 dziewczyn ;D (na 27 osób). Na dyskotekach było co rwać do tańca, nie? ;)
Gimnazjum to okres, w którym szerzy się cwaniactwo..

1. Za " w piździet " chyba nikt sie nie obrazi...
2.Co do dyskotek, każdy sie z tobą zgodzi. Mnie na dyske by nie wpuscili, bo w pierwszej klasie miałem nieodpowiednie zachowanie. Za nie noszenie mundurka.
3.Cwaniactwo w gimnazjum... A kto z tym nie ma problemów? Ja już mam cwaniaków DOSYC!!!    To powinno sie tępić jak karaluchy.                   
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: vincent w 08 październik 2008, 23:23:48
szczególnie cwaniaków w dresach.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 08 październik 2008, 23:30:22
nie trzeba dresu by być cwaniakiem
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: vincent w 08 październik 2008, 23:31:06
ale z doświadczenia cwaniacy w dresach są gorsi od cwaniaków w jeansach i z żelem.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 08 październik 2008, 23:37:28
heh
co racja, to racja
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Quin w 09 październik 2008, 07:24:21
Ja na razie chodzę do 6 klasy podstawówki. Jest fajnie. Nauka dobrze mi idzie i jestem jednym z najlepszych uczniów (proszę nie używajcie słowa kujon). W klasach od cztery do sześć jakieś głupki zaczęły się przywalać o byle co.Ja się nie przejmuje. Niech gadają co chcą.Ja tam sobie nie dam w kaszę dmuchać.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 09 październik 2008, 07:51:48
Cytat: Quin w 09 październik  2008, 07:24:21
Ja tam sobie nie dam w kaszę dmuchać.

i bardzo dobrze
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mac12 w 09 październik 2008, 18:25:09
Ja też chodzę do klasy 6 i też jestem najlepeszy
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: UnMortal w 09 październik 2008, 18:41:48
Może zakończymy te żale i coś powspominamy? Coś zabawnego?

Ja pamiętam jak kiedyś na wycieczce szkolnej w gimnazjum mieszkałem z trzema kumplami w domku. Na cały ośrodek była tylko JEDNA kabina z kiblem i JEDNA kabina prysznicowa. W środku nocy mój znajomy stwierdził, że ma brudne nogi. Nie chciało mu się wychodzić, więc usiadł na krześle i zaczął myć nogi w zlewie. Na koniec się do tego zlewu wysikał :D
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: van hellsing w 09 październik 2008, 20:54:11
Dzisiaj kolega podpalił 2 papierowe ręczniczki i rzucił je a podłogę. Wszyscy popadli w panike, potem zaczelismy je gasić i sprzatać. Na biologii  inny kolega spytal sie pani:
Z jakich mieśni składa sie fiut?
inne pytanie:
ile razy pani TO robiła?
A pani:
myślisz, ze za każdym razem będę to liczyć? Ja już mogę  tego nie pamiętać

Jakie brechty z tego były :D
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Maxie Zeus w 09 październik 2008, 22:02:39
Tylko pogratulować wysokiego poziomu IQ twoim kolegom ::)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: batek_88 w 09 październik 2008, 22:25:26
W podstawówce luzik odrabiało się prace domowe i szło się na piątkach. W gimnazjum nic się nie uczyłem i też przeszło się na czwórach i trójach.
Liceum: jeśi chodzi o naukę to totalna porażka same dwóje i czasem tróje (czyli im wyższa klasa tym gorzej mi szło). Przez 3 lata liceum miałem zarąbistą klase, nie przejmowaliśmy się cwaniakami bo jeśli taki ktoś miał problem do jednego z nas to jednocześnie miał problem do nas wszystkich. Uchodziliśmy za najgorszą klasę w szkolę, 3 razy zostaliśmy zawieszeni w prawach ucznia. Mimo, że w nauce efektów nie miałem (cód że zdałem maturę ;D) to liceum wspominam najlepiej.
Teraz w szkole policealnej nic ciekawego się nie dzieje, zazwyczaj 4 osoby na zajęciac przychodzi się tylko na zaliczenia i idzię się dalej.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 10 październik 2008, 00:10:18
Cytujmyślisz, ze za każdym razem będę to liczyć? Ja już mogę  tego nie pamiętać

HeHeHe pani nauczycielka nieźle zajechała tekstem. Podejrzewam że kobieta dość młoda jeżeli pytaliście ją o tak intymne sprawy. Czy może wręcz przeciwnie i była doświadczoną nauczycielką pod względem wieku?

A jeżeli chodzi o mnie to nie przypominam sobie czegoś naprawdę śmiesznego. Chociaż dzisiaj wydaje mi się to bardziej żenujące niz śmieszne to pamiętam jak w 2 klasie gimnazjum mieliśmy zastepstwo. Klasowy dureń narysował na tablicy wielkiego członka i przekonywał kobiete że to rakieta kosmiczna ::)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 10 październik 2008, 01:59:51
Jestem dopiero w 1 gimnazjum, ale u mnie od cwaniaczkow sa gorsze dziewczyny ktore nonstop obgaduja,mszcza sie i wysmiewaja.Mam super kumpli. Czasem czuje sie jak Peter Parker ze spidermana 1.Ale po ogladnieciu American Pie Beta House nabiera sie odwagi do dziewczyn:)Teraz nie wstydze sie klepnac zadnej po tylku :P Uczniem jestem dobrym.Jedynie matma rozwala czlowieka emocjonalnie ::)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Firm w 10 październik 2008, 15:37:30
Jakiś ty dojrzały, nawet American Pie sie oglądało. ::)

Ja w 3 gimnazjum z chłopakami z klasy na zielonej szkole chcieliśmy zrobić coś fajnego bo to ostatnia klasa itd. No i jeden kolega wziął kamere z sobą i chcieliśmy komuś cos głupiego zrobić na zieloną noc i to nakręcić. W hotelu były światła na czujnik więc jak się korytarzem szło to wszystkie się zapalały - to był problem, naucyzcieli mogli się zroientować.

O 2  nocy po skończeniu podglądania nauczycieli, którzy grali w pokera (z naszego okna było widać ich, maskowaliśmy się w ciemnościach) i poszli spać wyszliśmy. Kolega zakrył czujnik koszulką i przestało się świecić (jakieś beznadizejne te czujniki były). Poszliśmy w 8 osób z kamerą. Choając sie pod schodach itd. gdy jakiegoś hałasu by się narobiło. Doszliśmy do pokoju i 2 kumpli ze środka nas wpusciło, jeden spał. Wysmarowaliśmy go pastą itd. obudził się, światła szybko zgaszone, my wbiegamy na ciemny korytarz. On wstaje widzi, że coś nie tak i wyglada na korytarz. A my z ciemności z takim wrzaskiem: BUAH! (ciągle kręciliśmy).

Potem się dowiedzieli nauczyciele i mieliśmy przesrane ale było bardzo zabawnie - cała sytuacja i próby zastreszenia nas przez nauczycieli.

Filmu do dzis nie widziałem.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 10 październik 2008, 18:48:23
Cytat: Firm w 10 październik  2008, 15:37:30
Jakiś ty dojrzały, nawet American Pie sie oglądało. ::)
Wszystkie części ;)
Fajny film, extra komedia dlaczego miałbym nie oglądnąć?Beta house wydawało mi się nieco plastikowe.The wedding było najlepsze...

Dzisiaj kumpel wbiegł do pokoju nauczycielskiego i krzyknął: ,,Beata, jestem twoim fanem i wiernym sługą, wyjdź za mnie, proszę..."
Beata to nauczycielka WF-u. ;) Szlaban na wszystko co możliwe ;D + strzałw pysk od nauczycielki...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Quin w 11 październik 2008, 21:04:09
Może to nie jest nic śmiesznego,ale nie zapomnę tego przez kilka lat. Nasza nauczycielka od przyrody jest na lekcji taka nieobecna. Raz kiedy miał być test tak chłopaki ją wkręcili,że uwierzyła w to,że test jest następnego dnia. Ale potem tego żałowali. Mieliśmy 4 testy.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: vincent w 12 październik 2008, 19:41:48
jest coś takiego jak spacja na klawiaturze.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 31 styczeń 2009, 20:04:49
Nieznosiłem podstawówki,nieznosiłem liceum,a gimnazjum nienawidziłem.
W liceum miałem nauczyciela od Fizyki,który nas nazywał kalekami umysłowymi.Kiedyś,jak omawiał jakis sprawdzian,to przy jednym zadaniu powiedział:
-Jak ktoś nie umiał zrobić tego zadania, to tu nie pomoże nauczyciel, potrzebny jest lekarz.
Innym razem nam powiedział,że jak na nas patrzy,to jest za aborcją.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 31 styczeń 2009, 22:21:41
Może w jakiejś części miał rację? Wiesz, nie to że zaraz zgrywam mądralę, ale zawsze najłatwiej pojechać po nauczycielu, a raczej wątpię byś kuł się fizyki :]

Liceum - średnio, podstawówka - w porządku, gimnazjum - wprost kochałem, ale miałem świetną klasę. Obecnie mam całkiem fajną grupę na uczelni i generalnie jest spoko. Nie narzekam.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 31 styczeń 2009, 22:32:44
Corn koleś dysponując sporą wiedzą miał prawo się zawieść, ale obrażanie uczniów w ten sposób mówi że to raczej on potrzebował pomocy lekarza.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 31 styczeń 2009, 23:10:18
 To nie wszystko:
Pewnego dnia wziął jednego chłopaka do tablicy i spytał się go
-Jak masz na imię inżynierze?-
-Tomasz.-
-Tomasz,przypominasz mi moją pierwszą miłośc.

Innym razem wziął  pewną dziewczynę do odpowiedzi.Dziewczyna była zestresowana i cała czerwona.Wtedy pan do niej powiedział:
-Cipuchna,co jesteś taka gorąca?

Jeszcze innym razem,gdy 2 dziewczyny rozmawiały na lekcji,pan do nich podszedł i spytał się o czym rozmawiają. Jedna z dziewczyn odpowiedziała
-Zastanawiamy się,czy mamy Wf,czy nie-
Wtedy pan powiedział do niej
-Chodź do pierwszej ławki robaczku,to zrobię ci takie Wychowanie Fizyczne,jakiego jeszcze nie było-
 
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: El Cornetto w 31 styczeń 2009, 23:36:56
To co innego :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Huntersky w 31 styczeń 2009, 23:55:37
Kadaver, z takim czymś to się idzie do dyra :P

Wygląda na to, że mam szczęście, bo podstawówka była spoko, a gimnazjum jest jeszcze lepsze. :) Można pogadać dosłownie o wszystkich, dziewczynach, sporcie, filmach, grach, nawet komiksach. :) Są też (lub byli - aluzja mode: on :) ) dobrzy nauczyciele. ;)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 01 luty 2009, 04:10:56
Dla mnie szkola w Polsce byla wspaniala ale teraz w Anglii...ehh poprostu nie radzilbym wam tam sie uczyc :(
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 01 luty 2009, 17:38:45
Masz na myśli poziom nauczania,czy towarzystwo?
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 01 luty 2009, 21:33:48
Poziom nauczania i szczegolnie Towarzystwo
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 02 luty 2009, 11:54:31
CytujKadaver, z takim czymś to się idzie do dyra
Lub zakłada nauczycielowi kosz na głowę. ;D
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 lipiec 2009, 15:20:18
Heh, szkoła, szkoła robi Tobie doła... Kiedyś mi się obił taki tekst o uszy:P Ale chyba to prawda;/ Przede mną klasa maturalna i egzamin dojrzałości:( Ciężki okres... już wolałbym chyba być na studiach, hehe:D:D
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Maxie Zeus w 15 lipiec 2009, 20:37:42
Oh... jeszcze zapłaczesz, ze kiedykolwiek wypowiedziałeś to zdanie ;) A tak, serio.. to wszystko zależy od twojego podejścia do nauki.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 lipiec 2009, 20:49:28
Myślę, że moje podejście jest właściwe. Niczego w tej kwestii nie lekceważę. Jakto mama mi zawsze wpajała: "Musi być czas na zabawę, ale najpierw nauka!!":)
Jak już skończę studia i będę pracował, wtedy dopiero zacznę realizować moje marzenia, tak naprawdę:)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Maxie Zeus w 15 lipiec 2009, 20:56:51
No to super. Trzymam kciuki ;)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 lipiec 2009, 21:28:07
Wielkie dzięki:)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 22 listopad 2009, 18:16:21
Dla mnie szkoła to jedna wielka kara.Szczególnie że chodzę do takiej że strach mówić.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 22 listopad 2009, 18:33:23
Najgorsze,że nie wiadomo,za co ta kara.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 22 listopad 2009, 18:37:32
Przecież przez te sześć lat było ładnie.Nagle naszła zerówka.1,2,3 klasa.I wtedy 4,5,6 zaczęły się problemy więcej przedmiotów.Gimnazjum tragedia.Dalej to nie wiem,na razie chodzę do 1 gimnazjum.   
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 22 listopad 2009, 18:53:22
Najgorsze przed tobą.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 28 listopad 2009, 22:35:24
Moja szkoła jest tak głupia że szok.Kiedyś ktoś zepsuł paletkę.Noi mi nauczycielka kazała ją
naprawić.Ja ponieważ mam swój honor nie zrobiłem tego to na drugi dzień wstawiła mi jedynkę. :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 28 listopad 2009, 22:49:22
{JEBUDU-PIZDO-CHLAP}

(jakby ktoś się pytał, jest to onomatopeja jaką wydaje przewracające się ze śmiechu krzesło)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 28 listopad 2009, 23:56:56
Głupia nauczycielka.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 29 listopad 2009, 12:18:19
Dla mnie szkoła to przekleństwo.Same przez nią mam wypadki np.
Na wf-efie graliśmy w nogę noi dostałem przez przypadek piłką w oko.Na te oko nie widziałem prze parę godzin.I do tego strasznie miałem siwe.Jeszcze jeden to graliśmy z chłopakami piłeczką od ping-ponga w piłkę.I stałem blisko okna kiedy dostałem piłkę energicznym obrotem uderzyłem się nosem o te pieprzone okno.Było trochę krwi,a mała blizna do dzisiaj.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 29 listopad 2009, 14:16:09
A kolegów masz fajnych?
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 29 listopad 2009, 14:18:56
Bardzo fajnych na lekcji robimy takie jaja ze szok.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 29 listopad 2009, 14:22:55
Czyli jednak nie powinieneś narzekać.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 29 listopad 2009, 14:24:52
Z kolegami to ja mogę się spotkać po szkole i zagrać w
nogę
.Chodzi mi też o to  kiedy wy wstajecie do szkoły bo ja muszę wstać o 5:50.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 29 listopad 2009, 14:37:05
6.30 pobudka i na 8.00 na zajęcia idzie wytrzymać:-) 
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: heros65 w 29 listopad 2009, 14:48:14
Ja pobudka 5:50.Lekcje zaczynają się 6:45.Powrót ze szkoły 12:55.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 29 listopad 2009, 14:52:35
widzę tacy tutaj ludzie co wcześnie wstawać lubią, jak lekcje na 8.15 miałem, na początku wstawałem o 05:58 żeby zdążyć, ale to się wszystko przesuwało i pod koniec 3 klasy była 6:58. A i tak się nie wysypiałem. Do dzisiaj się nie wysypiam.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: król P w 30 grudzień 2009, 09:30:24
Ja lubię szkołę i nawet dobrze mi idzie bo w czwartej klasie dostałam czerwony pasek,nie mam dużo koleżanek ani kolegów.Ale szkołę lubię, czasami gdy mamy mieć sprawdzian nauczyciele odwołują go w ostatniej chwili.Nauczyciele nie są srodzy lecz odwrotnie.Najbardziej lubię z przedmiotów szkolnych matematykę , technikę i wiele innych...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Al Bundy w 30 grudzień 2009, 11:53:37
Niezbyt lubię chodzić do szkoły, ale bardzo dobrze się uczę i mam dużo kolegów, oraz koleżanek. :)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: król P w 30 grudzień 2009, 15:49:37
Jeśli chodzi o mnie to ja wstaje o 7.00 , a lekcje zaczynają się o 8.00
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 30 grudzień 2009, 16:19:02
Cytat: król P w 30 grudzień  2009, 15:49:37
a lekcje zaczynają się o 8.00
Wow, serio? :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: król P w 30 grudzień 2009, 16:27:40
Tak, a czemu to cię zdziwiło?
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 02 styczeń 2010, 02:11:55
:D sarkazm mode off...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: JaRo II w 23 luty 2010, 21:52:45
 Trochę już zapomniany temat, ale wart wypowiedzenia się. Ja osobiście nie nawidziłem chodzic do szkoły, praktycznie od samego początku, ale po kolei...

Podstawówka- zdecydowanie dziś właśnie te czasy wspominam najlepiej. Miałem dużo kolegów, klasa była zgrana. dziś pozostał sentyment, zdjęcia, wspomnienia,szkoda, że kontakty z kumplami ne utrzymały się do dnia dzisiejszego.

Gimnazjum- tu zaczęły się schody. Nie wspominam tego dobrze, miałem tragiczną klasę, mało chłopaków, same dziewczyny (to powinno byc plusem, a było wręcz przeciwnie). Nie mniej gimnazjum miało swoje plusy:
- poznałem trzech kumpli, z którymi do dziś się spotykam,
- w dużej mierze to właśnie w gimnazjum zdobyłem mnóstwo komiksów kupując od starszych kolegów,
Poza tym gimnazjum nie jest warte wspominania.

Liceum- niestety, to było najgorsze. Klasa nie była zupełnie zgrana, wszyscy kopali pod sobą dołki, donosili nauczycielom, obgadywali, dzielili się na grupy... totalny debilizm i sajgon. Ten okres wspominam najgorzej i nie lubię do tego powracac. Poza tym miałem bardzo niesympatycznych nauczycieli- typową bandę nadętych bufonów, źle się czułem w tej szkole. Mile wspominam tylko wyjazd klasowy do rzekomo nawiedzonego dworu- naprawę było fajnie, wszyscy się opili, po tej imprezie myślałem, że może klasa się zmieni, no cóż, tak się nie stało.

Dziś dobrze wspominam tylko podstawówkę, z gimnazjum mam tylko  kilka miłych wspomnień, zaś liceum to totalna porażka. Nigdy nie lubiłem się uczyc, nie nawidziłem szkoły- powiem tak- zawsze buntowałem się przeciwko temu co uważam za głupie, a szkoła dla mnie to szczyt głupoty. Uczą debilizmów, zupełnie nikomu do życia nie potrzebnych.
Uczyłem się słabo nawet bywało tak, że ledwo przechodziłem. Nie zależało mi na ocenach, tylko na tym, żeby to skończyc i miec za sobą. Nigdy też nie miałem świadectwa z paskiem, z czego jestem szczerze dumny :D

Najważniejsza jest klasa, wszystko od niej zależy. Jeżeli są ludzie zgrani, to nawet dla nich chce się iśc, aby się pośmiac, pogadac, no ale dziś trafic na udaną klasę/ grupę nie jest łatwo.

Kruciótko podsumowując- mimo problemów udało mi się przechodzic z klasy do klasy, z maturą też się udało. Od 2007 roku mam z tym całym syfem spokój i na jakieś poważniejsze studia raczej się nie wybieram ;)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 luty 2010, 22:09:30
Szkołę wspominam pozytywnie, szczególnie liceum. Klasy miałem w sumie zgrane mniej lub bardziej, ale sam byłem i chyba nadal jestem lekkim outsiderem, więc zbyt dużej wagi do tego nie przywiązywałem. Najgorsze jednak było przerabianie w kółko tego samego materiału. Gimnazjum kończyło się na powiedzmy XX leciu międzywojennym, żeby w liceum zaczynać wszystko od starożytności, chyba jakiś kretyn układał ten program.               
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 04 marzec 2010, 21:50:14
Cytujchyba jakiś kretyn układał ten program

W reżimowym ministerstwie są sami idioci. A tak BTW w czasach 1 klasy Gimnazjum w mojej szkole było niezłe ciśnienie na temat wstąpienia Polski do Eurokołchozu tzn pardon do Unii Europejskiej. Muszę przyznaż że gdyby zmienić flage UE na flagę kraju Rad to przeniósłbym się do czasów PRL-u. Polska szkoła nic sie nie zmieniła, wciąż upolityczniona tylko teraz rozkaz z góry jest aby zajmować się tematyką Unijną...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Al Bundy w 25 maj 2010, 09:59:45
Ja do szkoły wstaje o 7.50. A lekcje zaczynają się o 9.00.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 25 maj 2010, 17:01:29
Szkoła w Anglii. Rozpisze się bo chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie : )
A więc dzisiaj miałem spotkanie z Matką,Dytektorem Szkoły i dyrektorem mojego roku (10).
Dlaczego było to spotkanie? No i tak zaczyna się moja Historia.
Na początku byłem zły na lekcjach Angielskiego. To były małe incydenty ale szkoła odebrała je jako poważny problem. Potem zaczeły się incydenty z muzyki. To były już no średnie incydenty. Wysyłany z klasy a potem z powrotem do środka i siedziałem cicho.
Miałem rozmowe (sam na sam) z moją dyrektorką roku. Powiedziała mi że mam się zachowywać na lekcjach muzyki i Angielskiego. No i na lekcjach muzyki przestałem się źle zachowywać. Na Angielskim jednak dalej byłem złyyyy. (To są incydenty które miały miejsce 3 miechy temu). Moja Pani od Angilka gadała z mamą (1 miech temu) i po tej rozmowie na wszystkich lekcjach byłem super : )
3 tygodnie temu miałem w szkole zastępstwo na Religii dziewczyna miała uczyć w tej szkole (była młoda). Za mną jednak stał parszywy wysoki grubasek który moim zdaniem nie lubi obcokrajowców. Pani zadała koledze z tyłu pytanie. Odwróciłem się żeby się i wystawiłem ręke i symulowałem głosem bicie serce. Nauczyciel grubasek się na mnie dziwnie patrzył. Po zrobieniu CAŁEJ swojej pracy grubasek powiedział żebym się z nim spotkał w gabinecie nauczycielskim na lunchu. (W angli jest tak: 2 lekcje -> break -> 2 lekcje lunch-> dwie lekcje -> koniec. A to miało miejsce na drugiej lekcji) Powiedziałem że spotkam się z nim w tym miejscu. Na 4 lekcji przyszedł pod moją klase (anglik) wyszedłem z klasy i grubasek zaczął wołać "Michał!" powiedziałem "już ide ide". Jak wyszedłem z budynku szybko poszłem coś zjeść i powiedzieć dziewczynie dlaczego nie spędze z nią lunchu. Dyrektor mnie wyłapał i kazał czekać w Gabinecie. Musiałem czekać na grubaska ale musiałem jeszcze posprzątać wszystkie krzesła w holu. (Jest dość spory) pewna nauczycielka podeszła do mnie i nazwała mnie dorbym sługą szkoły. Zagryzłem zęby i nie słuchałem jej. Musiałem zostać po szkole i grubasek kazał mi pisać przeprosiny dla niego. Po powrocie do domu mama powiedziała mi że dzwonił do niej grubasek i mówił jej że podobno Nauczycielka która miała uczyć w szkole Religii ma teraz obawy czy powinna uczyć w tej szkole i podobno była zapłakana. Dziwne jest to że po szkołe siedziałem w holu gdzie mam widok na gabinet dyrektora i widziałem ją wychodząc z gabinetu uśmiechniętą : )
W zeszły czwartek na lekcji Informatyki (nauczyciel jest mężem mojej Dyrektorki roku) nauczyciel kazał mi wyjść z tej "dziwnej strony" (byłem na Bat Cave) powiedziałem Nie. Powiedział że mam wyjść znowu a ja znów powiedziałem nie. Wysłał mnie na zewnątrz. Powróciłem do klasy kiedy ten zaczął być bardzo zły na całą klase wtedy powiedziałem co myśle a było to tak " To nie szkoła... to obóż treningowy" Zdanien nauczyciela powiedziałem  " To nie szkoła ... to Pie*****ny obóz treningowy". Dwie ostatnie lekcje spędziłem w domu ze swoją dziewczyną która skończyła szkołe. Zostałem złapany w domu przez nauczycieli grubasek i dyr roku.  Zaprowadzono mnie do szkoły i powiedziano mi że mój związek z moją dziewczyną wpływa na moje zachowanie. ( że co?! ) Wykluczono mnie ze szkoły na dwa dni ( na piątek i poniedziałek )
Od Dziewczyny dowiedziałem się że do jej matki dzwoniła dyr mojego roku. Dzisiaj miałem spotkanie z Dyr szkoły i dyr roku i moją mamą i ja : )
Było to gadanie że jestem na Final Warning ( czyli 1 incydent poważny i spadam :/ )
Kiedy pokazano mi kartke z incydentami myślałem że wybuchne śmiechem. Było ich 26.
24 Incydenty na 26 były drobnymi Incydentami. Na początku zaczeli mi pokazywać "Wielkie" incydenty z:
Angielski (już o tym rozmawiałem z nauczycielem i się dobrze zachowuje)
Muzyka ( to samo co na wyżej)
Religia    ( CO?!  to mnie totalnie ździwiło!!)
Skargi od rodziców   ( połowa ludzi w szkole nie nawidzi mnie za to że jestem Polakiem )
Ale co mnie jeszcze bardziej wkurzyło to jest to: Tak wyglądała lista 26 incydentów Ale pokarze wam tylko 2 incydenty z okresu 3 tygodni.
Typ                  Przyczyna                   Kara
Wulgaryzmy       Powiedział "fucking"      Wydalenie ze szkoły na 2 dni
Brak                  Brak                         Kara po szkole

A więc co o tym sądzicie? Ja myśle że nauciele są rasistowcy chcą mnie jak najszybciej usunąć ze szkoły i wpychają swój nos to mojego związku ; /
\m/
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Bully96 w 25 maj 2010, 18:49:03
A może przymknij się, zaciśnij zęby co masz do powiedzenia powiedz w głowie i się dostosuj.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 25 maj 2010, 22:05:42
To samo mi powiedziała babcia. I tak będzie.
Ale co o tym sądzisz ?
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: JaRo II w 28 maj 2010, 17:31:27
 To może ja się wypowiem... Powiem Ci szczerze Mihcim, że to co opisałeś to wygląda to tak, jakbyś był w jakimś domu wariatów w zwariowanej krainie czarów. Poważnie, ale jeśli prawdą jest to co piszesz, to w Twojej szkole panują dziwne, wręcz chore zasady. O byle błahostki nauczyciele robią szum, wzywają Twoich rodziców... Zdecydowanie przesadzają, wygląda to tak jakby byli do Ciebie uprzedzeni, jakby Cię śledzili i tylko czekali na jakąś Twoją wpadkę. Kurczę, gdyby za takie głupoty chcieli wyrzucać ze szkoły...
Ja byłem raczej spokojnym uczniem, słabo się uczyłem więc nie chciałem podpadać tej całej zgrai bufonów, ale u mnie w szkole koledzy odstawiali różne numery, nieraz przeklinali w rozmowie z nauczycielem i nikt nie robił z tego powodu jakiejś wielkiej afery.
Nie byłem w Anglii i nie wiem, czy tamtejsi nauczyciele są tak na wszystko uczuleni, czy tylko się na Ciebie uwzięli...
Dam Ci radę- pakuj się i wracaj do Polski, póki Ci jeszcze psychiki tam nie zmiażdżyli :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 28 maj 2010, 18:16:15
Wszystko jest prawdą. Taki kraj i nic nie zmienie. Nie ma teraz sensu wracać za miesiąc do roboty ide ; )
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 28 maj 2010, 21:45:26
mih, a Twoja dziewczyna to Angielka,czy Polka? może o to chodzi...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 28 maj 2010, 22:13:55
Angielka
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 28 maj 2010, 22:45:51
A ta szkoła to "zwykła" szkoła publiczna gdzie są inni imigranci czy też z "renomą"? Moja wizja takiej normalnej angielskiej szkoły to pełny luz (no może nie do końca) ale zawsze wydawało mi się że skrajny Brytyjski liberalizm przeszedł i do szkoły. Oczywiście nie jestem też i za jakąś tyranią (ale uważam że uczniowie powinni znać granicę) Nie wiem czemu ale mi to wygląda Mihcim na drogą prywatną szkołę gdzie bardzo liczy się dyscyplina, mam rację?
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 29 maj 2010, 00:20:23
To jest publiczna szkoła. I bardziej patrzą na zachowanie niż na nauke.
Na Chemii musze się uczyć w domu bo panna od Chemi stoi sobie z książką i próbuje uciszyć klase ale wszyscy krzyczą, biegają, przeklinają itd.
Jedyna lekcja na której się ucze niesamowicie dużo to Historia. Tam to nawet mój kolega który jest znany z bicia każdego kto do niego "podskoczy" słucha nauczycielki w 100% skupieniu.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 29 maj 2010, 00:59:15
No to jak angielka to co się dziwisz? Polaczek przyjechał i im rodowite angielki odbija :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Anarky w 08 czerwiec 2010, 17:54:01
W moim przypadku szkoła dawno ukończona :D
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 09 czerwiec 2010, 16:38:25
O dziewczyne by nie poszło : )
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: RafBat w 14 lipiec 2010, 14:14:22
 Cholera, ludzie którzy wpadli na pomysł wprowadzenia gimnazjów powinni wg mnie trafić przed Trybunał Stanu. Z tego co czytam tu na forum (a także z informacji z tv i @)  obecnie w większości gimnazjów jest gorzej niż w kołchozie za Stalina... Trzeba było być "geniuszem", żeby nie przewidzieć, że ludzie w wieku 14-15 lat buntują się na każdym kroku, szukają nowych, nie zawsze "ciekawych" znajomości. Przy okazji chcą "błysnąć" w nowym towarzystwie robiąc różne głupoty... Wg mnie gdyby pozostawić podstawówki to dało by się nad większością ludzi jakoś zapanować (co innego "stare" grono ludzi niż czasem całkowicie nowe, gdzie "trzeba walczyć o pozycje", poza tym ci pierwsi są w większości z "naszej" okolicy...). Wiadomo, po szóstej klasie niektórym ludziom zawsze odwalało, ale już po roku jakoś "normalnieli" i stawali się poważniejsi. A w gimnazjum części ludzi wydawało się, że to i tak jest okres "przejściowy", "nie na poważnie", więc można przez te trzy lata robić to co tylko wpadnie głowy... często kompletnie pustej.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 14 lipiec 2010, 16:56:52
Raczej często kompletnie pełnej sadystycznych pomysłów.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 15 lipiec 2010, 13:58:18
No to idźcie do katolickiego gimnazjum tam nie ma przemocy. O Boże, jak ja się cieszę, że przynajmniej do liceum chodziłem normalnego. Jednak tych trzech lat napierdalania się już nikt mi nie odda.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 15 lipiec 2010, 15:03:54
Katolickie Liceum... Brrr... Sama nazwa przyprawia mnie o ciary :P Wolę jednak normalne towarzystwo :)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 15 lipiec 2010, 17:25:45
Cytat: Roy_v_beck w 15 lipiec  2010, 13:58:18
No to idźcie do katolickiego gimnazjum tam nie ma przemocy.
Oficjalnie nie ma,ale.......
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 15 lipiec 2010, 17:27:56
...ale byłem i się zesrać można jak jest słodko i lajtowo. Trzy z dwunastu lat edukacji przed uniwersyteckiej spędziłem w prywatnej placówce to mam i porównanie i z pierwszej ręki doświadczenia.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: RafBat w 16 lipiec 2010, 12:14:43
CytujNo to idźcie do katolickiego gimnazjum tam nie ma przemocy.
W sumie "dla zdrowia" czasem trzeba sobie dać po ryju... hehe. Za "gówniarskich" lat każdy z nas musiał się w ten sposób wyżyć na kimś (lub, co gorsza, było się "ofiarą" tego "wyżycia". Ale nie było czego przeżywać, tu także bez przesadyzmu, w końcu we wszystkim potrzebny jest umiar... odpowiednia proporcja). Z czasem ludzie zwykli zazwyczaj mądrzeć i załatwiać "sprawy" w lepszy sposób, zresztą tych "spraw" było coraz mniej, bo ludzie z klasy, którzy uchodzili wcześniej za "wrogów" stawali się co najwyżej obojętni (chodzi mi o to, że czym doroślejszy człowiek, to tym bardziej potrafi przejść nad niektórymi sprawami do porządku dziennego...). Kilka osób, którym niegdyś dałem "po razie", stało się, może nie najlepszymi, ale bardzo dobrymi kumplami.
W moim wcześniejszym tekście chodziło mi o to, że obecne gimnazja zmieniają się w szybkim tempie w takie getta, gdzie panuje prawo silniejszego, a ćpuństwo rozszerza się coraz bardziej.
Moim zdaniem, w obecnych szkołach panuje zbyt wielki egoizm (każdy woli dbać o siebie...). "Za moich czasów" w klasie zawsze był jeden albo dwóch takich "szeryfów", którzy ustawiali do pionu ludzi którym za bardzo odbijało i stawali się z deka agresywni... szybko to im przechodziło.
Tacy "szeryfowie" też nie byli święci, nauczyciele wiedzieli bardzo dobrze, że sobie palą (mówili im tylko żeby starali się ograniczać...  ;) ), wpadali też na "szatańskie" pomysły (głównie na zielonych szkołach...hehe), ale ogólnie to byli tacy ludzie którym babka mogła zaufać, że jak na chwile wyjdzie z klasy to jak wróci nie będą leżały pod tablicą czyjeś zwłoki.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 16 lipiec 2010, 13:01:34
Cytat: RafBat w 16 lipiec  2010, 12:14:43
W sumie "dla zdrowia" czasem trzeba sobie dać po ryju... hehe. Za "gówniarskich" lat każdy z nas musiał się w ten sposób wyżyć na kimś
To, że ty musiałeś, nie oznacza, że każdy musiał.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 16 lipiec 2010, 13:06:08
Akurat zazwyczaj nie zgadzam się bardzo z RafBatem, ale tu muszę przyznać, że prawda, co to za chłopak co nie bił się z innymi? Świetny i nieszkodzliwy sposób rozładowania emocji. Przecież w podstawówce i połowie gimnazjum to jeszcze dupy nie w głowie. Jezu, ale świat był prosty jak nie trzeba było kombinować jak podejść laskę...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Kadaver w 16 lipiec 2010, 13:11:02
Cytat: Roy_v_beck w 16 lipiec  2010, 13:06:08
co to za chłopak co nie bił się z innymi?
Szczęściarz albo geniusz.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 16 lipiec 2010, 13:16:47
Przemoc do niczego nie prowadzi.
Tylko tchórz bije innych.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: RafBat w 16 lipiec 2010, 13:30:36
CytujAkurat zazwyczaj nie zgadzam się bardzo z RafBatem
Może jakiś przykład?
A wracając do tematu "przemocy w szkole", to zaznaczyłem na samym początku, że chodziło mi o "gówniarskie lata", czyli czas kiedy różne głupoty przychodzą do głowy. Później, jak zauważył słusznie Roy_v_beck, dziewczyny już tylko przychodzą do głowy... zabierając całą energię człowiekowi.
CytujTo, że ty musiałeś, nie oznacza, że każdy musiał.
Żeby była jasna sprawa, ja ani większość ludzi z mojej klasy nigdy nie uważałem "bicia się" za "sport". Raczej też nigdy nie byłem prowodyrem takich, w sumie nielicznych sytuacji. Praktycznie też nigdy nie doszło do przekroczenia granicy między "biciem się" a prawdziwą przemocą. Takie "walki" kończyły się głównie śmiechem... nikt nie dążył do upokorzenia nikogo (gdyby tak było, na pewno wiele osób stanęło by w obronie takiej ofiary... ).
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 16 lipiec 2010, 13:47:05
Cytat: MihcimPrzemoc do niczego nie prowadzi.
Tylko tchórz bije innych.
I'm lying on the floor laughing like donkey.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 16 lipiec 2010, 15:05:46
Mihcim co to za poezja? Brzmi jak przemowa bohatera z komiksu.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: RafBat w 29 lipiec 2010, 12:58:43
 Poezja nie poezja... jednak spora doza prawdy w tym jest. Ok, to oklepana banalna formułka (sorry Mihcim...). Dobra, można dorzucić tu także tekst Matta Murdocka z "The Man without fear":
"Łobuzy nigdy nie atakują sami".
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 23 sierpień 2010, 10:27:18
MOże się z dziwicie ale teraz idę do 6 klasy PODSTAWÓWKI. I kij z tym że jestem gówniarzem.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mihcim w 23 sierpień 2010, 11:01:53
A w dupie mam to skąd to jest. Dla mnie to tekst mojej babci a nie od jakiegoś bohatera. Co wy ciągle komiksami żyjecie i ciągle wam się wydaje że np. Siema zioomek to powiedzenie jakiegoś gościa z Komiksów.

Roy v Beck. Myślisz że przemoc jest czymś fajnym? Pewnie latasz z ekipą zaczepiasz ludzi a jak jakiś zioom ci wpierdzieli to myślisz żeby mu kose walnąć co? I kill the donkey.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: RafBat w 23 sierpień 2010, 11:05:46
CytujMoże się zdziwicie ale teraz idę do 6 klasy PODSTAWÓWKI. I kij z tym że jestem gówniarzem.
Witaj Franek, twój wiek nikogo nie musi "dziwić", w końcu Batcave to forum dla każdego. :) A "gówniarstwo" nie jest (często) równoznaczne z młodym wiekiem. ;)
Pozdrawiam, hej!
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 sierpień 2010, 11:14:00
Fakt, znam ludzi po dwudziestce, którzy są wewnętrznymi gówniarzami.   
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 23 sierpień 2010, 12:11:18
Cytat: RafBat w 23 sierpień  2010, 11:05:46
Witaj Franek, twój wiek nikogo nie musi "dziwić", w końcu Batcave to forum dla każdego. :) A "gówniarstwo" nie jest (często) równoznaczne z młodym wiekiem. ;)
Pozdrawiam, hej!

Z resztą ciężko żeby nas dziwiło, skoro napisałeś raptem 6 postów i nie dałeś się w ogóle poznać.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: BD96 w 31 sierpień 2010, 20:40:16
Niestety jestem uczniem. Nie szanuje i nienawidzę szkoły bo tłamsi w młodych ludziach ich pasje i zainteresowania, nie pozwalając ich rozwijać. Narzuca nam materiał którego część nie przyda nam się jako ludziom pracującym. Poniekąd nie panują nad uczniami, i nie liczą się ze swoimi obietnicami, w niektórych przypadkach są za mało rygorystyczni, a w niektórych za dużo. Dodatkowo noszenie mundurków to kolejne ograniczenia i wyraźny brak szacunku wyrażany dla uczniów. Jednolite stroje nie są już obowiązkowe, a mimo to szkoły je zatrzymały tym samym po raz kolejny ograniczając swobodę uczniów i zarzucając na nich dodatkowe koszty.

Instytucja zajmująca się edukacją powinna wyglądać inaczej. Przedszkole powinno zawierać w sobie jednocześnie pierwsze trzy klasy. Od obecnej czwartej klasy, czyli w mojej wizji pierwszej w wieku lat 10 powinna zaczynać się szkoła podstawowa. Powinna liczyć osiem klas, czyli trwać do lat osiemnastu. Uczniu teraz jesteś dorosły skończyłeś podstawówkę. Jeśli chcesz się uczyć to się ucz, a jeśli nie twoja wola. Teraz w liceum znajdowali by się tylko normalni ludzie którzy chcą się uczyć i nie są w szkole w przymusu. Mogłoby trwać nawet trzy lata - do 21 wieku życia, przynajmniej licealiści nie cierpliby na przesadne rozłożenie materiału.

Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 wrzesień 2010, 08:38:23
Ja niestety też jestem jeszcze uczniem. Poszedłem do takiej szkoły i trafiłem na taką klasę, że od zakończenia pierwszego semestru w niej proszę rodziców, aby mnie przenieśli (bo bez ich podpisu się nie da). Jednak moi tępi rodzice twierdzą, że w innej szkole nie dam sobie rady, bo będę musiał się wielu rzeczy uczyć od początku i że bym już tu został. I tak nadszedł czas na rozpoczęcie 3 klasy technikum. :P
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: kelen w 01 wrzesień 2010, 10:04:53
O, też jesteś w technikum? Jakim?
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 15 kwiecień 2011, 17:46:34
Cytat: Air Jordan w 23 sierpień  2010, 12:11:18
Z resztą ciężko żeby nas dziwiło, skoro napisałeś raptem 6 postów i nie dałeś się w ogóle poznać.
Mam ci napisać biografię?
Jestem przeciętnym człowiekiem, niektórzy mnie lubią, inni się ze mnie śmieją. Ale Życie idzie dalej. 
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: isild87 w 15 kwiecień 2011, 18:34:22
A ja teraz pod wsplywem presji na studiach  z sentymentem wspominam swoje lata spedzone w liceum na ktore kiedys tak narzekalam - W mojej klasie byl podzial na kilkanascie grup,byli tzw.olewacze, prymusy, alternatywni i Loza Szydercow (tych pomimo glupich zartow wspomnam jednak najlepiej,bo dzieki nim przynajmniej nikt sie nie nudzil)
Nie bylismy wiec zbyt solidarna klasa,choc wiekszosc znala sie jeszcze z gimnazjum .

Najgorzej to wspominam wlasnie gimnazjum - bylam w kropce, bo niektorzy zachowywali sie jak chorzy umyslowo,a inni na sile probowali zrobic z siebie "dorosla mlodziez" ;D

Nie zapomne tez swojego pierwszego dnia gdy poszlam do 1 klasy gimnazjum - Wchodze do toalety a tam starsze ode mnie "kolezanki" pala pety i pytaja wsprost: Ty jestes nowa,co? - No tak,mowie.
A one na to: No to masz przeje...e dzieciaku. To gimnazjum tutaj to najgorsza buda w tym rejonie,kumasz? Stare prukwy (nauczyciele) nie dadza ci zyc.
Podziekowalam grzecznie za taka troske,a one : Nie ma sprawy ,tylko ani slowa ze palilysmy w kiblu bo zobaczysz  :P


Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 15 kwiecień 2011, 18:53:39
Na świecie jest podział na ludzi(normalni)  i zawiasy(ci którzy skończą w pudle albo na ulicy)
Juby, rodzice są jedni więc należy im się szacunek.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 15 kwiecień 2011, 19:37:46
Cytat: franek w 15 kwiecień  2011, 17:46:34
Mam ci napisać biografię?
Jestem przeciętnym człowiekiem, niektórzy mnie lubią, inni się ze mnie śmieją. Ale Życie idzie dalej. 

To nie był atak na twoją osobą, a jedynie spostrzeżenie a propos twojej wypowiedzi. Nie mogło nas dziwić, że chodzisz do 6 klasy, bo Cię nie znaliśmy ;)

Cytat: franek w 15 kwiecień  2011, 18:53:39
Na świecie jest podział na ludzi(normalni)  i zawiasy(ci którzy skończą w pudle albo na ulicy)

Ciekawy podział... 99,9% społeczeństwa i 0,1%. ;)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 15 kwiecień 2011, 20:06:14
Ja już niestety ostatni rok zawodówki (3 letniej) mam. To były chyba najlepsze trzy lata mojego życia ;). Nie wiem jak ja się rozstanę ze swoją klasą.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 07 sierpień 2011, 19:54:38
Air Jordan, jeszcze zapomnia?em o ró?nej ma?ci przytrzyma?ców, je?opów, idiotów itp. Których znam sporo.
W szkole nie mam szcz??cia do znajomo?ci. Kolegów mam ma?o bo wszyscy ch?opcy oceniaj? si? po tym jakim si? jest wysportowanym, a ja jestem dobry tylko w kosza, i oceniaj? si? po wygl?dzie a ja nosz? okulary wi?c uchodz? za ogólnego, bezbronnego frajera i kujona :'(. ale jest Plus, a mianowicie... DZIEWCZYNY  8). Ch?tnie si? ze mn? zadaj?, wsz?dzie mam jakie? kole?anki i wcale nie oceniaj? mnie jak ch?opcy. Mówi? ?e jestem z ch?opaków najlepszy. Zastanawia mnie jak to jest ?e akurat mnie otacza tyle ?adnych, fajnych dziewczyn ?e czasami si? mo?na rozmarzy? ::)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 07 sierpień 2011, 21:48:45
Zastanawiające i niepokojące zarazem to jest to, że chłopaki oceniają... innych chłopaków po wyglądzie :D. Na Twoim miejscu dawno bym się przepisał do jakiejś heteroseksualnej klasy ;).
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 07 sierpień 2011, 21:50:13
Czasami też mam przeczucie jakby byli homo. Poza tym w moim mieście jest tyle N000bów że czasem trudno doszukać się normalnego społeczeństwa.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 07 sierpień 2011, 22:18:03
Po pierwsze mam pytanie: co to jest N000b?

Po drugie radę: nie staraj się być przyjacielem z tymi wszystkimi dziewczynami. Chodzi mi o te, które ci się podobają. Jeśli już wpadniesz w tę otchłań przyjaźni to potem ciężko się z niej wydostać i przejść do czegoś więcej. To tak na przyszłość.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 07 sierpień 2011, 23:57:28
Cytat: franek w 07 sierpień  2011, 19:54:38
Air Jordan, jeszcze zapomnia?em o ró?nej ma?ci przytrzyma?ców, je?opów, idiotów itp. Których znam sporo.
W szkole nie mam szcz??cia do znajomo?ci. Kolegów mam ma?o bo wszyscy ch?opcy oceniaj? si? po tym jakim si? jest wysportowanym, a ja jestem dobry tylko w kosza, i oceniaj? si? po wygl?dzie a ja nosz? okulary wi?c uchodz? za ogólnego, bezbronnego frajera i kujona :'(. ale jest Plus, a mianowicie... DZIEWCZYNY  8). Ch?tnie si? ze mn? zadaj?, wsz?dzie mam jakie? kole?anki i wcale nie oceniaj? mnie jak ch?opcy. Mówi? ?e jestem z ch?opaków najlepszy. Zastanawia mnie jak to jest ?e akurat mnie otacza tyle ?adnych, fajnych dziewczyn ?e czasami si? mo?na rozmarzy? ::)
Cholera, mam by? szczery czy okrutny?
Cytuj
Których znam sporo.
W szkole nie mam szcz??cia do znajomo?ci. Kolegów mam ma?o bo wszyscy ch?opcy oceniaj? si? po tym jakim si? jest wysportowanym, a ja jestem dobry tylko w kosza, i oceniaj? si? po wygl?dzie a ja nosz? okulary wi?c uchodz? za ogólnego, bezbronnego frajera i kujona
Nie rozumiem czego?... "Ch?opcy"? Tak si? nie mówi o rówie?nikach tej samej p?ci... Poza tym chodzisz do klasy sportowej? A nawet je?li... To nie ma w pobli?u s?siednich klas z normalnymi typami we??
Mo?na wygl?da? jak Freddy Krueger, a mie? przyjació? i szacunek... Wystarczy stara? si? nawi?za? kontakt z innymi, a nie siedzie? w miejscu i narzeka?, ?e nikt na Ciebie nie zwraca uwagi... Poza tym... Jeste? dobry w kosza nosz?c okulary, których nie masz na WF-ie? Skoro dobrze widzisz bez nich to nie s? zbyt du?e, a tym samym bez sensu brzmi ta cz??? z byciem frajerem za ich noszenie... 
Cytuj
ale jest Plus, a mianowicie... DZIEWCZYNY  8). Ch?tnie si? ze mn? zadaj?, wsz?dzie mam jakie? kole?anki i wcale nie oceniaj? mnie jak ch?opcy. Mówi? ?e jestem z ch?opaków najlepszy.
Od kiedy to uwielbiaj? Ci? dziewczyny, a nienawidz? ch?opacy? Zazwyczaj jest na odwrót je?eli nie masz czym im zaimponowa? (fajnymi ciuchami itp.)... Chyba ?e...  NVM.
Mo?e po prostu si? z Ciebie nabijaj?? Zwró? na to uwag? ZANIM dowiesz si? tego od nich.
Cytuj
Zastanawia mnie jak to jest ?e akurat mnie otacza tyle ?adnych, fajnych dziewczyn ?e czasami si? mo?na rozmarzy? ::)
Albo mie? jedn?, która zast?pi Ci wszystkie... Z Twoim powodzeniem ju? dawno powiniene? jak?? wyrwa?, racja? Skoro tak Ci? uwielbiaj? i dowarto?ciowuj?...

I nie my?l, ?e k?sam Ci? z czystej z?o?liwo?ci... Je?eli masz jaki? problem, a chcesz uzyska? pomoc tutaj to musisz wyja?ni? kilka rzeczy... Inaczej si? nie da :)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Funky w 08 sierpień 2011, 01:51:59
W temacie szkoły mnie najbardziej zastanawiam kiedy Gimnazja będą normalnymi placówkami a nie wylęgarnią patologii? Zero dyscypliny i szacunku dla nauczyciela (oczywiście nauczyciel powinien szanować ucznia) oraz przemoc wobec słabszych (fizyczna jak i psychiczna) Kiedy szkoła będzie szkołą a nie miejscem kiedy róznej maści sku... bawią się dokuczając innym? Polskie szkolnictwo jest chore i wymaga zmian systemowych, no ale na to nie ma szans kiedy u władzy mamy ludzi dla których ten kraj to nic.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Altair w 08 sierpień 2011, 02:32:33
Funky, uderzyłeś w sedno... Gimnazjum będzie moim najgorszym wspomnieniem, ale nie ze względu na nauczycieli tylko właśnie poziom intelektualny i moralny innych uczniów. Rozumiem, że nie można w tych względach zbyt wiele od ucznia takiej placówki wymagać, ale do cholery jasnej... Jakieś minimum by wystarczyło. Najbardziej denerwuje mnie gadanie, że to wina właśnie pedagogów... Moja mama jest nauczycielem i znam to od drugiej strony. Jest właśnie tak jak mówisz, to chore ministerstwo narzuca coraz więcej debilnych obowiązków typu raporty i sprawozdania, a nie skupia się na tym żeby WSZYSCY uczniowie czuli się lepiej. To logiczne, że gdy wychowawca musi uzupełniać dosłownie tony papierów to ma mało czasu na cokolwiek innego, w tym skupieniu się na rozwoju swoich podopiecznych. Z drugiej strony nawet jakby miał na to czas to nie będzie w stanie mając własną rodzinę upilnować czyjejś, tym bardziej, że przykład idzie od góry. Skończyłem Gimnazjum ze średnią 5,7, bo na to harowałem całe 3 lata... Nie zliczę wszystkich projektów, imprez itp, w których brałem udział zamiast imprezować z rówieśnikami i chlać po działkach. I co? Efekt był taki, że i tak Ci, którzy mnie nie znali, a tylko usłyszeli o moim wyniku stwierdzili, że wszystko załatwiła mi matka. Nawet nie macie pojęcia jak mnie to bolało już od podstawówki. Użeranie się z idiotami i udowadnianie, że to ja pracuje na sukces, a nie moi rodzice. Ale to już minęło, wybrałem liceum, które jest bardzo blisko i nie kierowałem się domniemaną "renomą" tego miejsca tylko wygodą dojazdu i świetną atmosferą. Trafiłem na tak zgraną klasę, że przez neta już się wszyscy znamy i spotykamy na różnego rodzaju ogniskach. Tamten okres w życiu mam już za sobą i życzę wszystkim żeby i im ta męczarnia przeszła jak najszybciej :)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 08 sierpień 2011, 06:52:26
Air jordan:
Też się tego bałem, ale uniknąłem tego i już kiedyś zrobiłem tak jak radzisz. ;)
Altair: Ja właśnie idę do gimnazjum w którym też poziom jest poniżej normy. :-\ i trochę boje się pierwszego dnia.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Rado w 08 sierpień 2011, 08:53:38
Jeśli chodzi o moją edukację powyżej podstawówki to chyba byłem na jej każdym szczeblu. Gimnazjum wtedy jeszcze nie było więc poszedłem do zawodówki (chciałem iść do liceum ale oblałem egz. wstępny z matmy), później do technikum a na koniec udało mi się w tym roku ukończyć studia na uniwersytecie w moim mieście Bydgoszczy. Zdecydowanie najlepiej właśnie zapamiętam studia z wielu powodów...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 14 sierpień 2011, 18:38:53
Ja chyba będę płakał. WAKACJE SIĘ KOŃCZĄ.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 14 sierpień 2011, 19:46:04
Cóż, niektórzy mają jeszcze miesiąc :P
ale w tym czasie i tak pracują :(
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 14 sierpień 2011, 19:47:32
A ja będę musiał jeszcze kupić parę drobiazgów do gimnazjum.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 14 sierpień 2011, 20:40:38
Ja miałem jechać do Niemczech na robotę fizyczną (bliżej nieokreśloną - człowiek od wszystkiego) ale niestety gówno z tego wyszło, i tak mój wakacyjny kapitał wyniósł 600 zł :/
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: ashelos w 14 sierpień 2011, 20:49:10
Ja tam jestem zadowolony ponieważ idę do 1 klasy Liceum i wakacje są jakieś takie słabe więc cieszę się że już się kończą :)
P.S. Wiem że potem będę tego żałował...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Rexio w 15 sierpień 2011, 11:22:55
No ja teraz do 1 gimnazjum i szkoda ?e si? wakacje ko?cz? ale takie ?ycie -.-' eh...
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 16 sierpień 2011, 15:51:08
A więc Rexio, jesteśmy w tym samym wieku.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Rexio w 16 sierpień 2011, 16:41:48
Ironia co ?  ;) Pewnie na świecie jest tylko ok. 5 osób w naszym wieku.  ::)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: franek w 16 sierpień 2011, 16:51:06
Nie podejrzewałem że istnieje aż pięć osób.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Rexio w 16 sierpień 2011, 17:21:05
To dlatego że nie oglądasz teleexpresu
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 16 sierpień 2011, 17:53:41
Droga moderacjo, pokażcie że nie śpicie całymi dniami i zajmijcie się tymi trollami, ok? :)
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 16 sierpień 2011, 18:07:54
Miałem to samo napisać
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: ashelos w 16 sierpień 2011, 19:04:38
Taka mała rada dla Reksia. Uważaj na ortografię, bo niekiedy robisz tak fatalne błędy, że aż bolą od nich oczy.
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Rexio w 16 sierpień 2011, 20:07:22
1. Nie dbam o ortografię  w wakacje
2. Jak chodzi Ci o  "ci" z kreską , wiedz że nie mogę pisac "c" z dopisaną kreseczką  ::)

Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: ashelos w 16 sierpień 2011, 22:13:16
Chodzi mi o tego typu błędy:
"Ja tagże","ja był zafundowała","Ale to buduje harakter" itp.
Nie chcę cię tutaj wyśmiewać ani nie chcę się wywyższać że jestem lepszy,mądrzejszy itp. Chcę po prostu abyś nie popełniała takich błędów bo to głupio wygląda .
Tytuł: Odp: Szkoła
Wiadomość wysłana przez: Rexio w 17 sierpień 2011, 08:11:59
O te Ci chodzi. Okey postaram się tego nie popełniac .