Forum BatCave

Inne => Inne filmy i seriale => Wątek zaczęty przez: LelekPL w 22 Maj 2019, 18:43:47

Tytuł: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 22 Maj 2019, 18:43:47
Po trzech latach przerwy Christopher Nolan powraca. Tym razem z filmem o dopiero co ogłoszonym tytule "Tenet" (tł. dogmat).

W rolach głównych John David Washington (znany z BlacKkKlansman), Robert Pattinson (prawdopodobnie nowy Batman) i Elizabeth Debicki (złota laska z GotG 2). Dodatkowo do obsady dołączyli Michael Caine (duh!), Kenneth Branagh i Aaron Taylor Johnson.

Według Variety, jego najnowszy film to epickie kino akcji osadzone w świecie szpiegów. Czyli coś co do Nolana pasuje jak ulał. Niektórzy nadal uważają, że to może być sequel do Incepcji, chociaż ja bym wolał jednak coś oryginalnego, tym bardziej, że tytuł, który jest palindromem, może sugerować kolejny ciekawie skonstruowany chronologicznie film.

Jednak najciekawsze w tej nowej produkcji jest to, że Nolan zmienił dość mocno swoją do tej pory stałą ekipą. Ma nową osobę odpowiedzialną za montaż, która zmontowała do tej pory takie filmy jak świetne Dziedzictwo i Manchester by the Sea. I co ciekawsze nie będzie pracował z Hansem Zimmerem! Zimmera zastępuje Ludwig Goransson, znany z muzyki do Creeda i Czarnej Pantery. Operatorem pozostaje Hoyte van Hoytema (z łódzkiej filmówki tak w ogóle).

Nie będę ukrywał, że Dunkierką się mocno zawiodłem, ale Nolan to nadal najlepszy pracujący obecnie reżyser i jego najnowszy film to jak dla mnie konieczność jeśli chodzi o zobaczenie w kinie.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Maj 2019, 21:38:19
Po tym jak Disney zmienił datę premiery Avatara, nowy Nolan wskoczył na pierwsze miejsce mojej listy najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku. Świetnie, że wraca Caine, bez niego bym nie oglądał. :)

Brak Zimmera zaskakujący, ciekawe co z tego wyjdzie. Czekam na pierwsze fotki z planu i jakiś opis fabuły, bo premiera za 14 miesięcy, a na razie nie wiemy praktycznie nic.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Maj 2019, 23:41:56
Zapowiada się interesująco. Zdjęcie będą kręcono w siedmiu krajach, w tym Indiach i prawdopodobnie we Włoszech i Estonii. Liczne lokalizacje, w tym egzotyczna pasuje do szpiegowskich klimatów.

Skoro mowa o Elizabeth Debicki, to warto wspomnieć o jest polskich korzeniach, a znajomością języka polskiego już zaprezentowała we "Wdowach", a w szpiegowskich klimatach sprawdziła się w "Nocnym recepcjoniście".

Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu więc być może wtedy udostępniony zostanie jakiś opis, a nie tylko zdawkowe "epickie kino akcji osadzone w świecie szpiegów".
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Maj 2019, 11:32:09
Nolan jak nie Nolan. Zmiana obsady. Że starych aktorów został chyba tylko Caine i do tego nowy kompozytor. No, no, no...  :D
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 23 Maj 2019, 11:57:21
Powraca jeszcze Kenneth Branagh po Dunkierce.

Co ciekawe, aż trzech aktorów grających postacie z Harry'go Pottera zagra w tym filmie. Fleur Delacour, Cedrick Diggory (Hufflepuff!) i Gilderoy Lockhart ;)

Co do zmiany kompozytora to ja się w sumie cieszę. Już przy Dunkierce muzyka Zimmera stawała się parodią jego muzyki powoli, więc powiew świeżości się przyda. Ta zmiana i zmiana montażysty (to poprawna forma?) mogą sugerować większe zmiany w stylu. Coś co przy i tak dość standardowym opisie filmu się może przydać. Poza tym Nolan coś musiał widzieć w Goranssonie:
(https://i.imgur.com/iY4Glsu.png)
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 04 Sierpień 2019, 08:44:52
(https://i.imgur.com/Ja9gfbX.gif)

Jest już plakat, strona i nawet zwiastun... ale tylko w kinach. Jeśli ktoś go nie widział, albo ma problem z obejrzeniem to mogę wysłać na Messengera. Zdradza tak nie wiele, że nadal nic nie wiadomo poza tym, że Washington jest zdecydowanie głównym bohaterem tego filmu. Sam plakat i tekst w zwiastunach sugerują jednak, że czas po raz kolejny będzie miał olbrzymią rolę w tym filmie.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Funky w 08 Sierpień 2019, 21:59:43
Mnie najbardziej ciekawi soundtrack do tego filmu, z jednej strony brakuje mi Zimmera w tym projekcie (przy Nolanie wraca mu talent do komponowania dobrej muzyki) a z drugiej jestem podekscytowany tym że usłyszymy kogoś nowego. Dla mnie Ludwig Goransson jest zagadką, co prawda wiem że zrobił muzykę do Czarnej Pantery i Creeda ale tak to jest jak nie ogląda się filmów lub raz na ruski rok :P. Będę musiał nadrobić zaległości i coś posłuchać z jego twórczości.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 Sierpień 2019, 22:07:19
Jego soundtrack do Venoma był niezły i taki trochę "Nolanowy". Chociaż póki co nie zrobił niczego co zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie. Kilka motywów z Czarnej Pantery jest mocne, ale jako score mało zapada w pamięć.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 Sierpień 2019, 09:37:06
Nie oglądam tego przecieku, poczekam aż go zaczną puszczać w naszych kinach, lub gdy w końcu trafi do sieci w HD. ;)

Nolan niby konsekwentnie reklamuje swoje filmy (teaser znów na blisko 11 m-cy przed premierą jego zbliżającego się blockbustera), ale dość odważny i nie wiem czy do końca trafiony jest ten zabieg z niepublikowaniem teasera w internecie. No i szkoda, że nie znalazł się tego lata żaden inny film, do którego można było go podpiąć, bo Hobbs & Shaw raczej niezbyt mi się z nim kleją. ???

A plakaty to chyba fan-arty. :P
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 Sierpień 2019, 09:54:23
Oficjalna strona filmu: http://www.tenetmovie.com/
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 Sierpień 2019, 10:00:50
Heh, no to się nie postarali, bo myślałem że to któryś fan zrobił naprędce po przecieku "logo" z planu. ;D
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Juby w 29 Sierpień 2019, 14:41:51
Teaser w HD
https://www.kdbuzz.com/?teaser-trailer-tenet-de-christopher-nolan&fbclid=IwAR3B2AfZPYIAkP3mJQ8VDjIMVYnGL9WBeW7iA0crBnz4tT1yV_yw_WGESaM

So Nolan 8)
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Funky w 30 Sierpień 2019, 00:24:04
Trailer jak trailer nie wzbudził we mnie żadnych emocji. Ale muzyka! jest świetna mam nadzieję że score Goranssona będzie utrzymany w takiej stylistyce (elektronika yeah).
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Q w 19 Grudzień 2019, 18:26:13
Pierwszy zwiastun "Tenet" Nolana, w jednej z głównych ról Robert Pattinson.


Ciekawe jak pokręcona jest historia, bo na razie oficjalnego opisu brak, ale klimat i akcja prezentują się dobrze.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Grudzień 2019, 08:56:53
Spoko zwiastun, czekam jak czekałem, idę do IMAXa. :) Choć podobnie jak zapowiedzi Dunkierki nie ma on "mocy" zwiastunów poprzednich filmów Nolana, to jestem cholernie zaintrygowany, zarówno pod względem fabuły, jak i skali, bo prezentuje się strasznie skromnie w porównaniu z taką Incepcją, a budżet podobno wynosi $225 milionów. Trailer musi więc sporo ukrywać, najciekawsze pewnie jeszcze przed nami.

Przypominam jak widowiskowo prezentował się pierwszy trailer Incepcji.
http://www.youtube.com/watch?v=sQAaOaJmZuU

Aż chyba sobie powtórzę. Interstellar też. :)

Pojawił się też pierwszy plakat (również spoko):
(https://media2.firstshowing.net/firstshowing/img11/TenetfirstpostermainBigimagesv59902.jpg)
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Grudzień 2019, 22:57:44
W kinach IMAX przed seansem "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" puszczany jest prolog do "Tenet".

Spoiler: ShowHide
Scena akcji odnosząca się do akcji w Teatrze na Dubrowce. Całość robi wrażenie chociaż może nie tak mocne jak prolog TDK, czy TDKR. Mamy w niej też aluzję do zabawy z czasem. Muzyka zaś ma brzmienie jak w "Incepcji". Ogólnie kolejny materiał zachęcający do wizyty w kinie.
Tytuł: Odp: Tenet (2020) reż. Christopher Nolan
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 29 Grudzień 2019, 00:31:26
Zwiastun jest ciekawy, ale nie ekscytujący. I w sumie dobrze. Pamiętam zwiastun Incepcji, który pokazał nam walkę w holu hotelowym i trochę tego żałowałem potem. Miło by było zobaczyć coś takiego po raz pierwszy w kinie. Mam nadzieję, że tym razem się ograniczą z pokazywaniem najbardziej ekscytujących ujęć w zwiastunach. Może film mniej zarobi, ale przynajmniej ja wejdę na świeżo ;) Z resztą nie oglądam już więcej zwiastunów bo i tak idę do kina i liczę na wielki powrót Nolana.