Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

LelekPL

Kingdom Come już niedługo. Dzisiaj albo jutro zdecyduję czy zamawiać czy nie, żeby załapać się na promocję przedpremierową. To chyba jedyny komiks z Batmanem, który "trzeba mieć", którego mi brakuje.

Juby

Na Gildii już zmieniono dostępność na 24h, więc pewnie od dziś wysyłają (czytałem, że już w sobotę docierały egzemplarze recenzenckie). Ja zamówiłem w sklepie Gandalf, bo dają aż 35% rabat, a punkt odbioru mam kilka minut od swojego mieszkania, więc oszczędzam jeszcze na przysyłce (zapłaciłem jedynie 77,99 zł :)). Nie wiem tylko czemu na Gandalfie mają datę premiery 1 kwietnia - liczę, że mimo wszystko swój egzemplarz będę miał do odbioru jeszcze w tym tygodniu.

LelekPL

No ja standardowo do Paczkomatu będę zamawiał, mam pod domem :P Jak widać w temacie kolekcji brakuje mi też Przeklętego do "kolekcji Bermejo", ale niespecjalnie mi się podobał, więc nie wiem czy domawiać go do zakupu czy tylko Kingdom Come brać... czy nic z tego :P

Rado

Premiera nowego wydania Kingdom Come została przesunięta ze względu na jakieś bliżej mi nieznane błędy. Niestety poprawiona wersja również nie obyła się bez bubla. Brakuje posłowia K.Smiałkowskiego, mimo, że figuruje ono w stopce i w spisie treści. Myślałem, że może tylko mój egzemplarz, ale już mi ktoś potwierdził na FB, że u niego też nie ma. Zagadałem Pana Kamila na fejsie - potwierdził mi, że napisał posłowie i powinno ono być.

Juby

#574
Potwierdzam, w moim egzemplarzu również brakuje posłowia. No i teraz ciekawe, czy były (są?) jeszcze jakieś błędy, czy może czekaliśmy na komiks miesiąc dłużej, a ostatecznie i tak Egmont wypuścił wybrakowany produkt = nic przez tych 30 dni nie zmieniono...

LelekPL

Może przydałoby sę zrobić spis błędów takich... ja szczerze mówiąc nawet nie wiem skąd wy wiecie co tam powinno być a czego nie powinno :P

Juby

Jak to skąd, otworzyliśmy komiks. :)
 


Posłowie . . . . 360

A na 360 stronie pusto ::)

LelekPL

Czyli było w spisie treści, a potem co? Pusta kartka, czy w ogólnie ma strony 360?

Juby

Ostatnia strona (czyli 360) jest pusta, cała czarna. Nie mam obecnie jak cyknąć foto.

LelekPL

To zabawnie, no ale nie jest to jakaś wielka strata.

Juby

#580
Zapowiedzi na czerwiec.



Batman/Wojownicze Żółwie Ninja umieszczono w tej samej serii, co Batman: Sekta - czyli Egmont jednak planuje wydawać 3-4 razy do roku jakiegoś klasycznego Batmana w twardej oprawie. :) Dark Nights: Death Metal zapowiedziane podczas ubiegłorocznego MFKiG chyba jednak w drugiej połowie roku, bo brakuje go w kalendarzu do końca czerwca.


Rado

Żółwie Ninja biorę na pewno. Nie czytałem tych historii w pojedynczych tomach i fajnie, że wszystko będzie teraz zebrane w jednym albumie.

Juby

W takim wypadku czekam na twoją video-recenzję. Dopiero po niej (o ile będzie pozytywna) zdecyduję, czy dodać komiks do koszyka. ;)
Z powyższych biorę jedynie kolejny Detective Comics (mam trzy poprzednie, ostatni był całkiem niezły, jestem ciekawy do czego prowadzi). Z kolei współczuję zbieraczom Ligi Sprawiedliwości, bo na półce od razu po czwartym tomie będą musieli postawić tom szósty. Dziwnie wydał to Egmont. ::)

BTW, do końca kwietnia ma się pojawić katalog wydawnictwa na rok 2021 z planami do końca grudnia. Macie jakieś pomysły, co Egmont może zgotować poza kontynuowaniem stałych serii (tj. Batman, Detective Comics, Liga Sprawiedliwości, DC Powieść Graficzna 13+)? Sądzę, że po ubiegłorocznym sukcesie / szybkim wyprzedaniu się obu Omnibusów Black & White, na koniec tego lata planowane są kolejne albumy serii "Batman Noir" i obstawiałbym, że będą to Dark Victory (Długie Halloween wydali, to i kontynuację mogą, zwłaszcza że wydanie w kolorze od konkurencji jest od dawna niedostępne) i Court of Owls, o którym kiedyś wspominał Pan Kołodziejczak. Nie obraziłbym się też na jakiegoś klasycznego Batmana, czy to w sztywnej oprawie, czy w DC Deluxe.

Rado

"Court of Owls" w wersji noir mam akurat w amerykańskim powiększonym wydaniu i naprawdę fajnie się to ogląda. A poza tym? To może "Batman's Grave"? Dwunastoczęściowa maxi seria Warrena Ellisa i bodajże Briana Hitcha. Amerykańskie HC właśnie co się ukazało na dniach - jutro spodziewam się, że do mnie zawita. Chciałbym też, żeby wydali tę mini serię z Wonder Woman w post apokaliptycznym uniwersum DC. Nie pamiętam teraz tytułu, ale na okładce Diana nosi pas Batmana.

Juby

Cytat: Juby w 03 Luty  2021, 15:00:53Z kolei Dark Nights: Death Metal zapowiedziane podczas ubiegłorocznego MFKiG może trafić w Polsce w formie Omnibusa.
https://naekranie.pl/aktualnosci/dark-nights-death-metal-polska-omnibus-ozzy-1612355240
Jednak nie. :P Na końcu albumu Liga Sprawiedliwości: Wojna totalna. Rok Łotrów widnieje zapowiedź pierwszego tomu Death Metal wzorowanego na wydaniu Urban Comics. Premiera zapewne w lipcu, a całość zawarta będzie w czterech tomach.