Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sondy typu vs na BatCave

Zaczęty przez Q, 21 Styczeń 2010, 16:13:52

Rado

#30
Filmowe symbole również się różnią i można by zrobić sondę, ale mnie raczej chodziło by mi o te komiksowe symbole. Nie mogę znaleźć teraz jakiś fajnych obrazków z symbolami, ale mniej więcej coś takiego. Nieraz słyszałem rozmowy nt. klasycznej żółtej elipsy, że jest "przypałowa" i że batman bez niej wygląda lepiej. Stąd ten pomysł.



VS



VS

Corso

Same Logo z pierwszych 2 Batmanów jest genialne, tylko średnio pasuje do mrocznego charakteru postaci.
Im więcej oryginalnych (czyt. niepowielających się) sond, tym lepiej. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

Jestem za ta propozycją sondy na temat loga Batmana - z elipsą lub bez.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Cytat: Rado w 27 Marzec  2012, 18:10:39
Filmowe symbole również się różnią i można by zrobić sondę, ale mnie raczej chodziło by mi o te komiksowe symbole. Nie mogę znaleźć teraz jakiś fajnych obrazków z symbolami, ale mniej więcej coś takiego. Nieraz słyszałem rozmowy nt. klasycznej żółtej elipsy, że jest "przypałowa" i że batman bez niej wygląda lepiej. Stąd ten pomysł.

Tylko czy te symbole chcesz porównywać jako same symbole czy w uwzględnieniu, że są częścią kostiumu:

VS

Co do uszy, to chyba na tych obrazkach lepiej widać różnice:
VS

Co do filmowych symboli, to porównywanie wszystkich, czy tylko " Batman" z "TDK"?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Jestem za ogólna sondą, a nie tylko pierwszego z ostatnim.

Rado

CytatTylko czy te symbole chcesz porównywać jako same symbole czy w uwzględnieniu, że są częścią kostiumu

Bardziej jako same symbole. Komiksowe kostiumy aż tak się nie różnią, jak filmowe, żeby je w całości porównywać. Co innego, jeśli weźmiemy pod uwagę kostium z nowego Uniwersum DC. Tutaj można porównać kostiumy jako całość. Po restarcie, strój Batmana przypomina zbroję, z rękawic wystrzeliwuje rakiety (JLA #1) itp. Czyli podsumowując, najpierw same komiksowe symbole (elipsa lub bez), następnie komiksowe kostiumy w całości, przed restartem i po. Ja bym tak to widział.

CytatCo do filmowych symboli, to porównywanie wszystkich, czy tylko " Batman" z "TDK"?

Można by nie porównywać symboli na kostiumie, tylko same filmowe loga. Ze wszystkich dotychczasowych filmów pełnometrażowych. To by była wtedy ta klasyczna sonda, z kilkoma wariantami. Różniły się przecież.
















Co mi nasuwa kolejny pomysł o sondzie, na temat komiksowego loga Batmana. Przez lata czołowy napis na okładce komiksu zmieniał się przecież kilka razy.

Q

Komiksowych symboli było też wiele i w różny sposób były rysowane w zależności od rysownika, więc najlepiej będzie dać vs dotyczący dwóch: z i bez żółtej obwódki.

W przypadku filmów jeśli nie ograniczamy się do kostiumów tylko do ogólnych logów filmu, to tak jak proponujesz, będzie najlepiej w tradycyjnej sondzie.

Taka tradycyjna forma też będzie odpowiednia dla różnych log zdobiących serię "Batman".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

Można by zrobić sondę dotyczącą zwiastunów do The Dark Knight Rises. Coś w stylu: który ze zwiastunów do TDKR podobał Ci się najbardziej?
A. Teaser
B. Trailer nr 1
C. Trailer nr 2

Q

Jak myślicie, czy już jest odpowiedni moment by w sondzie zadać pytanie dotyczące najlepszego plakatu "TDKR", czy też czekamy aż pojawią się kolejne?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Myślę, że w ciągu następnych 2 tygodni pojawią się jeszcze co najmniej dwa godne uwagi. Wstrzymałbym się jeszcze z tą sondą.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Może póki co zróbmy sondę jak podoba się trzeci plakat TDKR: a) Tragiczny, b) żałosny, czy c) to chyba fan art? ;D

Johnny Napalm

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Nie wiem czy pytanie nie jest może zbyt "geekowskie", ale można by się zapytać czy czytelnikom bardziej odpowiadają kolory Higginsa czy Bollanda w "Killing Joke".

Juby

Cytat: Q w 24 Maj  2012, 15:17:06
Jak myślicie, czy już jest odpowiedni moment by w sondzie zadać pytanie dotyczące najlepszego plakatu "TDKR", czy też czekamy aż pojawią się kolejne?

Myślę, że jest już odpowiedni moment. ;)

Johnny Napalm

Myśle, że wiadomo która wersja wygra. :) Higgins rządzi!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...