Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: The Brave and The Bold

Zaczęty przez Q, 03 Kwiecień 2008, 22:46:20

Silent Dark

Nie bedzie az tak ?le! :) Batman w kazdej scenie ma ponurą twarz,muzyka gdzie nie gdzie jest calkiem calkiem.Aha Hydro,to nie jest zaden King-Kong! to jest jeden z najinteligentniejszych zloczy?ców w DC! to Gorilla Grodd!

Hydro

Malpa najinteligentniejszym zloczy?cą DC :D Ja, jako fan, obejrze jeden odcinek, ale naprawde tylko jeden... Kostium trocheza kolorowy nawet jak na kreskówke z Gackiem. Ale podoba mi sie scena poczatkowa (chyba jedyna ;)). W kazdym razie zamierzam obejrzec Batman: Gotham Knight, wiec bardziej zniechecam sie do tego serialu :(
It's a funny world we live in.

Firm

Jezu, ale wy jesteście dziwni.

Nikt tego nie oglądal, nikt nawet nic o tym nie wie nic wiecej niz plotki i jakieś potwierdzenia i juz besztacie z blotem.

1.Taka sama sytuacja byla z Spectucalar SPider-man (design kiepski, dla dzieci itd.) a okazalo sie byc lepsze niz TAS
2.Mi nie bardzo podoba sie pomysl osadzenia Batmana w dzungli ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Prosze was nie skreślajcie czegoś za nim to poznacie.

Hydro

Firm, ?le mnie zrozumialeś. Ja nie przekreslam tego serialu, tylko po prostu zapowied? wogóle mi nie przypadla do gustu! I jest pewne to ze serial powstanie, a bedzie on przeznaczony "dla mlodszej widowni"...
It's a funny world we live in.

Silent Dark


kelen

Ja powiem tak. Zapowiedz wyglada bardzo fajnie.
No ale tak, wieksozsc sie oburza, ze Batman, ze to nie powinoo tak wygladac, kolorki, walki i takie tam. Mnie sie to osobiscie podoba. Lepiej spojrzec na ta produkcje pod wzgledem jej kategorii i pomyslu, a nie na podstawie obrazu Batmana, jakiego mamy aktualnie.
Kto wie, moze serial okaze sie lekka, fajna komedyjka i ciekawa akcja? Moze cos na miare Kleszcza (swoja droga, muzyka z previewu podobna do wspomnianej wczesniej kreskowki :D)?
Czekam. Z czystej ciekawosci obejrze. Nawet jesli bedzie gownanie, to co mi tam - wymagajcy dostali Gotham Knight :)

Firm

NIezaleznie jakie to bedzie, to bede na bierząco to śledzil. Wiadomo, ze skoro nie ma ani Alfreda ani Gordona to bedzie to takie latanie po świecie i walka ze zbrodnią. Tandetne? Tak, ale nie bylo cześniej czegoś takiego i jak to kelen napisal lepiej patrzec na to z punktu mlodszych odbiorców. A nie sądze aby w serialu brakowalo jakichś fajniejszych momentów nawet z traileru pierwsza scena gdy Batman w mroku odslania sie i coś mówi (nie pamietam co "It's over" czy coś w tym stylu - zwróccie uwage na ton glosu).

Hydro

Gdyby w calym serialu mial taki glos byloby dobrze. Ale nie podoba mi sie chociazby ten pomysl, ze obok Batmana bedą jeszcze inni (naciagani) bohaterowie.
It's a funny world we live in.

Debart

Widzę, że użytkownicy Batcave byli dość przerażeni nowym wcieleniem animowanego gacka. Na szczęście nie wszyscy. Tymczasem pierwszy odcinek za nami. Czy słusznie się baliśmy?

Zacznę od stwierdzenia, że niefortunnie dobrali pierwszy odcinek. Po obejrzeniu go łyknąłem spokojnie lekką konwencję i nastawienie na akcję, ale rzucanie mnie na głęboką wodę (Batman w kosmosie uczący Blue beatla jak być bohaterem, oddychanie i wiatr W KOSMOSIE <miałem się nie czepiać, ale to mnie potwornie raziło>, design clock kinga po prostu podziałały na mnie trochę tak jak w momencie gdy w wieku 20 kilku lat ciotka kupując mi lody wymieniała na głos jakie smaki mam dostępne <UMIEM CZYTAĆ @#$%^&>.

Anyways, po tym jak autorzy dzielnych i odważnych bez wahania rzucają, bądź co bądź, doświadczonego wyjadacza kreskówek z batmanem na środek jeziora, chwilę idę na dno, ale odkrywam, że nie ma żadnego odważnika przywiązanego do moich stóp. No to wypływam i... Nie jest tak źle. Nawet ładny widok.

Design postaci, nie licząc wspomnianego już Clock Kinga, który wręcz został zgwałcony w porównaniu ze świetnymi kreacjami zarówno w Batmana TAS jak The Batman, nie rażą. Wręcz bym powiedział, że szybciej się do nich przyzwyczaiłem niż do karykaturalnej kreski w Spectacular Spider man. Postacie mimo wszystko trochę trącają Timmowersem (Te kańciaste klaty), ale naprawdę dobrze się patrzy na, dla odmiany, schludną i uporządkowaną kreskę. No, może Batman jest odrobinę zbyt kanciasty, ale skoro ma tak wyglądać, to wolę się wygodnie rozsiąść w fotelu i oglądać, niżeli marudzić.

Fabuła? Od pretekst, by pokazać gacka i BB w duecie. Nie ma co się rozwodzić. Ser ten, mimo że dziurawy jak żaden inny, smakuje jednak bardzo dobrze.

Serial ma jedną przewagę na swoim poprzednikiem. Nikt tu nie próbuje ukrywać, że jest skierowany na akcję i zabawę, i co tu dużo mówić, wywiązuje się z tego zadania świetnie (Pod warunkiem jednak, że się pozostanie "open mided" do koncepcji jako takiej). The Batman jednak nieudolnie łączył dość, mimo wszystko, groteskowe tła i ciekawy design miasta (Szczególnie w Batman vs. Dracula., genialnie narysowany cmentarz) oraz postacie (Batman ok, bane sux, świetny riddler, kontrowersyjny Joker itp)i fabuły MOCNO w kratkę (1,2 sezon błe, 3ci dający dobre rokowania, 4ty świetny i 5ty o niskich lotach) co dawało zupę, która w menu wyglądała może i zachęcająco ale w całości jadło się ją z jakimś takim grymasem.

Dzielni i Odważni jednak to czysta wata cukrowa. Nie lubisz? Nie jedz? Lubisz? Na pewno ci się spodoba. Może nie przydeptuję z nogi na nogę w oczekiwaniu na następny odcinek, ale i tak z chęcią go zobaczę.

A! Na koniec, dwie rzeczy:
- Narracja batmana, super, pozwala na chwile odnieść wrażenie, że jednak oglądam coś, co pamięta trochę o dojrzalszym widzu (przez mgłę, ale zawsze), ale to nie tyle same słowa, co...
- Głos Batmana! Świetnie dobrany, świetnie zagrany, wręcz sprawia, że chcę się zobaczyć następną scenę, tylko po to, by go posłuchać.

Myślę, że do napisania po następnym odcinku. I zobaczcie sobie jeden, ot tak by znowu poczuć się dzieckiem, oglądającym z rumieńcami na twarzy Wojownicze Żółwie Ninja na TVP2 ;)

kelen

CytatBatman w kosmosie uczący Blue beatla jak być bohaterem, oddychanie i wiatr W KOSMOSIE


Osobiscie jestem bardzo ciekawy serialu dlatego tez w najblizszym czasie mam zamiar obejrzec 1 odcinek, rowniez postaram sie napisac jakas krotka notke na jego temat.
Posted on: 16 Listopad  2008, 10:44:49

 Dobra, obejrzane.
Po pierwsze co musze powiedziec - cholera, jaka to ma swietna muzyke. Najbardziej podobalo mi sie intro/outro, swietna sprawa. Sama animacja z intra tez baaardzo fajna.
Co do fabuly... no coz. To nie do konca ten Batman, ktorego lubie (wycieczki po kosmosie... lata 50-60?). Ale jak to ogladalem, to nie mialem ochoty tego wylaczyc. Ba, bylo calkiem fajne. W koncu to serial dla mlodszych. Postac Beetla bardzo fajnie przedstawiona.
Coz, nic wiecej raczej powiedziec, Debart tez odpowiednio wyczerpal temat.
Zaskoczyla mnie jedna rzecz. Pameitam TAS z Spider-Mana gdzie bylo zabronione uzywanie slow jak zabijac, smierc. A w tym serialu te slowa lecialy swobodnie. Dobrze wiedziec, ze cenzura zanika.

Q

To co już zostało zauważone, to fakt, że serial nie ma problemu tożsamości. "Batman: The Brave and The Bold" ma za cel dostarczenie rozrywki dzieciakom i z tego zadania wywiązuje się znakomicie. Oglądając "Rise of the Blue Beetle!" mamy wiele powodu do śmiechu, co jest dużą zasługą postaci Batmana, oraz Diedricha Badera, który użyczył mu swojego głosu. Bo to dzięki narracji bohatera często dostajemy odpowiednie riposty, do których zazwyczaj Batman nas nie przyzwyczajał.

Poza tym Batman pokazany jest jako najwiekszy bohater na świecie, co doskonale obrazuje cytat:
Jamie Reyes: Poison Ivy wykorzystuje swoje umięjtnosci by przejąć kontrole nad Supermanem i nasłać go na Batmana, a Batman nie ma kryptonitu. Kto wygra?
Poco: Poroste, Superman.
Jamie Reyes: Źle. Batman wykorzystujac swój kryptnit.
Poco: Powiedziałeś, że nie ma on kryptnitu.
Jamie Reyes: To było podchwytliwe pytania. Batman zawsze ma kryptonit.

Tak, więc już od poczatku wiadomo, że to damn Batman i, że zna on dopwiedzieć na wszystkie pytania i zawsze wie co robić.

BTW warto też zauważyć, że w pokoju Reyesa widać plakat z "The Dark Knight Returns".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

bad_wolf

Milutki serial, chociaż na początku byłem w otwartej opozycji do niego.
Tak w mega skrócie: fajna animacja, niezła muzyka, "mocne" teksty, kwadratowa szczęka Bata, Blue Beetle, radosny Aquaman i jego radosny delfin (kiedyś był taki serial z delfinem :P), znowu Blue Beetle.
Czekam na gościnne występy Power Girl i Green Lanterna (G.G.)

Ralf

Dobry serial animowany przy ,którym można się pośmiać. A postacie Blue Beetle, Aquaman oraz Green Arrow są dobrymi pomocnikami Batmana. I Batman jest w tym serialu największym bohaterem :)

batboy

czy w tym serialu był,albo będzie joker,bo na batcave jest pokazana figurka jokera z brave an a bold

Mel

Nic nie wiadomo na ten temat.
Niekiedy produkują figurki z postaciami, które nie miały roli w serialach...Wiec i tak może być z Jokerem.