Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Juby

Cześć,

Chciałem wrócić do częstszego czytania komiksów z Batmanem (w ostatnich latach zdarzało mi się do nich przysiąść może 2-3 razy w roku). Mam kilka pytań z tym związanych. Posiadam już większość komiksów z Mrocznym Rycerzem, które chciałem posiadać, a tych, których jeszcze nie zdobyłem, są po prostu niedostępne. Dostepnych jest za to sporo takich, których nie znam, więc może ktoś poleci coś dobrego. Lubię przede wszystkim historie detektywistyczne, kryminały, najlepiej z samym Batmanem, lub Ligą sprawiedliwych. Czy któraś z obecnych serii DC stoi na wysokim poziomie? Może coś z New52 było wartego uwagi? A może któreś z wydań specjalnych (nawet je preferuję bardziej od czytania całych serii)?

Z góry dzięki za rekomendacje. ;)

Red Robin

Witam!
Jestem nowy na forum ale obserwuje je od jakiegoś czasu.
Przechodząc do rzeczy...
...Czy czytał ktoś może komiks "Batman sword of Azrael"?
Niedawno pograłem sobie w Arkham City i przypomniałem sobie o tej postaci, i przyznam że mnie zaciekawiła.
Więc gdyby ktoś wieiedziałby coś o wyżej wymienionym komiksie,bądź jakimś innym z tą postacią to był bym wdzięczny za info.
A co to powyższego posta to polecam gorąco komiksy o Nightwingu z DC Odrodzenie.

LelekPL

Najważniejszy komiks z Azraelem to oczywiście cała saga Knightfall. To nie jest ten sam Azrael co w grze, bo tam jest to Michael Lane, a w komiksie Jean Paul Valley, ale to na pewno konieczna lektura jeśli chodzi o całą mitologię tej postaci i zakonu St Dumas. Jeśli już czytałeś to niestety wiele więcej nie polecę. Sword of Azrael nie czytałem, ale jest też dobry komiks o tym jak Batman używał Suit of Sorrows zakonu w Detective Comics #842.

Red Robin

Dziękuje bardzo za odpowiedź, i muszę przyznać, że sagi Knightfall nie czytałem ale chętnie nadrobię zaległości :)

Juby

Również nie czytałem Mieczu Azraela, ale polecam Knightfall. Nie wiem, w którym konkretnie zeszycie wprowadzono u nas postać Azraela, ale sama seria rozpoczęła się z numerem 8/1995 od Tm-Semic i trwała do końca serii BATMAN w 1997.

Jeśli nie przeszkadza ci język angielski, na olx możesz znaleźć całość w trzech obszernych tomach i wynegocjować cenę poniżej 200 zł (co w przypadku takiego materiału uważam za bardzo dobrą ofertę). Poniżej link:
https://www.olx.pl/oferta/komiks-batman-knightfall-tp-vol-1-3-CID751-IDDqQZT.html#2cc7b8c3e5

Miecz Azraela wydano u nas w 1994, więc może służyć jako prolog do tej historii, więc jeśli znajdziesz dobrą ofertę, to też możesz kupić. ;)

Red Robin

Dziękuje Juby za odpowiedź!
Widzę że  Knightfall ma dobre opinie a komiksy wcale nie są takie krótkie co ma duży plus, chętnie przeczytam tą serię a sam język angielski to nie żaden problem :)
A co do Sword of Azrael to nic nie znalazłem ale jestem na szczęście cierpliwy i przy okazji zakupie :D

Juby

#861
Nie ma sprawy.

Tu masz jedną ofertę (cena do negocjacji)
https://www.olx.pl/oferta/batman-azrael-miecz-azraela-tm-semic-wydanie-specjalne-1-94-CID751-IDzMzkC.html#dcd12d5e93

Jak już przeczytasz, podziel się wrażeniami. ;)

Juby

W ubiegłym tygodniu z niewielkim opóźnieniem otrzymałem od koleżanki prezent urodzinowy. Był to komiks Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia krucjata i ku mojemu zdziwieniu miał inną okładkę niż ta, którą znałem z sieci. Wszędzie widnieje taka:



A dostałem z taką: (tylko trochę inaczej ubarwioną, tutaj przy skanie komuś zieleń za bardzo skręciła w morski odcień).



Moje pytanie brzmi - czy powyższy komiks trafił na półki w dwóch okładkach? A może to okładka wznowienia? Choć nie sądzę, bo Mateusz z Filmożerców robił prezentację komiksu niedługo po jego premierze i też miał taki egzemplarz: http://filmozercy.com/wpis/powrot-mrocznego-rycerza-ostatnia-krucjata-prezentacja-komiksu

Jeśli nikt nie spotkał się z pierwszym wariatnem, to najwyraźniej był on tylko okładką "w przygotowaniu" (Master Race też ma inny cover w katalogu Egmontu) i wtedy chyba wypadałoby podmienić cover na właściwy również na BatCave. Co ty na to, Q? W razie czego po południu podeślę ci powyższą wersję z poprawioną kolorystyką.

Leon Kennedy

#863
Batman Metal mam już wszystkie trzy tomy. Teraz zastanawiam się czy wziąść już od razu Batman, który się śmieje czy może coś innego... I tak naszło mnie aby wrócić do runu Snydera z serii Batman. Skończyłem na 5 tomie. Więc teraz by była Cmentarna Szychta. Trochę się zdziwiłem gdy na allegro zobaczyłem cenę rzędu 70zl. Ktoś czytał? Warto kupić? Warto zebrać to co wydało Egmont czy może polecicie coś innego, jakieś osobne zamknięte historie...

Juby

Leon, to chyba nie jest odpowiedni wątek na takie pytanie. Może przenieś swój post do Pytań o komiksowe uniwersum Batmana, albo próśb i podań odnośnie komiksów z Batmanem?

Anyway, tu masz oferty Cmentarnej Szychty za 40 i 50 zł. Śpiesz się, bo nakład jest już wyprzedany. ;)

https://www.olx.pl/oferta/batman-cmentarna-szychta-CID751-IDEY3TV.html
https://www.olx.pl/oferta/batman-tom-6-cmentarna-szychta-CID751-IDFyWnz.html#33b9123449

Leon Kennedy

Spora różnica niż na allegro, ale czy kupowanie jest tam równie bezpieczne? Jeszcze nie korzystałem...

PS: Tak to miejsce jest bardziej adekwatne ☺️

PS2: A sam co byś polecił?

Juby

Częściej kupuję na OLX, niż na Allegro. Niby mniej bezpieczne, ale osobiście jeszcze nigdy się nie spotkałem z nieuczciwym sprzedawcą (ew. z baranem, który nie zabezpieczył należycie komiksu / filmu, którego kupowałem i przyszedł uszkodzony). Także śmiało polecam zadzownić i się dogadać. ;)

Nie wiem w jakich historiach gusujesz Leon. Moje recenzje przeczytanych ostatnio komiksów z Batmanem znajdziesz w adekwatnym wątku. Na pewno poleciłbym Legendy Mrocznego Rycerza jeśli nie czytałeś (nakład prawie się wyczerpał, ostatnich kilka sztuk znajdziesz na sklepie Gildia z 10% rabatem), a z nowszych pozycji Szaloną miłość i inne opowieści z historiami Bruce'a Timma. Sam obecnie skończyłem wszystkie komiksy ze świata The Dark Knight Returns Franka Millera i gorąco mogę polecić DKIII.

Leon Kennedy

Szalona miłość, no tak to bym bardzo chętnie przeczytał. Zaś na Legendy Mrocznego Rycerza, zaraz zerknę, bo jakoś nie kojarzę.

Leon Kennedy

Batman Przeklęty, co sądzicie o tym komiksie?

Rado

Dla mnie bomba. Lubię historie, które po skończeniu nabierają nowego znaczenia, a rzeczy wcześniej nie zrozumiałe stają się zrozumiałe. Niestety jestem w mniejszości, większość ocen tego komiksu nie zostawia suchej nitki na scenariuszu. Co by nie było - warstwa graficzna wszystkim się raczej podoba.