Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

True Detective/Detektyw

Zaczęty przez Darkoff, 25 Marzec 2014, 22:21:21

Darkoff

Ogląda/ł to ktoś? Jakoś wątku nie widziałem, a to zdecydowanie jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Duet McConaughey/Harrelson - perfekcja. Sama historia super opowiedziana, klimat, widoki, po prostu cud. Wiele osób zawiodło się na finale...dla mnie był bardzo dobry. Liczę że ktoś się odezwie.

Rado

Mo?e si? zawiedli na finale, bo nie mieli wszystkiego podanego na tacy, tak jak to zwykle bywa.

Moim zdaniem serial jest bardzo dobry. Ci??ki klimat, wci?gaj?ca fabu?a i ?wietna gra aktorska. Co do g?ównej obsady, to obaj aktorzy prezentuj? wysoki poziom. Bardzo lubi? Woody'ego Harrelsona, jednak tutaj  McConaughey go przebi? w mojej opinii. Chocia? z drugiej strony, to my?l?, ?e Matthew mia? wi?ksze pole do popisu ze wzgl?du na lepiej napisan? i bardziej "kolorow?" rol? w serialu.

Jest tylko osiem odcinków, ale po obejrzeniu ca?o?ci ma si? uczucie, ?e by?o to co? solidnego.

Nie do ko?ca zosta?o wszystko wyja?nione. To akurat te? lubi? w historiach. Mam tutaj na my?li

Spoiler
nie z?apanie wszystkich cz?onków klanu, to?samo?? Yellow Kinga (je?li dobrze zrozumia?em, ?e to jest fizyczna posta?, a nie jaki? ich bóg), czy cho?by sk?d zrodzi?a si? taka patologia w Audrey - córce Marty'ego. Zabawia?a si? z tymi dwoma ch?opakami, a wcze?niej widzieli?my jak dziewczynki uk?ada?y swoje zabawki w scen? gwa?tu. Gdzie to widzia?y?
[Zamknij]

Darkoff

To co napisa?e? w ,,spoilerze'' to w?a?nie najwi?ksze minusy. Za rok nast?pny sezon, kr??? plotki ?e b?dzie Brad Pitt. Je?li tak to jestem za. Aktorzy z Hollywood - wspania?e aktorstwo i znów Pizzolatto wi?c scenariuszowo pewnie b?dzie dobrze. Druga rola to kobieta. ?miesznie by?oby gdyby to by? jednak Pitt, a role ?e?sk? zagra?a kobieta z mojego avatara ;s( nie chcia?bym tego, by?oby...kiczowato, ale ma?y reunion po ich rozwodzie by?by ciekawy ;e )

LelekPL

Bardzo mi się ten serial podobał. Jedna z lepszych produkcji ostatnich lat, przypominało mi trochę mniej surrealistyczną wersję Twin Peaks. Świetnie dobrani aktorzy, inteligentne dialogi, czasami może tylko zbyt egzystencjalne, zdolna ekipa pod wodzą reżysera z wizją.

Według mnie zakończenie wypadło bardzo dobrze, choć samą końcówkę oglądałem przekonany, ze zaraz coś im się stanie, nawet na parkingu przy szpitalu. Sprawa wydawała się zbyt duża, sekta zbyt potężna, ale podobało mi się jak to rozwiązali.

Serial by jednak głównie o tych dwóch detektywach, a nie o samej sprawie i to była świetna decyzja. Jak rozpoczynałem moją przygodę z tą produkcją, obawiałem się, że to będzie kolejny serial z cotygodniową sprawą, ale na szczęście nie poszli tym tropem i bardzo umiejętnie i oryginalnie opowiedzieli tą historię. Postacie przeszły bardzo dużo, były przetestowane, na nich opierała się cała dramaturgia.

Co nie powinno umniejszać samej sprawie. Ona również była niezwykle wciągająca i dobrze poprowadzona. Oczywiście przyznam, że szybko zauważyłem tego kosiarza i trochę mnie zawiódł on jako wielki przeciwnik, ale to jak ta historia się rozwijała naprawdę potrafiło trzymać mnie w napięciu, a nawet w ostatnim odcinku, ostateczna konfrontacja potrafiłą trzymać w niezwykłym napięciu. Jedyna lepsza scena w tej serii to oczywiście ta kilkuminutowa nieprzerwana scena chyba z odcinka 4. Rewelacyjna rzecz, która nadała by się spokojnie do kina!
Aha, no i nie zapominajmy o najpiękniejszej scenie ever, czyli tej z Alexandrą Daddario. FUCK ME...

Co do kolejnego sezonu to na Brada Pitta bym nie liczył bo twórcy coś tam mówili o dwóch kobietach na sezon drugi. Jednak nie byłoby to zgodne z zwiastunem drugiego sezonu, który już otrzymaliśmy przecież ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=s2Mmw7WTIX8

Darkoff

Podobno ma być para kobieta/mężczyzna, a Brad jest o tyle prawdopodobny że wiele razy współpracował z HBO. Licze na jego występ. Aktorzy z Hollywood mogą stać się znakiem rozpoznawczym tego serialu.

Leon Kennedy

Od dawna zanoszę się do tego serialiku, a Harrelson jeszcze bardziej przyciąga... Ciekawe co będzie z drugim sezonem, bo nie oszukujmy się serial przyciąga z powodu dwóch nazwisk, które trza godnie zastąpić w następnym sezonie.

LelekPL

Serial zachęca do rozpoczęcia oglądania dwoma nazwiskami, ale jeśli chodzi o utrzymanie naszej uwagi to posiada bardzo dużo pozytywnych elementów. Fantastyczne zdjęcia, nastrój, gra aktorska, rozpisane postacie. Naprawdę warto zabrać się za niego jak najszybciej