Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League

Zaczęty przez Night_Wing [usunięty], 25 Kwiecień 2016, 00:18:13

Funky

To jeszcze dadzą Williamsa z zupełnie innego uniwersum?! :( Zimmer do MoS jednak się postarał i stworzył całkiem fajny temat, tak samo było w przypadku Wonder Woman. Nie rozumiem toku rozumowania Elfmana i tego że klasyczne tematy można wykorzystać w tym filmie. A co do Batman Theme to uważam że najlepszy był ten Zimmera z napisów końcowych do trylogii Nolana (miał moc i jebnięcie) oraz Christophera Drake`a z The Dark Knight Returns.

LelekPL

Drake zrobił świetny soundtrack do Arkham Origins

Q

Na nowym video z planu można dostrzec J.K. Simmonsa w roli Gordona bez płaszcza i kapelusza.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Gieferg

#123
https://www.youtube.com/watch?v=FGCsLwPMeKQ

Za samą muzykę +50% do zajebistości. Dajesz Danny!  :)

Batman has ONE THEME.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Maxie Zeus

Ja po obejrzeniu tego mam bardzo mieszane uczucia. Mimo wszystko, dla mnie batmanowy theme Elfmana(zgadzam się - najlepszy jaki kiedykolwiek powstał) nierozerwalnie kojarzy się ze stylem Burtona. Już przy Batman LEGO dziwnie im to trochę wyszło. Nie da się ukryć, że Danny poszedł tym razem na łatwiznę, tak więc pozostaje tylko czekać do premiery. Zobaczymy jak to wszystko będzie się prezentować w kinie. Póki co, jestem sceptycznie nastawiony.

LelekPL

hehehehe

ja pierd*le jak to kijowo wygląda.  Jak marny serial.

Tamuzyka w ogóle nie pasuje do sceny. Ani trochę

Funky

Zgadzam się z Lelkiem, efekty są kiczowate i sztuczne (Cyborg to jakaś groteska) a muzyka nadaję się tylko do filmów Burtona. To nie jest James Bond Theme który nadawał się do wszystkich filmów o 007, a tajemniczy i mało dynamiczny temat który nadawał się tylko dla Keatona i uniwersum Burtona. Zimmer najpierw stworzył szajs a teraz Elfman w swojej arogancji wykorzystuję coś co działało w 1989 i tylko w 89 ::)

Q

Wygląda dobrze, a Batman theme w tym momencie z tymi błyskawicami w tle pasuje całkiem dobrze.

Pozostałe fragmenty też tylko rozbudzają u mnie większą chęć na film, ale to już tylko 10 dni.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Obejrza?em tylko dwa fragmenty, bo na ogó? nie ogl?dam clipów. No có?, nie cieszy? mnie pomys? na powrót "Batman's theme 1989", ale odpali?em scen? na dachu komisariatu i - nic na to nie poradz? - kiedy wszed? motyw Elfmana = ciary i g?ba zacz??a mi si? cieszy?! :D

A teraz gorsze informacje (nie napisa?em o tym newsa na g?ównej, bo nie mam zbytnio czasu, ostatnio non-stop jestem w pracy):
https://www.comicbookmovie.com/justice_league/justice-leagues-insane-budget-revealed-alongside-new-details-on-running-time-and-joss-whedons-reshoots-a155071

Ta odgórna dyrektywa o krótszym czasie trwania pachnie polityk? FOXa z czasów Fantastycznych Czwórek i pierwszych X-Menów. "Do 105 minut, bo im mniej film trwa, tym wincej seansów w trakcie dnia = wincyj $$$". I kij z tym czy na tym straci film. :P Ju? Ezra Miller ?ali? si? w jednym z wywiadów, ?e nie rozumie czemu wyci?to jedn?, fajn? scen? z jego udzia?em.

Ponad $300 mln bud?etu (czy?by rekord?) a efekty gorsze ni? w Dystrykcie 9 za 1/10 tej kwoty. :P To smutne, no ale to Snyder, on niestety ma taki Xboxowy styl.

Maxie Zeus

Efekty specjalne wyglądają IMO bardzo źle. Klip ze Steppenwolfem w tunelu to najlepszy na to dowód. Już nie wspominając o tym, że chyba z 95% tej sceny to CGI. Tylko twarze bohaterów + moment z Alfredem wyglądają na prawdziwe. Przez pewien moment zastanawiałem się czy oglądam w końcu film fabularny czy animowany. Bo jeśli to drugie, to przy sequelu Snyderowi podziękuję, a poproszę panów od serii gier Arkham o zabranie się za to.

Funky

Zastanawia mnie to jak przy takim budżecie można tak spieprzyć efekty specjalne?. To już lepiej wyglądają przerywniki filmowe w najnowszym Call of Duty.

Q

Kręcenie na greenscreenie ma wiele wad, ale nie powiedziałbym, że wygląda to źle, a scena ze Steppenwolfem podoba mi się. Efekty szybkości Flasha też wyglądają dobrze i robią pozytywne wrażenie.

Co do zaleceń by film był krótszy, to jeśli na opowiedzianą historię wystarczy 2 godziny, to nie widzę problemów. Może jest mniej slow-motion i już kilkanaście minut zaoszczędzone :). Jednak o tym, czy czas trwania jest dobry dla "JL" będzie można się przekonać dopiero po seansie.

Co do budżetu, to można się spotkać z podobną kwotę 300 mln (brutto) w przypadku "BvS", więc nie jest to aż tak drastyczna różnica jeśli weźmie się pod uwagę ilość efektów specjalnych. Nie mnie jednak jest to ogromna kwota.

Jeśli chodzi o scenę o której mówił Ezra to może nie chcieli skojarzeń z Riddlerem z "BF"  8)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Q w 07 Listopad  2017, 22:42:05
Kr?cenie na greenscreenie ma wiele wad
Nie ma, a przynajmniej ?adnej sobie nie przypominam. To bardzo dobra metoda, gorzej gdy jej efekt jest tak oczojebny. Np. ca?e przyj?cie w apartamencie Bruce'a w TDK by?o kr?cone na green screenie w studiu. Wida? to? Nie wida?. W 100% idealnie wykonana robota!

Cytat: Q w 07 Listopad  2017, 22:42:05
, ale nie powiedzia?bym, ?e wygl?da to ?le
Wygl?da. To typowe u Snydera. Nie pojmuje tego, czy w ogóle nie obchodzi go fotorealizm? Avatar Camerona jest niemal ca?y komputerowy, a mimo to, scenografia, Na'vi i ruch kamery tak dobrze odwzorowuj? rzeczywisto??, ?e nigdy nie pomy?la?bym, ?e ogl?dam scenk? z gry komputerowej. U Snydera - w prawie ka?dym filmie (za wyj?tek uwa?am MoS, który pod tym wzgl?dem jest troch? poprawiony) - mam wra?enie ogl?dania gry na Xboxa, od której strasznie odstaj? postacie. Gdy aktorzy graj? na green-screenie, gdy zmieniaj? si? w CGI-dublerów, cho?by nie wiem jak du?o by?o szczegó?ów, jak wiele tekstur, i tak wygl?da to sztucznie. A najgorzej wypadaj? sceny, gdy twórcy chc? nam wmówi?, ?e to dana osoba wykona?a jaki? wyczyn, bo wstawiono j? na koniec uj?cia. Tak by?o w przypadku Batmana rozbijaj?cego si? podczas ucieczki przed Doomsdayem (przed "O? shit"), w tym uj?ciu z Dian?

i tym beznadziejnym uj?ciu z Aquamanem


A to uj?cie z BvS spokojnie mog?oby pochodzi? z Arkham Knight!

Gdyby kto? mi tak powiedzia?, to dopóki bym nie dostrzeg? w ró?nicy designu pojazdu, spokojnie bym w to uwierzy?.

Cytat: Q w 07 Listopad  2017, 22:42:05
Co do zalece? by film by? krótszy, to je?li na opowiedzian? histori? wystarczy 2 godziny, to nie widz? problemów. Mo?e jest mniej slow-motion i ju? kilkana?cie minut zaoszcz?dzone :). Jednak o tym, czy czas trwania jest dobry dla "JL" b?dzie mo?na si? przekona? dopiero po seansie.
No wiadomo. Nie wyobra?am sobie, ?eby taki RoboCop trwa? cho? minut? d?u?ej (a trwa zaledwie 102 minuty), ale takie przykazanie w tym przypadku zawsze ?le wró?y, bo to ograniczanie twórców.

Mniej slo-mo? W filmie gdzie jest Flash? You wish.

Cytat: Q w 07 Listopad  2017, 22:42:05
Co do bud?etu, to mo?na si? spotka? z podobn? kwot? 300 mln (brutto) w przypadku "BvS", wi?c nie jest to a? tak drastyczna ró?nica je?li we?mie si? pod uwag? ilo?? efektów specjalnych. Nie mnie jednak jest to ogromna kwota.
Bo bud?ety tych filmów s? ogromne (na co oni wydaj? tyle kasy?)!!! Oficjalnie, Superman kosztowa? $225 mln, nieoficjalnie niektóre ?ród?a podaj?, ?e z dokr?tkami bud?et wzrós? do $258 mln. Koszty na BvS szacuje si? na $250 mln, co - je?li przyj?? wy?sz? kwot? przy MoS - musi by? zani?one, bo ju? sam Affleck obci??y? bud?et o dobre kilka(na?cie) milionów. JL ma jeszcze obszerniejsz? obsad?, jeszcze bardziej przerabiany scenariusz, ogromny okres zdj?ciowy (z dokr?tkami pewnie z 9 miesi?cy), dwóch re?yserów(!) i mnóstwo efektów specjalnych (je?li zerkn?? na trailery, cz??? z nich zosta?a stworzona dwukrotnie, najpierw w stonowanej kolorystyce, pó?niej w czerwieni. Nie dziwota je?li wydali na film rekordow? sum?.

Q

Cały czas obstaje, że efekty nie są złe. Preferuje jednak jak więcej scen kręconych jest w autentycznych plenerach, a nie całość na greenscreenach. Fotorealizm to już inna sprawa. Podejście Snydera jest jakie jest ale mimo wszystko nie stanowi to dla mnie problemu.


Producenci w dużych wytwórniach zawsze w większym lub mniejszym stopniu ograniczają wizję twórców. Czasami ograniczają budżet a czasami czas projekcji. Dopiero po obejrzeniu filmu będzie można stwierdzić czy w jakimś stopniu czas trwania jest problemem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

W razi gdyby Q rozważał dodanie Supermana do layoutu: