Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wrażenia po seansie "Justice League" (spoilery)

Zaczęty przez Juby, 13 Listopad 2017, 17:45:01

Juby

Ja będę w kinie już w środę, na dwa dni przed oficjalną premierą, więc jeśli Q nie miałby nic przeciwko to mogę napisać recenzję i podesłać do weryfikacji. ;)

No chyba że z uprawnieniami do dodawania newsów mam też możliwość samodzielnego dodania recki na stronę.

Leon Kennedy


Juby

Jestem dziś cały dzień poza domem (do 16.30 praca, później spotkanie na mieście). Albo naskrobię coś w nocy, albo jutro do śniadania.

Jeśli macie jakieś pytania, pytajcie. Od razu napiszę, że Batman był IMO najsłabszym punktem Ligii, z różnych powodów.

Rarian

To ja mam pytanko :), bo sam się na film wybieram dopiero w piątek.

Czy film ten może dać chociaż trochę frajdy i czystego komiksowego funu, na który fani DC tak czekają (w wydaniu innym niż wonderwomanowe dodajmy)? Czy jednak cringe, snyderyzmy i degrengolada, która wygląda jako tako tylko w momentach dokrętek? Czytałem opinie, że co prawda głupie to jak but, ale bardzo rozrywkowe i wygląda jak losowy odcinek JL: The Animated Series z CN, a to jest już jakaśtam rekomendacja. Zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzednie filmy i problemy z jakimi borykał się ten film na etapie produkcji.

LelekPL

#4
Jag sie masz?

43% na Rotten Tomatoes i 49 na Metacritic.

Tutaj jest ogłoszenie wyniku na RT (w ogóle jakiś nonsens żeby "ogłaszać" procenty, a nawet nie wspomnieli o średniej ocenie). https://www.facebook.com/SeeitSkipit/videos/351865821943837/
Tak czy siak:



To tak jeśli ktoś jest zainteresowany. Moi krytycy zgodnie po nim pojechali... a Roeperowi "o dziwo" się podobało. Choć to nie było zaskoczeniem po jego recenzjach innych filmów DC.

Juby

#5
Cytat: Rarian w 16 Listopad  2017, 09:34:27
To ja mam pytanko :), bo sam się na film wybieram dopiero w piątek.

Czy film ten może dać chociaż trochę frajdy i czystego komiksowego funu, na który fani DC tak czekają (w wydaniu innym niż wonderwomanowe dodajmy)?
Mówię tutaj wyłącznie za siebie - tak, jest fun. :) Jest dużo akcji (takiej se, ale zawsze coś), sporo niewymuszonego humoru i dobrych żartów, fajnych relacji między postaciami i starć między nimi, a także jeden zajebisty bad-ass moment. Królują tutaj Superman i Flash.

Gorzej, że film ma trylion problemów i tak oczojebne dokrętki. :-\

LelekPL

Cytat: Juby w 16 Listopad  2017, 09:13:33
Od razu napiszę, że Batman był IMO najsłabszym punktem Ligii, z różnych powodów.
To akurat mnie nie dziwi. Myślałem, że albo on, albo Cyborg. Gratulacje DC.

Jest w filmie jakiś cień szansy, że mają okazje zrobić reboot? Coś o podróży w czasie? Do innego uniwersum? Bo tak naprawdę tylko to mnie interesuje ;)

Juby

Nie ma, ale Ben sam w trakcie filmu mówi, że robi się na to za stary, więc...

LelekPL

To pozostaje mi tylko mieć nadzieje, że film znowu zawiedzie w BO. Swoją cegiełkę do tego "sukcesu" dołożę, poprzez nie płacenie ;) Na siebie oczywiście zarobi, aż nadto, ale oby zarobił mniej niż BvS. To powinno znowu namieszać w DC i może skusić ich na ten już i tak spóźniony reboot.

Leon Kennedy

Z tego co ja czytam wyniki, że Batman obok WW, to najlepsze postacie w filmie. Zresztą praktycznie cała Liga jest chwalona, ale że akurat Ty uważasz Batmana za najsłabszy punkt Ligii, to mnie w ogóle nie dziwi. A,ponoć ten NieBatman, to w końcu Batman.

Funky

Efekty są tak słabe jak na trailerach?, czy może dostaliśmy coś lepszego?

Juby

#11
S? takie jak na trailerach i w poprzednim filmie Snydera. Czyli s?abizna.



Post Merge: 16 Listopad  2017, 21:38:32

Moja recenzja jest ju? na BatCave:
https://tinyurl.com/y87s8sf9

Jest bezspoilerowa, przez co zabrak?o w niej drobnej wzmianki, dlatego napisz? j? tutaj. Jestem zachwycony
Spoiler
sekwencj? ze wskrzeszaniem Supermana.
1. Pokazuje jego pot?g? i niemoc jego pó?niejszych towarzyszy w starciu z nim.
2. Gdy Flash próbuje go zaj?? od ty?u, a Superman zaczyna go widzie? - ROTFL! XD Najlepszy gag w filmie, prawie spad?em z fotela. Ca?a sala p?ka?a ze ?miechu z min Barry'ego.
3. "Do You Bleed" - albo to by?em tylko ja, albo ca?a sala zrobi?a wielkie "?ooooo", a ja mia?em ochot? zacz?? klaska?. Jeden z najbardziej zajebistych momentów jaki widzia?em w tym roku w kinie! :D

Wspó?czuje tym, którzy sobie t? scen? zaspoilerowali CAMem w sieci, bo ja nic z niej nie zna?em i zosta?em pozytywnie roz?o?ony na ?opatki (jeszcze krótka wstawka muzyki z MoS). Tylko dla tej sekwencji - 9/10 (minus jeden punkt za s?abe efekty i przerobienie sceny aby toczy?a si? bardziej za dnia).
[Zamknij]

Funky

Serio było widać że Cavill ma wąsy i zarost? ;D Bo jeśli faktycznie tak było...to jak można coś takie zepsuć? :P

Juby

Nie było widać, bo zmyto je komputerowo << i to było widać. Jego usta i podbródek wyginały się nienaturalnie.

Q

Pierwsze wrażenia dobre - co prawda bez rewelacji, ale rozrywka jak najbardziej zaliczona na plus.

Fabuła prosta, poszczególni bohaterowie spisują się doskonale, oprócz postaci Cyborga, który pozostaje dla mnie obojętna.

Co do efektów, to jeśli nie przeszkadza wam to co widać w zwiastunach, to w filmie też nie powinno to stanowić problemu. W tym nawet kwestia związana z zarostem Supermana, co dla mnie nie było szczególnie dostrzegalne, tak samo jak sceny z dokrętek, oprócz tych momentów znanych z udostępnionych klipów.

Film ma kilka naprawdę dobrych momentów, ale przy nie spełnia 120 minutach można by jeszcze poświęcić trochę miejsca pobocznym wątkom jak chociażby Atlantydzie.

Jeśli chodzi o postać Batmana, to ma mocne wejścia na początku, a później w gronie bohaterów z różnymi mocami już tak nie błyszczy, ale jego supermoc (bogactwo) jednak przydaje się i ten szalony plan i as w rękawie. Mamy Batmana gotowego zaryzykować wszystko

Ogólnie nie jestem fanem, gdy bohaterowie, w tym Batman, muszą walczyć z różnymi kosmicznymi najeźdźcami, dlatego liczę, że w kontynuacji twórcy pójdą w innym kierunku.

"Justice League" może nie jest filmem idealnym, i ze zbyt zachowawczym podejściem jak na obecne standardy, ale mimo wszystko oceniam go na 7/10.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)