Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League

Zaczęty przez Night_Wing [usunięty], 25 Kwiecień 2016, 00:18:13

Leon Kennedy

Pierdzielicie o tych efektach, a są nawet, nawet. Ważne, aby film był na dobrym poziomie i pierwsze opinie są ogólnie optymistyczne i jak tak dalej będzie to film im.się zwróci.

Juby

Kwestia subiektywna. Nie jestem specem od VFX, mo?e i s? dobrze wykonane. JA, lubi? efekty, które s? fotorealistyczne, b?d? dla mnie niewidoczne, b?d? widoczne, ale zrobione tak, ?e nie potrafi? si? domy?li? jak je stworzono. W filmach Snydera widz? - przepraszam za okre?lenie - CGI-srak? i ewidentne green-screeny. :P Mam swój gust w kwestii tego jaki wygl?d filmów lubi? i akurat Snyder obok Petera Jacksona (w Hobbitach) ma najbardziej nielubiany przeze mnie styl wizualny. Nie lubi? ogl?da? czego?, co wygl?da jak gra, no chyba, ?e dostan? do tego pada, by w ni? pogra?.

Co do recenzji - NIE MA JESZCZE ?ADNEJ! Embargo na recenzje schodzi 14 listopada. A opinie, które si? pojawi?y, w wi?kszo?ci g?osz?, ?e film jest "okej" je?li w??czy si? mózg i b?dzie cieszy? przygodami bohaterów, których dobrze wykreowali. Natomiast scenariusz, czarny charakter i kilka innych elementów podobno mocno ssie.

W kwestii box office'u - co pi?tek na stronie ProBoxOffice publikowany jest nowy dalekosi??ny forecast dla filmów w USA. W pi?tek po tym jak ruszy?a przedsprzeda? do JL (bodaj?e 2 albo 3 tygodnie temu) prognoza dla JL zmala?a:
http://pro.boxoffice.com/long-range-forecast-jumanji-welcome-jungle-pitch-perfect-3-downsizing-father-figures/
Najwyra?niej nie idzie najlepiej. Je?li recenzje nie dopisz?, a bud?et rozrós? si? do ponad $300 milionów, to mo?e by? ci??ko wybrn??.


Podobno w filmie sceny dokr?cone przez Whedona s? bardzo widoczne. W jednej opinii mo?na przeczyta?, ?e wida? CGI-zmyty w?s na twarzy Cavilla, a Affleck drastycznie zmienia si? mi?dzy uj?ciami:


;D

kelen

No przecież to oczywiste, że na dokrętkach będą się różnić. Nikt tak szybko nie wróci do tego, do czego szykował się miesiącami na zawołanie. Wątpię, że to będzie zauważalne bez klatkowania.

Juby

Już pomijając wygląd Afflecka, oświetlenie też nie pasuje. Ciekawe czy Joss pracował z tym samym autorem zdjęć co Snyder?

Cytat: Leon Kennedy w 11 Listopad  2017, 03:20:16
pierwsze opinie są ogólnie optymistyczne

Zapomniałem się odnieść do tej linijki. Pierwsze opinie praktycznie ZAWSZE są optymistyczne. Przy BvS też były. :P

I jeszcze słówko o box office. Na forum boxofficetheory piszą, że obecny tracking sugeruje otwarcie poniżej $150 mln. Pierwszy weekend BvS wyniósł $166 milionów.

Q

Oglądając klip z tym fragmentem te mankamenty związane z dokrętkami nie rzuciły mi się w oczy. Więc podczas seansu nie powinno to stanowić problemu. Ale po premierze DVD/Blu-ray nie zabraknie pewnie dokładnych analiz.

Za zdjęcia do dokrętek odpowiada Jean Philippe Gossart, który przy głównym okresie zdjęciowym pracował z drugą ekipą.

Przy "BvS" chyba pierwsze opinie były od widzów teraz mamy od krytyków.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

#140
Z tego co wiem to reakcje są od bloggerów i fanów, którzy zostali specjalnie zaproszeni przez WB. Niektórzy brani są pod uwagę do Rotten Tomatoes, ale mała ilość.

Profesjonalni krytycy jeszcze na temat filmu się nie wypowiedzieli. Znaczna część jeszcze go nie widziała, w tym Ci najwięksi: Berardinelli, Travers, Burr czy Edelstein.

Juby

Nie obchodzą mnie opinie ŻADNEGO* recenzenta, ani zbiory z portali rottentomatoes, czy innych metacriticów. Mam swoje zdanie, a gdy interesuje mnie jak jakiś film jest oceniany, patrzę w rubryczkę "oceny moich znajomych" przy danym tytule na filmwebie. Bardziej niż zdanie jakiego Traversa z RollingStones interesuje mnie zdanie LelkaPL. ;)

*wyjątkami są Ebert&Siskel z Chicago (uwielbiałem ich program), Roeper (bo jest fanem Nolana) i Chris Stuckmann, którego kanał śledzę od ponad dwóch lat.

LelekPL

Ja też nie patrzę na wszystkich krytyków. Berardinelli to mój ulubiony, z którego zdaniem często się zgadzam. Roepera też lubię. Tych internetowych niespecjalnie się słucham, wolę oglądać wideo-eseje, a nie recenzje.

Chciałem tylko zaznaczyć, żeby tymi pierwszymi reakcjami się specjalnie nie sugerować, bo są to specjalnie wybrani ludzie przez WB. Więc JEŚLI kogoś interesuje wynik na RT, to te pierwsze reakcje, bez głównych krytyków, są mało znaczące.

Funky

Lelku wybierasz się na seans?. Bo liczę na to że jak najszybciej pojawi się twoja recenzja na stronie :)

LelekPL

Cytat: Funky w 12 Listopad  2017, 21:20:12
Lelku wybierasz się na seans?. Bo liczę na to że jak najszybciej pojawi się twoja recenzja na stronie :)
Prędzej czy później obejrzę, i wtedy na pewno coś napiszę, ale raczej nie w kinie. Jedyna szansa na to jest jeśli uda mi się wejść bez płacenia ;)

Mr.G

Dobry wieczór.
Piątek, około godziny 20-tej. Idę przez centrum mojego miasta, mijam kino. Na afiszu zaproszenie na maraton filmowy DC: 2 z 3 filmów z Batmanem w roli głównej. Na bogów, tak wyraźnie pamiętam czasy, gdy zerkałem codziennie (co godzinę?) na stronę kina, byleby jak najprędzej zarezerwować miejsca, gdy już będzie dostępna ta możliwość; gdy przygotowywałem odpowiednie ubranie na tę okazję; gdy nie było dla mnie szczególnie ważne, czy będę w kinie sam, czy z paczką kumpli, bo wiedziałem, że i tak nie potrzebowałbym niczego więcej niż sam film aby się dobrze bawić. Pamiętam to podekscytowanie i nadzieję, że długie oczekiwanie na kolejne filmowe przygody ulubionego bohatera będzie wynagrodzone. Nie przesadzę jak napiszę, że dla takich premier żyłem.
I wracamy do dzisiejszego wieczora, na który właściwie i tak nie miałem planów. Mogłem pójść dokądkolwiek, zrobić cokolwiek, obejrzeć cokolwiek... Ale nawet przez moment nie rozważyłem na poważnie, by pójść na ten maraton - w życiu nie spodziewałbym się takiego podejścia z mojej strony. Bo i po co miałbym iść? Po to, by ewentualnie było "całkiem, całkiem"? Albo, co gorsza, "lepiej niż ostatnio"? Nie oszukujmy się, więcej ten film nie zaoferuje. Frajdę przy dostatecznym przymknięciu oczu... nie, to już mnie nie bawi, dawno przestało. I chyba musi minąć naprawdę wiele czasu, by ta niegdyś wspaniała przygoda, którą jest świat filmów o Batmanie, ponownie była tym, czym niegdyś. Z drugiej jednak strony wiem, że nawet jeśli ten dzień miałby nadejść, to może być już za późno; to już nie będzie to. Bo czekając, ostudzę w sobie zapał potrzebny, by film był czymś więcej niż filmem.
Oto moje wrażenia z dzisiejszej premiery, czy raczej z całego tego czasu od dnia obejrzenia BvS do dnia nieobejrzenia JL.

P.s.
Całe życie czekałem na ponowne ujrzenie filmowej wersji Poison Ivy. Coś takiego się szykuje, ale... co z tego?

szymqw2

Witam forum dawno nic nie puszczałem tu. Jednak moje recenzje raczej nie spotykały się z negatywnym odzewem na tym forum. Ja zwykle proszę o wszelkie opinie zarówno jeśli chodzi jak i o recenzje ale także o sam film. https://youtu.be/Oe9Jebwt2Qg

Q

CytatEverybody knows the good guys lost
Everybody knows the fight was fixed
Everybody knows that the boat is leaking
Everybody knows that the captain lied
Everybody got this broken feeling

Czyżby wykorzystanie piosenki "Everybody knows" Leonarda Cohena nie było przypadkowe  :)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)