Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Rado

To równie dobrze mogę sobie wejść na forum pierogów z mięsem. Tam też pewnie czyta więcej osób Batmana niż mi się wydaje. Poza tym nie mówiłem, że nie czytają, tylko, że się o tym już nie rozmawia, albo jak Ty Leon to ująłeś "się z tym nie dzieli". To mnie boli i tyle.

LelekPL

Ja pewnie na święta dostanę, to się podzielę wtedy.

Co do innych komiksów to z ręką na sercu się przyznaję, że nic nie czytam obecnie. Rebirth mnie strasznie zniechęciło do czytania serii, a z tych komiksów nie z uniwersum to jedynie White Knight mnie zaciekawił, ale też jeszcze nie czytałem.

Kalamir

Nie wiem co powiedzieć. Komiksy Kinga czyli Batman (2016) to dla mnie tak straszny paździerz, że faktycznie przestałem czytać. Śledzę z opóźnieniem Detective Comics i kupuje polskie wydanie. Głównie dlatego, że historia wydaje się ciekawsza... ale biorąc pod uwagę, że konkurencja to komiksy Kinga... (tutaj długa cisza) ...

Inne bardziej alternatywne wydania batmana zwyczajnie są dla mnie zbyt udziwnione. Zgadzam się również, że Snyder po zakończeniu New52, nie był wart czytania. Chwilowo epoka "mojego" batmana leży na kolanach i prosi o cios łaski.   

Juby

#423
@Rado

Ale głównym powodem tego, że na forum nie rozmawia się już o komiskach jest to, że użytkownicy czytający komiksy zwyczajnie przestali się udzielać, w tym TY (widzę cię wypowiadającego się tutaj pierwszy raz od blisko roku)! Jakbyś częściej tu zaglądał i pisał swoje opinie o jakimś komiksie, jestem pewny że znalazłby się ktoś, kto chciałby ci odpowiedzieć / pokonwersować. Zresztą, pomysł na temat z dyskusją o nowych komiksach miał kilka miesięcy temu użytkownik Logan (o ile dobrze pamiętam), ale napisał 5 postów i tematu nie założył. Sam nie czytam nowych komiksów z Batmanem, ale dla samego podtrzymania życia na forum pogaworzyłbym o tych, które czytałem / czytam, z tym że nie ma z kim, bo tylu userów się wyłamało. :(

A to, że BatCave jest zdominowane tematami filmowymi to... norma, stan od jego powstania, zawsze tak było. :)

@Rado - pochwal się swoją Bat-kolekcją w odpowiednim temacie, bo fotki wygasły, a pamiętam, że miałeś jedną z najbardziej imponujących na forum. ;)

Pozdrawiam

Leon Kennedy

#424
Osobiście czytam dość sporo komiksów. Cała kolekcja dc zdobi moje miejsce na pościel 😋, a i rzadko kto się o nich wypowiadał... Niestety. Teraz dałem sobie na chwilowe wstrzymanie i zastanawiam się co zacząć kupować... Całkowicie nowe wydania Egmontu czy uzupełnić stare części mam kilka numerów od trybunału sów chyba z 5 czy 6, albo zabrać się za coś całkowicie nowego jak Batman Metal, te historię z zombiakami mogliby wydać...

Rado

White Knight jeszcze jest spoko, jeśli w ciemno akceptujesz myk z przemianą Jokera. Wtedy można czytać, tylko miej na uwadze, że tam cały czas się kręcą pod nogami Nightwing i Batgirl.

Z seriami z Rebirth też już dałem sobie spokój, a dokładnie po trzecim tomie głównej serii Kinga. Detective Comics nawet nie ruszyłem, ale wątpię, żeby mnie na poważnie wciągnęło, bo z tego co czytałem to też tam pełno Robinów i innych pomocników się pląta. No chyba, że masz coś ciekawego do powiedzenia o tej serii. Jestem generalnie otwarty na wszystko. Ja właśnie ostrzę sobie zęby zawsze na te alternatywne albumy, które nie są związane z głównym uniwersum. Zamknięte w jednym tomie całości jak np. "Mroczny Książę z Bajki" czy właśnie "Przeklęty" lub coś innego z DC Deluxe. Tam bym na Waszym miejscu szukał czegoś ciekawego dla siebie.

Ok, wrzucę fotkę do Bat-kolekcji jakoś na dniach.

LelekPL

Fajnie, że wróciłeś się czymś podzielić. Na "Książę z bajki' też czekam, tym bardziej, że o tym albumie słyszałem naprawdę dobre rzeczy.

Juby

Zamiast Batman Noir, wolałbym aby Egmont (lub DeAgostini, lub ktokolwiek) wydał coś takiego w PL:


Cena nie miałaby dla mnie znaczenia. Kupiłbym całość!

jakura

Też bym łykną. Wychowałem się na TM-semicu, więc bym się nie powstrzymał. Jeszcze gdyby uzupełnili zeszytami, których u nas nie wydali, to byłby cud, miód i nalewka
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Rado

Kurde, brałbym od razu też i w ogóle się nie zastanawiał. Marzeniem by było dostać coś podobnego w jakimś powiększonym formacie, żeby jeszcze bardziej podziwiać rysunki Norma. Dziwię się w sumie, że jeszcze nie wydano u nas tego tomu z serii Legends of the Dark Knight Norm Breyfogle, ale to chyba kwestia czasu.

Juby

Myślę, że Egmont zbytnio stawia na "nowe" komiksy i nie zdaje sobie sprawy z gigantycznej popularności Norma wśród polskich fanów. Zarówno powyższej kolekcji, jak i zbiorczego wydania Knightfall nigdy nie doczekamy. :(

Q

Brakuje po prostu konkurencji lub alternatywy. Dobrze, że Egmont wydaje, to co jest aktualne, ale różnego rodzaju kolekcje komiksowe pokazują, że jest też zainteresowanie klasycznymi historiami, które cały czas inspirują twórców.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Jakoś mnie dziś tknęło i przy okazji kupiłem sobie All Star Batman Tom 1 Scotta Snydera, co możecie mi powiedzieć o tym komisie? Był wart 40zl? Przy okazji widziałem Batman Metal, chyba wiem co będę teraz kupował 😋

Leon Kennedy

Szkoda, nikt nie czytał, nikt nic nie wie, a ja Wam napisze, że komiks jest naprawdę dobry. Historia drogi z masą przeciwników i z trójka głównych bohaterów, do tego kreska idzie na spory plus. Polecam. Sam pewnie koniec końców zakupie dwa następne wydania. Ponoć trzeci i zarazem ostatni tom jest bardzo dobry.

Rado

Ja czytałem, tylko znowu zamulałem z wchodzeniem na forum i odpisywaniem. Mi się nie podobał. Nawet nie pamiętam już o co tam dokładnie chodziło z Two face'm. Zdaje się, że był tam na końcu jakiś twist czy może wyjaśnienie po co on go tam targał, ale ja go chyba w ogóle nie zrozumiałem lub nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Nie kupiłem już drugiego tomu, ale jak coś ciekawego masz o nim do powiedzenia, to chętnie przeczytam. Może kupię wtedy.