Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nawiązania w TDK do komiksow, poprzednich filmow etc

Zaczęty przez kelen, 01 Lipiec 2008, 13:49:53

Dezerter

Chyba to nie bylo wcześniej wspominane. A wiec tak. Jestem po lekturze" The Long Halloween"(swoją drogą genialny komiks) i od razu skojarzyla mi sie jedna scena z fotek promocyjnych(troche jestem wkurzony, ze ją zobaczylem poniewaz w kinie nie bedzie juz takiego zaskoczenia, ale cóz). Mianowicie Joker jest w magazynie w którym znajdują sie tony pieniedzy(przypuszczam, ze "Rzymianina", ale nie mówcie NIE CZYTAM SPOILERÓW). Jest to swoiste nawiązanie do "The Long Halloween". W komiksie Batman i Harvey Dent odnajdują ten magazyn Rzymianina pelen pieniedzy(maja informacje od Catwoman). Zarówno w komiksie jak i w TDK(widac na zwiastunach) magazyn zostaje podpalony z ta róznicą, ze w filmie przez Jokera a w komiksie przez Batmana i Denta.

Huntersky

Heh, na sile mozna sie w cholere tych nawiąza? do Burtona doszukac..
- przemówienie Jokera przed gangsterami
- pościg z Batpodem
a.)Batmobil sie rozwala i przemienia w zupelnie inny pojazd
b.)Pościg ko?czy dokladnie tak samo jak scena z Batwingiem, z tym, ze Batman nie zabija Jokera nie dlatego, ze mu sie nie udaje, ale dlatego, ze nie chce
b2.)Joker rozwala pojazd Batmana
- ostatnia walka
a.)wiezowiec
b.)walka z lud?mi Jokera, niektórzy nawet spadają w przepaśc (ale tylko psy)
c.)wspomniane spadanie Jokera
- sztuczka z olówkiem, a ,,pióro silniejsze od miecza"
- Joker zaczyna interesowac sie dziewczyną Batmana

I tak dalej, i tak dalej. :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mel

I jeszcze te historyjki skąd on ma te blizny...
U Burtona zaś Joker do kazdej swojej ofiary podchodzil z tekstem "Czy ta?czyleś kiedyś z diablem w blasku ksiezyca"

kelen


Maxie Zeus

BATMAN FOREVER:
Two-Face [do Riddlera]: ''You have broken into our hideout. You have violated the sanctity of our lair. For this we should crush your bones into POWDER. However, you do pose a very interesting proposition: therefore, heads, we accept, and tails, we blow your damned head off!''



THE DARK KNIGHT:
Two-Face [do Jokera]: ''You live. [turns coin around, showing the burnt, "tails" side] You die.''
Joker: ''Hmmm, now we're talking.''



W obu przypadkach, nie widzimy co wypadlo...

kelen

Tez ciekawe. Mimo, ze nie widzimy, to jednak znamy wynik :D
Ludzie tez porownuja spadanie i smierc Two-Face'a z Forevera i TDK..ale czy slusznie? Ponoc Schumacher stwierdzil, ze nie widac jego martwego ciala wiec wcale nie musial zginac :DD  (no, ale w koncu widac jego stroj w BiR)

Maxie Zeus

Kelen, nie tylko upadek Denta jest podobny w obu filmach, ale równiez widzimy monete, która spada:
- ... w Foreverze czystą stroną (na dlo? Two-Face'a)
- ... w TDK upada na ziemie; niestety nie dostrzeglem którą stroną..

kelen

Hm, o tej monecie w TDK to albo zapomnialem, albo nie zauwazylem. Faktycznie, ciekawe.

Maxie Zeus

W TDK chyba tez spada nieporysowaną stroną do góry... co symbolizuje triumf sprawiedliwości...

Leon Kennedy

Z tego co sobie przypominam to faktycznie ta moneta spada na tą nieporysowaną strone ;)

Grim Knight

To prawda. W TDK symbolizuje triumf sprawiedliwości i prawości, chociaz ja osobiście wolalbym, aby byla to strona porysowana- wyrok śmierci dla Two Face'a :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

XIII

Jest pare nawiąza? do fanowskich kontynuacji  BB  z 2006 czyli Batman Brutallity i Duality
-przeciwnikami nietoperka są Joker i Two Face
-Joker zabija Rachel
-Joker powoduje uszkodzenie twarzy Denta

i jedno nawiązanie do TAS
Dent ma uszkodzoną twarz na skutek wybuchu

kelen

Sorry, ale z tego co pamietam, wstepne zarysy do TDK (badz dwoch sequeli BB) mowiace o Jokerze i Dente oraz oszpeceniu Denta przez Jokera pojawili sie w necie wczesniej, niz te dwie fan produkcje (na ktorych oni sie pewnie wzorowali). Zreszta watpie, zeby Nolan mialby sie wzorowac na czyms takim :D

codic

odpalilem sobie z nudow Batman Beyond odcinek 1.. gdy Jokersi doganiają Terry'ego jeden z nich mówi: "Let's put a smile on (t)his face"... :) dobrze wiemy co mówi Joker w TDK przed slynnym "Why so serious?"
(mówi "Let's put a smile on that face"- jakby ktoś nie skumal:P )
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Maxie Zeus

#29
Akurat mam na kompie dostepny komiks ''BAT MAN #1'', wiec pomyślalem ze wrzuce kilka nawiąza? do TDK ;)

1.
- Joker przebiera sie za policjanta, aby niezauwazony zabic sedziego Drake'a...
- Joker przebiera sie za policjanta, aby niezauwazony zabic burmistrza Garcia...





2.
- Policjanci dają Edgar'owi Martin'owi talie kart (same jokery). Przyszla ofiara zatruwa sie w tym czasie Smilexem, i pada martwa na podloge (z uśmiechem na twarzy)...
- Policjanci dają sedzinie Surrillo koperte. Gdy ta ją otwiera, jej samochód wybucha, rozrzucając dookola sterte jokerów...




3.
- pokonany przez Batmana Joker, udaje martwego...
- Joker udaje martwego, aby dostac sie do kryjówki Gambola i sie go pozbyc...



4.
- Batman pokonuje Jokera, który spada z budynku w przepaśc. W ostatniej chwili lapie go.. Joker idzie do wiezienia / Arkham...
- Batman pokonuje Jokera, który spada z budynku w przepaśc. W ostatniej chwili lapie na lince...Joker idzie do wiezienia / Arkham...




5. Inne komiksy:
-Joker czeka na pojazd Batmana...