Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

franek

Od TM-Semic "Batman 2/91 - Śnieg i Lód" ;)


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

W sumie w polskich wydaniach bardzo go mało...

pingoo42

"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

kelen

Celowo nie zdradzi?em imienia i nazwiska w tytule, ?eby kto? nie zarzuca? pó?niej, ?e zosta?a zepsuta komu? fabu?a, bo przewidywania okaza?y si? prawdziwe.
Chodzi mi o Damiana Wayne'a.
Wzmianek o synu Bruce'a w dwóch ostatnich zapowiedziach (licz?c z tymi udost?pnionymi 8 lutego) brak. To, plus co si? dzieje w INC i inne z?o?y? w ca?o?? m. in. prowadz?cy bloga Gotham Spoilers.
Jego artyku? przeczytacie tutaj: http://www.gothamspoilers.com/2013/02/get-your-crowbars-ready.html.
Brzmi to dosy? sensownie. I teraz uwaga - opis do Batman INC #8, który wychodzi 27 lutego:

Cytat• Everything Grant Morrison has been planning since the start of BATMAN, INCORPORATED leads to this stunning issue!
• You must not miss this one!

?eby tego by?o ma?o, patrzcie na opis kolejnego numeru:

Cytat• The fallout from last month's shocking turn of events has Batman on the run!
• Is The Dark Knight a murderer?

Talia zabije Damiana, a Batman pod wp?ywem emocji sam b?dzie chcia? zamordowa? Tali??

Oliwy do ognia doda?o Bleeding Cool. http://www.bleedingcool.com/2013/02/08/dc-comics-warn-of-massive-media-blitz-on-batman-inc-8/ <- DC sugeruje sprzedawcom zamawia? wi?cej egzemplarzy Batman INC 8...

Czy?by 8 numer INC poka?e nam ?mier? Damiana?
Czy w efekcie tego luty b?dzie najgorszym miesi?cem dla Batmana? Fina? Death of the Family wci?? jest pod znakiem zapytania.

Mel

No cóż, dosyć sceptycznie podchodzę do pomysłów związanych ze  śmiercią Damiana (choć małej gnidzie życzę najgorszego). Mimo wielu "clues" jakie się pojawiają na snujących teorie blogach oraz zapowiedziach nadal jego potencjalny koniec może wykluczyć liczba fanów/czytelników, którym taki zepsuty oraz wredny sidekick odpowiada i raczej nie kryją swojej sympatii (Już spotkałam się z wieloma komentarzami typu: "Jeżeli Damian umrze, to przestane kupować Bat-Komiksy").
Czy DC mogłoby tak ryzykować, zabijając dochodową postać?

kelen

Morrison chciał go pierwotnie zabić już w Batman and Son, ale stwierdził, że ta postać ma większy potencjał.
Ale najwyraźniej może odłożył to w czasie - właśnie do tego momentu, który opisywany jest jako "Everything Grant Morrison has been planning since the start of BATMAN, INCORPORATED leads to this stunning issue!"

Leon Kennedy

Ma potencjał i chce ją zabić teraz, fajnie. Jeśli o mnie idzie to młody może iść do piachu, ale niech to będzie porządnie zrobione i oby w tym piachu pozostał...

kelen

Alternatywna okładka do Batman INC #8 wyjaśnia wszystko:


Mel

Byle to znowu nie była jakaś ściema :D (Już się cieszę)

nighty

biorąc pod uwagę, że najnowsze rhato odnosi się do poczynań jasona i właśnie damiana w batman inc to martwię się, że coś może być na rzeczy, chociaż z drugiej strony nie brałabym tej okładki jako pewniak - wiemy, jak oni lubią teasować coverami podczas gdy faktyczna zawartość komiksu odnosi się do nich na przykład tylko metaforycznie XD mam taką teorię, że może po prostu damian rzuci "robotę" albo coś... no nie wiem, staram się siebie samą jakoś pocieszyć, że jednak się go nie pozbędą, dla mnie jest postacią z ogromnym potencjałem, nie wspominając o tym, że jest moim ulubionym robinem ;;

nighty


Nightrain


Valar Morghulis

BlackBat

Cytując pewnego dodo: "I po ostatnim/ej robinie samicy". Cholera, lubiłam tego małego psychopatę...
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Tengu

Czyli teraz nie będzie Robina? co z serią "Batman and Robin"?

Nightrain


Valar Morghulis