Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TDKR na DVD i Blu-ray

Zaczęty przez Juby, 26 Wrzesień 2012, 17:40:42

franek

Ale po co ma zmieniać DVD na Blu? Miło jest popatrzeć na film w wysokiej jakości, ale osobiście wolę oglądać stare dobre VHS. DVD jeszcze będzie długo funkcjonować. Niech zrobi jak uważa, ja kupuje DVD.


Show Must Go On!!!

Juby

Screeny z menu sprawi?, ?e o ma?o nie zwymiotowa?em. :( Chyba nigdy nie widzia?em czego? tak brzydkiego, w dodatku widz?, ?e film b?dzie bardzo s?abo podzielony na rozdzia?y (poprzednie pod tym wzgl?dem wypada?y bardzo dobrze, ?redni czas rozdzia?u wynosi? 3-4 minuty).

Cytat: franek w 12 Listopad  2012, 16:30:40
Ale po co ma zmienia? DVD na Blu? Mi?o jest popatrze? na film w wysokiej jako?ci, ale osobi?cie wol? ogl?da? stare dobre VHS. DVD jeszcze b?dzie d?ugo funkcjonowa?. Niech zrobi jak uwa?a, ja kupuje DVD.

Dlatego, ?e obecnie filmy na DVD s? kompletnie olewane (kupi?em Incepcj? na DVD w dniu jej premiery i jak w??czy?em film to nie mog?em uwierzy? w?asnym oczom jak bardzo wypikselowane by?o logo Warner Bros, wtedy postanowi?em kupi? BD), a ich jako?? w porównaniu z BD wypada ?a?o?nie.
Te? lubi? ogl?da? stare VHSy (mam ich kilkadziesi?t) ale specjalnie dla tej trylogii kupi?em odtwarzacz Blu-ray i nie zamierzam czeka? na Batmany Nolana w jak najlepszej jako?ci ani chwili d?u?ej.

Cytat: Gieferg w 12 Listopad  2012, 15:48:47
To powiedz Miko?ajowi tak:
I was wondering what would break first Your spirit, or your body!
Od razu zmi?knie ;)

I'll do that. ;)

Gieferg

Cytatnie zamierzam czekać na Batmany Nolana w jak najlepszej jakości ani chwili dłużej.

Od premiery do gwiazdki prawie miesiąc, to trochę więcej niż chwila :P

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

vincent

Cytat: Gieferg w 12 Listopad  2012, 15:48:47
Nietoperz - nie kupuj tego filmu na DVD. Po prostu nie wypada.

Bahahahaha. Im dłużej tu jestem, tym więcej śmiesznych ludzi na forum zauważam.
Nie wypada, hahaha, you made my day!

Co do screenów, to ja nie wiem co wy chcecie - oglądać film, czy menu startowe?
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Gieferg

CytatBahahahaha. Im dłużej tu jestem, tym więcej śmiesznych ludzi na forum zauważam.
Nie wypada, hahaha, you made my day!

Ano nie wypada oglądać tego filmu w tak marnej jakości. Zasługuje na więcej :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Rado

Cytatto ja nie wiem co wy chcecie - oglądać film, czy menu startowe?

Menu startowe. Film już widziałem. Trolololo

vincent

Haha ok Gieferg, wyszło że to jednak ja jestem śmieszny, bo odebrałem Twój tekst jako propagandę nawołującą ludzi do przerzucenia się na Blu ;D Powinienem więcej się wysypiać.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

No Menu startowe to żenada. Już TDK był ubogi pod tym względem, nie było żadnych "efektów: przy zmianie opcji, po prostu takie suche to wszystko było, tym bardziej porównując to do innych wydań.

Tutaj prezentuje się to równie źle i poprawy nie widać... baa jest chyba nawet gorzej. Szkoda, no ale cóż, moich planów to nie zmienia co do kupna (i przy żadnym filmie nie ma na to wpływu) i nadal liczę, że zakup będzie bardzo udany dzięki dodatkom... bo że warto to wiadomo ze względu na sam film.

Juby

Cytat: Gieferg w 12 Listopad  2012, 20:49:39
Od premiery do gwiazdki prawie miesiąc, to trochę więcej niż chwila :P

Mikołaj odbierze w dniu premiery, więc teoretycznie będę w posiadaniu całej trylogii najszybciej jak się da. ;)

XIII

A mnie te wszystkie triki z zaniżaniem jakośći i dodatków na dvd kosztem Blue Ray, tak wkurzyły że przestałem filmy kupować przynajmniej aktorskie, bo animacje tradycyjne nadal wyglądają dobrze na dvd. Na Blue się nie przerzucę bo pewnie niedługo zrobią tak jak z filmami w kinach że będzie tylko przymusowe 3d.

Gieferg

Nie mogą tak zrobić. Są obowiązujące standardy i wydanie musi zawierać wersję dającą się odtworzyć na każdym sprzęcie służącym do odtwarzania danego formatu.

Cytatbo odebrałem Twój tekst jako propagandę nawołującą ludzi do przerzucenia się na Blu

I dokładnie tym właśnie był.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

vincent

Ok, jednak jesteś śmieszny.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Gieferg

Śmieszne to jest usilne trzymanie się formatu, który jest przez producentów uwalany na każdy sposób, a którego jakość przyprawia o mdłości o ile oczywiście ogląda się na czymś innym niż 21 calowy CRT.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

LelekPL

Ani jedno ani drugie "śmieszne" nie jest - zależy od opinii. Według mnie nie ma sensu updateowania tylko dlatego, że cyferki są większe. Dzisiaj przeczytałem informacje, że Sony wyskakuje z telewizorem o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, a ja się tylko zastanawiam "czy to jest nam rzeczywiście potrzebne? Czy z dotychczasową jakością było coś nie tak?" Według mnie doszliśmy pod tym względem już do pewnej granicy, gdzie ulepszanie w ten sposób nie ma już specjalnie sensu. Między DVD a Blu jest minimalna różnica, ale nie na tyle aby wydawać dwa razy tyle za płyty. Między Blu, a czymś kolejnym różnica pewnie będzie już tylko widoczna przy jakichś absurdalnych powiększeniach... a płacić będziemy pewnie 3 razy tyle. Nielogiczne to ciągłe ulepszanie sprzętu trochę dla mnie jest. A dyktowane jest przez wydawców i producentów, którzy chcą na nas w ten sposób więcej zarobić - za produkt, który już kiedyś kupiliśmy.

Gieferg

CytatMiędzy DVD a Blu jest minimalna różnica

Jak ktoś jest niewidomy to może i owszem, ale jeśli nie... masz tu swoją "minimalną różnicę"
TERMINATOR
TITANIC
INDIANA JONES AND THE TEMPLE OF DOOM
BRAVEHEART

Braveheart to trochę chamski przykład, bo tam akurat DVD było wyjątkowo do dupy, ale reszta już wyraźnie pokazuje w czym rzecz: czysty i ostry obraz vs pikselowaty syf.


Co prawda jeśli oglądasz na 17 czy 21 calach to ci faktycznie blu-ray niepotrzebny, ale już na 32 calach różnica w wielu przypadkach zabija. A co do "czegoś kolejnego" - nie interesuje mnie to, dużo większego TV niż mam teraz itak już nie kupię a na taki ekran jakość blu-ray jest już włąściwie nie do przeskoczenia.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.