Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Konsole, na których gramy...

Zaczęty przez Altair, 27 Wrzesień 2008, 16:55:29

Altair

Od dluzszego czasu mam dylemat.Jestem dobrym i wymagającym graczem.Mam wraz z bratem skromny (1300zl) fundusz i za bardzo nie wiem co kupic X360 czy PS3...Obie konsole mają PLUSY i MINUSY, ale chcialbym zasiegnąc waszej opinii.A moze ktoś ma obie konsole?Piszcie jak sie sprawują i czy zaspokajają wasze potrzeby.


EDIT:
Zmieniłem nazwę tematu,co umożliwi nam rozmowę o WSZYSTKICH konsolach.

Silent Dark

Nie bede niepotrzebnie uzasadnial. PS3 jest pod wieloma wzgledami lepsze od X360.

Dominic

Posiadam x360 i nie zrozumcie mnie tak, ze chwale x360, ze jest najlepszy(ale tak jest :D heh)teraz xbox360 ma przecene za 890zl bodajze kupisz x360 nowa wersja 60gb HDD oraz z  portem HDMI (ja mam tez w swoim HDMI) i zobacz na ile gier Ci jeszcze starczy skoro twój fundusz wynosi 1300zl no i nie wspomne o super udanym Xbox Live!Jak by co to mój gamertag to XdominikPL.Naprawde polecam abyś kupil x360 gry są lepsze niz na ps3 gwarantuje nie pozalujesz ani chwili.A i jeszcze jedno zeby Ci sie oplacalo kup x360 na www.ultima.pl ekspresowa przesylka i   świetny sklep.

Altair

Dzieki za rade ;)
Moze teraz znajdzie sie jakis posiadacz PS3?

Huntersky

Posiadaczem nie jestem, ale ja bym bral PS3. Mniej awaryjny, ladniejszy, nie?le odtwarza filmy Blu-Ray, ma darmowy internet, i w zalezności od wersji jest kompatybilny wstecz - czyli pograsz tez w gry na PS2.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Dominic

Nie masz, wiec nie opowiadaj glupot Huntresky ile ja to sie nasluchalem glupot na temat x360 a okazalo sie nie prawdą.A z wyglądem to jak kto woli.
PS.Ps3 ssie palke ;D

kelen

Nikt juz nie kocha Wii
Srsly, jestem ogolem neutralny do obu konsol, kazda ma swoje wady, ale ktora konsola ich nie ma? PS3 ma za malo tytulow dla mnie, ale MGS4 jakos bardziej mnie interesuje od 10 innych gier na 360...albo moze nie? Widzicie, ciezko zdecydowac :P
Dlatego najlepiej jest kupic DSa! *skamieniowany przez fanboyow Sony*

Altair

Apropos Huntersky-W gry z PS 2 moge grac tylko na PS3 z 40Gb dyskiem (cena-1600zl cena ze wzgeldu na czytanie gier z PS2 i 4 porty USB)
Ale moze to i lepiej bo nie musialbym wyrzucac PS2...

Crane

Nie mam konsoli, ale gdybym kupowal, bylaby to PS3. Lepsza technicznie, jeszcze nie wyciśnieto z niej wszystkiego co potrafi, no i ma odtwarzacz Blu-ray.

A X360? Awaryjnośc tych konsol juz stala sie legendą, poza tym to takie nico, tylko cena atrakcyjna.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Huntersky

Dominicu, fanboju ty mój, moze byś udowodnil, ze opowiadam glupoty?
To:
CytatPS.Ps3 ssie palke
nie wystarcza ::)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Dominic

Jezeli ktoś jest uparty na ps3 to raczej nie zmieni zdania a ja nie jestem fanboyem po prostu wole x360.A z awaryjnością to juz troche ucichlo bo przy nowych premiumach jest nowe chlodzenie, ale x360 i tak z wyglądu bardziej mi sie podoba, ale musze sie przyznac, ze ps2 z wyglądu jest ladniejsze niz stary xbox to tyle chyba.
PS. Wojny po miedzy xbox360 a ps3 bedą trwaly jeszcze dlugo.

Adolf

Na PS3 ukaze sie DC Universe online. Natomiast pozostale gry, tj. Arkham Asylum, Mortal Kombat i Lego ukazą sie na obu konsolach.
A poza tym na PS3 masz darmowy internet. No i mozesz kupic Dark Knighta na Blue Ray...

kelen

Huntersky, co do tego ssania palki to kolega chyba chcial nawiazac do tego filmiku: http://pl.youtube.com/watch?v=N40W6q_I-9Q ;D

Huntersky

Cytat: Dominica ja nie jestem fanboyem po prostu wole x360
Ale nie potrafisz wymienic zadnej wady PS3, oprócz tego, ze ,,ssie palke" ;)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Firm

Mam i Wii i PS3. Skoro jednak nie daleś do wyboru Wii to powiem coś o konsoli od Sony (czyli PS3).

Obecnie na rynku jest to najta?szy odtwarzacz blue-ray. Co ci to da? Napewno odtwarzacz, który juz niedlugo stanie sie po DVD standardem, pojemnośc plyt Blue-ray jest olbrzymia - az 25 GB (jednowarstwowa - są tez 2 warstwowe 50 GB). Dzieki temu mozesz cieszyc sie kazdym filmem w jakości HD. Xbox tego nie ma, nadal wykorzystuje plytki DVD, które choc popularne mają zaledwie 4 gb pojemności (dlatego np. w GTA IV nie da sie nurkowac - twórcy musieli zmieścic sie na limicie 4 GB - dla Xboxa i jego DVD bylo to za duzo). Xbox tez nie oferuje oglądania filmów w hD ale jednak jezeli bardzo ci zalezy mozesz dokupic odtwarzacz filmów HD DVD do Xboxa, który jak wszyscy wiemy ostatnio zostal zmieciony przez Blue-raya (wiekszośc firm uzywac bedzie BR).

Playstation idealnie sluzy jako przeglądarka internetowa - bardzo czesto przeglądam forum Batcave przez PS3. Internet dziala szybko, sprawnie i bez problemowo. Naturalnie jest on za darmo. Mozesz tez dodawac kanaly powiadamiająco o wszelkich Newsach, które wyświetlac ci sie bedą po prawej stronie, w rogu ekranu. Mozesz dodawac przycjaciól do znajomych, ściągac filmiki, dema, motywy itd. calkowicie za darmo z Playstation Store oraz kupowac przez nie pelne wersje gier. Równiez mozesz czatowac ze znajomymi czy grac z nimi w trybie multiplayer. Na Xboxie mozesz korzystac ze "świetnej" funkcji Xbox Live, mozesz grac z innymi, mozesz wchodzic na Xbox Live....ale czy wspominalem, ze trzeba placic za internet? TAK oprócz placenia za internet na twoim PC musisz tez liczyc sie z kosztami oferty Xbox Live. Podsumowywując: Internet na PS3, dema, filmiki itd. masz za darmo, zaś na X'ie za wszystko musisz placic.

Co ciekawe masz jakiś film ściagniety z internetu, albo jakąś muzyke? Chcialbyś odtworzyc i posluchac jej podczas korzystania z internetu czy tez graniu w swoje ulubione gry? Nie ma sprawy podpinasz do PC Pen Drive'a i wrzucasz na niego, po czym podlączasz go do PS3 i wszystko masz jak na tacy. Oglądasz, sluchasz itd. Jezeli nie masz Pen Drive'a to nie szkodzi mozesz swoim PS3 przez polączenie internetowe podlączyc sie do kompa i w ten sposób odpalac wszelkie pliki.

Jednak naturalnie najwazniejszą funkcja PS3 jest granie! GRY! Jakze wspaniale! Fakt, faktem Xbox na obecna chwile oferuje ich wiecej ale dziala on juz 3 rok, PS3 dopiero drugi. Niezmienia to faktu, ze masz w czym wybierac. Od wyścigówek po FPS'y. Obecnie na ten rok gier ma wyjśc jeszcze wiecej niz w poprzednim. Gra sie wspaniale, technologia Blue-ray pozwala na cieszenie sie grami, filmami w jakości High Definition. Filmy z kompa mozesz oglądac z napisami, internet, telewizja satelitarna (PlayTV) to wszystko i setki innych (setki!) funkcji oferuje PS3. (Nie wspominawszy o fakcie, kiedy masz PSP mozesz kontrolowac PS3 np. bedąc z zza granicy - czyli na PSP mozes zoglądac filmy, które masz na PS3).

Jezeli to cie nie przekonuje to warto zarzucic okiem na statystyki zepsutych maszyn: Xbox 360 zepsul sie w 87% zaś PS3 w 15%.
Gdy Xbox ci sie zepsuje masz problem, ja mialem ze swoim PS3 raz problem - napisalem maila do Sony (Ich Europejska siedziba mieści sie w Polsce wiec w gry mozna bedzie grac po Polsku) i dostalem nowiutki PS3.

Sam sobie odpowiedz na pytanie co jest lepsze (aha i na PS3 normalnie mozesz tez oglądac filmy dvd, nie martw sie).