Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

LelekPL

http://www.newsarama.com/comics/batman-13-joker-death-of-the-family-snyder.html

Wywiad ze Snyder, naprawd? bardzo mnie nakr?ci? na kolejn? wielk? histori? na ?amach "Batmana". Wygl?da na to, ?e po filmie Nolana, emocje wcale nie opadn?, bo powrót Jokera zapowiada si? niezwykle imponuj?co. Zw?aszcza ten cytat:
Cytat"He's the worst nightmare come to life. So whatever you think your character's greatest weakness is, that's what the Joker is coming for. So you can kill your whole supporting cast. You can do anything you want. If you ever get a chance to really tear apart the world of your character, this is it, with Joker."

Mimo, i? odnosi si? to do ka?dego bohatera z rodziny Batmana, to ja jednak zaczynam by? bardzo zaniepokojony o los Alfreda po tej historii, tym bardziej, ?e to on scala wszystkich ze sob?, nawet Jasona i to jego ?mier? zabola?a by najbardziej i bohaterów i fanów. Kolejni na mojej li?cie to Barbara Gordon (seniorka) i jeden z drugoplanowch Tytanów. W?tpi?, aby zabili kogo? z g?ównych bohaterów, ale je?li mia?bym kogo? wybra? to s?dz?, i? Tim powinien mie? si? na baczno?ci.

kelen

Trochę się zawiodłem ostatnim numerem historii o sowach. Końcówka była łatwa do domyślenia się, ale cholera,
Spoiler
czemu znowu mamy motyw z nieodnalezionym ciałem? Mam nadzieję, że trzecia część trylogii Snydera wszystko wyjaśni
[Zamknij]
. Nie zmienia to faktu, że pierwszą połowę zeszytu się czyta przyjemnie.

No i wiemy też oficjalnie, że
Spoiler
Bruce miał jednak brata, ale długo nie pożył...
[Zamknij]

vincent

Batman #10

Tak jak cała seria, odcinek bardzo średni, nie wyróżniający się niczym szczególnym.
Spoiler
No, chyba że jako szczególne potraktować głupoty typu przebijanie się przez ściany, utrzymanie się Batmana na samolocie..
[Zamknij]
Pod koniec nawet mi się dłużyło i cieszę się, że to koniec beznadziejnych sów.

Z niecierpliwością czekam na powrót Jokera. Oby tego nie spieprzyli.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

vincent chyba chodzi ci o numer 11. Ten numer akurat był średni, tutaj się zgodzę, ale poprzednie były wręcz rewelacyjne. Bardzo fajna historia i cieszę się, że to jeszcze nie koniec sów i jeszcze wrócą do Gotham i życia Batmana.

Jednak póki co również z niecierpliwością czekam na powrót Jokera. "Oby tego nie spieprzyli." ;)

vincent

Tak, masz rację pomyliłem się ;)

Wiesz historia mi się podobała, ale realizacja już średnio. Od numeru z labiryntem kreska stała bardziej niedbała, było dużo niepotrzebnych i głupich akcji, bez których można było się z pewnością obejść. Z początku podobało mi się, że Batman zdjął majty, ale później stwierdziłem, że jednak komicznie to wygląda. Tak, bardziej komicznie niż w majtkach nałożonych na spodnie ;)

No i pomysł z tym hibernowaniem średnio mi podszedł. Były też fajne momenty, owszem ale wierzę, że seria Batman dopiero się rozkręca ;)

Póki co.. jest ktoś z Was na bieżąco z Batgirl?

Tak stęskniłem się za Jimem Lee, że postanowiłem przeczytać All Star Batman & Robin. Pierwsze sceny, Vicky Vale w bieliźnie i już wiem, za co kocham kreskę Jima ;)

Pozdro!
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Xeron

To mój pierwszy post na tym forum, jednak odwiedzam stronę BatCave już od paru lat z przerwami. Mam pytanie odnośnie powrotu Jokera w serii Batman. Joker ponoć ma mieć nową twarz, bo stracił ją w Detective Comics #1. Więc chciałbym się zapytać czy dwie oddzielne serie są w jakiś sposób połączone? Myślałem, że nowe komiksy, w których główną rolę odgrywa Batman są całkowicie odrębne i opowiadają inną historię nie patrząc na wydarzenia z innych komiksów o Batmanie.

LelekPL

@vincent Ja już do braku majt się przyzwyczaiłem i innego Batmana już nie chcę. Bardzo dobrze wygląda design Batmana, taka optymalna wersja chyba ;)

Co do Batgirl to jest to jedna z moich ulubionych serii. Póki co prawie każdy numer jest dobry i warto czytać. Z drugiej strony to samo i to w większych superlatywach powiem o Batmanie, więc nie wiem czy ta informacja coś ci da.

Odłóż All-star póki jeszcze możesz :P

@ Xeron Tytuły nigdy nie były odrębne, ani w przeszłości, ani po restarcie. Owszem każdy tytuł (Detectice Comics, Batman, Batman i Robin, The Dark Knight i Batman Inc) opowiada własną historię, z innym wrogiem, z inną fabułą, ale kontinuum jest ciągle to samo. Można to sobie tak wytłumaczyć, że wydarzenia z Batmana dzieją się jednego dnia tygodnia, a np Detective Comics kolejnego, itd. Także to co się stało z Jokerem w Detective Comics #1 będzie miało swoje odzwierciedlenie we wszystkich tytułach wydawnictwa DC.

Q

Crossover "Court of Owls" pokazał, że wszystkie serie są ze sobą połączone. Oczywiście w zależności od twórców Batman jest trochę inaczej przedstawiany. Co zaś tyczy się wydarzeń związanych z Jokerem w "Detective Comics", to w tej sprawie Tony Daniel (scen. "Detective Comics") konsultował się z Snyderem ("Batman"), czyli wszystko zostało już od samego początku zaplanowane.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

vincent

Ok, w takim razie może ktoś streścić, co stało się z twarzą Jokera?
Czytałem Detective Comics #1 do momentu, gdy wpadł napakowany jak w Arkham Asylum Joker. Ogólnie nie podszedł mi numer ani fabularnie, ani jeśli chodzi o kreskę.

@Air

Taki fatalny ten All-Star? Pierwszy numer narazie mam za sobą, jak narazie jest ok i miłe dla oka ;)
Dzięki za opinię na temat Batgirl.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

No jak dla mnie All-star jest fatalny. Postacie są okropnie rozpisane i to jest największy problem. Batman jest po prostu... socjopatą, cała fabuła ma mało sensu w sobie, zaczynając od porwania małego dziecka, kończąc na... no nie będę pisał, żeby nie spoilerować. I te dialogi i monologi... ahhh. Ładnie jest narysowany, to też przyznam, choć podobnie jak w przypadku Vicky Vale trochę za dużo "fan service" jest jak na mój gust, ale na pewno nie będe specjalnie narzekał na to ;)

Co do Detective Comics #1 to gdzie on tam wpada napakowany jak w Arkham Asylum? Właśnie przejrzałem cały numer szybko teraz, żeby sprawdzić czy o czymś zapomniałem, ale nie. Jesteś pewien, że czytasz dobry numer?
Co do losu Jokera to jest on na ostatnich trzech stronach, więc będziesz musiał przeboleć resztę... albo przekartkować do końca. Jest to dość szokujące

Rafalinda

Vincent, z All Starem jest tak, że jedni go kochają inni nienawidzą :D
Jest dość kontrowersyjny ze względu na charakter Bruca.
Komiks ma tyle samo zwolenników co i przeciwników, ale cieszę się że tobie też się spodobał ;)
Najlepiej nie przejmować się niczyimi opiniami i samemu wszystko sprawdzić.
Ja np. mam zupełnie inną opinię o Batgirl, ale przecież nie każę ci jej odstawić skoro tobie się podoba...

vincent

Kurde, jednak mi się pomieszało i było w to w The Dark Knight, które ściągnąłem przez pomyłkę, myśląc że to Batman #1.

W takim razie muszę nadrobić Detective Comics i samemu sprawdzić, co z Jokerem ;)

Co do All-Star wypowiem się obszerniej jak połknę całą serię.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Rafalinda

#87
Batman #11

Nareszcie przeczyta?em i ?piewam z zachwytu.

Musz? przyzna?, ?e akcja z samolotem by?a ju? mocno przegi?ta i si? lekko skrzywi?em, ale  by?o to przy tym cholernie widowiskowe. Pojedynek mi?dzy...hmm... (
Spoiler
chcia?bym napisa? bra?mi, ale nie jestem pewny
[Zamknij]
) Batmanem i Talonem by? epicki!!! Zw?aszcza l?dowanie Batmana :D

Dla mnie Snyder jest mistrzem niedopowiedze?.
Ostanie kadry z Gates of Gotham wry?y mi si? w pami?? jak tabliczka mno?enia. Co? pi?knego.
Najpierw wymijaj?ca odpowied?, która budzi podejrzenia, potem to przenikaj?ce spojrzenie Alana Wayna na Camerona Kane'a i wszystko wiadomo. Rodzina Wayne umywa r?czki od kilku mrocznych tajemnic oraz ta?czy z diab?ami w sercu Gotham. Przez to wcale nie jest tak krystalicznie czysta jak nam si? zdaje.

Tak samo tutaj. Te ostatnie strony z ojcem Alfreda da?y nam jasno do zrozumienia, ?e sowy wiedz? co? o rodzinie Wayne, co? mrocznego co? czyni ich nie godnym zaszczytów miasta. Miasto wybudowane na krwi i zdradzie to by? mo?e dopiero pocz?tek tego, co chce zaserwowa? nm Scott w przysz?o?ci. By? mo?e sowy maj? wiele wspólnego z rodzin? Andersów. By? mo?e
Spoiler
Thomas jr. rzeczywi?cie prze?y? by sta? si? narz?dziem Vendetty za krzywdy prawdziwych ojców Gotham.
[Zamknij]
Bym w to nie uwierzy? gdyby nie ta wzmianka o tym, ?e Martha rzeczywi?cie chodzi?a
Spoiler
odwiedza? WillowWood. W jakim celu je?li nie chodzi?o o Thomasa jr?
[Zamknij]
Wiele tajemnic i wiele pyta?. Damn You Scott Snyder!!!
Przez ciebie nie b?d? móg? spa? po nocach :D

Zaczyna mi si? to podoba? coraz bardziej, bo nie przestaje o tym my?le? i snuje nowe teorie.
Oczywi?cie NIE kibicuje sowom i chc? by Batman unicestwi? ten s?d na dobre, bo dlaczego ma odpowiada? za grzechy przodków (o ile si? ich rzeczywi?cie dopu?cili)? Wci?? te pytania.
Ja otwarte zako?czenia lubi? cho? wiem, ?e nie zawsze pó?niejsze pomys?y si? sprawdzaj?.
Natomiast w tym przypadku wierz? w Scotta i jego wielki plan zakrojony na du?? skal?. Ten m?ody cz?owiek genialnie opowiada swoje historie i zasysa czytelnika lepiej jak Zelmer chipsy. Do tego ma niebywa?? wyobra?ni?, cho? czasem troch? przegina je?li chodzi o wytrzyma?o?? i mo?liwo?ci Batmana :)
Mimo wszystko wielbi? i oczekuj? na dalsze jego pomys?y. W?a?ciwie to jestem wr?cz przekonany, ?e pozamiata nas powrotem Jokera.

Moja ko?cowa ocena dla Court of Owls jako ca?o?ci to:

9/10

Dodatkowy punk zdob?dzie je?li opowie t? histori? do ko?ca i wyja?ni wszystkie w?tki w wielkim stylu.





Kwiatek

 Batman #12 skupia sie na nowej postaći w świecie nietoperza o imieniu Harper Row.
Newsarama stworzyła kilka teori kim są jej rodzice i jaką role może odegrać w Batrodzinie.
http://www.newsarama.com/comics/batman-harper-row-whos-that-girl.html

Rado

Previev do Det. Comics #0. Pachnie Batman Begins, ale to dobrze. Bardzo fajnie, ?e w ko?cu b?dzie co? o szkoleniu Bruce'a. Osobi?cie poluj? na takie rzeczy, no i teraz mam.

http://www.mtv.com/geek/comic/issue/4613/detective-comics-0.jhtml