Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League/JL International/JL Dark (DCnU 2011)

Zaczęty przez Leon Kennedy, 20 Lipiec 2011, 13:24:37

Leon Kennedy

Jako, że już wkrótce, bo 31 sierpnia wystartuje nowe JL z Batmanem w składzie rzecz jasna, warto by założyć dla nich osobny temat ;). I tak na nowy początek przykładowe strony z pierwszego numeru: http://comics.cosmicbooknews.com/content/first-look-preview-new-justice-league-1

kelen

Flash Johnsa był bardzo fajny, zobaczymy jak będzie z JL. Pierwszy numer zamówiony.

Leon Kennedy

Również szykuję się na nowe JL i tym razem nie odpuszczę ;). Martwi mnie tylko jedno, może to szkopuł, ale na zdjęciu wyżej Gacek się uśmiecha, a tego nie lubię.

LelekPL

CytatSam numer 1 był niezły, czasami humor był mało porywający i nie w stylu Batmana, ale poza tym było bardzo mocne rozpoczęcie, powolne rozwijanie wątku i piekielnie dobry cliffhanger, po którym aż się człowiek nie może doczekać kolejnego numeru. Walka pewnie nie będzie za długa, ale jednak to jest Batman vs Superman. Ciekawe czy nas zaskoczą i chyba pierwszy raz dadzą wygrać eSowi?  Wątek Cyborga nieco wykoleił główną fabułę, ale chyba z tym trzeba się już liczyć w grupowych występach bohaterów. Może i lepiej by było to przedstawić w oddzielnym tytule, ale kto wie, może się to wszystko jakąś połączy w całość. Póki co po raz pierwszy mogłem zapoznać się z originem tej postaci, bo wcześniej nie wiedziałem o nim nic poza Teen Titans na CN.

Rado

Komiks całkiem niezły, generalnie podobał mi się. Batman pokazany świetnie imo. Kostiumy postaci wyglądają teraz na powiedzmy bardziej poważne, te elementy zbroi są moim zdaniem na plus chociaż nie podobały mi się rękawice Batmana wystzeliwujące rakiety. No i chyba nie nosi już gaci, a przynajmniej już nie takich widocznych jak wcześniej.

LelekPL

Design postaci według mnie całkiem udany, zwłaszcza Batmana. Ogólnie nie ma chyba w nim nic co by mi się bardzo nie podobało. A odejście od gaci to już zasługa INCa i Batman: The Dark Knight, ale tez oczywiście jak najbardziej na plus.
Superman też fajny, też podoba mi się odejście od gaci, no i świetnie narysowany w tym ostatnim kadrze, ale te elementy zbroi powinny być w tej postaci, i w GL, według mnie pominięte i pozostać jedynie cechą charakterystyczną takich postaci jak Batman, Nightwing czy Green Arrow, czyli ludzi bez supermocy.

Leon Kennedy

A to już wyszło?? Można gdzieś dorwać chodź by streszczenie??

kelen

#7
Leon, premiera była w środę, razem z ostatnim numerem Flashpoint. Można kupić cyfrowo, w sklepach nie bardzo , bo się wyprzedał chyba już przed premierą...

Post Merge: 05 Wrzesień  2011, 16:36:48

Cóż, spodziewałem się trochę innego rodzaju lektury, ale nie narzekam.
Początkowa akcja była bardzo fajna, nakreśla powoli stosunek do superhero w nowym świecie DC. Spotkanie Batmana i GL śmierdzi mi lajtową kalką ich relacji z "All-Stara", ale to tylko takie osobiste wrażenie i skojarzenie.
Ten w środek wrzucony wątek z Cyborgiem jak dla mnie ok, w końcu nie wprowadzą kolejnych postaci tak po prostu w jednym panelu bądź w jednej stronie.
Jestem ciekaw Supermana, bo na ostatniej stronie zrobił niezłe wrażenie no i cliffhanger też ok, ale mam nadzieję, że hasło "Batman vs Superman" nie jest podpuchą.

kelen

W temacie możemy również rozmawiać na temat Justice League International oraz Justice League Dark:


Guyver87pl

Pierwszy numer Lustice League International wypadł całkiem nieźle. Team superbohaterów z różnych krajów, pod kontrolą Narodów Zjednoczonych, zebrany głównie w celu wygenerowania pozytywnego PR-u, którym ma kierować Booster Gold... Czyż to nie brzmi jak piękna recepta na katastrofę? Miło ze strony twórców, że w zespole tym umieścili ciekawe, choć mniej popularne postacie, jak Rocket Red jako przedstawiciel Rosji, czy August General in Iron jako reprezentant Chin, ale jak dla mnie przedstawicieli obu nacji przedstawiono dosyć stereotypowo... Rocket Red wypada na wesołego, choć nieco prymitywnego typa, mającego problemy z angielskim, a August General, wygląda jak kompletny dupek... Chociaż z drugiej strony, on nawet w serii "Great Ten" był zadufanym w sobie nacjonalistą itp, więc w sumie został przedstawiony zgodnie z dotychczasowym charakterem postaci. Tylko, czy nie dało się wykorzystać innych chińskich superbohaterów, jak Accomplished Perfect Physician, czy Thundermind? Też są ciekawi, a nie budzą tylu negatywnych emocji w drużynie co Żelazny Generał... Trochę też dziwi nagła chęć Batmana, do pomagania nowemu zespołowi, ale przedstawione uzasadnienie jest dosyć sensowne (Chęć nawiązania współpracy między obiema wersjami JL), choć jak dla mnie wygląda to raczej na chęć podniesienia wyników sprzedaży, poprzez możliwość umieszczenia Batmana na okładce. W końcu wszystko z Batmanem jest lepsze ;D Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, ale spełnia swoją rolę jako wprowadzenie nowego teamu do uniwersum, więc nie ma na co narzekać. Jak na razie JLI wygląda na niezłą, lekką serię z elementami humorystycznymi (Relacje między bohaterami, docinki na temat udziału Boostera w reklamach), więc być może wyjdzie z niej coś dobrego. 

Leon Kennedy

Obczaiłem i ja :). Bardzo przyjemna lektura, bez zbędnych udziwnień i niepotrzebnych akcji, taki po prosty miły i przyjemny w odbiorze ze świetną kreską i bardzo dobrze zmodyfikowanymi strojami. Jest dobrze :D

Rado

#2 Justice League. Tym razem Batman nie zaskoczył żadnym trikiem i razem z Green Lanternem dostają baty od Supermana na ulicach Metropolis. W sumie to dobrze. Pojawia się Flash, który jak się okazuje dość dobrze już się zna z Lanternem, ale i on dostaje pstryczka w nos od Supera. Komiks w miarę fajny, spodziewałem się trochę lepszego pokazania Batmana podczas jego pierwszego spotkania z Supermanem, aczkolwiek podoba mi się ich krótki dialog w opuszczonej drukarni. Dowiadujemy się do czego służy tajemnicza kostka zostawiona przez kosmitę w numerze 1. Ukazana jest też relacja Cyborga z ojcem. W następnym numerze Jim Lee będzie rysować Wonder Woman.  ;)

LelekPL

Numer dobry, pojedynek pomiędzy bohaterami mało epicki i Superman trochę bezmyślnie się zachowywał i narobił strat przez to, ale też uważam, że dobrze, iż zdominował ten pojedynek. Tym bardziej, że Batman najwyraźniej mało jeszcze wie o wszystkich bohaterach i nie miał jak się przygotować, nie tak jak w Hush czy Dark Knight Returns.

Rado

CytatTym bardziej, że Batman najwyraźniej mało jeszcze wie o wszystkich bohaterach i nie miał jak się przygotować
Nom, dokładnie też tak sobie pomyślałem, chociaż w #1 mówił że zrobił reaserch więc po cichu liczyłem na jakąś lepszą akcję...

Rado

Jako wielbiciel Vertigo i generalnie mrocznych, magicznych klimatów si?gn??em po JL Dark i moim zdaniem jest to warta uwagi seria. W miar? mo?liwo?ci b?d? czyta? kolejne numery. Pierwszy numer wprowadza nam g?ównego przeciwnika i pocz?tek tworzenia grupy. Jest go?cinny wyst?p Cyborga, WW, Supermana, a nawet Batmana w do?? ciekawej scenie z Zatann?. Przy okazji radz? zwróci? uwag? na kolorystyk? Batmana w #1, jest naprawd? czarna i mroczna.

W numerze drugim jest ?wietne nakre?lona posta? Bostona Branda. Za du?o o tej postaci nie wiem, ale jak wiadomo on nie ?yje i jest jakim? duchem czy czym? w tym rodzaju, a numer drugi odpowiada na pytanie czy b?d?c martwym tracisz swoje typowo m?skie potrzeby- moim zdaniem ?wietny scenariusz.

Pozostaje tylko czeka? na kolejne numery, wi?kszy udzia? Johna Constantine'a i dalsze rozwini?cie akcji. Jak komu? nie przeszkadzaj? magiczne klimaty, jak np. lataj?ca i wielka niczym tr?ba powietrzna chmara z?bów rozrywaj?ca Supermana, to polecam...