Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Q

Tego niestety nie doprecyzował, albo nie chciał zdradzać za wiele. Jeśli to ma być Batman popełniający błędy, to powinien też ulepszać swój sprzęt.

Ciekawe też czy z tych scen, które nakręcili i z pokazanych w zwiastunie, to są z początku filmu, czy też mamy jakieś ujęcia bliżej końca.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Tego też nie da rady określić ze względu na to jak kręcone są filmy. Domyślam się jedynie, że morderstwo i pojawienie się pierwszej zagadki raczej jest w scenach początkowych, skoro te liściki to nowość dla Gordona i Batmana.

Q

Plotka dotycząca stroju Batmana, która pojawiła się kilka miesięcy temu na reddit:

Spoiler
https://www.reddit.com/r/DCEUleaks/comments/f4vto3/the_batman_second_suit/


    It's extremely similar to Spider-Man's SHIELD suit from the 'Far From Home' movie last year. The material is very similar, being a sort of tactical padded fabric material. There's way less straps and extra details on the batsuit compared to the Spider-Man suit but the material and look is very similar.

    It's grey, with full black gloves extending to his forearms and black boots. The symbol is no longer metal and lacking ears, it's a more "classic" version of the symbol on the first suit in the film. The cowl is made of a higher quality material than the leather of the first cowl. The ears are medium-to-long length and the mouth opening is much smaller. He no longer has the collar. (I think he might have the white eyes too)

    The utility belt is a bronze-gold faded color, and it's more pouch than the futuristic metal type belt of the Nolan films.
[Zamknij]

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

#378
Trailer wygląda wspaniale i trafili z estetyką pod mój gust ;) Jest brudno, mrocznie szaroburo i to w wszystko w klimacie neo-noir. Riddler* (jeśli faktycznie to on) jest psychopatą i to w kompletnie nowej odsłonie (zwykłe ciuchy), Pingwin to w końcu łysy grubawy gangster a nie żaden dżentelmen czy mutant. Jedyny zgrzyt to kominiarka Seliny (myślę że jednak dostanie prawdziwą maskę) oraz ohydny czerep Batmana i jest to niestety najbrzydsza filmowa maska dla Nietoperza. Zwiastun wygląda genialnie i jaram się tak pierwszy raz od czasów TDKR.

* Wygląd Riddlera kojarzy mi się ze Zodiaciem amerykańskim seryjnym mordercą i pocztówka którą widzimy jest łudząco podobna do tego co wysłał Zodiac. Kod w pocztówce również przypomina to co do dziennikarzy wysyłał prawdziwy morderca z lat 60.



Juby

Miałem podobne skojarzenia. Jeśli nie widziałeś, polecam ci film Zodiak Davida Finchera.

Tymczasem przygotowania do powrotu na plan od przyszłego tygodnia ruszyły pełną parą.
https://twitter.com/AframMalki/status/1299028916774957056
https://twitter.com/AframMalki/status/1299028940648923138

Johnny Napalm

#380
Kurczę, zajawka filmu jet zdecydowanie zachęcająca. Ciężko powiedzieć z jakiego etapu filmu one pochodzą, wydaje się, że z początku, ale to wszystko może być mamiące. Cieszę się, że powrócili w końcu do kręcenia filmu. Żałuje, że tak długo trzeba będzie czekać na film w kinach. Mam nadzieję, że doczekam tego momentu.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#381
Po 3 dniach, znowu przerwano prace na planie. Powodem covid wykryty u jednego z członków ekipy. Cholera...

Deadline potwierdza - koronę ma Robert Pattinson!
https://deadline.com/2020/09/batman-uk-production-halts-covid-19-1234569959/?fbclid=IwAR11yyha6uWdKfWnuz7NFxQyPwBzter9VE_pxgqUwvxRzdPQ_Zv22q7EB3M


Q

To teraz pozostaje im zmienić harmonogram i kręcić sceny w których nie występuje Pattinson, albo w których zastępuje go kaskader, ale żeby to wprowadzić i tak potrzebują czasu no i oczywiście muszą przebadać resztę obsady.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

K...mać, byłem tak podjarany że wracają do kręcenia zdjęć a tu taka informacja :(

LelekPL

Spokojnie, za dwa tygodnie będzie mógł wrócić. W ciągu tygodnia powinni wznowić zdjęcia z resztą obsady.

Juby

#385
No chyba, że okaże się że już to przekazał dalej i przerwa potrwa miesiąc. A już była 5,5-miesięczna. :( Podobno przerwanie prac spowodowało istny chaos w ich rozkładzie zdjęciowym.

CytatWe have all been told to stand down until further notice and we are not expecting to be back filming for at least two weeks.

Zaczynam wątpić w premierę w 2021 roku. Jeśli mają nakręcone jedynie 25-30% filmu i nie mogą wznowić prac na planie, to wyrobienie się ze zdjęciami do końca tego roku zaczyna wyglądać coraz mniej realnie.

LelekPL

Zależy ile CGI będzie potrzebne. Ze zwiastunu nie wygląda, aby wymagało wielu skomplikowanych animacji. Raczej tylko tła i Gotham. Jeśli skończą kręcić do końca roku to na spokojnie z montażem powinni się wyrobić na październik. Chyba, że potrzebne będą dokrętki, wtedy mogą się nie wyrobić, ale nie każdy reżyser z nich korzysta (nie wiem jak Reeves w filmach z małpami).

Juby

#387
To zależy od wielu czynników. Nie tylko od CGI (nad którym zaczynają pracować już w pre-produkcji) i dokrętek, ale też jakie będą mieli możliwości przy montażu (na co ostatnio skarżył się Dennis przy Diunie), no i czy to ostatnia pauza w zdjęciach, bo może znowu wznowią na 3 dni i znowu przerwą (podobne problemy od kilku tygodni spotykają ekipę M:I:7). W takich warunkach możemy czekać na ten film jeszcze dłuuugo. Szkoda, bo bardzo napaliłem się na takiego Batmana:



Dopiero na tym gifie zwróciłem uwagę, że ten gangus szedł na Batmana z maczetą! Nie zdziwi mnie jeśli ten film będzie rated-R.

LelekPL

Co by było gdyby to zobaczymy. Ja mówię jak jest. Przy niedługiej przerwie, która teraz ich czeka to nie powinno być problemu. Jeśli nadal będą mieli problemy i przekładali co chwila no to wiadomo, że się nie wyrobią, ale to jest poniekąd już nie w ich rękach.

W Rke wątpię, bo jeszcze nic nie widziałem co by to sugerowało. Póki nie ma krwi, mogą pokazywać trupy, łamanie rąk i ataki z maczetą. Fajnie by było, gdyby zrobili go z Rką i morderstwa Riddlera były jeszcze bardziej pokręcone, a i większa swoboda w dialogach by była, ale też nie uważam, że jest to konieczne.

Juby

#389
Też nie uważam za konieczne i nawet sądzę, że Warner woli ten film wypuścić w PG-13 (nie żeby się czuli niepewnie w przypadku kina komiksowego rated-R z premierą w październiku, nie po sukcesie Jokera), ale przyznam, że moja pierwsza myśl, gdy po raz pierwszy obejrzałem zwiastun i pokazano ujęcie na głowę nieboszczyka, całą obklejoną taśmą klejącą, było "To ma być eRka? MPAA im przepuści takie disturbing images w PG-13?".

Wg DailyMail budżet nowego Batmana to 100 milionów funtów (ok. $132 mln), o ile nie wzrośnie (podobno tylko na tym opóźnieniu Warner straci setki tysięcy dolarów).