Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

JaRo II

 To i ja również dorzucę swoje oceny. Dawno tego nie robiłem. Sytuacja wygląda następująco:

1. "Batman zbawia świat" = 3 / 10.

2. "Batman" = 10 / 10.

3. "Powrót Batmana" = 10 / 10.

4. "Batman Forever" = 8 / 10.

5. "Batman i Robin" = 5 / 10.

6. "Batman: Początek" = 5 / 10.

7. "Mroczny Rycerz" = 10 / 10.

8. "Mroczny Rycerz powstaje" = 9 / 10.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby


JaRo II

 To moja zemsta Juby, za to jak się kiedyś wypowiedziałeś na temat serii "Piątek trzynastego". Do dziś mam traumę po tamtym zdarzeniu :)
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Leon Kennedy

U faktycznie trochę pojechałeś BB :P, a BF nadspodziewanie wysoko ( też mam sentyment do tego filmu, ale ciut niższy ;)). Moja ocena The Dark Knight Rises wynosi 8/10, w piątek drugi raz idę do kina i wtedy może ulec minimalnej zmianie.

Juby

Ze wzgl?du na to, ?e na naszym forum Crane (Mierzwiak) i Gieferg wypowiadaj? si? obecnie bardzo rzadko, a mam z nimi kontakt na innych forach, pozwol? sobie poda? ich oceny dla TDKR, a tak?e obecne oceny poprzednich filmów (aby móc uwzgl?dni? ich aktualne noty przy nast?pnym podsumowaniu):

Crane:
B'66 - 5
B'89 - 10
BR - 10
BF - 5
B&R - 3
BB - 9
TDK - 9
TDKR - 9

Gieferg:
B'89 - 10
BR - 10
BF - 1
B&R - 1
BB - 10
TDK - 10
TDKR - 7

Du?o osób zaktualizowa?o b?d? poda?o po raz pierwszy swoje oceny Bat-filmów, wi?c zapowiadam, ?e je?li TDKR b?dzie mia? w tym temacie 20 lub wi?cej g?osów to zrobi? now? tabelk? (ciekawe, na którym miejscu znajdzie si? TDKR?).

Deuce

#545
Moja, odświeżona lista:

1.   Batman (1989 rok) – zdecydowanie najlepszy film o Batmanie. Mroczne miasto, świetny kostium Batmana. Genialna rola Jacka Nicholsona, który przedstawił najlepszego Jokera. Michael Keaton to najlepszy Bruce Wayne i Batman. Nie dam dziesiątki bo było trochę błędów m. in.: Batman zabija, czarny Harvey Dent czy Jack Napier w roli Joego Chilla – 9,5/10.

2.   Batman Returns - Odrobinę tylko słabszy. Film utrzymany w stylu poprzednika. Wolałbym jednak, aby Pingwin był normlanym człowiekiem niż mutantem. Błędy też oczywiście były:  Batman nadal morduje, blond Selina Kyle – 9/10.

3.   Batman: The Dark Knight Rises – najlepszy twór Nolana.  Świetnie  zamknięta trylogia. Wszyscy się dobrze spisali, nawet Bale, ze swoją nadinterpretacją, mi nie przeszkadzał. Oczywiście mamy tu też najlepszego Bane'a, jakiego kiedykolwiek pokazano poza komiksem – 8,5/10.

4.   Batman: Begins – mamy tu pokazane jak Bruce Wayne staje się Batmanem. Całkiem dobrze to przedstawione i dobrze w to wszystko wpleciona postać Ra's Al  Ghula – 8/10.

5.   Batman: The Dark Knight -  jako film podobał mi się bardziej niż poprzednik. Bardzo dobra rola Ledgera. Niestety jego Joker do mnie zupełnie nie przemawia. Nie tego oczekiwałem, nie takiego Jokera znam. To właśnie jego kreacja znacznie obniża moją ocenę o tym filmie – 5,5/10.

6.   Batman Forever – pierwszy film, jaki widziałem o Batmanie. Val Kilmer to, drugi po Keatonie, najlepszy Bruce Wayne/Batman. Początkowo podobał mi się bardzo, ale po latach widzę jak przerysowane są postacie Two-Face'a i Riddlera – 5/10.

7.   Batman (1966 rok) – Srebrna Era to najgorsze co mogło spotkać komisy. Zupełnie nie lubię tego okresu i cieszę się, że nie dane mi było żyć w tamtym czasie, tylko teraz, gdy Batman wygląda tak, jak powinien. Sam film wpasował się świetnie w tamten okres, więc ocena nie jest najniższa. Adama Westa stawiam na trzecim miejscu – po Keatonie i Kilmerze – jako  Batmana/Bruce'a Wayne'a – 3/10.

8.   Batman & Robin – tego w ogóle nie powinno być. Błąd na błędzie. Nic tam nie było takie, jakie powinno być. Na plus mogę zaliczyć tylko postacie Alfreda i Dicka Graysona, ale nie Robina, który, z nieznanych przyczyn, nosił kostium Nightwinga z peleryną. George Clooney spisał się gorzej nawet od Bale'a – 0,5/10.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Funky

#546
Od tygodnia zastanawiam się jaką ocenę wystawić "The Dark Knight Rises". Oczywiście nie zejdzie poniżej ocen "Batman Begins" i "The Dark Knight" ale czy wystawię 9 czy 10 to cholera nie wiem. Za to wiem że to dla mnie najlepszy film o Batmanie. Dotychczas to "Begins" było u mnie na pierwszym miejscu (i mimo to nie daję dziesiątki) A czy "TDKR" będzie pierwszym filmem o Batmanie z pełną oceną? To okaże się przy następnym seansie.

Altair

Batman (1989) - 8/10
Batman Returns - 10/10
Batman Forever - 6/10
Batman & Robin - 4/10
Batman Begins - 8/10
The Dark Knight - 9/10
The Dark Knight Rises - 10/10

Maxie Zeus

#548
Moja aktualizacja:

Batman '66 - 5/10
Batman '89 - 8,5/10
Batman Returns - 9/10
Batman Forever - 5,5/10
Batman & Robin - 2/10
Batman Begins - 9,5/10
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 10/10

Funky

Po trzech tygodniach od czasu wizyty w kinie wystawiłem końcową notę najnowszemu filmowi. W ramach przypomnienia napiszę swoje oceny innych Bat-filmów.

"Batman" (1989) - 8/10 Film się zestarzał, mało Gordona i słaby plan Jokera. Ale jest świetny Jack Nicholson i bardzo dobry Michael Keaton. Cenię również klimat noir (mafia, moda lat 40)

"Batman Returns" - 6/10 Powinien nazywać się "Burton Returns" bo reżyser ostro pojechał z fantazją. Baśń z której wyrosłem i która jest za bardzo groteskowa. Batman i Bruce Wayne to poboczni bohaterowie. Ale Danny DeVitto był naprawdę rewelacyjny jako Pingwin (chociaż plan miał beznadziejny) Michel Pfeiffer jako Catwoman była nieźle porąbana ale była też za bardzo zdzirowata (lizanie Batmana czy dotykanie go w okolicach krocza)

"Batman Forever" - 4/10 Komedyjka, przeciwnicy to idiotyczni komedianci. Dzisiaj doceniam bardziej Vala Killmera który był naprawdę niezłym Batmanem.

"Batman & Robin" - 1/10 To już nawet nie komedia a parodia Batmana. Fabuła, bohaterowie i wszystko inne jest fatalne. Jedynkę daję za chorobę Alfreda. Warner powinien zebrać wszystkie DVD i zniszczyć je. :P

"Batman Begins" - 9/10 Christopher Nolan przywrócił do życia Batmana. Jest realistycznie, brudno i cholernie klimatycznie. Wielkie brawa dla Christiana Bale`a za bardziej zwierzęcego Batmana. Dziesiątki nie daję za Katie Holmes. Ok była dobra ale mogła być jeszcze lepsza :) Kocham ten film.

"The Dark Knight" - 9/10 Genialny Haeth Ledger, rewelacyjna fabuła i oryginalne podejście do Two-Face`a. Nie daję pełnej oceny ponieważ są dziury w scenariuszu.

"The Dark Knight Rises" - 10/10 Pełna ocena! Klimat bardzo zbliżony do "Batman Begins" połączony z okupacją Gotham. Bane to przeciwnik którego się bałem w kinie i rewelacyjna Anne Hathaway. Owszem buźkę ma słodką ale makijaż zrobił swoje. Jej Catwoman jest z klasą i potrafi też podrapać. Film najmocniej działał na moje emocje dlatego daję pełną dziesiątkę.

kelen

Po obejrzeniu Batmana i Batman Returns na BR kolejna aktualizacja. A po kolejnym wyjeździe wakacyjnym dojdą pewnie części Schumachera.

Batman - 9/10 - to mógł być idealny film o Batmanie, jednak zabrakło kilka rzeczy (które na dodatek zignorowano w następnej części)
Batman Returns 8/10 - zejście z 10/10, po tak długim nie oglądaniu tego filmu pewne rozwiązania fabularne nie wydają się jednak tak ciekawe jak kiedyś, a oprawa audiowizualna to niestety za mało, że film mógł dostać u mnie pełną dychę

Batman Begins - 8,5/10
The Dark Knight - 8/10
The Dark Knight Rises - 9/10

Juby

No to czekam na twoje oceny Schumacherów kelen i na jeszcze jakieś dwa głosy na TDKR i robię nową aktualizację (ciekawe, na którym miejscu w tabelce uplasuje się ostatni Batman).

Gieferg

#552
Bardzo wątpię żeby Mierzwiak jeszcze dawał TDKR 9/10.

Aktualizacja:

Batman - 10/10
Returns - 10/10
Forever - 3/10 (obejrzałem ostatnio fragmenty z B&R i nie mogę Forever stawiać na równi z tym szajsem)
B&R - 1/10
Begins - 10/10
TDK - 10/10
TDKR - 7/10

Cytat: FunkyNie daję pełnej oceny ponieważ są dziury w scenariuszu.

"The Dark Knight Rises" - 10/10 Pełna ocena!

Za te dużo większe niż w TDK dziury w scenariuszu?
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Gieferg, Mierzwiaka mam w znajomych na fw i wedle tego co zaobserwowałem oglądał już trzy razy TDKR i za każdym razem wystawiał 9/10 (ostatnio 3 dni temu).

Funky

@Gieferg - W "TDK" irytują mnie akcje typu wyjeżdżający autobus z banku, Dent chodzący ze spaloną twarzą, i inne głupotki. W najnowszym filmie tego nie zauważyłem, lub po prostu tak mnie nie wkurzają. No i klimat jest zbliżony do "Begins" czego niestety zabrakło przy drugim odcinku trylogii.

@Juby - Hmmm zawsze mi się wydawało że Crane dawał "TDK" ósemkę (w każdym razie tak miał na blogu kiedyś)