Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DVD - Prośba o pomoc

Zaczęty przez kamila88, 02 Wrzesień 2011, 20:37:34

kamila88

Witam
Jestem Kamila, jestem fanką Batmana od pół roku, na razie widziałam tylko filmy, teraz planuje kupić TAS na DVD,i którą wersje polecacie,Polską czy USA? Znam angielski w stopniu bardzo dobrym

Rexio

Wiesz w języku Polskim zawsze szybciej zakapisz o co chodzi. Angielska jest rewelacyjna polecam  ;) czasami wolę obejrzec angielską niżeli Polską. Ale w tym wypadku na DVD ... hm.. kupiła bym w wersji Polskiej. Wiesz co ? Najlepiej odwołaj się do "Q" bądź " kelen" na pewno przechylą szale , i nie pożałujesz tego  :)

Guyver87pl

Ja proponowałbym raczej wersję oryginalną. Czemu? Dwa słowa: Mark Hamil! Trzy jeśli dodać słowo "Genialny". Jeden z najlepszych Jokerów w historii ekranu... A może nawet najlepszy. Do tego jeszcze John Glover, jako Riddler i Ron Perlman jako Clayface. Tego nie odda żaden, nawet najlepszy dubbing/lektor.

kelen

Niestety, polskie wydanie jest od dawna wyprzedane i można czasem znaleźć pojedyncze płyty na allegro.
Warto kupić po angielsku, jeśli faktycznie nim dobrze operujesz. Zresztą TAS nie wymaga znajomości angielskiego na nie wiadomo jakim poziomie. Polecam ten sklep: http://kulturopolis.pl/?1070,batman-tas-season-1 http://kulturopolis.pl/?1071,batman-tas-season-2

Cytatbądź " kelen"

Rexio, jestem facetem i mój nick się odmienia ;)

kamila88

Dziękuje,w takim razie zdecyduje się na wydanie zagraniczne ;)

Rado

To polskie wydanie to jest to z Pazurą jako Batmanem? Ja oglądałem i nagrywałem TASa z lektorem za dzieciaka jak jeszcze leciał na tvp2. To polskie usłyszałem dopiero po latach na Zig Zapie... Też bym polecał angielskie. Inny głos Conroya kiedy jest Brucem, a kiedy Batmanem jest mega fajnym schematem.

kelen

Tak, polskie wydanie to te z Pazurą, potem puszczali je na Zig Zapie. Oczywiście była możliwość włączenia angielskiej ścieżki i polskich napisów.

Guyver87pl

CytatJa ogl?da?em i nagrywa?em TASa z lektorem za dzieciaka jak jeszcze lecia? na tvp2.

Ech, to by?y czasy... Batman: TAS - Dowód na to, ?e nawet astmatyk z nadwag? i krótkowzroczno?ci? potrafi biegiem prze?ama? barier? d?wi?ku, byle tylko zd??y? do domu ze szko?y, zanim sko?czy si? blok reklamowy przed "Batmanem"... Taa, min??o jakie? 19 lat, odk?d ogl?dn??em ten serial po raz pierwszy i prawie nic si? nie zmieni?o. Komiksy czytam dalej, nadwaga i krótkowzroczno?? tylko si? powi?kszy?y, jedyna wi?ksza zmiana, to fakt, ?e teraz mam brod? i w?sy...  :'(

Hydro

Na Twoim miejscu kupiłbym wersje polskie, ponieważ jest tam opcja polskich napisów -- czyli masz oryginalne głosy postaci, a jeśli czegoś byś nie zrozumiała po angielsku zawsze można zerknąć na napisy :]
It's a funny world we live in.

Rexio

Cytat: kelen w 02 Wrzesień  2011, 21:11:34
Rexio, jestem facetem i mój nick się odmienia ;)
Wiesz jakoś się domyśliłam  :) Ale żebyś nie miał pretensji mogę to zmienic.