Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Altair

...
Mel,zastanów się co ty gadasz ;) To tak jakby potrzebował ich DaVinci :)

Mel

Nie słódź mi tu. Operuję tabletem od przeszło 10 lat i dopiero teraz odnajduję te ukryte możliwości. Btw, i bez tabletu możesz coś takiego wyczarować...BA! Tablet nie jest w ogóle potrzebny. Jedynie wyobraźnia, skaner i photoshop.

Altair

W gruncie rzeczy tak. Po prostu po zabawie ze skanerem obrazki tracą na jakości, a późniejsze poprawianie wszelkich konturów w gimpie/photoshopie jest "lekko" niewygodne.

Mel

#468
Nie tracą, a przynajmniej nie dla tej metody oldschoolowego coloringu.
Ok..Chyba rzucę tu swój tutorial wkrótce.

Albo nie...Nie chce mi się go robić ;P

RafBat

-Altair, wg mnie nieco za bardzo mroczny jest ten tył okładki (w końcu to jednak Wiedźmin... co prawda gra bywa w niektórych momentach mroczna, gotycka, ale w ostatecznym rozrachunku nieco te kolory mi tu nie pasują). Moim zdaniem powinieneś bardziej skorzystać z ciepłej gamy barw-wszystkie kolory "około" żółci (tylko nie intensywnej), pomarańcz, brązy itp.
Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby okładka była "krzykliwa". Kolory które wymieniłem możesz nieco "zabrudzić", stworzyć iluzje obrazu (szpachelka i te sprawy... zresztą Gimp daje spore możliwości "do zabawy"). Efekt powinien być taki, że wszystkie napisy, samo logo gry "wybiją się" na pierwszy plan. Całość zrobi się bardziej czytelna. Taka jest moja opinia, nie odbieraj jej jako "krytykanctwa", ok?
O artach Mel już się nie wypowiadam, kolejna bardzo dobra praca... chociaż, wg mnie, ta jest trochę zbyt "aparowska". ;). Bardziej odpowiadają mi Twoje bardziej dynamiczne prace.

Anarky

Cytat: Mel w 19 Lipiec  2010, 17:48:14

Bez fabu?y, bez jaj, ale przynajmniej ju? wiem, jak nada? pracy troch? tego oldschoolowego wygl?du.

W sumie mi si? bardzo podoba, Scarecrow wymaga jedynie bardziej podniszczonego kostium. Wi?kszej ilo?ci ?atek albo ewentualnie wystaj?cej s?omy z dziur, to wszystko co mog? ci doradzi?. Niemniej uwa?am pomys? z ''sianiem ziarna strachu'' genialny!!!
Ja wam pokażę!

Mel

Dzi?ki za uwagi, a co do samego Scarecrowa, to zosta? narysowany na szybko tylko po to, aby u?y? go do tego testu z photoshopem dlatego jest te? taki wybrakowany. No nie chodzi mi tu o posta?, a o efekt retro komiksu, jaki wyszed? (mam nadzieje, ?e wyszed?).
Cytatpomys? z ''sianiem ziarna strachu''
Jej...Kto? to zauwa?y? :D

A teraz co? sprzed kilku minut. Ten emo klimat i kwiaty by?y ju? tyle razy wa?kowane przez artystów, fanów etc, etc, ?e te? nie mog?o to mnie omin??! Pieprzy? oryginalno??. Jedynie styl si? ró?ni:
prawy przycisk myszy -> poka? obrazek


On nie lewituje - to zabieg "artystyczny" (lenistwo)

Anarky

Ogólnie ten zabieg "artystyczny" Batmana z kwiatem (goździki) bym kupił, gdyby tylko tą lewitację ową zamienić na jakiś posąg w kształcie gotyckiego maszkarona. Ewentualnie można by zmienić kolorystykę na bardziej ciemniejszą, ale to pewnie inspiracja latem :D
Ja wam pokażę!

Mel

Powiedzmy, że stoi na maszcie, który jest po peleryną. A Kolorystyka taka miała być - cieplejsza, nieco sprana i podchodząca pod sepię. Lubie tego typu eksperymenty z barwami.

Anarky

Do sepii to jeszcze trochę brakuje, ale pomysł niezły
Ja wam pokażę!

Mel

Dlatego jest jedynie podchodząca po sepię.
Posted on: 19 Lipiec  2010, 22:00:39

 Ok, to już założyłam tego bloga, który możecie znaleźć klikając na moją sygnaturkę.
Wiem, wiem, że Joker jest bardzo Bollandowy, bo już od samego początku go szlifuję i dodaję coś od siebie, a sama zawartość headera będzie się zmieniać co jakiś czas.
Co do "nazwy", to trochę kombinowałam z moim nazwiskiem, bo w oryginale nie jest takie "catchy" i tak przeszukując symbolikę, różne ukryte znaczenia w końcu dotarłam do źródła, którym był bóg wojny - Mars. Takie kosmowieśniackie, prawda? Przynajmniej krótkie i łatwe do zapamiętania, ha. Z batonem lub Marvinem the Martian też mnie możecie kojarzyć. Wisi mi to.

RafBat

aleks mars.... hmm...Ola Marsjanka? Ale wracając do meritum, świetny art, tym razem bardzo "jonesowski", ha. To w sumie już nie "kolorowy rysunek", tylko właściwie niemal kompletny obraz, który spokojnie mógłby się znaleźć w takim poster booku, z rysunkami zawodowców, dotyczącym Batmana... powaga.

kelen

Jak się dorwę do internetu z mojego laptopa to Cie dodam do obserwowanych na blogspocie ;)

RafBat

-Altair, w?a?nie przyszed? mi do g?owy taki oto pomys?, ?eby jako podstaw? (t?o) dla ty?u Twojej ok?adki do Wied?mina, da? co? w stylu strony starego zniszczonego pergaminu (tylko nie takiego a'la mapa skarbów z Piratów z Karajebów). Chodzi o to ?eby nie wygl?da?o to zbyt sztampowo a dosy? oryginalnie. Je?li nie znalaz? by? w internecie czego? w tym stylu, zawsze mo?na skombinowa? szary papier do pakowania, zgnie?? go w r?kach, rozprostowa? i strzeli? mu fot?. Pó?niej tylko przerzuci? do kompa i dalej mo?na si? pobawi? efektami w Gimpie (cienie itp.).
Sorry, ?e si? tak "wym?drza?em", sam pewnie nie by?bym w stanie osi?gn?? efektu takiego który ju? si? tobie uda?o osi?gn?? w wygl?dzie ok?adki. Oceniam jednak nie z punktu widzenia "twórcy" a bardziej z punktu widzenia odbiorcy takiej ok?adki w sklepie...

Altair

Wiesz co, z pocz?tku te? mia?em taki zamys?, jednak to by za bardzo przypomina?o Assassin's creed 2 i szkice Leonardo. Jako? nie chc? psu? tej charakterystycznej dwójki na ?rodku, wi?c t?o i tak by musia?o by? mroczne. ;)