Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

chris3z8

Cykl Gail Simone podzielono na 5 części. Krąg był 1. I więcej nie dostaniemy - widocznie, bo nie ma kontynuacji w Wielkiej Kolekcji DC. Musieliby cztery razy pod rząd wcisnąć Wonder Woman ;p Dużo się dzieje, bo Ares wywołuje wojnę, Hippolita niebawem zostanie odsunięta od tronu, więc trochę komplikacji następuje - spoiler za spoilerem można powiedzieć :D

Maragast

#76
Pyranie do osób prenumerujących Wielką Kolekcję DC:
Jak wam się podoba ta zakładka dodawana jako bonus?
Bo mi średnio przez to wyginanie się. Wiem, że chodzi o to by wkładać pomiędzy jej części strony ale nie przekonuje mnie to. Jednak wolę sztywne zakładki.

Post Merge: 02 Grudzień  2016, 12:46:00

A tu jest unboxing "Kryzysu Tożsamości":

https://www.youtube.com/watch?v=GXQbWVS3-PI

Dzięki niemu widać jak bardzo Eaglemos poleciało w kulki z tym wydaniem.
Czy ktoś w ogóle to kupił???

Mam tylko nadzieję, że ewentualna niska sprzedaż nie spowoduje wycofania się przez wydawnictwo z reszty specjali, bo "Kryzys Nieskończoności" czy "Final Crisis" kupiłbym nawet za taką cenę, byle tylko je mieć.

Leon Kennedy

W sumie ciekawe jaka będzie sprzedaż... I tak z drugiej strony kolekcja Marvela znów została przedłużona do 150 tomów... Ciekawe czy kolekcją DC będzie podobnie??

Maragast

Już dziś do sprzedaży trafia "ŚMIERĆ W RODZINIE"!
Po raz pierwszy w języku Polskim :)

szymqw2

Gdyby kto? by? ciekaw jak tom si? sprawuje i jaki jest w mojej skromnej opinii. Jak zwykle zamieszczam recenzje i serdecznie zapraszam do krytyki zarówno mojego stylu jak i samej pracy dwóch Jim'ów. https://youtu.be/bbvO0FAVwnk (warto wspomnie? ?e to w ramach cyklu 12 dni Batmas czyli codziennie nowy film zwi?zany z mrocznym rycerzem.)

Funky

Czy warto kupować różne "Dżastis Ligi" "Katłumeny" czy inne "Supermeny", mam na myśli to czy Batman odgrywa tam ważną rolę?. Czy też jako fan solowego Nietoperka lepiej sobie te tytuły odpuścić?

LelekPL

Jeśli lubisz solowego Batmana... to nie wiem czemu miałbyś zabierać się za Justice League.

Catwoman możesz spokojnie. Ona jest częścią uniwersum Batmana.

Funky

No jest częścią uniwersum ale pytanie czy akurat w tych dwóch komiksach ("Catwoman: Wielki Skok Seliny", "Catwoman: Na tropie Catwoman") Batman odgrywa pierwszoplanową rolę?

kelen

Nie, prawie go w ogóle tam nie ma. Ale to są na prawdę bardzo dobre komiksy.

Leon Kennedy

"Śmierć w Rodzinie" już za mną. O komiksie wiele słyszałem i stąd moje oczekiwania były dość sporę... I chyba jestem ciut, ale to tylko ciut rozczarowany. Sama historia jest lekko naciągana, ale czyta się przyjemnie. Postacie dobrze nakreślone ( Joker rządzi ), Jasona nawet polubiłem i kibicowałem, aby odnalazł swoją matkę, a gdy umarł było jakoś... smutno, to dobrze oczywiście. Fajnie wpleciono w to Supermana, chodź zakończenie trochę rozczarowuje... Joker znów w magiczny sposób uchodzi z życiem. Zatem mimo kilku mankamentów gorąco polecam!

Ps: Nie myślałem, że to powiem, ale mam już  trochę dość Gacka w kolekcji i czekam baardzo na historię innych postaci ze świata DC!

8azyliszek

@UP
No o tym kurde mówiłem - Batman, Batman i Batman aż do 12 tomu. A wiadomo kto nas zarzuca samymi Batmanami i czyja to wina. :)

Ja wiem, że ze wstępami WKKDC nie da się już nic zrobić, bo pisał je jakiś dyletant w centrali. A te spoilery na początku zawsze będą mnie wkurzać. Cała intryga i rozwiązanie jest wyłożone już na 1 stronie. Nieprofesjonalne to jest.

Ale kelen - korekta dalej leży. We wstępie do Batman #366 wołowymi literami napisano W CENIU RED HOODA. No jak to tak?? To już 9 tom, a ciągle coś wyskakuje. Mucha WKKM robi o wiele lepiej.

W dziewiątym tomie i tej czarnej okładce widać jak fajny jest lakier na całości ciemnego tła. Można się pod światło jak w lustrze oglądać.

Johnny Napalm

CytatBatman, Batman i Batman aż do 12 tomu. A wiadomo kto nas zarzuca samymi Batmanami i czyja to wina. :)
Nie grzesz grzechem grzesznym. Batman w ząbki kole? Jak może być go za dużo?

Z tymi spojlerami to faktycznie racja. Ja je sobie odpuszczam, żeby nie psuć sobie zabawy. Czytam je prawie na samym końcu – wstęp do komiksu.

Okładki również mi trochę nie odpowiadają. Większą staranność do wykonania przykłada jednak wydawca WKKM. Tam lakier najczęściej jest punktowy, znajduje się tylko w miejscach w których potrzeba. Nie sztuką jest walnąć lakier po całości okładki. W kolekcji Marvela dokładają większej pracy. Dodatkowo, nie rozumiem dlaczego Eaglemoss nie umieszcza na okładkach nazwisk twórców. Te ich okładki w ogóle są jakieś surowe. Jedyny plus za tytuły na grzbietach.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

8azyliszek

A mi się mnimalizm napisów na okładkach podoba. Dzięki temu mogą do nas przemawiać obrazy. Ta lakierowana czerń na 9 tomie prawie w całości daje naprawdę dobą tonację do treści komiksu. Efekt niestety psuje nazwa kolekcji na górze i loga pod tytułem tomu.

Ale PIOSENKA MARYLI RODOWICZ W "ŚMIERCI W RODZINIE"?! Panie Tomaszu Kłosowski - to profanacja jest. I kelen to zatwierdził?? "Orła Cień" wrzucony przez Oskara Rogowskiego w Deadpoolu jeszcze mogłem przepuścić, ze względu na lekki charakter bohatera. Ale tutaj? W ogóle to nie pasuje.

szymqw2

W kolekcji jest masa Gacego nie ma co do tego wątpliwości też się zgadzam ze dużo nim walą ale z drugiej strony co się sprzedaje ? Mam nadzieje że zainteresowania na Batmana to nie zarznie. Mnie nie podszedł na razie tylko Batman i syn bo mało że komiks jest... no.. to jeszcze dostaliśmy bardzo okaleczoną wersje. Po za tym całkiem ciekawie to wygląda. A co do następnych tomów kupujecie ogólnie te nie Gackowe historie ? Czekacie na JLA Ziemia Dwa ? A no i jak wam się podobają te komiksowe starocie ? Osobiście polecam tą z Wonder Woman stare, kiczowate i naprawdę miła zabawa.

8azyliszek

#89
Z Ziemią 2 jest ten problem, że jest krótka -  to tylko niecałe 100 stron. Dlatego chciałem, żeby znalazła się też w albumie JLA 4 i byłoby dobrze, ale wiadomo co się stało.
To, że w Polsce niby sprzedaje się tylko Batman to moim zdaniem mit. Jeśli wydają tylko Batmana to sprzedaje się Batman i koło się zamyka. W końcu wydano w tym roku także Flasha, Harley czy SS i się sprzedały. Gdyby pojawił się GL moim zdaniem też by poszedł.
W każdym razie dobrze, że po tych 11 tomach WKKDC w nowym roku pojawi się dużo niegackowych tytułów, bo ileż można.