Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

WezuM

Wiadomo już coś więcej na temat DC: Rebirth? Głównie chodzi mi o to jak fabularnie ma to zdarzenie wyglądać. A, że ostatnio newsów nie śledzę to postanowiłem się zapytać :D.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Corniszon

Według mnie to całe to Rebirth będzie miało jakiś związek z Titans Hunt. Tam zostanie nam przedstawiony złoczyńca który namieszał wszystkim w głowach przez co zapomnieli o starych wydarzeniach czy coś w tym stylu. Skrócenie historii postaci do 5 lat w New 52 będzie częścią jago planu (a nie zarządu DC, hehe), jednak ostatecznie Liga go powstrzyma i wszystkie wydarzenia/wspomnienia poukładają się w sensowną całość. Jeżeli ma wrócić stara linia fabularna, to niech wraca choćby w najbardziej głupkowaty sposób :]

Soontir

Siema,
Macie jakąś listę z kolejnością czytania Batmana Morrisona? Jak tak to niech ktoś wstawi. Dzięki :-)

Corniszon


Soontir

Wiecie może, czy jest jakieś nowe wydanie komiksu BATMAN – THE DEMON LAUGHS? Wiem tylko o tym ze 100 PAGE SPECTACULAR.  Może jest jakieś nowsze?

http://www.dccomics.com/comics/dc-comics-presents-batman-%E2%80%93-the-demon-laughs-2011/dc-comics-presents-batman-%E2%80%93-the-demon

Rado

O, ktoś też czyta jakieś mniej znane oryginały!

Z tego co widzę, to nie ma nowszej. Zresztą, jeśli dobrze sprawdziłem, to ten 100 page spectacular jest jedynym albumem, który zebrał tę historię.

Soontir

Szkoda :-/ Najwyżej napiszę kiedyś do ATOMu, żeby mi sprowadzili. Może jeszcze kiedyś wydadzą w innej formie. Chciałem pisać w tym tygodniu o Batman & Robin vol. 1 Morrisona w HC, a tu w zapowiedzi na grudzień 16 zeszytów za 40$ :-) http://edelweiss.abovethetreeline.com/ProductDetailPage.aspx?sequence=102&group=catalog&mailingID=0&mailingGroupID=0&catalogID=3826875&org=&sku=1401265464

Rado

A, to mnie akurat za bardzo nie interesuje. Jeżeli kiedyś będę inwestował w jakiegoś "Batman & Robin" to będzie to na pewno ta seria z New 52.

Jolly_Roger

Cytat: Rado w 06 Kwiecień  2016, 17:49:36
A, to mnie akurat za bardzo nie interesuje. Jeżeli kiedyś będę inwestował w jakiegoś "Batman & Robin" to będzie to na pewno ta seria z New 52.
Najlepszy Batman z New 52!

Lord Makaron

Mógłby ktoś coś więcej napisać o inicjatywie Rebirth? Nie do końca łapię o co tu chodzi (poza intencjami wydawcy, choć i to nie do końca). Skąd, czemu? Z New 52 jakoś od roku czytałem już tylko Batmana. To ma coś wspólnego z Convergence?

LelekPL

Rebirth nie ma nic wspólnego z Convergence. Nie jest to żaden reboot. Jest to kontynuacja New 52, w którą wprowadzone są pewne zmiany, głównie kosmetyczne, ale też związane z powrotem niektórych postaci oraz mniej mroczną i mniej poważną tonacją.

Wszystkie tytułu znowu liczone są od numeru jeden (głównie dlatego, żeby lepiej się sprzedawały i zachęciły nowicjuszy do czytania). Jedynie Detective Comics i Action Comics przywrócono oryginalną numerację, tak aby niedługo świętować tysięczne wydania obu publikacji.

Ogólnie jest to nic innego jako kolejny chwyt marketingowy. Ja się za to nie zabieram :P

kubala102

Rebirth  naprawia wszytko co New52 zepsuło , jest to przede wszystkim powrót do klasycznych wersji postaci np Green Arrow , Wally West , Tim Drake itp , wszyscy powrócili do swojego klasycznego wizerunku i póki co jest on bardzo dobrym startem dla początkującego czytelnika 

mad17

Czy w nowym dc pojawia się Batgirl?

LelekPL


mad17

Chyba sobie nie poczytam, bo nigdzie niemożna znaleźć 2 i 3 tomu Batmana Snydera ;/