Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Death of the Family - kilka pytań.

Zaczęty przez Imitaga, 03 Styczeń 2014, 21:24:58

Imitaga

Witam was wszystkich. Od kilku lat fascynuję się uniwersum Batmana, lecz przede wszystkim osobą Jokera. Ostatnio zaintrygowała mnie historia Death of the Family jednak całkowicie nie rozumiem jak powinnam się za nią zabrać. Z tego co wiem historia rozkłada się na kilka zeszytów z Detective Comics , Batmana, Nightwinga itd. Wie ktoś z was może czy jest wydanie zbiorcze posiadające całą główną fabułę tej historii? A jeżeli nie, to wiecie w jakiej kolejności powinnam je czytać? Bo w sumie znalazłam :http://www.atomcomics.pl/pl/p/JOKER-DEATH-OF-THE-FAMILY-TP-N52/27606 , jednak nie do końca to rozumiem, gdyż w opisie podane jest iż w tym komiksie zawarte jest także Detective Comics #16-17 , kiedy ja mam Wydanie Zbiorcze Detective Comics #1 (na moje oko posiada około 6 zeszytów) i już mniej więcej się ta historia zaczyna, albo chociaż jest w trakcie! W końcu:
Spoiler
Joker już został oskalpowany, a Gordon i policja znaleźli w Arkham twarz przestępcy.
[Zamknij]

Bardzo prosiłabym kogoś bardziej obeznanego ode mnie ode mnie o objaśnienie mi kwestii poruszonych powyżej. Może to ja jestem po prostu głupia, albo to jest zbyt skomplikowane. :C

LelekPL

#1
Death of the Family jest wydarzeniem, które miało miejsce na przestrzeni różnych serii. Główny wątek fabularny znajdziesz w zeszytach Batmana zaczynając od #13 do #17. Te numery są samowystarczalne, aby zrozumieć całą historię.

Pozostałe tytuły, takie jak Detective Comics, Batgirl, Nightiwng, itd. są tylko dodatkowymi historiami, które rozszerzają całe wydarzenie, ale nie są konieczne w rozumieniu ogółu fabuły, chyba, że chcesz wiedzieć jak Joker złapał wszystkich pomocników Batmana.

Także jeśli chcesz samą esencję tej fabuły to ja raczej polecam zakupić to wydanie zbiorcze:
http://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-HC-VOL-03-DEATH-OF-THE-FAMILY-N52/15547 gdzie masz zawarte wszystkie najważniejsze zeszyty Batmana. Wydanie, które Ty wybrałaś wygląda mi na zbiór pobocznych historii, bo posiada tylko dwa numery serii Batman: #13 i #17. Może działać jako fajny dodatek, zbierjący wszystkie występy klauna na przestrzeni różnych serii, ale nie będzie zawierał kilku najważniejszych zeszytów.

Z Amazona dostaniesz oba komiksy taniej:
http://www.amazon.com/Batman-Vol-Death-Family-The/dp/1401242340
http://www.amazon.com/The-Joker-Death-Family-New/dp/1401242359

Imitaga

Bardzo dziękuję, pomogło mi to.
Ale czy z tego co zrozumiałam nawet jeżeli kupiłabym te dwa wydania zbiorcze to nie zawierałyby one niektórych wątków pobocznych tej historii? Bardzo mi zależy by zgromadzić całą historię, gdyż ciekawią mnie losy sojuszników Batmana.

Jeżeli to nie problem... mógłbyś mi powiedzieć jakie zeszyty powinnam jeszcze dokupić, gdybym kupiła te dwa wydania zbiorcze? Albo jakie zeszyty, wraz z wątkami pobocznymi składają się na całe Death of the Family?

LelekPL

#3
Jeśli kupiłabyś oba wydania to z tego co ja tu widzę, miałabyś już całą historię. Być może coś przeoczyłem, ale sprawdzałem i niczego nie brakuje, więc jeśli masz ochotę na oba wydania to będziesz miała całą historię.

Jeszcze jedna informacja, taka dosyć oczywista, ale warto na wszelki wypadek o tym wspomnieć - te książki nie zostały wydane w Polsce, więc będą po angielsku. Jeśli masz z nim problemy, albo zwyczajnie wolisz czytać po Polsku możesz poczekać trochę, bo Death of the Family będzie wydane u nas w kraju całkiem niedługo.

Imitaga

W takim razie bardzo, bardzo dziękuję <3 Jestem Ci bardzo wdzięczna.

LelekPL

Nie ma sprawy. Na wszelki wypadek możesz się wstrzymać na opinię innej osoby z forum, np. kelena czy Rado, którzy również są na bieżąco, ale raczej Cię nigdzie niechcący nie skłamałem.

Jeśli będziesz miała więcej pytań to wal śmiało i zapraszam do udzielania się w innych tematach.

kelen

LelekPL wszystko dobrze opisał, kupując oba te zbiorcze staniesz się w posiadaniu CAŁEGO crossoveru "Death of the Family". Z góry ostrzegam, że te poboczne historie w większości są nijakie, jedyne warte sprawdzenia to Batgirl i Nightwing, szczególnie przy pierwszej, bo ma najmocniejszy (i najciekawszy) impact.

Trzeci tom serii "Batman", który zbiera główną historię zostanie u nas wydany w przyszłym roku przez Egmont, jeśli zależałoby Ci na polskim wydaniu. Natomiast na to grube wydanie pozostałych wydań nie ma co liczyć. Oczywiście w bodaj 3 tomie polskiego "Detective Comics" znajdzie się zeszyt, który był częścią tego crossoveru, ale to tylko drobnostka, na dodatek kompletnie nieistotna.

Rado

Również potwierdzam, temat został już wyczerpany przez Lelka. Jeśli kupisz te wszystkie dodatkowe historie, to podziel się wrażeniami.

Cytat: kelen w 04 Styczeń  2014, 13:57:16
Trzeci tom serii "Batman", który zbiera główną historię zostanie u nas wydany w przyszłym roku przez Egmont,

kelen się chyba jeszcze nie przestawił na kolejny rok, heh. Trzeci tom będzie już w tym roku.

Imitaga

Trochę minęło od rozpoczęcia wątku, ale dzisiaj dostałam to cudeńko:


Śmierć Rodziny czytałam w wersji polskiej jeszcze z obwolutą, więc gdy przeczytam to, to podzielę się wrażeniami  ;D

Rado

A ten Legends of the Dark Knight, co jest pod spodem, to co to?

Imitaga

Cytat: Rado w 25 Grudzień  2014, 14:33:29
A ten Legends of the Dark Knight, co jest pod spodem, to co to?

Darmowy komiksik Tim'a Sale'a i Jeph'a Loeb'a  :) Pierwszy zeszyt Batman: Haunted Knight znane u nas jako Batman: Halloween ( z tego co mi wiadomo

XIII

Oczywiście to tylko kawałek pierwszego  zeszytu  a dokłądniej ze 25%.

Imitaga

Cytat: XIII w 25 Grudzień  2014, 20:34:26
Oczywiście to tylko kawałek pierwszego  zeszytu  a dokłądniej ze 25%.

Tak właśnie się dziwiłam co to takie krótkie jak na pierwszy zeszyt  :o