Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman TAS vs Spider-Man TAS

Zaczęty przez Maxie Zeus, 07 Czerwiec 2008, 22:39:18

Jakiego z?oczy?c?, oprócz Two-Face'a, chcieliby?cie zobaczy? w kontynuacji ''The Dark Knight''?

Jokera
9 (19.6%)
Ra's Al Ghul'a i Tali?
6 (13%)
Pingwina
6 (13%)
Czarn? Mask?
6 (13%)
Zagadk?
14 (30.4%)
?adnego z wy?ej wymienionych
5 (10.9%)

Głosów w sumie: 44

Mathes

Uważam że lepszy jest "Batman TAS". Jestem fanem, Batmana ale i też Człowieka Pająka, więc jestem jakby bezstronny. "Batman TAS" wybrałem, bo jest w nim niesamowity mroczny i gangsterski klimat. Odcinki są świetne, i mają wciągającą fabułę, do tego postawowi przeciwnicy Batmana, tacy jak Pingwin, Joker czy Mr. Freeze, zostały genialnie przedstawione. Jest też wiele innych powodów, dla których bardziej podoba mi się "Batman The Animated Series".

A teraz o coś o "Spider-Man TAS"...
Myślę że dla fanów Człowieka Pająka to serial jest świetną rozrywką. Sam trochę jestem fanem tej postaci, bo często czytam z nim komiksy. Ogólnie to nie mam zastrzeżeń do serialu, jednak jest w nim parę niezgodności z komiksem, mianowicie:

- Green Goblin był pierwszy goblinem, a nie Hobgoblin. W kreskówce jest inaczej.
- Symbiont nie jest z "Secret Wars", lecz z księżyca, i to przyniesiony przez syna JJJ.
- Nie pojawia się Gwen Stacy. No, pojawia się, ale jako dziewczyna Spider-Mana, z innej rzeczywistości.

I parę innych. Jednak aż tak dużej wagi nie przyciągam do tego aż tak dużej wagi. Spider-Man, ma trochę luźniejszy klimat, ale myślę że tak też trzeba go odbierać. Podoba mi się też, że wprowadzono problemy Petera Parkera, a nie tylko Spider-Mana. Tylko nie podobna się w tej kreskówce cenzura, czyli zamiast normalnej broni palnej, laserowe pukawki, i zastąpienie śmierci wciągnięciem do tego "wiru" (coś ala czarna dziura.)

Podsumowując - oba seriale animowane mi się podobają, jednak za lepszy uważam Batman The Animated Series.

Anarky

Najpierw piszesz ?e jeste? fanem Spider-Mana, a potem ?e sam jeste? troch? fanem tej postaci. Samo to mo?e ju? rzutowa? na pewien brak obiektywizmu, w twojej wypowiedzi na ten temat. Co do niezgodno?ci z komiksem, powiedzmy sobie rzecze?e gdyby Spider-Man TAS by? w 100% zgodny z komiksem to po?owa osób znaj?cych komiks by si? nim nie zainteresowa?a. Poza tym  w przypadku Batman TAS te? mo?na wymieni? kilka takich ''niezgodno?ci'', tylko po co ? Nie po to twórcy obu TASów si? za to brali by by?o to wiern? kopi? komiksu...
Ja wam pokażę!