Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna dyskusja o grach

Zaczęty przez Huntersky, 07 Sierpień 2008, 00:23:17

Leon Kennedy

Ja ostatnio dostałem całkiem fajne słuchawki bezprzewodowe... Myślę sobie super będą do grania, ale nie bo do PS4 nie da się ich podłączyc, jak chyba wiekszość słuchawek bezprzewodowych. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, bo Sony ma swoje dedykowane słuchawki, fajnie.

Q

Ostatnio za free oficjalnie udostępniony został StarCraft - https://starcraft.com/en-us/articles/20674424

A skoro mowa o starych grach, to czy ktoś orientuje się może jak pod Win 10 zainstalować gry z CD, z lat 90-tych (kiedy przy próbie instalacji występuje problem "Ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze")?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

franek

DOSBox jedynie, albo Virtual Machine niestety...


Show Must Go On!!!

Q

Na szczęście DOSBox się sprawdził.

Dzięki za pomoc.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Night_Wing [usunięty]

Jestem szcz??liwym posiadaczem Ps4, w miar? dobrego telewizora full hd 40 cali - chocia? wola?bym 55 cali, 4k, HDR - no i zestawu gier oraz ?eby sobie ?ycie umili? :pakieciku Netflixa. Gram sporo a szczególnie w gry z mas? otwartego ?wiata do eksploracji i tu wchodzi tematyka Post-apokaliptyczna, któr? a? nadto uwielbiam do?wiadcza? w video-rozrywce np. takie The last of US - które przeszed?em, a wyst?puj?cy w tamtej rzeczywisto?ci g?ówny duet bohaterów: Ellie i Joela : uwa?am za najlepszy, najbardziej dramatyczny, realny i z?yty w historii gier video.  Musz? przyzna?, ?e ostatnim razem intensywnie eksploruj? inne realia opanowania ?wiata przez ,,nieumar?ych". Mocno ogrywam pewne FPP : Dying Light: The Following.  Wcielam si? w rol? Kyle'a Crane'a i z perspektywy pierwszej osoby za pomoc? tego wys?annika GRE, który zjawi? si? w ogarni?tym przez epidemi? Zombie: mie?cie Harran musz? odzyska? plik, który ma pomóc tej Agencji w odtworzeniu leku na Wirusa, który spustoszy? ?wiat i  zmieni? go na zawsze

70% gry za mn?, a rozgrywka do tej pory na ?wietnym poziomie. Fabularnie jest w porz?dku, a oprawa  d?wi?kowa - czyli agonalne j?ki próchniej?cych i pokrytych zgnilizn? Zombie w tle, b?d? wrzaski ?cigaj?cych ci? Przemie?ców gdy rozpoczyna si? ,,Nadchodzi Noc" przera?aj? i nieludzko dobijaj? gracza.  A  b?d?c Crane'em ,mo?esz  teraz tylko ucieka?: na ?lepo lub cokolwiek widz?c ,je?li masz eliksir widzenia w ciemno?ci.



A Wy, w co gracie na swoich Konsolach?. Co s?dzicie o Dying Light :The Following?

Night_Wing [usunięty]

LEGO Marvel's Avengers to pierwsza na Ps4 gra z serii klockowego ?wiata Lego, któr? sobie zafundowa?em i w któr? gram obecnie. Wcze?niej na tablecie ogrywa?em Lego Marvel Superheroes a na PC: LEGO Batman 3 - Poza Gotham.

Nie do??, ?e w ?wiecie, w którym wszystko wykonane jest z cegie?ek LEGO i jest tak realistyczne i niebywale szczegó?owe , ?e wygl?da jak roz?o?ona na macie klockowa budowa LEGO wprawiona w ruch, z charakterystycznymi ma?ymi ludzikami o tym samym wzro?cie, prostej strukturze i z dziwnymi dwuz?bowymi zaokr?glonymi chwytakami zamiast d?oni, to wraz z cudownym koj?cym uszy d?wi?kiem  destrukcji, demonta?u lub sk?adania ró?norakich konstrukcji z klocków LEGO, daje tak wspania?y efekt, ?e przypominaj? si? czasy dzieci?stwa a ka?da historia nawet takich superbohaterów, okraszona jest gagami czy dziwn? ?lamazarno?ci? - czyli mówi?c po ch?opsku: spor? dawk? humoru.

LEGO Marvel's Avengers polecam zatem ka?demu geekowi, nerdowi, fanowi Marvelowskiego ?wiata Superbohaterów,  bez wzgl?du na wiek, gdy? poprzez t?arcy-barwn? produkcj? mamy okazj? do?wiadczy? genialnej rozgrywki oraz innego uj?cia roli bycia herosem. Oczywi?cie, taka video- rozrywka zachowuje podstawowy zarys fabularny i wydarzenia z Komiksowego Uniwersum Marvela, lecz np. Hawkeye - bior?c pod uwag? wydarzenia z filmu ,,Avengers" z 2012 r - omamiony moc? Ber?a Lokiego, b?d?cy pod jego kontrol?, zamiast strzela? np. wybuchowymi czy koaguluj?cymi strza?ami, wystrzeliwuje dos?ownie: ,,bananowe pociski".
?wiat LEGO nie ma tu  ko?ca. Masa g?ównych misji oraz pobocznych zada?. Dodatkowo po przej?ciu danego,nale??cego do ci?gu fabularnego  poziomu, dostajemy opcj? trybu gry  swobodnej - czyli do?wiadczanie klockowej rzeczywisto?ci we w?asnym mniemaniu. Przeszed?em Kilka procent fabu?y, a gra zawiera nawet w?tki z Thor: Mroczny ?wiat (2013), Iron Man 3 (2013), Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie (2011) i Kapitan Ameryka: Zimowy ?o?nierz (2014),.
Wed?ug mnie uj?cie marvelowskiego ?wiata w LEGO Marvel's Avengers, mo?na traktowa? jako rozszerzenie klasycznego Uniwersum, bo w platformówce tej oprócz ?wietnego humoru dostali?my sceny, których w  produkcjach filmowych na podstawie których powsta?a ta gra niestety nie widzieli?my.
DLC-ków jest sporo, a najnowszy zawiera pakiet z doctorem Strange'em!


Kupowa?!Gra?! Do?wiadcza? cudu LEGO!

Leon Kennedy

Ehh, żadna gra Lego nie przypadła mi do gustu i szczerze wątpię, aby miało to kiedyś ulec zmianie...

Night_Wing [usunięty]

W zapowiedzi nowych produktów z serii LEGO , jak wida? szykuje si? równie? kolejna porcja wideo-rozrywki: Lego Marvel Superheroes 2 https://www.youtube.com/watch?v=2J4u7OZ7_Zc.


Kogo zobaczymy tym razem? Prawdopodobnie, poprzednia ods?ona tej serii, która mia?a ok.200 grywalnych postaci,  w drugiej swojej cz??ci, ku uciesze fanów b?dzie rozszerzona o bohaterów i ?otrów z: Doctora Strange'a, Thora:Ragnarok, Guardians of the Galaxy vol.2 i o  wielu innych nie pokazywanych do tej pory charakterów.

W Lego Marvel's Avengers przeszed?em ju? g?ówn? lini? fabularn?, czyli wydarzenia z  filmowych Avengers i Avengers : Age of Ultron, które tak szeroko eksponowano w grze. Z mojej strony lekki zawód z powodu krótkiej najwa?niejszej cz??ci akcji tej rozgrywki. Daje to jednak wi?ksz? swobod? graczowi, który mo?e eksplorowa? wybrane lokalizacje Nowego Jorku czy innych kryjówek Avengersów z wcze?niej zdobytych w g?ównym ci?gu fabularnym punktów.  Mimo i?  jest to ?wiat LEGO, to platformówka ta oferuje: otwart? przestrze? -  sandboxowy raj. Humorystyczne misje poboczne, w których poznajemy innych bohaterów: np. Luke'a Cage'a prosz?cego nas o pomoc w pokonaniu jaki? oprychów, by w ten sposób ?atwiej by?o mu dba? o dzielnic? Harlem, s? ?wietnym wzbogacaj?cym i wyd?u?aj?cym rozgrywk? dodatkiem.  Co ciekawe zdobywanie z?otych klocków, których  kilkaset jest rozmieszczonych po ca?ym Nowym Jorku i innych ,,miejscówkach" M?cicieli, takich jak: dom Clinta Barton'a oraz lokalizacje z misji g?ównych, wymusza  od graj?cego - je?li chce je mie? wszystkie, co jest niesamowit? frajd? - konieczne dostosowanie postaci, gdy? ?eby dorwa? si? do takiej b?yszcz?cej cegie?ki umieszczonej w jakiej? skrzyni, do której prowadzi w?az lub krata wentylacyjna z metalowymi dr?gami, trzeba zmieni? bohatera na posta? zmienno-kszta?tn? lub potrafi?c? si? teleportowa? czy nawet manipulowa? czasoprzestrzeni?:  np.   Vision, Ant-Man, Doctora Strange

Nied?ugo zamierzam zaopatrzy? si? w kolejny produkt od Traveller's Tales: ,,LEGO Star Wars: The Force Awakens". To b?dzie dopiero dziwne do?wiadczenie. Jako? w przypadku Gwiezdnych Wojen, trudno mi jest wyobrazi?  sobie humor, fajt?apowato?? i inne "gagowate" uj?cie   Kylo Rena, czy nawet Snoke'a. Ale dla samej linii fabularnej , warto jako fan i geek space opery ,,Star Wars" zaopatrzy? si? w takie cudowne dziecko od T Tales


Densho

Lista moich ulubionych gier. Kolejność nie jest przypadkowa.
1. Asassins Creed – ahhh być takim nizarytem <3
2. World Of Warcraft – bajkowy świat, który ukradł mi 6 lat życia :D
3. Lego Star Wars – gra z którą mam wiele dobrych wspomnień.
4. Lego Harry Potter
5. Batman: Arkham Asylum – bo przecież wszyscy kochamy Batmana <3
6. Neverwinter
 

Leon Kennedy

#684
Lista moich ulubionych gier byłaby baaardzo długa  :D Więc tak na szybko...

Seria Arkham, oczywiście.

Seria Resident Evil, OCZYWIŚCIE  ;D

Kolejna seria... Silent Hill.

The Last of Us.

Dying Light.

Medievil ( czekam na remastera !!).

Zapomniałem o serii Metal Gear Solid, którą uwielbiam!!!


Night_Wing [usunięty]

"Mad Max" w kwietniu był na Ps4 za darmo, w opcji abonamentu "Ps Plus" . Dobrze, że dodałem do biblioteki i teraz ściągnąłem. I najważniejsze zacząłem w "Mad Maxa" grać, a muszę powiedzieć: to jest świetne!

Nigdy nie oceniam gry, gdy jestem dopiero na jej początku: fabuła, eksploracja, poznawanie postaci. Lecz, gdybym miał zrobić to na samym starcie i to w przypadku "Mad Maxa" z 2015 roku, to z ciepełkiem na sercu, temu Sandboxowemu, postapokaliptycznemu dziełu, tej wysokooktanowej wojnie o przetrwanie, jak wytrawny belfer, postawiłbym: 8,5/10. Minusem w grze może być ograniczona z wyjątkiem mechaniki walki, mechanika ruchów Maxa i jego pokracznego zmutowanego niczym z filmów "Droga bez powrotu" albo "Wzgórza mają oczy" siedzącego na tyłach "Magnum Opus" towarzysza Maxa. Silnik graficzny gry na konsoli wygląda świetnie, zwłaszcza gdy ma się aktywny HDR w telewizorze 4K i porządną ilość cd/m2 w matrycy odbiornika. Burze piaskowe i ogólnie sam piach, czy drobiny żwirku, skał wyskakujące spod kół, gdy pojazdy ruszają z miejsca lub są w trakcie szybkiego gwałtownego ruchu są po prostu dobrze odtworzone; a mówiąc krótko detale, kontrast, tło... to bajka!. Rozbudowa postaci jest dobra, wręcz ujmująca, naznaczona atmosferą rdzewiejących od burz piaskowych i spalonej słońcem jałowej ziemi blach aut i innych metalicznych elementów, które zlepiają w tym świecie praktycznie wszystko. Ząb czasu i pożoga naznaczyły rzeczywistość, w której przystało żyć Maxowi. "Mad Max" jest tego typu grą, gdzie eksploracja gigantycznych terenów po prostu mi się nie nudzi - głucha ziemia, na której nie wiesz co cię może spotkać. O rozbudowie "Magnum Opus" nie wspomnę, bo to jest majstersztyk! Aż odpalę sobie film z 2015r. z T.Hardym w roli głównej.

Night_Wing [usunięty]

Zacz??o si? ,,komikso-geeko-maniacy"! Konsolowi gracze, ??czmy si?! "Marvel Spider-Man" na Ps4 ju? jest!

Twórcom "Marvel Spider-Man" powinno stawia? si? pomniki ze z?ota, ba, ca?e pa?ace z tego kruszcu wykonane, bo to, co ekipa "Insomniac Games" wykona?a dla g?odnych adaptacji Uniwersum Marvela, graczy; dla ca?ej hordy nerdów, daj?c im rewolucyjn? rozgrywk? w postrzeganym przez Petera Parkera aka "Spider-Mana" ?wiecie, jest tak ,,astronomicznie" niesamowite, ?e a? bezcenne! Po 50 minutach gry, a oprócz samej g?ównej, rozpocz?tej fabu?y, zaj??em si? poznawaniem pi?knie uwypuklonego po ka?dy piksel, Manhattanu - bujaj?c si? na sieci od budynku do budynku, wci?? jestem pe?ny wra?e?; to by?o a? tak ?wietne otwarcie! Sekwencje ruchów s? tu dla gracza wyzwaniem - jest ich tak wiele, a ,,paj?czak" i tak nieustannie si? adaptuje, poprzez ulepszanie jego umiej?tno?ci w menu postaci. Cudowne s? kombosy ze zlepianiem jaki? pojemników i innych rzeczy, które Parker mo?e scali?, ze sob? sieci?, które nast?pnie ciska z impetem na ,,z?oli". Gdy nie gra?o si? w seri? innych produkcji z perspektywy trzeciej osoby: w "Batmana", czy "Sleeping Dogs" itp., to ze sterowaniem b?dzie takiej osobie ci??ko. Co istotne "Marvel Spider-Man" wspiera HDR, a jak kto? ma naprawd? w miar? porz?dny HDR i dobry balans kolorów, w tym nasycenie czerni? i biel?, to nasz paj?kowaty nietuzinkowy bohater porusza si? tak p?ynnie i ultra-dynamicznie, ?e gracz odnosi wra?enie jakby ogl?da? film. Dodajmy do tego jak?? wi?ksz? matryc? naszego TV, a efekt ,,zbierania szcz?ki z pod?ogi" po d?u?szej sesji z "Marvel Spider-Man" gwarantowany. 

Czy kto? z Was wie, jacy polscy lektorzy/aktorzy u?yczyli g?osu wszystkim postaciom z "Marvel Spider-Mana"? Nasz rodzimy dubbing spisuje si? ?wietnie.  :mrgreen:

Wilson Fisk jako
Spoiler
"Boss challenge" w "Marvel Spider-Man" do?? dobrze wprowadzi? mnie do tej gry, okazuj?c si? ?wietn? ,,przepraw? na drugi brzeg" spo?eczno?ci Nowego Jorku, spo?eczno?ci tworzonej przez mas? wrogów ,,paj?czaka" - solidnych ,,super?otrów" przypisanych tej postaci. Pojedynek z Fiskiem by? wyj?tkowy; posta? króla szemranych interesów porusza?a si?, jak na tak? mas? przysta?o: ci??kie szybkie ruchy, taranowanie i pot??ne, solidnie wyprowadzane ciosy, gdzie wystarczy?o jeden lub dwa uderzenia i po?owa paska zdrowia ,,Spidey'ego" znika?a. Dodatkow? trudno?ci? w unieszkodliwieniu Kingpina by?a ograniczona, w formie kwadratowego hallu, zako?czonego kilkoma betonowymi filarami, przestrze?; lecz, jak to bywa, w ko?cu si? uda?o.



[Zamknij]

Na razie ?adnych ,,zanieczyszcze?" w obrazie, p?ynno?ci ruchów i mechaniki ca?ej gry nie zauwa?y?em; jest genialnie!

Leon Kennedy

Będzie grane, oj będzie, co prawda jeszcze nie wiem kiedy, ale na takiego Spidera to ja czekałem.

Night_Wing [usunięty]

#688
"Marvel Spider-Man" jest niesamowitą, ,,super-duper" realistyczną grą, z solidną, opartą na ciężkiej pracy twórców linią fabularną i budową postaci. Dlatego też nie dziwię się graczom, którzy doświadczają śmigania, sunięcia naszym bohaterem na pajęczynie przez cały Manhattan i przecinania szybkim ruchami nowojorskiego nieba niczym pocisk, mówiąc coś w stylu ,,feel like..."; którzy w ten sposób czują się jak sam Spider-Man.  8)

PRAWIE DOBRZE. CAŁY NONSENS I DŁUGIE ZDANIA W SPOILERZE JEDNAK I TAK USUWAM. ALBO SKRÓCISZ PISANIE PRZYMIOTNIKÓW I SYNONIMÓW, ALBO W OGÓLE TEGO NIE PISZ, NAWET W SPOILERZE. POWYŻEJ DAŁEM CI PRZYKŁAD CO USUWAĆ, ŻEBY SIĘ NIE POWTARZAĆ!!!

Leon Kennedy

Telltale Games... Og?osi?o bankructwo, smutno to wiadomo??. Nie gra?em w ich wszystkie gry. W sumie by?o to tylko Walking Dead i kiedy? na pewno b?dzie to Gacek, ale... Cholera ich seria o trupach, która bardzo lubi? i ceni? najprawdopodobniej nigdy nie b?dzie doko?czona, a historia Clementine na to nie zas?uguje... Nawet pierwszy i drugi epizod zosta? wycofany z dystrybucji sieciowej  :'( Smutne s? te ostatnie dni  :-\