Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Bless

Okej już ogarnełem wszystko o co w tym chodzi :D uff nie było łatwo. Myślę że na pewno zdecyduje się The Court of Owls, tylko jeszcze poszukam gdzie to można kupić w miarę najtaniej i żeby było HC(aczkolwiek to jest chyba tylko w HC)

Rado

Może jeszcze się wstrzymaj z tym "Court..." i kup coś innego. Plotki głoszą, że mają to wydać u nas w kraju. Jeśli wydadzą w zbiorczym to prawdopodobnie będziesz miał twardą okładkę, jeśli wydadzą w zeszytach to już nie, ale tak czy inaczej będziesz miał "Court..." w języku polskim.

Bless

Za późno niestety już $ aczkolwiek nie żałuje bo miałem na tyle farta że dałem za courta naprawdę mało + oczywiście w HC ale ten obecny jest chyba nawet tylko i wyłącznie w HC + do tego za tak samo atrakcyjną cenę zdobyłem Jokera & Zabójczy Żart :D
Ps : Jeśli court wyjdzie u nas PL to i tego wezmę :P

Gregman

Kiedy dokładnie Egmont będzie wydawał Court of Owls (to co mówił na spotkaniu Egmontu Kołodziejczak)?
Dlaczego na kulturopolis.pl nie ma Batman 12

kelen

1. Nie wiadomo
2. Dlaczego o ofertę sklepu pytasz na forum a nie samego sklepu? Poza tym, Kulturopolis nie ma w ofercie zeszytów komiksowych z USA.

Gregman



Gregman

Dzięki, a tak wogóle to co to znaczy New 52? Wiem że to znaczy odświeżenie uniwersum ale o co chodzi z "Nową 52", czy to znaczy nowe 52 serie?

nighty

tak, to ogólna nazwa tego reboota, a wzięła się właśnie od liczby serii, których pierwsze numery zostały wydane we wrześniu zeszłego roku :)

likeabat

zaznaczyć bym chciał tylko ze Batman-nawiedzony rycerz to w sumie komiks który już wyszedł w Polsce. Jako wydanie specjalne "Batman Halloween" :)
http://www.batcave.com.pl/old/grafa/komiks/polska/batman_halloween.jpg

Lord Makaron

Witam, po przeczytaniu Court of Owls postanowiłem zacząć zbierać Batmana w formie papierowej. Jaką formę uważacie za lepszy wybór. Twarda oprawa i kupowanie po 6wydaniach (78zł na Multiversum), miękka oprawa na bierząco (15,5zł, za 1), kupowanie po ok 3miesiącach (10,5zł ). Nie mogę się zdecydować, szczególnie na to czy SC, czy HC. Chcę, żeby na półce jednolicie to wyglądało, więc wolałbym później nie zmieniać zdania.

kelen

Jeśli chcesz mieć tanią, ładną kolekcję na półce ale po długim czekaniu to kupuj wydania w miękkiej oprawie. Jeśli chcesz mieć droższą, ładną kolekcję na półce szybciej to kupuj w twardej oprawie. A jak nie możesz się doczekać i nie zależy ci na grzbietach na półce, a pieniędzy Ci nie brak, to kupuj zeszyty.

Rado

CytatChcę, żeby na półce jednolicie to wyglądało

No to jak stawiasz na półce, to moim zdaniem zeszyty od razu odpadają. Te idą do kartonu albo Bóg wie gdzie jeszcze. Ja preferuje SC. Może i HC lepiej wyglądają, ale nie każdy lubi czytać komiksy w takiej formie. A przecież będziesz je czytał, a nie tylko stawiał na półce. Weź sobie jakąś książkę w twardej, a potem w miękkiej oprawie i odpowiedz sobie, którą lepiej Ci się czyta. Myślę, że z komiksami będziesz miał podobnie.

nighty

jak już koledzy napisali, musisz to dobrze przemyśleć :) zdecydowanie zeszyty odpadają, jeśli chcesz, żeby twoja kolekcja wyglądała efektownie na półce. poza tym jak przedmówca napisał, będziesz to też czytał, a wydania zeszytowe jednak najszybciej się niszczą. powiem ci szczerze, że ja się nastawiałam na kolekcjonowanie komiksów w SC (miękkie okładki) ze względu na to, że wygodniej się je czyta, są poręczniejsze i jak dla mnie także ładniej się prezentują, poza tym niektóre komiksy, które chciałam mieć wydane były tylko w wersjach SC. potem jednak pojawił się problem natury takiej, że na softcovery trzeba czekać o wiele dłużej, niż wydania HC w niektórych przypadkach, dodatkowo nie zawsze jest pewność, że wydanie SC w końcu się pojawi, czasem przewidywane terminy wydań wersji miękkookładkowych są tak odległe, że w międzyczasie istnieje ryzyko wyprzedania się tomów w twardych okładkach... moja kolekcja składa się i z wydań SC i HC. i powiem ci, że takie "mieszane" wydania w zbiorze wcale nie sprawiają, że wygląda to źle :) ale co kto lubi.

Cronos

Jakie komiksy właściwie wchodzą w skład świata Franka Millera?
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman