Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

#1155
W nawiązaniu do baaardzo starego postu z 2012 roku, w końcu znalazłem dość czasu, aby zaprezentować swoje bat-zbiory. :)
Z góry sorry za jakość zdjęć, ale: a) nie jestem urodzonym fotografem, b) światło w salonie nie pomagało, c) aparaty w obu smartfonach też.

Moja przygoda z Batmanem zaczęła się lata temu, kiedy wujek oddał mi i mojemu starczemu bratu swoje komiksy z Człowiekiem-Nietoperzem. Były to dwa różne wydania komiksowej adaptacji filmu Tima Burtona z 1989 roku oraz trzy numer TM-Semic - 2, 3 i 10 z rocznika 1991. Jedną z wersji adaptacji filmu straciłem jeszcze w dzieciństwie, ale pozostałe 4 komiksy mam do dziś (w kiepskim stanie, niestety).



Dalej potoczyło się to jak kula śnieżna. Zbierałem wszystko z Batmanem, od zabawek, przez piórniki, po wycinki zdjęć z tygodników typu TeleTydzień. Tak to było w czasach bez Internetu. ;D Potem polubiłem również Supermana, a w końcu całą Ligę Sprawiedliwości (wszystko dzięki znakomitym kreskówkom Bruce'a Timma), ale najważniejszy zawsze był Batman.

Komiksy



Jeśli się nie pomyliłem przy liczeniu, do tej pory udało mi się zebrać blisko sto polskich wydań, w których występował Mroczny Rycerz, bądź postacie z jego świata. Są to:

BATMAN: Oficjalna Komiksowa Adaptacja Filmu Fabularnego Warner Bros. (czyli pierwszy komiks z Batmanem wydany w naszym kraju)

» TM-Semic

1990 » 1 x2

1991 » 1, 2 x2, 3 x2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 x2, 11, 12 (komplet)

1992 » 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, Wydanie Specjalne: Batman Powraca (komplet)

1993 » 1, 2, 3, 6, 10

1994 » 7, 8, 9

1995 » 2, 3, 5, 8 x2, 9, 11, 12, Wydanie Specjalne 3/95: Batman na zawsze

1996 » Wydanie Specjalne 2/96: Batman versus Predator II: Booldmatch

1997 » Wydania Specjalne 1/97, 2/97 i 3/97 - Batman: Black & White cz. 1 i 2 oraz komiksowa adaptacja Batman i Robin

1999 » TOP KOMIKS 5/99: Batman: Halloween

Książeczkowe wydania Batman & Superman

1999 » 2

2000 » 1, 2, 3

Superman » 1/91, 6/92, 7/92 (czyli wszystkie trzy gościnne występy Batmana)

» DK Dobry Komiks

2005 » 3, 6, 8 (komplet Superman/Batman 1-3)

» Mandragora

Spawn/Batman

» Egmont (wg daty wydania)

Batman: Hush część 1 SC

Batman: Hush część 2 SC

Batman: Rozbite miasto SC

Batman i syn SC

Batman: Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem? SC

Batman - Zabójczy żart HC

Batman: Powrót Mrocznego Rycerza HC

Batman: Najlepsze opowieści HC

Batman: Nawiedzony Rycerz HC

Batman: Trybunał sów, Tom 1 HC

Batman: Miasto sów, Tom 2 HC

Batman: Narodziny Demona (DC Deluxe)

Trójca. Superman - Batman - Wonder Woman (DC Deluxe)

Batman: Rok Pierwszy (DC Deluxe)

Superman/Batman, Tom 1. Wrogowie publiczni SC

JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Tom 1 HC

Superman/Batman, Tom 2. Supergirl SC

Gotham Central, Tom 1. Na służbie SC

JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Tom 2 HC

Superman/Batman, Tom 3. Władza absolutna SC

Batman: Mroczny Rycerz Kontratakuje HC

JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Tom 3 HC

JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Tom 4 HC

Batman: Świt Mrocznego Księżyca (DC Deluxe)

Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia krucjata HC

Batman: Mroczny Rycerz - Rasa Panów HC

Batman - Mroczny Książę z bajki (DC Deluxe)

Batman: Przeklęty (DC Black Label)

Batman: Szalona miłość i inne opowieści (DC Deluxe)

Batman kontra Deathstroke SC

Batman: Black & White, tom 1. Wieczna żałoba (Batman Noir)

Batman: Black & White, tom 2. Nigdy po trupie (Batman Noir)

» MUCHA COMICS

Batman: Długie Halloween HC

Batman: Mroczne zwycięstwo HC

Sprawiedliwość HC

Legendy Mrocznego Rycerza (Tim Sale) HC

» Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics

Tom 9 - Batman: Śmierć w rodzinie

Tom 18 - Superman: Człowiek ze stali

Tom 24 - Superman: Śmierć Supermana



Miałem też kilka MixKomiks z przygodami Batmana Przyszłości oraz numer Toma i Jerry'ego, w którym mysz była Batmanem, a kot Jokerem, ale zapodziały mi się lata temu.

Książki

Batman

Powrót Batmana

Batman na zawsze

Kobieta-Kot

Mroczny Rycerz



Filmy

Batman (1DVD)

Powrót Batmana (1DVD)

Batman: Filmowa Antologia 1989-1997 (8DVD)

Batman - Początek (2DVD)

Mroczny rycerz (2DVD+slipcover)

Batman: Rycerz Gotham (1DVD)

Batman i Superman (1DVD)

Batman: Animacje, Vol. 1 (1DVD)

Batman: Animacje, Vol. 2 (1DVD)

The Dark Knight Trilogy (5x Blu-ray)

Batman (Blu-ray)

Powrót Batmana (Blu-ray)

Batman Forever (Blu-ray)

Batman i Robin (Blu-ray)

Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości - Ultimate Edition (2x Blu-ray)

Liga Sprawiedliwości (Blu-ray)



Gry

Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko

Batman: Toksyczny chłód

Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham City

Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Knight



Wszystkie na PC. Pierwszą grę miałem w pełnym zestawie w dużym pudle, ale przepadło lata temu. Batman: Arkham Asylum wygrałem również w wersji GOTY, ale uznałem je za zbędne i oddałem starszemu bratu kilka lat temu.

Pozostałe

Posiadam 5 plakatów filmowych, którym niestety nie mam obecnie jak cyknąć fotki. Cztery są z Batman - Początek, dwoma chwaliłem się już TUTAJ, pozostałe to ten i ten, ale strasznie mi się zniszczyły przez tych 15 lat odkąd wziąłem je z kina. Piąty to oficjalny plakat Mrocznego rycerza wyhaczony kiedyś na allegro.

Figurki



Zostały mi tylko trzy i to w kiepskim stanie. Oficjalna zabawka "Rapid Fire Batman" z Batman Begins (prezent na Mikołajki 2005, niestety zgubiłem do niego batarangi, a sam mechanizm ich wyrzutu przestał działać), Catman - podróbka Batmana z filmu Tima Burtona (miałem też oryginał, ale nie przetrwał próby czasu) oraz mini-Batman-brelok (również bazowany na pierwszym wizerunku Michaela Keatona) z urwaną peleryną. Nie mam pojęcia, czy w domu rodzinnym uchowało się coś jeszcze.

Ulotki i pocztówki



Okładki filmów na VHS



Kiedyś mogłem się też pochwalić samymi kasetami. Niestety, po mojej wyprowadzce z domu rodzinnego, tata i starszy brat uznali, że na co im kasety, skoro nie mają już sprawnego odtwarzacza, right? Nie schowali ich na strychu, nie wystawili na aukcji internetowej, tylko zwyczajnie wyrzucili. Kilkadziesiąt kaset! :P Jedyne co mi pozostało to okładki, które uratował dla mnie młodszy brat.

Czasopisma



Otwarty to miesięcznik Film nr 8/2008 (na okładce zamiast Batmana jest Meryl Streep). :P Miałem też numer miesięcznika KINO o Mrocznym rycerzu oraz Komputer Świat o Arkham City (z plakatem), ale musiałem ich nie zabrać w trakcie jednej z przeprowadzek i ślad po nich zaginął.

Do tego posiadam ładowarkę do telefonu z logo Batmana, kubek, z którego korzystam w pracy, kilka T-shirtów, przynajmniej 5 par skarpet, starą czapkę z daszkiem, torbę na zakupy... No dużo tego, ale wybaczcie, nie będę cykał zdjęć swojej garderoby. ;D

Ostatni nabytek to worek, którego nie zdołałem kupić gdy byłem na wystawie DC w EC1 rok temu, a którego EC1 rozdawało za darmo, po zniesieniu "lockdownu" w czerwcu tego roku. Koleżanka z pracy dostała dwa, jeden był jej niepotrzebny, więc mi go podarowała. :)



I to chyba tyle. Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem (w razie czego wrzucę przy następnej okazji). :)

Shadow of the Bat

Bardzo fajna kolekcja. Szczególnie ciekawe są te wszystkie starocie. Pocztówki, książki, czasopisma. Strasznie szkoda tych kaset. ;( Ta karteczka z Batman i Robin przypomniała mi, że faktycznie była seria rysunków z filmu zrobionych w stylu Batman TAS. Zdziwiła mnie trochę mała ilość komiksów z New 52.

Mój komplet Batman Black & White Noir też już do mnie dotarł. Zmierza do mnie jeszcze parę innych rzeczy dlatego za parę dni zrobię aktualizację.

Jak oceniasz "Batman: Mroczny książę z bajki"? Warto się zainteresować?

JL Morrisona kiedyś prawie kupiłem. Egmont miał w promocji komplet za 150 zł. Miałem już w koszyku, ale się rozmyśliłem. Głównie dlatego, że nie jestem wielkim fanem Justice League.

Co możesz powiedzieć o "Batman kontra Deathstroke"? Brzmi nieźle, ale czytałem, że jest to średniawka.

Z rzeczy które masz na pewno w jakimś momencie sprawię sobie Spawn/Batman i Gotham Central.

Juby

Cytat: Shadow of the Bat w 27 Wrzesień  2020, 20:14:22Bardzo fajna kolekcja. Szczególnie ciekawe są te wszystkie starocie. Pocztówki, książki, czasopisma. Strasznie szkoda tych kaset. ;( Ta karteczka z Batman i Robin przypomniała mi, że faktycznie była seria rysunków z filmu zrobionych w stylu Batman TAS. Zdziwiła mnie trochę mała ilość komiksów z New 52.

Kiedyś miałem też mniejsze karteczki ze zwyczajnym wizerunkiem Batmana-Clooney'a z B&R, ale pewnie wyrzuciłem je lata temu.

Mała ilość komiksów z The New52 wynika u mnie z kilku czynników. Wziąłem się za ich zbieranie w 2014 roku, kupiłem dwa pierwsze tomy Batmana, a potem... straciłem pracę i zobaczyłem w zapowiedziach, że Egmont wprowadza coraz to nowsze serie (a większość z nich się ze sobą przeplata), przez co z miejsca odpuściłem. Chciałem do tego wrócić w 2017, kiedy pracowałem w empiku i miałem zniżkę pracowniczą -25% na wszystkie komiksy, ale Egmont wrzucił w zapowiedzi "Odrodzenie" i uznałem, że nie chcę teraz tego nadrabiać, bo co chwilę restartują wszystko w cholerę. Nosiłem się z myślą nadrobienia kilku tomów jeszcze na początku tego roku, ale gdy zaczęły pojawiać się informacje o możliwym ruszeniu z kolekcją Batmana od Eaglemoss w Polsce i zobaczyłem jej brytyjski spis (zawiera większość tytułów z The New52) znowu odpuściłem. I tak czekam. Jeśli ruszą z kolekcją, będę zbierał całą i nic nie będzie mi się dublować. Jeśli nie ruszą, może kiedyś uzupełnię trochę tego, co wydał Egmont, ale póki co mam dużo tytułów, których bardziej pragnę.

Cytat: Shadow of the Bat w 27 Wrzesień  2020, 20:14:22Jak oceniasz "Batman: Mroczny książę z bajki"? Warto się zainteresować?

(...)

Co możesz powiedzieć o "Batman kontra Deathstroke"? Brzmi nieźle, ale czytałem, że jest to średniawka.

Moje recenzje obu komiksów znajdziesz tutaj: http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=457.msg71677#msg71677

Krótsza wersja - Mroczny Książę z bajki mi nie podszedł, ale z tego co czytam po opiniach innych, tylko mnie (mam przesyt Jokera i jego starć z Batmanem). :P BvD to średniaczek, ale świetny wizualnie, więc w obecnej cenie go polecam. A jeśli czytałeś Detective Comics z DC Rebirth możesz go docenić jeszcze bardziej niż ja, bo akcja "vs. Deathstroke" toczy się między którymiś tomami DC (jest o tym zmianka w środku). Jeśli nie czytałeś Rebirth, i tak powinieneś się we wszystkim połapać, wystarczy znajomość Batman i syn Morrisona.

Cytat: Shadow of the Bat w 27 Wrzesień  2020, 20:14:22JL Morrisona kiedyś prawie kupiłem. Egmont miał w promocji komplet za 150 zł. Miałem już w koszyku, ale się rozmyśliłem. Głównie dlatego, że nie jestem wielkim fanem Justice League.

Ja kupiłem z różnych źródeł w sumie za 170 zł (czyli blisko 2 stówy poniżej ceny okładkowej). Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale teraz męczę trzeci (zostały mi dwa odcinki do końca) i jest coraz gorzej. Ilość cudacznych przeciwników z innych wymiarów, przyszłości, magii, itp. robi się męcząca, a ilość ekspozycji czasami mnie załamuje. :P

Shadow of the Bat

No tak jeśli wydadzą serię od Eaglemoss, a moim zdaniem wydadzą skoro już mieliśmy tego typu serie z Marvela, DC, Star Wars, Transformers oraz chyba Conana i Thorgala to wtedy zbieranie całej bez dubli ma sens. Na pewno warto mieć 10 tomów cyklu Snydera. Są tam lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie to jest naprawdę czadowy zbiór. Ogólnie szkoda, że ta seria od Eaglemoss nie jest wydawana według chronologii wydarzeń. W dodatku chyba nie ma w niej tych komiksów które były w WKKDC np Long Haloween i Hush.

Mrocznego księcia pewnie kiedyś jednak kupię. Pomysł mi się podoba. Z kolei B vs D kompletnie mnie nie jara. Rysunki wyglądają nieźle, ale brzmi to wszystko no pustą młóckę. Nie po to kupuję komiksy z Batmanem.

CytatJa kupiłem z różnych źródeł w sumie za 170 zł (czyli blisko 2 stówy poniżej ceny okładkowej). Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale teraz męczę trzeci (zostały mi dwa odcinki do końca) i jest coraz gorzej. Ilość cudacznych przeciwników z innych wymiarów, przyszłości, magii, itp. robi się męcząca, a ilość ekspozycji czasami mnie załamuje. :P

Właśnie tego się obawiałem. JL z jakiegoś powodu nigdy mnie nie wciągnęła w żadnej wersji bez względu na to czy był to komiks, film czy animacja. Zawsze mam wrażenie, że wszystko jest zrobione po łebkach a bohaterowie przynajmniej raz w tygodniu ratują świat. Osławione "Tower of Babel" wcale nie jest wybitne. "Kryzys tożsamość" był moim zdaniem beznadziejny. Do tego stopnia, że szybko go sprzedałem (wiem kontrowersyjna teza). Nawet "Sprawiedliwość" mnie umęczyła mimo pięknych ilustracji Rossa. Masa głupot i tony ekspozycji mnie wykańczają. Najlepiej czytało mi się "Kingdom Come". Dam jeszcze kiedyś szansę JL z New 52, ale Morrisona odpuszczę. Facet ma dobre pomysły, ale zakopuje je pod nadmiarem dziwactw.

Juby

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Wrzesień  2020, 15:20:05No tak jeśli wydadzą serię od Eaglemoss, a moim zdaniem wydadzą skoro już mieliśmy tego typu serie z Marvela, DC, Star Wars, Transformers oraz chyba Conana i Thorgala to wtedy zbieranie całej bez dubli ma sens.
No właśnie nie wiadomo czy z nią ruszą. Pandemia utrudniła sprzedaż takich kioskowych kolekcji, mimo to Hachette ruszyło z kilkoma we wrześniu, a Eaglemoss z Batmanem nie. :-\ W UK kolekcja już dobiega końca (80 tomów + specials + jeszcze kilka specjali dla prenumeratów), a u nas cisza. Może to oznaczać, że albo czekają aż sytuacja się poprawi (co może się pokryć z premierą filmu z Pattinsonem w przyszłym roku), albo zwyczajnie już ją odpuścili. Może wtedy przynajmniej Egmont zacznie wydawać więcej klasycznego Batmana, np. No Man's Land, albo Knightfall. Jakiś czas temu mówiło się również o nowym wydaniu Kingdome Come.

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Wrzesień  2020, 15:20:05Ogólnie szkoda, że ta seria od Eaglemoss nie jest wydawana według chronologii wydarzeń. W dodatku chyba nie ma w niej tych komiksów które były w WKKDC np Long Haloween i Hush.
Celowo wydają niechronologicznie, aby każdy kto chce mieć wszystko kupił każdy tom, bo $$$. ;) TLH i Husha brakuje, ale jest sporo kultowych pozycji, które ominęła WKKDC.

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Wrzesień  2020, 15:20:05Na pewno warto mieć 10 tomów cyklu Snydera. Są tam lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie to jest naprawdę czadowy zbiór.
Słyszałem dobre opinie, ale z nadrobieniem runu Snydera trochę blokuje mnie fakt, że tomy 3-6 od Egmontu są wyprzedane, a na rynku wtórnym sięgają często kosmicznych cen. M.in. dlatego wolę się wstrzymać.

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Wrzesień  2020, 15:20:05Nie po to kupuję komiksy z Batmanem.
Doskonale cię rozumiem. Ja kupuję / czytam komiksy z Batmanem z trzech powodów. 1) TM-Semici z sentymentu; 2) z Batmanem dla kryminalnych zagadek (takie historie są najlepsze); 3) Team-upy (czyli Superman/Batman, lub JLA) dla dynamiki między Batmanem, a innymi superbohaterami. Komiksy wypełnione wyłącznie akcją ironicznie są najnudniejsze.


Dopiero co pochwaliłem się całą kolekcją, a już wiem o kilku prezentach, które do mnie zmierzają. :) Jak już będę miał wszystko w mieszkaniu nie omieszkam się pochwalić.

HUDY

Juby
Pocztowki Batman Forever robią robotę, chciałem je kiedyś kupić i kiedyś mam nadzieję że kupię. Niestety u mnie w kinie w 95r nie dawali takich fantów ale już przy Batman Poczatek udało się dostać i do dziś zbieram kinowe ulotki.
Kobieta Kot książka mocno mnie zszokowała nie sądziłem że było u Nas takie coś, będę musiał się rozeznać w tym temacie.
Sporo Semicow jeszcze Ci brakuje, masz przed sobą sporo przyjemności w ich kompletowaniu i odkrywaniu kolejnych pozycji.
Jak byle w EC1 to kupiłem sobie taki magnes jaka masz torbe.
Kolekcja bardzo fajna, zazdraszczam kiku pozycji.

Juby

Dzięki. ;)

Ulotki Forevera dorwałem kiedyś tanio na OLX (pierwszym Batmanem, na którym byłem w kinie był Batman - Początek, wziąłem wtedy z 50 jego pocztówek, ale ostały mi się ostatnie dwie).

Książka Kobieta-Kot to nawet nie prawdziwa książka, a jedynie wydanie "dla młodzierzy". Ma ze 100 stron pisanych dużą czcionką i galerię movie stills w środku na gładkim papierze. Chyba dostałem ją w prezencie przy jakiejś okazji. Jeśli rozważasz zakup, w wolnej chwili mogę cyknąć kilka fotek, jak się prezentuje w środku.

Co do Semiców - nie mam już na nie parcia. Przynajmniej nie na to, aby uzbierać komplet, bo część tych historii zwyczajnie może nie być warta tego, ile obecnie liczą sobie za nie na internetowych aukcjach. Od kilku lat noszę w jednej z kieszonek portfela krótką listę ze spisem, które numery chciałbym jeszcze nadrobić (obecnie są na niej 19-23 Batmany i 2 Supermany). Zawsze jak przechodzę po antykwariatach wyciągam ją i staram się coś uzupełnić, ale nie śpieszy mi się z tym. :)

HUDY

Imponujące są też te B&W ale to na dziś nie na moją kieszeń, za dużo dobra wychodzi.
Kupię sobie tą kocice także fotki z chęcią oblukam.
Semici dziś to kosmos na szczęście segment DC mam niemal kompletny brak mi 2numerow Binki. Gorzej z Marvelem 98r Pająka jest jeszcze bardziej cenowo podkręcony.
Gazety Filmowe również posiadam tą Premiery mnie zaskoczyłeś wg tego nie pamiętam i też będę szukał. Obecnie też szukam czasopism z Batkiem 98,92,95 ale nie jest to łatwe i tanie.

Shadow of the Bat

Hudy z tego co pamiętam to sam masz dość jebitną kolekcję. Może wrzucisz jakieś aktualne foto? ;)

Mister Tadeo

Cytat: HUDY w 29 Wrzesień  2020, 09:01:57Obecnie też szukam czasopism z Batkiem 98,92,95 ale nie jest to łatwe i tanie.

Chyba by coś się znalazło z tego w moich zbiorach. Mam trochę czasopism filmowych. Są wśród nich te, w których pisano o Batmanie. Np. z '97, gdzie były artykuły w związku z premierą B&R w kinach. Może coś jeszcze by było. Jakby co, to pisać na priv.

Juby

#1165
Cytat: HUDY w 29 Wrzesień  2020, 09:01:57Kupię sobie tą kocice także fotki z chęcią oblukam.



Książeczka ma 104 strony. Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że tak pogniotła / podarła mi się okładka (pewnie w czasie ubiegłorocznej przeprowadzki do już-własnego mieszkania). A czasopism z 1992 z Powrotem Batmana możesz nie znaleźć, bo do premiery filmu w Polsce nie doszło. Z tego co czytałem, pojawił się chyba tylko w Popcornie (numer z plakatem), którego raczej trudno dostać.

Mister Tadeo

Juby ma rację. BR nie miał w Polsce premiery kinowej, więc rzadko o nim pisano w naszej prasie.
Ten Popcorn z plakatem to był nr z sierpnia. W lipcowym nrze także było kilka stron o BR. Były do przedruki z niemieckiego Popcornu.
Na pewno był też artykuł o BR w Cinema Press Video, kiedy film w Polsce oficjalnie ukazał się na VHS (nr 2 lub 3 z 1994).

HUDY

#1167
Hudy z tego co pamiętam to sam masz dość jebitną kolekcję. Może wrzucisz jakieś aktualne foto? ;)Trochę się powiekszylo przez te ostatnie lata też i trochę się sprzedało. Postaram się zasiąść do tego przy weekendzie. Jak żona i dzieci pozwolą 😉

Juby
Kocica i BF już są w obserwowanych na alledrogo.
Popcorn z BR pamiętam bo mialem/mam ten duży plakat z niego. Ale nie sądziłem że nie ma gazet filmowych z nim, cóż mniej do poszukiwan a coś już się znalazło 😀

Shadow of the Bat

Cytat: undefinedTrochę się powiekszylo przez te ostatnie lata też i trochę się sprzedało. Postaram się zasiąść do tego przy weekendzie. Jak żona i dzieci pozwolą 😉

Na wszelki wypadek już zaczynam trenować trzymanie szczęki. ;)

Do mnie dotarły moje paczki. Batman Black & White Noir vol. 1 i 2 oraz trochę Semiców. Do pełnej kolekcji brakuje mi na ten moment 9 Batmanów i 4 Spider-Manów. Wzięło mnie też na wspominki dlatego zamówiłem sobie Spawn Origins vol.1 ktore zawiera pierwsze 6 zeszytów serii.





Czy ktoś już zakupił "Ostatniego Rycerza na Ziemi" Snydera i Capullo? Macie jakieś BEZSPOILEROWE refleksje?

Juby

Skąd i po ile te Semici? Ciekawi mnie zwłaszcza Zabójczy żart, bo widuję oferty nawet po 200-300 zł. Sam za swój dałem chyba 45 z dostawą włącznie, ale stan był delikatnie rzecz ujmując "nieidealny" (dwie strony mocno pogniecione,jedna naddarta, a okładka w kilku miejscach służyła komuś jako kartka pod rozpisanie niepiszącego długopisu). Trochę go ogarnąłem, a w koszulce z tekturką wygląda na stan bdb, ale do dziś żałuję że nie było wtedy żadnych innych ofert.

Cytat: Shadow of the BatCzy ktoś już zakupił "Ostatniego Rycerza na Ziemi" Snydera i Capullo? Macie jakieś BEZSPOILEROWE refleksje?

Komiks trafił do sprzedaży dopiero dziś. Myślę że do wielu jeszcze nie dotarł, a co dopiero mówić o przeczytaniu go. ;)