Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

newtime

Dokładnie tutaj nie ma czego zepsuć, bo oryginalnej serii nikt nam nie zabierze a jeśli chcą robić jakaś kontynuacje czy nowa interpretacje, to powoli ostatni dzwonek póki jeszcze główni twórcy oraz aktorzy żyją, jeśli okaże się klapą to trudno nic nie stracimy a możemy tylko zyskać. Graficznie jak dla mnie mogą być zupełnie nowe projekty byle samą stylistyka oraz klimatem nawiązywali do oryginalnego TAS   

Leon Kennedy

Zgadzam się z moim przedmówcą w pełni. Klimat, stylistyka i od siebie dodam historie są najważniejsze.

Mr.G

Być świadkiem kontynuowania serialu-legendy? Kuszące. Tak jak wspominacie, nawet jeśli coś nie wyjdzie, to po prostu będziemy udawać, że nigdy nie powstało, a za to mamy szansę na bardzo fajną nostalgiczną podróż.
Jednak wolałbym, by nie próbowali 1:1 odwzorować TAS, bo to po prostu nie wyjdzie. Wręcz przeciwnie, nawet fabularnie podkreśliłbym, że minęło już trochę czasu od ostatnich animowanych przygód, co byłoby dobrą wymówką na ciekawe odświeżenie postaci - zarówno pod względem wizerunku, jak i ich roli w uniwersum. Bruce np. mógłby mieć kilka siwych włosów i dajmy na to zawieszoną działalność - bo w sumie wszyscy złoczyńcy wyłapani itd, to postanowił w końcu pożyć z Seliną, ale oczywiście nagle zdarza się coś, co każe mu powrócić do roli Batmana. Gordon na emeryturze, Barbara wykazująca się w policji, Tim Drake już trochę doroślejszy... Stara kadra przeciwników zdaje się uśpiona, oczywiście powróciliby z czasem, ale w mieście pojawiają się nowe/niewykorzystane/zapomniane postacie. Liczyłbym na powrót Andrei, debiut Anarky'ego, Trybunału Sów i jakieś zupełnie świeże pomysły. A może narodziny gangu Jokersów znanego z Batman Beyond? Jason Todd i Red Hood?
Czekam na pierwsze oficjalne wieści i materiały.

Q

Jeśli dojdzie do powrotu to kreska będzie trochę inna, zbytnio zmienił się proces realizacji animacji.

Osobiście chciałbym, żeby poszczególne odcinki nie były tylko zamkniętymi sprawami, ale tworzyły większą całość, czegoś takiego w TAS nie było.

W ostatnich latach pojawiło się kilka postaci złoczyńców, które z powadzeniem można by było wprowadzić, więc materiał na nowe pomysły jest. Teraz pozostaje tylko czekać by ta plotka okazała się prawdą, bo jakby nie było już od kilku dobrych lat Batman nie ma swojego serialu animowanego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Mr.G

Rozmyślając sobie o ewentualnej kontynuacji TAS, przypomniało mi się, że przecież w pełnometrażówce Batman Beyond: Return of The Joker widzieliśmy coś jakby zakończenie serialu, a przynajmniej jego punkt krytyczny. I teraz zastanawiam się jak do tego podejdą twórcy. Mogliby najprościej zignorować tę wersję, co dałoby im wolną rękę. Albo osadzić akcję przed tym wydarzeniem, ale to moim zdaniem mocno by ograniczyło ich możliwości, bo byliby niejako uwiązani.
I trzecie, moim zdaniem najciekawsze wyjście, finał pokazany w Powrocie Jokera uczynić punktem wyjścia dla kontynuacji serialu. Tim Drake zniszczony przez Jokera, bat-rodzinka rozbita traumatycznym wydarzeniem, a sam Joker martwy, lecz mógłby powracać w postaci wspomnień/halucynacji/głosów w głowie Harley czy właśnie Drake'a. I Bruce, który musi odbudować to wszystko, co tak skutecznie zniszczył Joker. Z chęcią bym to zobaczył, ale obawiam się, że twórcy po prostu oleją ten wątek.

Shadow of the Bat

Cytat: Juby w 21 Styczeń  2021, 08:28:26Wolałbym, żeby stworzyli nowe projekty postaci, aby nie była to ani kalka TAS, ani TNBA. Minimalne zmiany, takie jak zaszły między tymi dwoma serialami.

Obaw przed "spieprzeniem", "zniszczeniem czegoś tak wspaniałego" trochę nie rozumiem. Czy nawet jeśli zapowiedzą nowy sezon, HBO Max wyemituje 10 nowych odcinków, a te okażą się słabsze od historii sprzed 30 lat, to w jakiś sposób ujmie to na jakości starego dobrego TASu? W moich oczach nie, tak samo jak niedawny film z Harley Quinn tylko mocniej podkreślił o ile lepsze wyczucie smaku i humor mieli twórcy w latach 90-tych. :)

Nie ujmie, ale irytujące będzie dla mnie to, że ktoś robiąc coś nieudolnego próbuje się podpiąć pod genialną markę jaką jest Batman TAS. Mogliby przestać i zacząć tworzyć coś nowego. Spróbować strącić oryginał z piedestału. Tymczasem znów czeka nas odgrzewanie dania sprzed 30 lat. Patrząc na to jak "świetnie" to wychodzi innym markom to nie jestem dobrej myśli. Obym się mylił.

newtime

Postać Batmana została już tak przemielona w podkulturze ze na prawdę wszystko mi jedno pod co oni się będą podpinać, to nie wpłynie w zaden sposób na jakos Batman Tas 1992 tak samo Beyond czy Justice League nie wypływał na niego niego, to są oddzielne seriale i nic tego nie zmieni. A jeśli mają pomysł zeby coś dodać do tego świata, wzbogacić to niech próbują jak najwięcej

Juby

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Styczeń  2021, 02:56:27Nie ujmie, ale irytujące będzie dla mnie to, że ktoś robiąc coś nieudolnego próbuje się podpiąć pod genialną markę jaką jest Batman TAS.

W świecie kina/telewizji nie ma już żadnej świętości. Dla mnie mogą dorabiać do TAS co chcą, nie będzie to miało wpływu na mój odbiór klasyków, jak i nie muszę tego w ogóle uznawać za część serii, jeśli mnie nie zadowoli jakościowo. Ostatnio nawet widziałem doskonały rebus, który opisywał taką sytuację na moim ulubionym przykładzie.



;)

Shadow of the Bat

Bardzo przyjemny rebusik. Nigdy nie byłem wielkim wrogiem tych filmów. Ba mogę nawet powiedzieć, że generalnie je lubię mimo wad (jeszcze), ale muszę przyznać, że wraz z upływającym czasem i kolejnymi seansami te filmy coraz bardziej tracą w moich oczach. Nawet Przebudzenie Mocy z którym mam związane bardzo dobre wspomnienia.

Żeby nie było offtopu to dodam, że bardzo chętnie zobaczyłbym zupełnie nowy serial animowany z Batmanem. Najlepiej coś w stylu Spawna z HBO. To mógłby być majstersztyk. Taki Batman TAS ale tylko dla dorosłych. Jako, że jest to zupełna nisza to nie sądzę by kiedykolwiek to się stało. Niemniej jednak w miarę mroczny, inteligenty serial animowany o Batmanie z charakterystycznym stylem bardzo by się przydał. Nie przekonał mnie ani The Batman, ani Beware the Batman (chociaż nieźle się rozkręcił), Brave and the Bold było spoko, ale to bardziej w kategorii komedii. Myślę, że jeszcze przez długi czas będę odkurzał mój zestaw Batman TAS na Blu Rayu.

newtime

Osobiście nie chciał bym Tas wersji dla dorosłych, uważam ze urok tej kreskówki polegał na tym ze byla różnorodna.  Trafiały się odcinki poważne, komediowe, bawiące się konwencją ale jednak było, to kreskówka familijna. Jeśli dodadzą do tego mnóstwo krwi oraz wulgaryzmów, to dla mnie będzie jednak wadą. Tak jak nie obchodzi mnie zmiana stylu graficznego, to niech klimatem oraz konwencja niech bedzie zbliżone do oryginału, niech tylko nie robią z tego bajki dla dorosłych

Shadow of the Bat

Cytat: newtime w 24 Styczeń  2021, 21:56:54Osobiście nie chciał bym Tas wersji dla dorosłych, uważam ze urok tej kreskówki polegał na tym ze byla różnorodna.  Trafiały się odcinki poważne, komediowe, bawiące się konwencją ale jednak było, to kreskówka familijna. Jeśli dodadzą do tego mnóstwo krwi oraz wulgaryzmów, to dla mnie będzie jednak wadą. Tak jak nie obchodzi mnie zmiana stylu graficznego, to niech klimatem oraz konwencja niech bedzie zbliżone do oryginału, niech tylko nie robią z tego bajki dla dorosłych

Źle mnie zrozumiałeś. To nie miałaby być wtedy kontynuacja Batman TAS tylko osobny byt. Użyłem po prostu porównania, że mogłoby być wiele krótkich odcinków w formie animowanej, każdy (a raczej większość) opowiadający zamkniętą historię jak w Batman TAS. Natomiast zawartość samych odcinków byłaby bardziej w stylu Spawna z HBO.

Johnny Napalm

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Styczeń  2021, 21:04:59Ż(...) bardzo chętnie zobaczyłbym zupełnie nowy serial animowany z Batmanem. Najlepiej coś w stylu Spawna z HBO. To mógłby być majstersztyk. Taki Batman TAS ale tylko dla dorosłych. (...)

To był naprawdę mocny serial, dlatego pewnie za bardzo się nie sprzedał. Serialowy Spawn jednak oddawał charakter tego z komiksu, a nawet go trochę podrasował w mocniejszym kierunku. Też coś takiego bym w końcu obejrzał – póki co to tylko serialowa adaptacja Powrotu Mrocznego Rycerza była bliska zrobieniu czegoś animowanego stricte skierowanego dla dorosłych.

A co do kontynuacji/inspiracji TAS, niech producenci robią co chcą, przecież im nie zabronię lub zabronimy. To tylko taka opinia, żeby nie odcinać – prawdopodobnie – znowu kuponów od czegoś niekiepskiego w sposób nieudany.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Shadow of the Bat

CytatTo był naprawdę mocny serial, dlatego pewnie za bardzo się nie sprzedał. Serialowy Spawn jednak oddawał charakter tego z komiksu, a nawet go trochę podrasował w mocniejszym kierunku. Też coś takiego bym w końcu obejrzał – póki co to tylko serialowa adaptacja Powrotu Mrocznego Rycerza była bliska zrobieniu czegoś animowanego stricte skierowanego dla dorosłych.

Właśnie coś takiego. Uwielbiam tę adaptację TDKR. Jedyne czego mi w niej brakowało to wewnętrznych monologów Batmana.

CytatA co do kontynuacji/inspiracji TAS, niech producenci robią co chcą, przecież im nie zabronię lub zabronimy. To tylko taka opinia, żeby nie odcinać – prawdopodobnie – znowu kuponów od czegoś niekiepskiego w sposób nieudany.

Nic dodać nic ująć.

Gieferg

Ma ktoś może jakąś poręczną paczuszkę napisów PL do serialu?  Kupiłem właśnie na Blu-ray i próbuję skompletować wersję PL.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Spytaj Wolanda, bo chyba kiedyś robił napisy do TASu (tylko nie wiem do ilu odcinków). Jego adres mailowy masz w jego podpisie w działach, które budował. A jeśli wolałbyś lektora (Utta), to daj znać jak wyciągnąć ścieżkę dźwiękową z odcinków w avi, bo chyba mam większość na starych płytach (niektóre z TNBA są z dubbingiem).