Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Beware The Batman

Zaczęty przez Q, 04 Październik 2011, 16:50:01

Deuce

Odcinek 12

W wielu kwestiach zgadzam si? z 8azyliszkiem. Jak Magpie mog?a siedzie? w celi, w swoim "roboczym" stroju ? Dalej, Batman widzia?, jak ten osi?ek niós? samochód nad g?ow? i to bez ?adnego problemu. Przecie? wiadomo, ?e kogo? takiego nie zatrzyma byle krata. Miasto wygl?da?o momentami na opuszczone. Nie by?o ?adnych ludzi, ani nawet zaparkowanych samochodów. Spostrzeg?em te?, ?e Alfred ma równie wielkie uszy, co szcz?k?.
Za samego odcinka, najbardziej podoba?o mi si? pokazanie Sroki, w uj?ciu psychologicznym. Wida? by?o jej problemy emocjonalne i osobowo?ciowe. Lubi? postacie, które maj? ró?ne zaburzenia psychiczne, daj?ce si? rozpozna? w ich post?powaniu.


Odcinek 13

Na pocz?tek, dostali?my troch? wspomnie? o Alfredzie. Troch? to rozja?nia, sk?d jego umiej?tno?ci. Z wpadek, zapami?ta?em t?, kiedy Katana zahamowa?a nagle w tunelu. Przecie? mog?a spowodowa? powa?ny wypadek. Z ciekawszych rzeczy, Tatsu okaza?a si? m?drzejsza od Batmana, poniewa? zauwa?y?a, ?e Jasonem kto? sterowa? i nie dzia?a? on ?wiadomie. Zdj?cie maski, by?o ju? jednak zbyt ryzykowne. Bardzo dobry pojedynek Batman vs Ra's Al Ghul. Szkoda, ?e taki krótki. Ko?cówka daje zagadk?, co dalej stanie si? z Bruce'em i Gotham.

Trzeba te? poskar?y? si? na twórców. Powinni jasno okre?li? si?, co dalej z serialem. Niech podadz? konkretn? dat? wznowienia emisji albo og?osz? jego koniec. Taki stan zawieszenia jest najgorszym rozwi?zaniem.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

Sprawdziłem Twittera Sama Liu i pisał tam, że odcinków jest w sumie 26 (i do wyrenderowania zostało kilka ostatnich).

To nie twórcy są winni tej sytuacji, tylko stacja.

BlackBat

Ciekawe w takim razie, jakie będą następne plany produkcyjne jeśli chodzi o animacje- jeśli jakieś są. Wcale bym się nie obraziła za wznowienie GL:TAS i YJ ;)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


kelen

Wznowienie "Young Justice" chyba nie wchodzi w grę, przynajmniej nie w najbliższym czasie, bo w tej chwili twórcy zajmują się innymi projektami (np. "Star Wars Rebel"). Jak już bym miał mieć jakiś cień nadziei, to najwyżej na GL, ale z kolei Volpe teraz też zajmuj się czymś innym :P

BlackBat

To to ja wiem, czytałam na jego tamblerze ;) A co z tą plotką o serialu inspirowanym YJ? Jakiś czas temu był chyba taki news, co nie?
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Doctus

To chyba by?y plany na odleg?? przysz?o??, je?li nie plotki. Chcia?bym bardzo taki serial. CW ?adnie buduje swoje universum, tu pokazuj?c Blüdhaven, tu wprowadzaj?c Barry'ego Allena i Central City, a gdzie? w tle mnóstwo nawi?za?. Gorzej niestety z prawami do wykorzystywania postaci, bo dopóki Warner u?ywa ich w swoich filmach CW nie mo?e ich pokazywa? w serialach. Szkoda, bo nie wyobra?am sobie serialu o m?odych superbohaterach bez pokazania Robina/Nightwinga. Wprowadzono za to ju? Deathstroke'a wi?c a? si? prosi ?eby go nie u?mierca? w Arrowie i pokaza? w innym serialu tej stacji...

Chodzi?o Ci zapewne o tego newsa.

BlackBat

Nie, nie właśnie chodziło podobno o serial animowany, ale to było tak dawno, że nie pamiętam już która stacja się na ten temat wypowiadała.
Kurde, było by fajnie gdyby się dogadali co do licencji- ale znając WB to marne szanse.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Q

Chociaż nie wiadomo, kiedy amerykański CN zacznie emisję kolejnych odcinków, to w Nowej Zelandii już pokazano trzy kolejne odcinki: "Darkness", "Reckoning" i  "Nexus" (w którym pojawił się Harvey Dent).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

http://www.worldsfinestonline.com/2014/04/loglines-for-currently-unaired-episodes-of-beware-the-batman/

Opisy wszystkich odcinków całego serialu. Ale uwaga, czytacie na własną odpowiedzialność - dużo w nich spoilerów.

Doctus

CN przemówiło: Beware będzie emitowane w paśmie Toonami o 3 w nocy czasy amerykańskiego. Bardziej dobić tego serialu nie mogli.

8azyliszek

Ważne, że wyemitują resztę sezonu. Wczoraj dopiero się dowiedziałem, że jednak powstało kolejne 13 odcinków 1 sezonu. Ściągnąłem te 4 i będę oglądał. Rash Al Ghul mówiący głosem Agenta Broylsa z Fringe dalej brzmi dziwnie. :)

8azyliszek

Obejrza?em odcinki 14-23. I mam mieszane odczucia. No rozwalili tego Rasha ale to by?o ?rednio zrobione. Batman si? zrobi? coraz "mroczniejszy" i by?o mniej humoru. I ci nieznani mi wrogowie jak Rada czy znowu Humpty Dumpty.

Niby jest Harvey Dent, ale troch? zbyt karykaturalny. Bardziej choleryk ni? playboy za TASa. No i tam by? prawdziwym przyjacielem Bruce'a a nie tylko na pokaz jak tutaj.Dobrze ?e zachowano chocia? jego ambicj? i rz?dz? w?adzy. Niestety przez to, ?e 2 sezonu nie ma, to Two Face'a pewnie nie zobaczymy.

Barbara Gordon - Niby fajnie, ?e jest, bo jest do?? podobna cho?by do tej z "The Batman". Ale ona przecie? najpierw by?a Batgirl, a dopiero potem Oracle. No i z racji anulacji serialu te? jej pewnie nie zobaczymy w kostiumie. Tylko Anarkhy jest fajny. Ale naprawd? bardziej przypomina podróbk? Jokera ni? jak?? oryginaln?, now? posta?.

I wtedy nadszed? odcinek 22 - Hero. Deathstroke, Deathstroke, Deathstroke i wszystko jasne. :) Ten go?ciu odk?d wyst?pi? w Arrow zdoby? ?wietn? pras? i teraz jest wsz?dzie. :) (YJ, A, Flshpoint Parradox, Son of Batman). I ten odcinek mia? wszystko - humor, akcj?, intryg?, emocje. Tak powinien wygl?da? ka?dy epizod. Strasznie du?o batmanowato?ci. :) Anarkhy pomagaj?cy Dentowi, Deathstroke zwracaj?cy si? przeciw nim, Batman ratuj?cy wszystkich bez wzgl?du na wszystko. Miodzio.

Niestety wszystko rujnuje nast?pny 23 odcinek. Jest tak pe?en g?upot, ?e g?owa ma?a. Batman i Katana daj? si? uwi?zi? w betonie. I Killer Croc zamiast im poodgryza? g?owy odchodzi sobie. I ?eby chocia? poszed? na dobre bank obrabia?, albo co. Ale nie! Kr??y dalej po tym metrze i pilnuje by nikt Batmanowi nie pomóg? i by ich poci?g przejecha?. To czemu ich do cholery od razu nie zabi??! Barbarze od razu chcia? g?ow? odgry??. Poza tym widzia? twarze Alfreda i Barbary. A Oracle w centrum miasta nie ma zasi?gu - bzdura kompletna.

I ja wiem, ?e bohater zawsze musi prze?y?, bo vilan zaczyna monolog albo daje czas by bohater si? uwolni?. Ale co? takiego?? Ja bym z 10 razy lepiej napisa? odcinek z Killer Crockiem. Cho?by w "The Batman" bardzo fajnie to zrobili.

Poza tym to co zwykle - puste, wyludnione ulice, kanciaste otoczenie, brak wiarygodnej fizyki, plastikowe zabawki zamiast broni. Deathstroke z plastikowym gunem - no to by?o ?a?osne.
Chcia?oby si? nowej tradycyjnej kreskówki z Batmanem. Ale lepiej gdy jest nawet Beware the Batman ni? nic by nie by?o.

kelen

Nie czytałem twojego postu, bo pewnie jest najeżony spoilerami, więc jakbyś mógł, to wrzuć je w spoiler taga.
Moje pytanie jest natomiast inne - skąd te wszystkie odcinki się wzięły? Był jakiś przeciek, czy Toonami zrobiło jakiś maraton?

Q

W telewizji jeszcze wszystkich nie pokazali, ale na Amazon UK dostępny jest już cały serial.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

A zatem to tak... Cóż, w takim razie czeka mnie maraton.