Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:13:09

vincent

Joker Nicholsona a Joker Ledgera to ta sama postać, pokazana na dwa różne sposoby. Nie da się porównać imo.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Mister Tadeo

Dokładnie, Vincent. Postać Jokera zinterpretowali dwaj aktorzy, każdy na swój sposób. Wpływ na to zapeane miały konwencje filmów: u Burtona - mroczna baśń, z dużą dozą groteski, u Nolana - realistyczna. Ja kupuję obie wersje, bawię sie tak samo dobrze na B89 jak i na TDK.

Filer

Nie nazwałbym pierwszego Bata baśnią. Przenigdy. Pulp, po prostu pulp :].

(A)nonim

#48
Noo, metaforycznie to jest baśń. Masz księżniczkę, królestwo, rycerza i złego smoka. W dodatku pomimo kontynuacji idealnie działa jako opowieść zamknięta, typu "zło zostało pokonane i żyli długo i szczęśliwie" (z dopiskiem małym druczkiem "coś się kończy coś się zaczyna"). Przykładowo TDK nie da się nawet w ten sposób określić jako baśń, bo u Nolana tego "smoka" broniłby Greenpeace. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Altair

Zawsze się zastanawiałem co mnie odstraszało w wyglądzie nicholsonowskiego Jokera.Teraz już wiem,to te spodnie w szkocką kratę....

(A)nonim

Od spodni wara, 100% punk rocka.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Altair

No i co z tego?I tak są do dupy...

PS.Co ma punk rock do Batmana? :P

Huntersky

Taki żart, Bruce.. ::)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Funky

Odświeżam temat, concept art Jokera wg Tima Burtona (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/89/Burtonjoke.jpg) Jak dla mnie jest to porażka, bardziej przypomina mi to "Stracha na Wróble" niż Jokera. Taki bezdomny klaun ;) A jakie jest wasze zdanie?

Mel

Na pewno jest bardzo...Burtonowy ;D I już kiedyś pisałam na jego temat (chyba w quizach), że chyba jest jednym z najgorszych designów jakie miałam okazję oglądać. Tyle.

(A)nonim

Patrząc na to (i na trailer do nowej Alicji), rozumiem dlaczego Burtona czasem ograniczają. A z drugiej strony - ciekawe co z tego by wyszło.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Cytat: (A)nonim w 29 Lipiec  2009, 09:26:17
(i na trailer do nowej Alicji)

Trailer do Alicji zapowiada nam świetny film, to tak na marginesie. ;)

Cytat: (A)nonim w 29 Lipiec  2009, 09:26:17
...A z drugiej strony - ciekawe co z tego by wyszło.

Jak dla mnie wyszedłby z tego straszny badziew. :P Nie dość, że ten concept jest tragiczny, to poza tym Joker jakiego widzimy w filmie jest rewelacyjny (jedyne co bym w nim zmienił z wyglądu, to odciął troszkę brzuszka Jack'owi ;D).

(A)nonim

Po trailerze Alicji wydaje mi się że Burton od dłuższego czasu zżera swój własny ogon.
CytatJak dla mnie wyszedłby z tego straszny badziew.
Ale mogłoby wyjść też coś w stylu Batman Returns, tyle że z Jokerem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Cytat: (A)nonim w 29 Lipiec  2009, 11:46:39
Ale mogłoby wyjść też coś w stylu Batman Returns, tyle że z Jokerem.

No... tyle, że ja wolę akurat pierwszego "Batmana", od "Batman Returns".

Leon Kennedy

A co to za poczwara Panie Burton??  :D Moment... On ma okulary?  Tego to chyba jeszcze nie było :P.