Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

HUDY

Up
Kurde jak puścili ten zwiastun to że 100razy go obejrzałem, genialny. Oby film pozamiatal równie jak zwiastun!
Dcfandom tylko tym zyskało i jednocześnie pokazało jak różnorodne jest DC. Gdyby był taki MCU fandom to praktycznie wszystko było by w jednolitej tonacji. Natomiast dc pokazało że ma pozycje ala Marvel: WW84 jest mrok Snydera, jest SS które będzie chyba w erRce. Jest i zwycięzca dcfandom TheBatman.
Ostatnimi laty ciśnienie na filmy u mnie zeszło a po zwiastunie Gacka znow się podniosło. Drugą mega nowina i wydazeniem jest powrót Michaela Keatona oby im to wyszlo.

Funky

Kur...mać to jest jakiś koszmar >:( do tego czasu kina mogą przestać istnieć i powinni wypuścić ten film zgodnie z planem tak aby ratować branżę i dać ludziom chociaż trochę rozrywki. Po takim newsie trailer z Pattinsonem tylko wkurza i irytuję.

Juby

Jeśli kina przestaną istnieć, to mam nadzieję, że film nie trafi wyłącznie na streaming, ale jednocześnie na nośniki fizyczne. Nie miałbym problemu, gdyby przyszło mi go obejrzeć pierwszy raz w moim salonie, nie przy moim obecnym sprzęcie (a do 2022 może jeszcze lepszym, bo planuję kupno nowego odtwarzacza). Z tym, że chciałbym go na płycie (Blu-ray, lub UHD), nie na HBO Max, bo platformy na pewno nie założę, a posiłkowanie się ripem z sieci, to nie będzie to samo gorsza jakość).

Wracając do samego filmu, najbliższe wtorek-środa ekipa The Batman będzie kręcić w terenie:
https://batman-news.com/2020/10/06/the-batman-anfield-cemetery-filming/

Mam nadzieję, że zdążą zanim rząd UK ogłosi nowe obostrzenia. :-\

Leon Kennedy

Mam nadzieję, że kina nie umrą, a nawet jeśli te popadają, to w końcu otworzą się nowe gdy już wszystko będzie opanowane, a do 2022 kupa czasu. Swoją drogą czytałem, że Warner nawet nierozważa nie puścić takiej WW w kinach.

Johnny Napalm

Kina przestaną istnieć? No na pewno te małe to tak. I tak ich dni są policzone. Sieciówki sobie z pewnością poradzą, jak będzie tu manko to uratują się pieniędzmi z innej puli – sporo z nich jest częścią większych biznesów. Nawet gdyby trzeba było je zamknąć, to później będzie restart. Ten interes nie będzie po koronawirusie spaloną ziemią.

Szkoda, że faktycznie może być to przesunięte co najmniej o rok, ale i tak uważam, że trailer nowego Bonda był o wiele bardziej przedwczesny niż nowego Batmana. No i za dużo w bondowskiej zapowiedzi zdradzili szczegółów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby


LelekPL

Peleryna CG będzie na motorze sądząc po naklejkach na kostiumie.

Juby

Najwyraźniej. Wrzuciłem te fotki, bo dzięki nim można się lepiej przyjrzeć kostiumowi. Ogólnie pojawi(ło) się ich mnóstwo w tym tygodniu, zupełnie jakby nie pilnowali lokacji, w których kręcą.

Czytałem również o plotkach, jakoby praca z Pattinsonem na planie była "trudna", ale Jett z BOF twierdzi, że to bzdury. Nawet jeśli jest w tym jakieś ziarno prawdy, to Kilmer też podobno był nie do zniesienia na planie Forevera, a w samym filmie jakoś tego nie widać (przeczytałem o tym dopiero w ubiegłym roku). Gorzej, jeśli planują sequele (a planują), bo wszyscy wiemy jak skończył Kilmer. :P

Shadow of the Bat

Moim zdaniem kostium jest mocno średni. O ile pewnie nie będzie go zbyt często widać w całej okazałości, a światło, cień i peleryna zrobią swoje o tyle z samą maską już nic nie zrobią. Niestety wybitnie mi ona nie leży. Wygląda jakby była za duża i nadmiernie okrągła przez co głowa batka wygląda trochę jak głowa jakiegoś owada. Szczególnie z tymi dużymi, ciemnymi soczewkami.

LelekPL

Pamiętajmy, że to kostium kaskadera. Może nie być dokładnie taki jaki posiada Pattinson. A soczewki raczej będą usunięte cyfrowo, bo wydają się być dodane tylko ze względu na jazdę na motorze i przepisy bezpieczeństwa.

jakura

Mnie bardziej interesuje pistolet przy udzie. Chyba, że to paralizator...
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Shadow of the Bat

Cytat: LelekPL w 14 Październik  2020, 17:01:04Pamiętajmy, że to kostium kaskadera. Może nie być dokładnie taki jaki posiada Pattinson. A soczewki raczej będą usunięte cyfrowo, bo wydają się być dodane tylko ze względu na jazdę na motorze i przepisy bezpieczeństwa.

Chodzi mi również o ujęcia w zwiastunie. Ogólnie zwiastun miodny, ale ta maska już od pierwszego zdjęcia promocyjnego mi nie leży.

CytatMnie bardziej interesuje pistolet przy udzie. Chyba, że to paralizator...

Ewentualnie wyrzutnia liny z kotwiczką lub pluskiew śledzących.

LelekPL

Cytat: jakura w 14 Październik  2020, 20:19:17Mnie bardziej interesuje pistolet przy udzie. Chyba, że to paralizator...
To grapnel gun, w zwiastunie jest nawet scena jak go używa.

Juby

To samo pomyślałem. Nawet tak przyziemny Batman będzie używał graplnel gun, co można było zobaczyć w zapowiedzi na DC FanDome.



O kostiumie, w szczególności masce napisałem już chyba wszystko, co miałem do powiedzenia. Nie podoba mi się, co nie znaczy że będzie to miało jakikolwiek wpływ na mój odbiór samego filmu. W trylogii Nolana Batman też zmienił kostium na brzydszy, a mimo to TDK jest jednym z moich ulubionych filmów. No i znalazłem ujęcie, z którego maska wygląda naprawdę fajnie.



;)

Juby

#434
Najlepsze do tej pory spojrzenie na Roberta (a nie kaskadera) w kostiumie.



Zaskakujące jak dużo fotek i nagrań trafia do sieci, zupełnie jakby nie zabezpieczali planów. Zaskakujące jest także to, jak dużo ujęć z Batmanem kręcą w dzień.

Choć oficjalnie zdjęcia ruszyły 27 stycznia, a przerwane zostały 14 marca (7 tygodni), to w sieci można znaleźć fotki z planu już z 6 stycznia. Ciekawe czy były to jedynie sceen-testy w lokacjach, czy może jednak kręcą dłużej niż sądzimy (w końcu fotki z zamaskowanym Pattinsonem na motorze ze sceny, która znalazła się w zapowiedzi DC FanDome, pochodzą właśnie z 6 stycznia). Nawet jeśli kręcili tylko przez 7 tygodni przed wybuchem pandemii i udało im się zarejestrować jedynie 25-30% materiału, to z matematycznego punktu widzenia do ukończenia prac potrzebują 14-21 tygodni. Póki co - odpukać w niemalowane - od ponad czterech kręcą bez zakłóceń. :)