Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Juby

Miał, ale odświeżał sobie Batmany przed premierą TDKR.

Warto też odnotować, że zbanowany na forum rocklee także aktualizował swoje oceny, ale w innym temacie. Pozwolę więc sobie je przekopiować, bo przydadzą się przy następnej tabelce (im więcej głosów tym lepiej):

Cytat: rocklee w 28 Lipiec  2012, 21:14:23
Batman Begins: 10/10
The Dark Knight: 9/10
The Dark Knight Rises: 6/10

vincent

Uwielbiam osoby piszace w tym temacie pokroju Gieferga.
Wjezdza, wystawia filmowi niska ocene, staje z gola klata i beszta kazdego, kto mysli inaczej.
Stary idz zrob cos konstruktywnego.

No, ale żeby utrzymac poziom wypowiedzi Gieferga dodam tylko:

Czlowiek, ktory daje BR 10/10, a zaraz potem 7 TDKR nie jest dla mnie wiarygodny i traktuje takie cos z przymruzeniem oka ;)
Nie wiem, komu chcesz zaimponowac koles ale slabo ci wychodzi. Wystaw wasc ocene i idz sobie, a nie na sile chcesz tu zrobic ogien.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Megaloman

1. Batman (1966) -      4/10

2. Batman (1989) -      7/10

3. Batman Returns -     7/10 - Batmany Tima Burtona to dobre filmy, ale jako? nie powali?y mnie na kolana... Lepsze ni? Schumachera, gorsze ni? Nolana.

4. Batman Forever -     6/10 - Niez?y film, nie rozumiem tych co daj? mu 1/10 itp.

5. Batman & Robin -     4/10 - Najs?abszy film o Batmanie, ale sentyment z dzieci?stwa pozosta?! Za to dostaje ocen? wy?ej.

6. Batman Begins -       8/10 Bardzo dobry film, dobry klimat i fabu?a, origin Batmana przedstawiony ?wietnie, idealne wykorzystanie Ligi Zabójców. By?oby 9/10 ale scena ?mierci Ra's al Ghula mnie dra?ni... Batman nie zostawia nikogo na ?mier?!

7. The Dark Knight -      9/10 - Najlepszy film o Batmanie, tylko irytuje mnie Joker uciekaj?cy autobusem z banku i ludzie id?cy ulic?, których to nic nie obchodzi. Plusem natomiast jest scenariusz, zwrot za zwrotem akcji i zaskakuj?ce zako?czenie, aczkolwiek sceny na barkach by?y troch? s?absze.

8. The Dark Knight Rises - 7,5/10  - Najs?abszy film z trylogii Nolana, chocia? trzyma poziom. Lepszy ni? filmy Burtona, gorszy ni? Batman Begins. ?wietny Tom Hardy. Je?li trzeba przyzna? pe?n? ocen? to daj? 8, chocia? film zrobiony jest wed?ug typowo Hollywoodzkiego schematu, czyli: bohater upada, przechodzi jak?? przemian?, powraca, wygrywa i Happy End. Minusem jest te? brak zaskocze? dla osób znaj?cych komiksy. Inne minusy: Batmana w tym filmie jest jak na lekarstwo, troch? braków logicznych i zbyt podobna fabu?a do "Batman Begins".


Co wi?cej, uwa?am ?e filmy Shumachera s? oceniane zbyt nisko. Sza?u nie ma, ale nazywanie "Batman & Robin" najgorszym filmem w historii to troch? przesada... A "Batman Forever" to niez?y film i naprawd? nie widz? powodów by dawa? mu 1/10 lub co? ko?o tego...

Juby

Widzę, że jest już 15 ocen dla TDKR, więc chce jeszcze dzisiaj zrobić podsumowanie. Dlatego jeśli ktoś nie wypisał tutaj swoich ocen (szczególnie ostatniego filmu) to ma okazję. Szczególnie kieruję tą wypowiedź do vincenta, który tutaj się wypowiada, a oceny TDKR nie podał, oraz do Leona - bo dał 8/10, ale powiedział, że wybiera się drugi raz i ocena może ulec zmianie (ale tej nie zweryfikował). Czekam do wieczora, a na jutro gotowa będzie tabelka.

Hydro

Batman8,5 / 10

Batman Returns10 / 10

Batman Forever 6 / 10

Batman & Robin 4 / 10


Batman Begins 9 / 10

The Dark Knight 10 / 10

The Dark Knight Rises10 / 10


Antologię oglądałem dosyć dawno temu, ale po ponownym obejrzeniu wątpię, żeby coś się w ocenie zmieniło. Co do Trylogii Nolana - Begins awansował do 9/10, The Dark Knight od 2008 bez zmian dycha, a Rises: po pierwszym obejrzeniu skłaniałem się do 9/10, jednak drugi seans rozwiał wszelkie wątpliwości - 10.
It's a funny world we live in.

Gieferg

#560
Cytat: vincent w 19 Sierpień  2012, 11:39:22
Uwielbiam osoby piszace w tym temacie pokroju Gieferga.
Wjezdza, wystawia filmowi niska ocene, staje z gola klata i beszta kazdego, kto mysli inaczej.
Stary idz zrob cos konstruktywnego.

No, ale ?eby utrzymac poziom wypowiedzi Gieferga dodam tylko:

Czlowiek, ktory daje BR 10/10, a zaraz potem 7 TDKR nie jest dla mnie wiarygodny i traktuje takie cos z przymruzeniem oka ;)
Nie wiem, komu chcesz zaimponowac koles ale slabo ci wychodzi. Wystaw wasc ocene i idz sobie, a nie na sile chcesz tu zrobic ogien.

Spadaj na drzewo.

Ten temat jest od wystawiania ocen. Uzasadnienia pisa?em tam, gdzie by?o na to miejsce, tu wspominam tylko o tym, ?e je?li kogo? sw?dz? dziury scenariuszowe w TDK, to te w TDKR powinny go pali? ?ywym ogniem. I tyle. A to ?e ci nie pasi, ?e Returns jest dla mnie filmem znacznie lepszym od TDKR, to ju? tylko i wy??cznie twój problem, a ja mam dla ciebie tylko u?miech politowania.

I przy okazji - niska ocena to 1-4/10, 7/10 oznacza ni mniej ni wi?cej a dobry film i jest jak dla mnie ocen? wysok?. Jakby nie znikomy wr?cz czas ekranowy Batmana w filmie o Batmanie (-1 punkt), podkopuj?ce sens ca??go filmu dziury scenariuszowe (-1 punkt) które omawiane by?y w innym temacie, oraz potraktowanie Bane'a w ko?cówce (-1 punkt) ocena by?aby na równi z reszt? trylogii.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Rafalinda

Batman - 8/10
Batman Return - 7/10
Batman Forever - 6/10
Batman i Robin - 0/10
Batman Begins - 9/10
TDK - 10/10
TDKR - 10/10

Patryk02099x

Ja mogę ocenić tylko filmy Nolana, choć Juby już chyba zrobił tabelkę, więc za późno, no ale...

Batman Początek 9,5/10
TDK 10/10
TDKR 10/10

Juby


PODSUMOWANIE: SIERPIE? 2012























MIEJSCE
BAT-FILM
?REDNIA
   +/-   
ILO?? OCEN
1
BATMAN (1989)
8,77
- 0,07
83
2
THE DARK KNIGHT (2008)
8,70
- 0,02
75
3
BATMAN RETURNS (1992)
8,51
- 0,11
83
4
THE DARK KNIGHT RISES (2012)
8,46
NOWO??
21
5
BATMAN BEGINS (2005)
8,27
+ 0,06
83
6
BATMAN: THE MOVIE (1966)
5,92
- 0,13
40
7
BATMAN FOREVER (1995)
5,30
+ 0,02
81
8
BATMAN & ROBIN (1997)
2,86
+ 0,05
80

Obliczenie listy oparte jest na poni?szym wzorze:

?rednia wa?ona = [g / (g+m)] *s + [m / (g+m)] * S
gdzie:
s - ?rednia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych g?osów na film
m - minimalna liczba g?osów wymagana do uwzgl?dnienia w TOP (min. 5)
S - ?rednia ocen dla wszystkich filmów (obecnie wynosi 7,0)


KOMENTARZ: Niestety Patryk02099x, spó?ni?e? si? i twoje g?osy poczekaj? do nast?pnej tabeli.
Jak ju? wspomnia?em w temacie "SPOILERY" uwzgl?dni?em jak najwi?cej g?osów dla ostatniej cz??ci Nolana i jak wida? TDKR wystartowa? z bardzo wysok? ocen?. Je?li kto? si? wróci w tym temacie do 2008 roku mo?e pomy?le?, ?e to s?abo bo TDK od pocz?tku by? na pierwszym miejscu z ogromn? przewag?. Musz? tutaj jednak podkre?li?, ?e od jakiego? czasu nie licz? ju? ?redniej arytmetycznej tylko wa?on?. Gdybym nadal robi? podsumowanie starym sposobem i nie uwzgl?dni? najni?szej oceny przyznanej TDKR (szóstki wystawionej przez zbanowanego rocklee'ego) to film mia?by ?redni? 8,92 i tak?e by?by dzi? na pierwszym miejscu. Od siebie mog? doda? tylko, ?e ciesz? si? i? ocena BB ci?gle ro?nie (w tym podsumowaniu jest najbardziej na plusie), ale smuci mnie, ?e film jest dopiero pi?ty i uwa?any przez u?ytkowników BatCave za najs?absz? cz??? trylogii Nolana. Mam nadziej?, ?e w przysz?o?ci to si? zmieni. :-\ Czekam na wasze komentarze...

* W podsumowaniach uwzgl?dniane s? tylko fabularne filmy kinowe o Batmanie. Ocen animacji, filmów telewizyjnych i przeznaczonych na rynek DVD nie podliczam.

vincent

Powiem, że średnio mnie jarają tego typu rankingi ;) Podziwiam, że chciało Ci się to robić.
Dziwi mnie tylko, że burtonowski szajs zajmuje 1 pozycję.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

franek

Nie istnieje coś takiego jak burtonowski szajs. Geniusz nigdy nie jest doceniany.


Show Must Go On!!!

Juby

Akurat Burton (którego nigdy nie nazwałbym geniuszem) jest doceniany, a nawet przeceniany - szczególnie w naszym kraju.

kelen

Ca?kiem ciekawe, TDK po premierze zbiera? g?ównie 10, a w przypadku TDKR sporo osób zmienia?o ocen? po n'tym seansie w kinie. Zobaczymy co b?dzie za kilka miesi?cy.

Osse

#568
Filmy Burtona zdecydowanie za wysoko.
BB - 8.5/10 (jeśli trzeba pełne - 9)
TDK - 10/10
TDKR - 9/10
Batman Burton`a - 5/10
BR - 5/10

Reszty nie widziałem.

EDIT: Zmiana oceny BR z 6/10 na 5/10. Rozważałem też podciągnięcie Batmana o jeden punkt ale... Nie.

LelekPL

Ja po czwartym seansie zmieniam ocenę The Dark Knight Rises na 10/10. Film nie jest bez wad, ale jest bez dwóch zdań najbardziej emocjonalnym i epickim filmem o Batmanie, ze świetnymi kreacjami, zdjęciami, muzyką i efektami (ach ten The Bat). Gdyby nie film o Batmanie to byłoby 9/10, podobnie jak w przypadku Begins, ale z dodatkowym punkcikiem daję 10. I chyba tak już zostawię, aż do pojawienia się lepszych filmów z Gackiem, o co będzie ciężko, ale nie jest to niemożliwe.