Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komentarze: Sondy typu vs na BatCave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 25 Styczeń 2010, 16:42:08

kelen

Szczerze mówiąc, to mam dylemat.

Leon Kennedy

#46
RIP był dobry, momentami świetnie zakręcony, intrygujący i zajebiście narysowany np: Daniel i okładki Alexa Rossa. Jednak swój głos oddałem na "Knightfall", który wywarł na mnie większe wrażenie, chodźby dla tego, że
Cytatwprowadził znacznie więcej ciekawszych wątków pobocznych
Bane to postać, która pragnęła krwi i wszystkiego innego z Batmanem, Gotham na czele i najlepsze jest to, że to dostał!! W trzech słowach był: potężny, nieobliczalny, inteligentny ( przeciwieństwo tego z BiR :P ).
W "Knighfallu" pojawia się również cała masa przeciwników Gacka od pierwszej do nawet trzeciej i czwartej ligi... Najlepsze w tym jest to, że każda z tych postaci została pozytywnie ukazana i miała swój wpływ ana upadek Gacka. Ze samej śmietanki brakowało mi tylko Denta.

PS: Jednak RiP będę jeszcze oceniał po powrocie Wayne"a i tym co nowego powinno to wnieść do serii :)

(A)nonim

Jak kto? g?osowa? w sondzie to niech uzasadni swoj? decyzj?.

"Knightfall". Nie ?e jest to jaka? genialna historia. Jednak kiedy g?ówny przeciwnik serii mówi? ?e z?amie Nietoperza na serio by?o czu? ?e mo?e to zrobi?. Naprawd? poczu?o si? ten upadek Mrocznego Rycerza. Oczywi?cie miejscami jest zbyt komiksowo, m.in. przez zbyt du?? ilo?? w?tków, ale to i tak bardzo dobry komiks.
A "R.I.P." no có?, by? zach?caj?cy, ale wykonanie okaza?o si? straszne. Wrogowie potworków Srebrnego Wieku (czyli Batmanów Wszystkich Nacji) pokonuj? Batmana. Trzecio, czy nawet czwartoligowcy pokonuj? Batmana... Na ich czele stoi facet podaj?cy si? za Thomasa Wayne'a... I podobno ca?a mini-seria to pojedynek Batmana z diab?em... Nie dowiemy si? tego z komiksu, wi?c Morrison nam musia? to wyt?umaczy? w wywiadzie... Ja dzi?kuj?.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

#48
Ale bardzo ładnie wygląda Batman R.I.P. no i Knightfall strasznie się zestarzał. Stąd mimo wszystko na twór Morrisona oddałem głos.
Momentami RIP był naprawdę mroczny i przerażający, a to że główną rolę odegrał w nim Bat-Mite i w ogóle te udziwnienia? Hmmmm jednak po zastanowieniu muszę przyznać, że Knightfall jest lepszy, ale głos to późną nocą oddawałem jakby co.

Edit: Zeby nie nabijać postów. @Twist! pod wpływem alkoholu to ja tylko recenzje piszę.

Twist!


(A)nonim

Miejscami "Knightfall" rzeczywiście jest trochę podstarzały, ale nie jest tak źle.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

No trochę to ten komks się postarzał. Jednak to co najważniejsze wniósł, czyli porażkę Batmana + kilka dobrych pobocznych wątków. Również postać Jean Paula Valleya była świetnie poprowadzona. RIP ma największy problem w tym, że z góry poprzeczka była bardzo wysoko podniesiona, a sam komiks okazał się dość nierówny raz: mroczny, dziwny i wciagający, a czasem smętny, nielogiczny i na końcu wydaję się taki trochę pusty. Tak w ocenach dałbym im RIP 6/10, a Upadek +7/10
Posted on: 02 Luty  2010, 14:26:41

 Mało tych wypowiedzi dlaczego akurat ten wybór...

Roy_v_beck

A jeszcze zapomniałem napisać, że jak już dostał wszystko Bane to nie miał planu co dalej, nagle się taki nieporadny zrobił i za szybko stracił to całe Gotham. To jest taki minus znaczący Knightfalla.

Leon Kennedy

Też odniosłem takie wrażenie. Wszystko, co było przed złamaniem Gacka miał świetnie rozpracowane. Potem tylko tam kogoś zastarszył, zwerbował Kotkę, popijał wino i następnie dostał manto od Paula.
Posted on: 04 Luty  2010, 00:12:47

 Prawie 200 głosów. Jestem dość mile zaskoczony, szkoda tylko, że ilośc głosów nieprzekłada się chociaż na krótkie uzasadnienie ich...

Łubudu

Zagłosowałem na R.I.P. Dlaczego? Obiektywnie póki co Knightfall jest lepszy. Póki co. Bo uważam że historia zapoczątkowana przez R.I.P. swój prawdziwy wydźwięk będzie miała dopiero gdy wróci Bruce i zapanuje jako taka stabilizacja. Knightfall koniec końców aż tak wiele nie zmienił w uniwersum Batmana, zaś to co zaczął R.I.P daje nadzieję na jakąś małą rewolucję. Tak więc głos dla Morrisona i spółki jest na kredyt. Czekam na ciąg dalszy.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

(A)nonim

Ee tam, po jakimś czasie i tak wszystko wróci do normy. To jest Bruce będzie Batmanem, Dick pewnie znowu Nightwingiem, Tim może pozostanie Red Robinem i tylko nie wiadomo co się stanie z Damianem. Bo jaka tu może być rewolucja?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Łubudu

Może ktoś zwariuje? Albo Bruce narobi małych Batmanków w każdej epoce i zmieni to całkiem historię? :)
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Leon Kennedy

No to jestem w szoku... Na BatCave pojawiła się nowa sonda i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że oddałem na nią głos, a ja tego kompletnie nie pamiętam i od razu mówię, że nic wczoraj nie piłem :D. Chwilowa amnezja, czy jak?  :) Jeśli idzie o to na kogo chyba oddałem głos, to sam nie wiem, bo oba filmy są świetne zarówno pod względem scenariusza, klimatu, postaci ( zwłaszcza jeśli idzie o czarne charaktery ). Różni ich tylko Batman. W pierwszej części było go całkiem sporo, a w dwójce wydaje się, że trochę o nim zapomniano, co jest zasługą trzech świetnie zagranych i ucharakteryzowanych złoczyńców oraz Burtona, który bardziej się lubuje w tych złych ;)

CytatEe tam, po jakimś czasie i tak wszystko wróci do normy.

Przykre, ale tak pewnie będzie.

CytatMoże ktoś zwariuje? Albo Bruce narobi małych Batmanków w każdej epoce i zmieni to całkiem historię?

I dojdzie do otwartej wojny dziesiątków Batmanów o Gotham City... Coś podobnego już chyba było, co nie?  ;D

kelen

CytatNo to jestem w szoku... Na BatCave pojawiła się nowa sonda i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że oddałem na nią głos, a ja tego kompletnie nie pamiętam i od razu mówię, że nic wczoraj nie piłem . Chwilowa amnezja, czy jak?
Miałem to samo - nie oddałem głosu, a wyświetliło, że tak. Dlatego musiałem wejść na firefoxa, żeby to zrobić.

(A)nonim

Cytat: Łubudu w 06 Luty  2010, 14:18:52
Może ktoś zwariuje? Albo Bruce narobi małych Batmanków w każdej epoce i zmieni to całkiem historię? :)
Nie bardzo kto ma zwariować. Nie ma to też zbyt dużego sensu, jednego wariata (Jasona) już mamy w rodzinie, po co powielać pomysł?
Za RIP i obecnymi seriami będę na tak jeżeli wykoszą większość bat-rodzinki. Do czego prawie na 100% nie dojdzie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.