Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

LelekPL

Genialny pomysł, ale szkoda, że tak późno, bo już się zfrajerzyłem i jej pokazałem, że to Colin. ;)

Juby

No cóż, niewykorzystana okazja. :) Ale ciekawe jak odbierze postać, skoro jest on nie do poznania (zastanawiam się, czy zostawi sobie chociaż irlandzki akcent).

LelekPL

Kod na kartce Riddlera został już rozszyfrowany przez fanów.
"What does the liar do when he's dead?"

Odpowiedź i zarazem rozszyfrowany kod (wcale nie spoiler, a jedynie gra słowna, ale ukryję, żeby nikt się nie przyczepił):
Spoiler
He lies still
[Zamknij]

Kod był bardzo prosty do rozszyfrowania, bardzo podobny do kodu Zodiaka, który zastępuje litery różnymi symbolami:
https://twitter.com/mikeselinker/status/1297590513730650112

Ale co do kartki, to ciekawe, że jest na nim sowa... być może przypadek, albo zwykłe oczko do fanów, a może Trybunał będzie częścią tej obszernej zagadki o której wspominał Reeves. Byłoby ciekawie i może w końcu jakaś adaptacja tej opowieści, która miałaby wspólny klimat z komiksem.

Leon Kennedy

Cytat: undefinedLelek, jeśli twoja żona nadal nie lubi Colina Farrella, może powiedz jej, że jednak nie wystąpi w tym filmie. Po seansie zapytasz ją, czy poznała aktora, który grał Pingwina. Ciekawe czy się skapnie.

Ja dalej nie wierzę, że to faktycznie Colin!!! Jeśli dalej tak będzie, to za charakteryzację mogą dostać nagrody, ja tam już bym im je przyznał 😉 Wygląda niesamowicie.

Q

Czy każdy obrazek sowy musi oznaczać obecność Court of Owls? Jakieś zakulisowe pociągania za sznurki przez tą organizację nie byłyby złym pomysłem, ale na razie sową tą taktuje jak zwykłą sowę.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Mnie nie interesuje co to znaczy i nie chcę wiedzieć. Spoilera z postu Lelka też nie otwieram. Chcę iść na nowego Batmana tak, jak szedłem na Batman Begins w lipcu 2005 - widząc tylko jeden trailer, jeden spot i kilkanaście zdjęć. Nie czytam już nic więcej i nie oglądam, a nawet własnych teorii nie zaczynam snuć, bo jeszcze wpadnę na coś, co później pojawi się w filmie, a chcę dać się całkowicie zaskoczyć. Nawet tego zwiastunu nie chcę już oglądać, bo widziałem 4 razy, zapamiętałem zbyt wiele ujęć i już się za bardzo napaliłem. :D

LelekPL

Cytat: Q w 24 Sierpień  2020, 15:12:17Czy każdy obrazek sowy musi oznaczać obecność Court of Owls? Jakieś zakulisowe pociągania za sznurki przez tą organizację nie byłyby złym pomysłem, ale na razie sową tą taktuje jak zwykłą sowę.
Jeszcze słowo "Who" jest użyte oddzielnie.

Juby

Rozjaśnione zrzuty ekranu ze zwiastunu z najważniejszymi postaciami od IGN.






Poza maską Batmana (najbrzydszą w historii filmów aktorskich, gorszą nawet od tej z JL) wszystko super, zwłaszcza wstępna wersja Catwoman i Pingwin.

LelekPL

Maska rzeczywiście jest bardzo słaba. Na szczęście reszta stroju prezentuje się ok, bardzo podoba mi się kołnierzyk i krótsza peleryna też jest czymś nowym. Poza tym, jak zapowiada Reeves to dopiero jego początki i dopiero się rozwija, więc jest szansa na nowy kostium i maskę w kolejnych filmach.

Juby

No dokładnie. Zresztą, nawet gdyby miał i w kolejnych filmach nosić tę maskę, to Bale też zmienił strój i maskę na dużo brzydsze od pierwszego (maskę w sumie miał chyba najbrzydszą obok Clooneya), co nie wpłynęło na jakość filmu (TDK był znakomity).

Czytam dziś, że trailer zrobił niemałą furorę. Tylu wyświetleń, lajków i twittów w ciągu pierwszych 24h, nie miał chyba żaden trailer od czasu Endgame.



<3

Mr.G

Cytat: Juby w 24 Sierpień  2020, 15:33:00Nie czytam już nic więcej i nie oglądam

Widzę, Juby, że z Twoimi postanowieniami jest jak z moimi. Niby obejrzeć raz wystarczy, ale kursor myszy wciąż krąży dookoła ikonki "play", czyta się po forach opinie, przegląda screeny po tysiąc razy... Sam się zastanawiam nad strategią oczekiwania. Pamiętam jak czekając na TDK pochłaniałem wszystkie materiały, ze spoilerami łącznie (no ale weź i nie pochłaniaj najlepszej kampanii w dziejach, choć i mimo to poziom filmu pozwolił na świetny, zaskakujący seans), a już przy TDKR odciąłem się całkowicie - niby lepszy efekt końcowy, ale czujesz, że omija cię mnóstwo frajdy gdzieś po drodze.
Cóż więc począć? Jak się powstrzymać i czy powstrzymać się w ogóle warto? Zwłaszcza, że zwiastun The Batman taki piękny...

Panowie (i Panie?), chyba idzie to, na co czekaliśmy. Batman powrócił z dziwnego kosmiczno-magicznego uniwersum z powrotem na ulice Gotham, brudniejsze i surowsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet jeśli film rozgrywa się współcześnie, to stylistyka pięknie idzie ku latom 90-tym. W końcu szykuje się detektywistyczny thriller z prawdziwego zdarzenia, gdzie klimat i emocje grać będą pierwsze skrzypce. Pattinson zapowiada nowe spojrzenie na Wayne'a, który chyba nie będzie bawił się w playboya, ale jest w pełni zaangażowany w swoją krucjatę, zarówno w masce jak i bez niej. Jakiż on jest dekadencki, jakiż mroczny! Chyba bardziej ekscytuje mnie jego wizerunek Bruce'a niż Batmana - kostium może nałożyć każdy, ale nękanego traumami mściciela widać w nim i bez zbroi. Rewelacyjnie prezentuje się zwłaszcza ostatni kadr bez maski i świetne wyeksponowanie dotąd ukrywanego faktu malowania oczu. A jeszcze dla poparcia tezy iż nie będzie żadnego popularnego alter ego, zgodzicie się ze mną, że motorem nie wjeżdża on do jaskini czy jakiegoś magazynu lecz po prostu do holu swojej rezydencji, którą przerobił na kryjówkę? Tu nie ma Wayne'a, jest tylko Batman - w pełni poświęcony swej misji. Ale to dopiero początki, więc kto wie, może alter ego ma się dopiero narodzić.
I odwalcie się od maski. Wygląda świetnie. Wszystko wygląda świetnie.

Jeśli chodzi o Trybunał, to gość w goglach z pierwszego kadru również skojarzył mi się z Talonem. Póki co nie ma żadnych przesłanek, by liczyć na Sowy, ale mimo to ja liczę na nie bardzo. Bardziej pasują mi do tego klimatu niż taki np. Bane, o którym również plotkowano.

jakura

Mi się maska podoba, ale cały czas wydawało mi się, że ma soczewki☹ Za to ta poparta kominiarka Catwoman...meh.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

Obejrzyj panel z Mattem Reevesem. Tłumaczy on, że to jeszcze nie jest Catwoman, a Selina która dopiero zaczyna swoją "działalność", więc tak prymitywna wersja maski-kominiarki bardzo pasuje (to samo miał Bale w Batman Begins przy pierwszym spotkaniu z Gordonem).

Mr.G
Gładkie czoło, cienkie uszka i ten nos... No nic nie poradzę, dla mnie wygląda lipnie, ale w ruchu jest lepiej, więc więcej psioczyć nie zamierzam.

A frajda z kampanii może mnie ominąć. Na Beginsa szedłem nie wiedząc praktycznie nic (nie miałem wtedy internetu), będę się starał o podobne doświadczenie również przy tym filmie. Jest o wiele ciężej, bo już w sieci hulają break-downy zwiastunu, fani wyłapują wszystkie smaczki w tle i rozwiązują zagadki, ale przecież do tej pory nakręcono jedynie 1/4 planowanego materiału, więc liczę że większość dobroci jeszcze przed nami i najlepszym sposobem na zobaczenie tego po raz pierwszy, będzie obejrzenie tego na ekranie IMAXa. ;)

Q

Nakręcili ok 25% filmu, Reeves wspominał też, że strój Batmana, który jest własnoręcznym dziełem Bruce'a, ma być praktyczny i ma ewoluować, więc niewykluczone, że nie tylko zobaczymy Catwoman w bardziej charakterystycznej masce, ale też Batmana z bardziej zmodyfikowanym kostiumem jeszcze w "The Batman". Chociaż rewolucji bym się nie spodziewał.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Nie wiem też czy miał na myśli, że jego strój będzie ewoluował w tym filmie czy w przyszłości.