Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

darkside

1. Kiedy ostatni raz w komiksach pojawi? si? Mr. Kadaver?
2. Co si? sta?o z Batwoman i Batgirl z Silver Age?
3. Ile w sumie lat ma Alfred? wiem ?e w 'The Dark Knight Returns' jest jako? po 80, wi?c kiedy Bruce jest trzydziestolatkiem powinien liczy? co? oko?o sze??dziesi?tki?
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

KillingJoke87

Na początek witam wszystkich po mojej długiej nie bytności na forum
Mam pytanie o co chodzi z Tym uniwersum DCnU? chociaż wcześniej czytałem komiksy o batku, teraz bardziej zainteresowałem się jego komiksową stroną, w oko wpadła mi seria Suicide Squad ze względu na świetną kreske autorów a Tu jakieś  nowe pod uniwersum?
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

komet

Witam, poszukuję tytuł pewnego komiksu z batmanem, z którym bardzo dawno temu miałem do czynienia, pamiętam jednak, że jego fabuła była zupełnie odbiegająca od standardów i opowiadała o szarym obywatelu miasta Gotham, samotnym młodym człowieku pracującym na co dzień  w masarni przy uboju bydła. Pewnego dnia w jego depresyjnej psychice pojawia się żądza popełnienia zbrodni i po wizycie w sklepie z bronią postanawia on wyruszyć w pieszą podróż po mrocznych zaułkach Gotham, zabijając przy pomocy katany i pistoletu  każdego kogo napotka. Niestety nie pamiętam dokładnie dalszego przebiegu akcji - jakieś przebłyski z motywem ogromnego monstrum które powstało z fragmentów miejskiej kanalizacji i batmana który jest przez głównego psychopatycznego bohatera postrzegany raz jako bezwzględny potwór, a raz jest dosłownie zobrazowany jako niebiański rycerz w świetlanej zbroi. Na końcu główny bohater którego imienia niestety nie pamiętam ląduje na wózku inwalidzkim w psychiatryku. Z góry przepraszam jeżeli ten post jest w złej grupie tematycznej, po prostu zależy mi na czasie, jeśli ktoś kojarzy o jakim komiksie mówię to bardzo proszę o wszelakie wytyczne na ten temat.

kelen

Historia zwana "Machiny".
TM-Semic - Batman 2/1997



Świetny komiks, notabene

komet

Tak, zgadza się !
Bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego zacnego forum.

John Blake

#440
Cytat1. Kiedy ostatni raz w komiksach pojawi? si? Mr. Kadaver?

Cholerka, te? jestem ciekaw ;). Pami?tam do dzisiaj jego wyst?py na ?amach TM-Semiców, i charakterystyczny ?lad na czole po wbiciu siekiery. To by? psychol, i w dodatku komiksy z nim to kawa?ek mojego dzieci?stwa.

Cytat2. Co si? sta?o z Batwoman i Batgirl z Silver Age?

Gdzie? czyta?em, ?e Jason Todd dosta? nowy origin po kryzysie, a przedtem by? rudym m?odzie?cem który podobnie jak Dick pracowa? w cyrku. Tak wi?c przypuszczam ?e ten kryzys wymaza? te postaci, bo wydaje mi si? ?e w obecnym kontinuum pierwsz? Batwoman jest Katty Kane, ta w czerwono czarnym kostiumie. Cho? raczej nie jestem ekspertem w kwestiach komiksowych, wi?c mog? si? myli?. A teraz kilka pyta? ode mnie:

a) Zastanawia mnie jak czyta? The Dark Knight Returns. Czy ten komiks, chronologicznie dzieje si? po komiksach przedstawiaj?cych ?mier? Jasona Todda? bo odnios?em wra?enie ?e ten komiks nie uwzgl?dni? osoby Tima Drake'a.
b) któr? z bat-serii z nowego DC warto czyta?? bo my?l? jakby tu sobie wype?ni? wolny czas po?wi?cony na Batmana i hobby, a jako? nie chce mi si? po raz kolejny ogl?da? filmów, czyta? archiwalnych wyda? komiksów, a nowy serial b?dzie dopiero za jaki? czas.
c) Skoro w nowym DC Tim od pocz?tku by? Red Robinem, to Spoiler nie mog?a by? Robin, bo pe?ni?a te funkcj? tylko w zast?pstwie za Tima. Wychodzi na to ?e Stephanie Brown albo zawsze by?a Spoiler, albo dzia?a te? jako... Red Robin. I czy jej dzia?alno?? jako Batgirl zosta?a wymazana?
d) Czy Robin i Batgirl kiedykolwiek ??czy?o co? wi?cej poza relacjami s?u?bowymi? zawsze mnie ciekawi? ten aspekt.
e) Czy Batwoman i Batgirl dzia?aj? w Gotham? wtedy to by?oby ju? 4 bohaterów broni?cych Gotham, zaraz po Batmanie i Nightwingu. Gotham jest a? tak du?e ?e potrzebuje tylko bohaterów?

LelekPL

a) The Dark Knight Returns jest elseworldem, to raz. Tim Drake się jeszcze nie pojawił przed powstaniem tego komiksu, więc i nie był uwzględniony w tej historii

b) zdecydowanie "Batman", ale też po "Batgirl", "Batwing", "Batman and Robin", "Red Hood and the Outlaws", "Batman Inc" warto sięgnąć i nawet dać szanse "Detective Comics".

c) Stephanie Brown nie istniała w nowym uniwersum... Przynajmniej nie jako Robin, ani Spoiler. Być może pojawi się później.

d) Barbara i Dick byli parą (teraz nie są). Pozostali nie wiem.

e) Tak. W Gotham działają też Red Robin i Red Hood jeśli są potrzebni.

John Blake

Bez sensu. Przez lata Batman radził sobie w obronie Gotham z pomocą tylko Robina i Komisarza Gordona, a teraz nagle miasta musi bronić aż czterech zamaskowanych mścicieli? uważam że Nightwing powinien bronić Nowego Jorku tak jak to było kiedyś, a Batgirl i Batwoman... ja się zapytam po co aż dwie kobiety pod tym symbolem. Moim zdaniem komiksy z Batmanem nie mają wyczucia smaku i chociaż odrobiny realności. Co do TDKR to wiem iż to elseworl, ale jednak kiedy powstawał, wydarzeniami był dopasowany do ówcześnie wydawanych komiksów, stąd moje pytanie. Co do Red Robina to sądziłem że przewodniczy on Teen Titans.

kelen

Nightwing dzia?a? w Bludhaven, nie Nowym Jorku. Pozostali bohaterowie spod znaku nietoperza dzia?aj? w Gotham ju? od bardo d?ugiego czasu, zatem to ?adna rewelacja (zw?aszcza przy okazji No Man's Land). Aktualne Batwoman nie jest praktycznie powi?zania z Bat-rodzin?.

John Blake

@Kelen, w takim razie skąd statua wolności na tym kadrze ? :



kelen

Moja pomyłka, Nightwing faktycznie pracował momentami w NY (jeden z tych przypadków to właśnie fragment okładki, który pokazałeś), ale jego teren poza Gotham to Bludhaven (gdzie był też policjantem)

nighty

#446
Cytat: John Blake w 13 Sierpień  2012, 00:09:15
Co do Red Robina to sądziłem że przewodniczy on Teen Titans.

nope, w końcu i on rozpoczyna karierę solową, a rolę lidera w tt przejmuje bodaj cassie (mogę się mylić, bo w tt za bardzo nie siedzę, tak wywnioskowałam z ich rozmowy podczas wspólnej akcji w rr). zresztą nawet kiedy ktoś tam stwierdza, że teen titans jednak potrzebują robina, to na jego miejsce wskakuje damian :)

[edit] a, to zależy jeszcze kiedy, bo w n52 chyba znowu przewodzi tytanom z tego, co zdążyłam się zorientować :/

also, w porównaniu do poprzednika totalnie nie polecam red hood and the outlaws, bo historia tam przedstawiona jest denna i totalnie pozbawiona jakiegokolwiek sensu, a do tego ma tak naprawdę niewiele wspólnego z batmanem. za to batman oraz batman & robin jak najbardziej TAK (zwłaszcza, że na chwilę obecną mamy tam całą czwórkę robinów w akcji, więc jak to mówią dla każdego coś miłego), do tego dodałabym nightwinga.

Bless

Witam, niedawno pojawiły się takie albumy jak :
- Batman Najlepsze Opowieści
- Batman Nawiedzony Rycerz
- Batman Powrót Mroczne Rycerza

Moje pytanie brzmi otóż jakie istnieją inne komiksy z batsem w roli głównej w podobnym wydaniu ? w sensie takie albumowe tzn twarda oprawa ? i oczywiście w języku polskim. Z góry dziękuję z odp.

Rado

Azyl Arkham, All Star Batman i Robin, Zabójczy Żart, Przyjdź Królestwo, Joker. Te dwa ostatnie to nie do końca Bats w roli głównej, ale warto jak cholera. To chyba wszystko z twardych.

PS. Można chyba przenieść do "Pytania o komiksowe uniwersum"...

Bless

Hmm ok a można je w ogóle gdzieś zdobyć czy tylko allegro ??