The Dark Knight Rises - kto kolejnym wrogiem?

Zaczęty przez kelen, 06 Sierpień 2008, 19:04:45

batboy



Dezerter

Grzebiąc po forum BYT&B  w poszukiwaniu informacji odnośnie kontynuacji TDK natrafiłem na ciekawy wątek. Któryś z użytkowników pokazał młodego utalentowanego aktora który w opinii wielu osób jest uderzająco podobny do Heath'a Ledgera i z pewnością mógłby go zastąpić w kontynuacji TDK. Tym aktorem jest "Joseph Gordon Levitt":
http://www.filmweb.pl/o3168/Joseph+Gordon-Levitt
Jak wiadomo charakteryzacja czyni cuda. Na chwilę obecną jest to jedyny jak dla mnie pretendent do roli Jokera.

Jeśli chodzi o nawiązania do komiksów(bądź zapożyczone wątki) to wydaje mi się, że Nolan będzie czerpał inspirację z "Dark Victory". Wiele razy przypominał o wielkiej roli jaką Jeph Loeb i Tim Sale odegrali w universum Batmana. Do tej pory przy każdym filmie czerpali garściami z ich prac:
Batman Begins: The Year one
The Dark Knight: The Long Halloween
Część wątków z Dark Victory idealnie wpasowuje sie w kontynuację TDK. Mamy nową prokurator okręgowa która przejmuje schedę po Harvey'u Dencie(i utrzymuje z nim stałe kontakty, jesli Nolan faktycznie go nie uśmiercił). Cześć gliniarzy z GCPD włącznie z prokurator negatywnie odnosi sie do działalności Batmana, nie pozwalając mu jednocześnie na dostep do dowodów zbrodni, akt sprawy itp. Wątpią, aby wykorzystali wątek z wieszaniem gliniarzy którzy pomogli Dentowi w osiągnięciu zawodowego sukcesu, ale kto wie?

Kadaver

Faktycznie podobny,tylko czy potrafiłby być równie przekonujący,jak Heath?

Dezerter

Być może tak. Na początku większość fandomu była negatywnie nastawiona co do obsadzenia Heatha w roli Jokera, a wszyscy wiemy ile te obawy miały pokrycia w końcowym efekcie. Gdyby odpowiednio ucharakteryzować Levitta to kto wie? Podobieństwo Levitta do Leadgera jest dosyć duże, zresztą obaj panowie wystąpili razem w jednym filmie.


LelekPL


Jason

Pamiętam ten film, faktycznie są do siebie podobni.

Dezerter



Może komuś uda się znaleźć w internecie lepsze porównanie Levitta do Jokera. To zdjęcie które przesłałem jest niedokładne(ale i tak wygląda obiecująco). Aktor obecnie pracuje nad jakimś filmem z Christopherem Nolanem więc obaj panowie na pewno już się znają.

Darth_Revan

Ten gościu to jak skóra zdjęta z Ledgera :o ! Jeżeli ja bym odpowiadał za werbunek aktorów do nowego Batmana, i jeżeli wrogiem znowu był Joker, to gościu odrazu dostał by angaż.
Dwóch ich jest, Jeden który włada mocą, a drugi który jej pożąda...

Leon Kennedy

Sam wygląd to zdecydowanie nie wszystko...

Kadaver

Zwłaszcza w przypadku takiej postaci,jak Joker.

Mihcim

glos, sposob poruszania sie, trzeba poprostu byc Jokerem ; )

Leon Kennedy

Jeśli mam być szczery, to ten koleś moim zdaniem w ogóle nie pasuje na Jokera ( wiem to samo mówiono o Ledgerze ), a ni z wyglądu ( wcale nie jest taki podobny do poprzedniego odtwórcy ), ani aktorsko nie jest tak dobrze... Po prostu jestem zdania, że nie poradziłby sobie z tak skomplikowaną postacią jaką jest Joker, a poprzeczka jest tak wysoka zawieszona przez Ledgera, że nie podskoczyłby nawet do połowy... Przykro mi.

vincent

Ja nie wiem, z której strony on wam Ledgera przypomina.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA