Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

Juby

Nolan nieumiej?tnie stara? si? na?ladowa? styl Paula Greengrassa, przyznaj?, ale poza fina?owym pojedynkiem w poci?gu i walk? z pi?cioma cz?onkami Ligii na Narrows, ten ciachany monta?, przy którym prawie nic nie wida?, ma sens i sprawdza si? bardzo dobrze - nigdy nie mia?em z nim problemu. Poza tym, lepiej jak gówno wida?, ni? jak wida? to co si? wyprawia w walkach w TDKR. :P

Batman vs. Bane jest zajebiste przez klimatyczn? sceneri?, teksty Bane'a i kultowy moment z?amania Batmana. Walka sama w sobie jest wykonana tylko poprawnie (cz?sto wida?, ?e ciosy nie dochodz? celu), a choreografia jest... no cienka/g?upia. Wg mnie bardzo mo?na odczu?, ?e choreografem nie by?a ta sama osoba co przy poprzednich dwóch cz??ciach.

Pod wzgl?dem walk wr?cz, zdecydowanie w tym gatunku konkurencj? kosi "The Winter Soldier". A je?li chodzi o Batmany Nolana, to chyba najlepiej wypada TDK. Niby te? mo?na tam dostrzec w 2 scenach (hong Kong i przyj?cie u Bruce'a), ?e kto? w tle ewidentnie czeka a? dostanie manto od Batmana, zamiast go zaatakowa?, ale nie ma tam nic tak ?enuj?cego jak wcze?niej wstawione przeze mnie gify z TDKR, no i jest zdecydowanie czytelniej ni? w BB.

Doctus

#91
Nie rozumiem zdziwienia obecno?ci? Zorro na li?cie superbohaterskich filmów. Robin Hood te? tam spokojnie si? ?api?. Tak samo nie rozumiem obecno?ci Blade'a - strasznie g?upi film, ale rozumiem ?e to pewnie dla Ciebie guilty pleasure Lelek. Ewentualnie sentyment. Ja osobi?cie spu?ci?bym trylogi? Blade'a w toalecie :) Spider-Many te?, Raimi zas?uguj? na biczowanie fanów za nakr?cenie tych filmów (cho? jedynka i trójk? daj? przynajmniej rozrywk?, czego nie mo?na powiedzie? o dwójce). X-Men Last Stand lepsze od pierwszych X-Men? Heh, co cz?owiek to opinia. Cieszy jednak kolejna osoba, która uwa?a ?e X-Mani z now? obsad? s? lepszymi filmami od Avengersów Whedona. Bo (nie licz?c ?rednio udanego Apocalypse) imo s? zdecydowanie. A ju? DOFP rozk?ada prost? fabu?? Avengers i brzydk?, plastikow? sceneri? na ?opatki. Sam chyba zrobi? tak? list? i si? Wam tutaj pochwal?.

Juby

Bo Zorro to jednak (super)bohater nie z tej epoki. No ale, w sumie... to tylko krok od Batmana.

Zarówno Blade'a (dwie pierwsze cz??ci, trzecia to ch?am) jak i Spider-Many Raimiego (jedyne dobre) bardzo lubi?. Te? spokojnie za?apa?yby si? do mojego Top30, pierwszy Spidey i pierwszy Blade mo?e i do Top15.

LelekPL

Robin Hood to legenda a nie superbohater. Superbohaterów licz? odk?d ten wyraz obowi?zuje w leksykonie czyli od pocz?tku XX wieku. Zorro si? ?apie, ale legendy czy mity ju? nie.

Co do Blade'a to nie jest to ?aden guilty pleasure tylko bardzo dobry film, rewolucyjny pod wieloma wzgl?dami. ?wietne sceny akcji, klimat i rewelacyjny Wesley Snipes w roli g?ównej. Trójka yo kaszana.

Nie wiem jaki masz problem ze Spider-Manami Raimiego. Organic shooters? Dla mnie to nic nie znaczy. Wed?ug mnie Raimi ?wietnie przedstawi? zwyk?? sierot? (w podwójnym znaczeniu) jako superbohatera. I w przeciwie?stwie do wi?kszo?ci, mi SM3 si? te? w miar? podoba.

X-Men dostaje te? za du?o negatywnych opinii. Film ma swoje g?upoty ale ma te? olbrzymie jaja. A pierwsi X-Meni zawsze byli dla mnie meh.

Co do walk w trylogii to gdzie ja przecz?, ?e nie ma problemu? Problem jest, ale g?ównie jak si? cz?owiek w niego wpatruj?. Poza tym tych scen walki jest tyle co kot nap?aka?, wi?c ich jako?? nijak nie wp?ywa na ogl?danie. No i ja mimo wszystko wol? ogl?da? walcz?cego Batmana ni? kiedy nic nie wida?. Natomiast walka z Banem nadal uwa?am ze rewelacje. Poza tym TDKR wygrywa je?li chodzi o tematyk? i ?wie?o??. BB jest rewelacyjnym originem. Ale na skutek przesytu tego typu filmów, troch? na tym traci. Mo?e i niesprawiedliwie ale zawsze. No i najwa?niejsza kategoria - je?li mam ochot? obejrze? jaki? film z Batmanem to cz??ciej si?gn? po TDKR i to jest chyba najwa?niejszy argument je?li chodzi o szczero??.

Co do SPLIT
Spoiler
to jednak dodam go do listy. Re?user sam go tak traktuje i jako cz??? trylogii
[Zamknij]

Doctus

Legenda nie legenda - jest to cz?owiek walcz?cy z niesprawiedliwo?ci? spo?eczn?. Zas?uguje na to by zestawia? go obok Green Arrowa i Millerowskiego Batmana.

CytatNie wiem jaki masz problem ze Spider-Manami Raimiego. Organic shooters? Dla mnie to nic nie znaczy. Wed?ug mnie Raimi ?wietnie przedstawi? zwyk?? sierot? (w podwójnym znaczeniu) jako superbohatera. I w przeciwie?stwie do wi?kszo?ci, mi SM3 si? te? w miar? podoba.

Zrobienie z Parkera j?cz?cej pierdo?y przez wszystkie filmy, wyprucie z osobowo?ci Mary Jane, okropne aktorstwo Maguire'a i Dunst, okropne rozpisanie postaci Spider-Mana (przez trzy filmy nie rozwin?? si? kompletnie, a powinien ju? w pierwszym filmie, po uzyskaniu swoich mocy). To zwyczajnie z?e filmy które ratuje obsada poboczna (Jameson, Osbornowie) i niektóre dobre momenty. Za to pierwowzorem, czyli postaciami Spidera, MJ, czy Venoma wyciera o pod?og? jak film Zacka Snydera Batmanem, Supermanem, i Lois. Jako osoba traktuj?ca Spidera strasznie osobi?cie tak jak Batmana, uwa?am ?e ta trylogia to policzek wymierzony w moj? stron? :P

LelekPL

Jeśli miałbym liczyć Robin Hooda, to musiałbym i Beowulfa, Thora (tego oryginalnego), Janosika czy Herculesa. Ogólnie zrobiłby się koszmar. A tak, liczę tylko postacie powstałe po początku XX wieku.

A Petera charakter może nie zmienia się jakoś diametralnie, ale uczy się na swoich błędach, jest testowany jak mało który bohater komiksowy w filmach. Oczywiście, ja Spider-Manem poza filmami się nie interesuję, ale w samych filmach podobało mi się to co widziałem.

LelekPL

Właśnie widziałem Logana... Nic mądrego o tej porze nie napiszę, ale krótko powiem tylko, że rewelacja, spokojne 9/10 i kto wie czy nie będzie gdzieś w pierwszej TRÓJCE najlepszych filmów superhero (Tak, tak, jest szansa nawet na rozbicie trylogii Nolana).

Doctus

To ?e Logan lepiej po?egna? Wolverine'a ni? TDKR Batmana to sprawa bezdyskusyjna. Kiedy Logan na koniec swojej historii powróci? do tego co w nim najlepsze, Nietoperz w TDKR wyzby? si? wszystkiego co by?o fajne w komiksach i poprzednich dwóch filmach Nolana.

LelekPL

No nie taka bezdyskusyjna, bo ja bardziej myślałem o wyprzedzeniu BB w moim rankingu na miejsce 3cie, niż TDKR na miejsce drugie. Logan mimo wszystkich swoich zalet miał jedną wadę - finał filmu. O ile TDKR pozamiatał w finale, o tyle Logan nieco nie wyciągnął lądowania. Ale ma też mocniejsze momenty nawet od samego TDK.

Jego miejsce w pierwszej piątce jest już teraz pewne. A potencjalne miejsce w pierwszej trójce muszę jednak najpierw przetrawić drugim seansem.

Póki co, wiem, że Logan, wraz z TDKR, to dwa najmocniejsze zakończenia serii, najbardziej emocjonalne filmy superhero jakie widziałem. Być może dam przewagę Loganowi, ale tak jak mówiłem, najpierw muszę go zobaczyć drugi raz.

Q

Mimo obecno?ci superbohater "Logan" to nie jest jednak do ko?ca film superhero. Opowiadana historia mog?aby równie? dobrze pos?u?y? na produkcj? w innym gatunku. To jedna z zalet "Logana". Niew?tpliwie udane po?egnanie Wolverine'a i nie tylko.

Film móg?by by? lepszy gdyby wi?cej uwagi po?wiecono na wydarzenia o których tylko si? wspomina. W?tpliwo?ci mog? si? pojawi?, kiedy zacznie si? zastanawia? nad obecnym kontinuum  filmów z X-Menami.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Logan jest w?a?nie tym czym filmy superhero powinny by?. Jest filmem "z superbohaterem", a nie filmem "o superbohaterze". Nie dawno widzia?em te? Doctora Strange'a po raz pierwszy i to jest niebo, a ziemia. Jeden to standardowy film jakich wiele, a Logan to to do czego powinno si? w tym gatunku aspirowa?.

Oczywi?cie nie mam tu na my?li kopiowania tonu, ani brutalno?ci, ani czegokolwiek dok?adnie tak jak w Loganie. Ale po prostu na zrobieniu dobrego filmu przede wszystkim. Nie zwa?aj?c na "kontinuum/srontinuum" czy "budowanie ?wiata", czy "wstawianie klipów z youtube'a do filmu, ?eby go zbudowa? jeszcze szybciej :P". Skupi? si? na unikalnej historii. Czy inspiracj? b?dzie western, czy komedia, czy horror, czy film erotyczny... Oboj?tnie, ale ?eby nie by?o tych samych schematów ci?gle, i ?eby film by? o czym?. ?eby to by? po pierwsze dobry film, a nie tylko adaptacja komiksu.

Fox wraz z Loganem i Deadpoolem jest teraz na dobrej drodze. Days of Future Past równie? w wi?kszo?ci to posiada?. Apokalipsa to stereotyp, ale te? by? tam potencja? na wi?cej, gdyby nie te budowanie ?wiata, i marna ko?cówka. Szczerze to ja nie chc?, aby prawa do X-Menów przechodzi?y na razie do Marvela. Niech Fox si? jeszcze troch? nimi pobawi tak jak to robi od niedawna.

Juby

Cytat: LelekPL w 04 Marzec  2017, 01:17:54
No nie taka bezdyskusyjna, bo ja bardziej myślałem o wyprzedzeniu BB w moim rankingu na miejsce 3cie, niż TDKR na miejsce drugie. Logan mimo wszystkich swoich zalet miał jedną wadę - finał filmu. O ile TDKR pozamiatał w finale

Absurdalną bitwą ludzi, którzy nie wiedzą do czego służy broń palna, zawirowaniami czasowymi na zegarze bomby i antyklimatycznym Nowym Jor... Gotham w dzień, w którym brak choćby jednego samochodu, jedyne co TDKR pozamiatał to szanse na bycie równie dobrym filmem co dwaj poprzednicy. :P

Też wczoraj widziałem Logana[/i. Nie chcę tu wklejać recenzji, bo jest mocno spoilerowa, a wiem że wielu jeszcze filmu nie widziało, dlatego podaje link dla zainteresowanych:
https://tinyurl.com/j6grmuv

Moja ocena? To samo co miałem z Deadpoolem, wydaje mi się, że film udał się gdzieś tak w 3/4. Ale jako, że nie toleruję "połówek", bo uważam, że to rozbijanie i tak rozległej skali 1-10 na skalę 1-20, a powyższe "trzy czwarte" w skali 1-10 wyniosłoby 7,5, wystawiam naciąganą ósemkę, bo jestem mile zaskoczony pod iloma względami był to zajebisty film. Na pewno jeszcze do niego wrócę.

LelekPL

Pozamiatał najlepszym odesłaniem bohatera, poetycką końcówką i walką, która odbywa się o świcie dając Gotham nowy początek, "you have my permission to die", przekazaniem pałeczki, mieszanką emocjonalną. Poza Loganem był to jedyny film superhero na którym się szczerze wzruszyłem.

Co do Logana, to naprawdę miałeś problem z brutalnością? Ja z nią nie miałem żadnych problemów. Czasami dodała wiele do filmu, czasami nie, ale nigdy to nie było jakimkolwiek problemem. Już prędzej bym się zgodził, że z przekleństwami może przesadzili, zwłaszcza jak Profesor zaczął kląć, ale z drugiej strony to był wręcz urocze.

Finałowa sceneria była mało ekscytująca? I o to chodzi. Do tego filmu bardzo pasowała ta sceneria. Jest to miejsce gdzie pierwszy raz spotykamy Logana w pierwszych X-Menach, jest to jego niemal naturalne środowisko. I jest to znacznie lepsze niż kolejny bombastyczny finał w nocy z wielkim laserem po środku miasta, próbującym zniszczyć świat :P "Skromny finał" był jedynym finałem, który pasował do tego "skromnego" filmu.

Zgodzę się co do finałowej walki, trochę zawiodła. Jak również z relacją X-23 i Logana. Jest świetnie budowana przez cały film, ale końcówka nie daje wystarczająco satysfakcjonującego zakończenia.

Juby

Nie z brutalnością samą w sobie, ale z niepotrzebnymi zbliżeniami na obrażenia, itp. Są filmy bardzo brutalne, które mają eRkę, ale mimo to reżyserzy znają umiar i potrafią część krwawszych scen zostawić naszej wyobraźni. Tutaj tego umiaru nie było, eksponowano każdą ranę jak się da, nawet tam gdzie nie powinno.

W pierwszych X-Menach Logana spotykamy zimą! I już samo to sprawia, że miejscówka była o wiele lepsza. Nie twierdzę, że Logan potrzebował miasta z portalem na niebie, ale kurcze, mogłoby to być jakoś atrakcyjnie nakręcone, bo w filmie widać ganiających i tłukących się trochę osób w zwykłym lesie. :/


Mam pomysł na nowy wątek na forum - sceny akcji z udziałem batmana w Batfilmach! Chyba najdłużej rozpisałbym się o finale TDKR, bo tyle w nim spieprzono. ;)

LelekPL

A gdzie niby nie powinni czego? pokaza?? Logan to nie posta?, która bawi si? w subtelno?ci, wi?c zabijanie poza kamer? te? nie pasuje. Wed?ug mnie spokojnie mogli pokaza? nawet i wi?cej.

Zima? No nie wiem, mo?e troszk? lepiej by to wypad?o, ale nie zrobi?oby to dla mnie wi?kszej ró?nicy. Las zim? i noc? nie jest tak ekscytuj?cy jak miasto zim?, wi?c jak dla mnie wi?kszej ró?nicy by nie by?o... dla ciebie tylko zmiana scenerii te? nie wiele by zmieni?a -  nadal w filmie by?oby "wida? ganiaj?cych i t?uk?cych si? troch? osób w zwyk?ym lesie..." ale zim? :P Mo?e jako pora roku troszk? bardziej poetycko by pasowa?o do zako?czenia, niczym w TDKR, ale jak ogl?da?em nie by?o to konieczne, i ani razu nie my?la?em, ?e fina? powinien by? w innym miejscu.

Mo?esz taki temat stworzy? jak chcesz. Ja si? wtedy wypowiem o scenach walki i jak ?wietna by?a walka Bane'a z Batmanem :P oraz jak s?abo to by?o u Burtona czy Schumachera czy nawet w Batman Begins.