Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wonder Woman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 23 Styczeń 2011, 13:34:36

Leon Kennedy

U Nolana nie ma, ale ogółem patrząc było tego sporo u Gacka. Więc bieg WW za kolesiem dziwny dla mnie nie jest.

Q

Podobno cały odcinek wyciekł do sieci i według opinii widzów fakt, że nie doczekał się emisji nie jest wielkim zaskoczeniem.

http://www.popcorner.pl/blogi/nieobiektywnie/2011/07/wonder_woman__zywy_trup_internetowy?bo=1
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Ja już mam i wkrótce planuję zerknąć. Ktoś już może oglądał?

Q

Ogólnie nie wypadło to tak źle, chyba że ustawiłem bardzo nisko porzeczkę i po "Batmanie" z lat 60-tych nie wiele rzeczy est mnie wstanie zaskoczyć.

Momentami odcinek jest kiczowaty, ale wprowadzona pod koniec wersja stroju WW prezentuje się nieźle. Pod względem aktorskim też nie jest źle, w obsadzie znalazł się m.in. Cary Elwes, a sama Adrianne Palicki miała atrybuty Wonder Woman.

Najsłabszym elementem jest jednak sama historia. Głowna bohaterka jest miotana różnymi osobistymi problemami i próbuje zająć się sprawą tajemniczej śmierci dobrze zapowiadającego się sportowca z biednej rodziny. Niektóre pomysły są zbyt oklepane.

Pod względem technicznym nie było źle, ale oczywiscie momentami odcinek nie miał ukończonych efektów specjalnych, tak więc do wielu sytuacji można byłoby się przeczepić.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

NBC zrezygnowa?o z Wonder Woman, ale wygl?da na to, ?e Amazonka trafi znowu na ma?ym ekran, tym razem do CW. Podobno scenarzysta Allan Heinberg (Grey's Anatomy, The O.C.) pracuje na projektem który jest zatytu?owany "Amazon". Obecnie s? prowadzone tylko prace na scenariuszem, w którym Wonder Woman ma by? m?od? pocz?tkuj?c? bohaterk?.

By? m?ody Superman, teraz Green Arrow, plany Wonder Woman, mo?e CW skusi si? te? na którego? z bohaterów uniwersum Batmana?

?ród?o: http://www.vulture.com/2012/09/cw-is-developing-wonder-woman-origins-series.html?mid=twitter_vulture
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Picard

"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

Kwiatek

Ciekawy fanowski zwiastun Wonder Woman od Rainfall Films .
Wonder Woman // Rainfall Films

LelekPL

A miałem już wrzucać... No technicznie jak na fan-film wygląda to imponująco, dobrze dobrana twarz do Wonder Woman, prawie jak wyjęta z kart komiksu. Ogólnie nie lubię tych amatorskich fan-pierdów, no ale tego trailera bynajmniej amatorskim uznać nie można. 100 razy wolę oglądać coś takiego przez te 2 minuty niż te produkcje typu ostatni fan-film o Jokerze czy Red Hoodzie.

Jednak, żeby nie było tak pięknie, mi wciąż Batman... ani nawet Superman do tego świata nie pasują. Nie wiem, według mnie to wychodzi masło maślane wtedy. Być może, gdyby potraktowano ją w filmie jak Thora - czyli, że się pojawia i praktycznie nic ze swojego świata nie wnosi (poza Lokim oczywiście) to kto wie, może byłaby do przełknięcia. Ale to co ona wnosi, ni jak się ma do przygód Batmana i Supermana moim zdaniem. Jako solowy film? Czemu nie.

Leon Kennedy

#128
Nie wiem czy to odppowiednie miejsce, ale chyba nie ma tematu o filmie WW... Ewentualnie się założy, a tak to mamy zwiastun! Kurczę, super to wygląda!! Jest klimat, jest akcjaaa, ciutkę humoru... Zatem zapowiada się conajmniej dobrze! http://naekranie.pl/aktualnosci/zobacz-pierwszy-wypelniony-akcja-zwiastun-filmu-wonder-woman-comic-con-964867

Kujaw

No ja musz? przyzna?, ?e trailer WW znajduje jako per?? w?ród nowinek z tegorocznego Comic-Conu. Sama tematyka I W? jest kusz?ca. Nie bardzo kupuj? Pine'a jak Trevora, ale wiadomo jak to jest z ocenianiem ról po trailerach. Rosyjska ruletka. Czekam z niecierpliwo?ci?..... no i jak wlaz? ten motyw muzyczny z przesterowan? wiolonczel?....Ciary, panie, ciary!!

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

LelekPL

Wizualnie wygląda ZNACZNIE lepiej niż BvS lub Justice League. Jednak nadal nie mogę się zachęcić na film o Wonder Woman. Po prostu nie mogę się przekonać do tego konceptu greckich bogów. W Thorze przynajmniej starali się to racjonalnie wyjaśnić robiąc z nich albo kosmitów albo istoty z innego wymiaru (w zależności od interpretacji). Tutaj raczej wygląda to żenująco w porównaniu z prawdziwym dramatem pierwszej wojny światowej. Ale to jest problem jaki zawsze miałem z Wonder Woman.

Poza tym, tematycznie wydaje się to niby mieszanką pierwszego Kapitana Ameryki i Thora, ale nie wiem czy taka mieszanka to dobry pomysł. Póki co nie jest to historia, którą chcę obejrzeć, a wszystko przez ogólny koncept tej postaci. Nie ma w nim nic, co można przełożyć na nasze doświadczenia. nic do powiedzenia. Oby szybko porzucli tą całą wyspę i skupili się na pierwszej wojnie, bo to jest jedyna rzecz, która wygląda tu w miarę interesująco, tym bardziej, że nie było nigdy wiele dobrych filmów o tej tematyce (ostatni to chyba Joyeux Noel).

Jeśli chodzi o sekwencje akcji to wypadły dobrze. Slow motion jest niepotrzebne, ale Gal wypada ok, jak również operator pokazuje nam kilka naprawdę ładnych ujęć.

Co mnie zirytowało to sam żart na końcówce. Rozumiem, że to feministyczna bohaterka, ale jak można porównać wykonywanie pracy za którą dostaje się pieniądze do niewolnictwa? :P Rozumiem, że to chce coś powiedzieć o prawach kobiet, o niższych pensjach, ale to bardziej umniejsza dramatowi niewolnictwa niż skutecznie walczy o prawa kobiet.

Leon Kennedy


Jolly_Roger

No słuchajcie, jeszcze się okaże, że mniej znana (w Polsce) bohaterka uratuje filmy DC w oczach widzów :) Jak dla mnie bomba! Trudno mówić o fabule, ale drugi tailer jeszcze lepszy niż pierwszy. I nikt się nie nastawia: "a jaki będzie Joker, a jaki Wayne, a w ogóle to nowy kostium Batmana jest kiepski" ;)

LelekPL

Trailery do poprzednich filmów też były dobre :P

Leon Kennedy

Są recenzje i to bardzo optymistyczne: https://naekranie.pl/aktualnosci/sa-recenzje-wonder-woman-krytycy-zachwyceni-1900658.

Oraz jedna recenzja z naekranie, również optymistyczna: https://naekranie.pl/recenzje/wonder-woman

PS: Jutro mój seans!