Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Juby

Zaktualizowałem post otwierający, więc jeśli ktoś chce poznać moje opinie na tematu Batfilmów, wystarczy się cofnąć na początek tematu. ;)

Film z 1966 jest do powtórki.

newtime

 LelekPL na solowy film z batmanem nie czekasz? :)

LelekPL

Nie z takim okropnym Batmanem :P

Chyba, że Affleck zrobi z tego "soft reboot" - zmieni jego charakter i sam rozpisze tą postać tak jak powinno się ją rozpisać. Ale tak jak to wyglądało w BvS... o nie, nigdy.

newtime

Osobiście mi w BvS o wiele bardziej spodobała mi się postać Bruca Wayna został on perfekcyjnie zagrany  niż postać batmana , jest tu potencjał na najlepszego batmana w historii ale musi on zostać dobrze napisany ,bo widok batmana który bierze komuś karabin maszynowy i zaczyna nim kosić po przeciwnikach lamie mi serce  :(

LelekPL

Dla mnie Bruce Wayne by? gorszy ni? Batman. Batman mo?e sobie zabija?, z nim problemów nie mia?em wi?kszych (nie pierwszy, nie ostatni raz co? takiego widz?). Ale, ?eby by?a w jego zachowaniu jaka? logika. A tego brakowa?o, a to zrzucam na barki fatalnie rozpisanego Bruce'a Wayne'a. Jego jedyna motywacja, i jednocze?nie cecha charakteru, w tym filmie to "ksenofobia". A powód przemiany to "Martha" :P

Nie posiada? nawet bliskiej wi?zi z jak?kolwiek postaci? w tym filmie - z Alfredem by? na stopie "zawodowej", a z Supermanem ??czy?a go niewyt?umaczalna nienawi??. Nie wspominaj?c ju? o jego mentalno?ci pi?ciolatka:
"- Bruce, you don't understand...
- I understand!" <facepalm>

Sorry, ale to nie jest dobry Bruce Wayne.

newtime

Mi to bardzo przeszkadza , ta postać traci wtedy jakikolwiek sens , nie ma wtedy żadnego wytłumaczenia czemu policja w ogóle mu pomaga i do diabła cały komiks Knightfall  opierał się na tym , postać Azraela została stworzona aby pokazać jak batman nie powinien wyglądać , tyle że u Nolana aż tak mi to nie przeszkadzało ponieważ tam zabójstwa byłby bardziej kameralne , to widok batmana z bronią palną jest po prostu dla mnie okropny. 

  To wszytko co piszesz to prawda ale mimo to uważam że Bruce Wayne zadział w paru scenach naprawdę dobrze np rozmowa z Wonder Woman w muzeum , troska o pracowników swojej firmy ,gdzie zna z imienia nawet tych z niskiego szczebla  , rozmowa z Clarkiem na przyjęciu , krótko mówiąc oglądało mi sie o wiele lepiej niż batmana   

LelekPL

#651
Po obejrzeniu trylogii przypomniałem sobie co to oznacza "superbohater". To nie jest "madafaka", tak jak w BvS.

To osoba pełna POŚWIĘCEŃ, która zdoła dokonać trudnych decyzji, poświęcić życie, przyjąć na siebie cudze winy, jest niezwykle altruistyczny. To była niesamowicie dramatyczna postać. Nawet jeśli Nolan nie chciał robić SUPERbohatera, to wyszedł mu znacznie bardziej "super", niż to co widzieliśmy w tego typu kinie, a zwłaszcza w BvS.

Batman w BvS to właściwie nie był nawet bohater. Tak naprawdę to był złoczyńca... bo co takiego różni jego od Luthora? Oboje przecież chcieli po prostu ZABIĆ Clarka. I tyle można powiedzieć w tym filmie o Brucie. To była cała jego motywacja przecież. Max Landis ma zresztą zabawną (i ciekawszą) wizję tego co powinno się teraz stać:
https://youtu.be/me_tOGWjpA0?t=7m40s
zaczyna się od 7:40

Cytat: newtime w 16 Kwiecień  2016, 18:59:13
To wszytko co piszesz to prawda ale mimo to uważam że Bruce Wayne zadział w paru scenach naprawdę dobrze np rozmowa z Wonder Woman w muzeum , troska o pracowników swojej firmy ,gdzie zna z imienia nawet tych z niskiego szczebla  , rozmowa z Clarkiem na przyjęciu , krótko mówiąc oglądało mi sie o wiele lepiej niż batmana   

Mi się, jako postać, podobał tylko w początkowej scenie z Man of Steel. Miał tam jedyny ludzki/emocjonalny kontakt z jakąkolwiek inną postacią. Szkoda, że jedyne co o ich relacji wiemy, że ten koleś nazywał się Jack.

W scenach akcji jako Batman, wypadł jednak dobrze. Zwłaszcza w pierwszej był świetny.
Spoiler
No i wygrał z Supermanem
[Zamknij]
Dlatego jako Batman mi nie przeszkadzał. Bo Batman to tylko postać do scen akcji. To Bruce jest tu fatalnie rozpisany, jego motywacje i charakter.

camel

Cytat: LelekPL w 16 Kwiecień  2016, 19:22:41
Po obejrzeniu trylogii przypomniałem sobie co to oznacza "superbohater". To nie jest "madafaka", tak jak w BvS.
Też byłem na Nocy z Batmanem, film Snydera przy Batman Begins wypadł śmiesznie. I w moich oczach, i w oczach publiczności (cały seans BvS śmiechy, rozmowy, szmer na sali, pojawił się Baggins- cisza).

LelekPL

Jak zwykle bardziej skupiałem się na swoim odbiorze filmu, ale też to zauważyłem w kinie. Nie można było tych reakcji nie zauważyć. Chociaż, jeśli chodzi o śmiech, to znowu powtórzę swoje zdanie z poprzedniej strony:

Cytat: LelekPL w 16 Kwiecień  2016, 15:26:48
- oglądając trylogię zaraz po Batman v Superman byłem zszokowany jak dużo humoru w niej było, zwłaszcza w Batman Begins. Dość często cała sala śmiała się na różnych fragmentach filmu

To była chyba dla mnie największa niespodzianka tego seansu. Jak znacznie więcej humoru było w starszych filmach (które większość uważa za ponure). W BvS jeśli już były śmiechy, to głównie niezamierzone.

camel

#654
Có?, mi sala zwyczajnie utrudnia?a obejrzenie BvS, by?em chyba jednym z niewielu szczerze zainteresowanych tym filmem. Na Nolanach tego problemu nie by?o.

Je?li chodzi o humor, równie? to zauwa?y?em. Mo?na zrobi? powa?ny, a nie nad?ty film. Mo?na zrobi? film momentami zabawny, bez robienia z tego komedii. Niestety BvS jest filmem nad?tym, pompatyczna muzyka przy
Spoiler
?mierci Supermana
[Zamknij]
podczas drugiego seansu mnie bardziej za?enowa?a ni? wzruszy?a. Takich momentów by?o kilka, rzuci?a mi si? te? w oczy subtelno?? chóru w trylogii Nolana i niesmaczny przepych w tej kwestii u Snydera.

Przy okazji, zaktualizuje moje bat-oceny ;)
1. Batman (1989) - 8/10
2. Batman Returns (1992) - 7/10
3. Batman Forever (1995) 3/10
Ocen? obni?am, film ma tragiczego Two-Face'a, Kilmera który dzi?, w moich oczach, nie wygl?da? o jot? lepiej ni? Clooney (ba, Wayne Clooneya w relacjach z bliskimi wydawa? si? bardziej ludzki) oraz by? niesamowicie dr?twy. Dobry wygl?d w masce to za ma?o.
4. Batman i Robin (1997) 3/10 - ostatnio odpu?ci?em sobi? ocen? tego filmu, argumentuj?c niech?ci? do wystawieniu Gackowi jedynki. Po BvS ogl?da?em ponownie wszystkie wcielenia Batmana po 1989 roku, i film u mnie zyska? dwa punkciki. Jeden punkcik idzie za zako?czenie konfliktu na linii Batman - Freeze. Drugi punkcik idzie za klimatyczne Asylum, totalny campfest (który w odpowiednim stanie umys?u naprawd? fana Batmana mo?e rozbawi?) i za to ?e, da? nam trylogi? Nolana.
5. Batman Begins (2005) 10/10 - bat-film kompletny. Sceny z toksyn? w Narrows to jest dok?adnie to, o czym marzy?em w Arkham Knight. Zyskuje dodatkowy smak poprzez Rises. Mój ulubiony filmowy Batsuit oraz ulubiona scena z Batmanem - przes?uchanie Flassa. Mój ulubiony bat-film.
6. The Dark Knight (2008) 9/10
7. The Dark Knight Rises (2012) 9/10 - po 4 latach od premiery ocena spad?a o punkcik. Czemu? ?a?uje ?e, Talia zosta?a wprowadzona. Bane powinien by? synem Ra's Al Ghula, jakkolwiek by si? to gryz?o z komiksami. Talia mia?aby sens tylko wtedy, gdyby mign??a gdzie? w TDK. Za to pó? punkta. Drugie pó? za olewactwo Nolana przy chocia?by ?mierci Talii (jak on to dopu?ci? do finalnego filmu nie wiem, nawet Baleman w nast?pnym uj?ciu wydaje si? za?enowany) .
8. Batman v Superman Dawn of Justice (2016) 6/10 - w temacie spoilerowym oceni?em na 7/10, ale podczas drugiego seansu bardzo s?abo wypad?- zw?aszcza ?e chwile po nim ogl?da?em po raz setny Batman Begins na którym bawi?em si? po raz setny ?wietnie. Cho? bat-filmy z Affleckiem nie zapowiadaj? si? tak ?le.

Juby

Cytat: camel w 17 Kwiecień  2016, 12:17:11
5. Batman Begins (2005) 10/10 - bat-film kompletny. Sceny z toksyną w Narrows to jest dokładnie to, o czym marzyłem w Arkham Knight. Zyskuje dodatkowy smak poprzez Rises. Mój ulubiony filmowy Batsuit oraz ulubiona scena z Batmanem - przesłuchanie Flassa. Mój ulubiony bat-film.


LelekPL

#656
Po aktualizacji Jubego, zauważyłem, że na mojej liście brakuje jeszcze dwóch filmów, a więc również je dodaję:

Filmy aktorskie:
The Dark Knight - 10/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight Rises - 9/10
Batman - 8/10
Batman: The Movie - 7/10
Batman Returns - 6/10
Batman & Robin - 6/10
Batman Forever - 4/10
Batman v Superman: Dawn of Justice - 4/10

Filmy animowane:
Batman: Gotham Knight - 8,5/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - 8/10
Justice League: Crisis on Two Earths - 7,5/10
Justice League: Flashpoint Paradox - 7/10
The Batman/Superman Movie - 7/10
The Batman vs. Dracula - 7/10
Batman: Under the Red Hood - 7/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 7/10
Justice League: The New Frontier - 7/10
Batman: Mask of Phantasm - 7/10
Batman: Return of the Caped Crusaders - 6,5/10
Batman: Year One - 6/10
Superman/Batman: Public Enemies - 6/10
Batman: Assault on Arkham - 6/10
Batman: The Killing Joke - 6/10
Justice League Dark - 6/10
Batman: SubZero - 6/10
Justice League: Doom - 6/10
Superman/Batman: Apocalypse - 5/10
Justice League: War - 5/10
Batman Beyond: Return of the Joker - 4/10
Justice League: Throne of Atlantis - 4/10
Son of Batman - 3/10
Batman vs Robin - 2/10

Powiązane:
Suicide Squad - 5,5/10
The LEGO® Movie - 5/10
Catwoman - 1/10

Juby

Ja też zaktualizowałem swoje oceny w pierwszym poście. Doszły animowany The Killing Joke, Suicide Squad Ayera i po tych dwóch nieudanych "filmidłach" podwyższyłem o jedno oczko ocenę animowanego Ataku na Arkham, który zyskał w moich oczach.

Rarian

Wrzucam i moje :):

Filmy aktorskie:

Trylogia Nolana:
Batman Begins - 7/10
The Dark Knight - 8/10
The Dark Knight Rises - 8/10

Tetralogia Burtona & Schumachera:
Batman - 7/10
Batman Returns - 5/10
Batman & Robin - 2/10
Batman Forever - 3/10

DCEU:
Batman v Superman: Dawn of Justice - 7/10 dla wersji kinowej i 8/10 dla wersji reżyserskiej
Suicide Squad - 7/10

Filmy animowane (kolejność wg ocen):
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - 8/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 8/10
Batman: Under the Red Hood - 8/10
Batman: Assault on Arkham - 7.5/10
Justice League: Flashpoint Paradox - 7/10
Batman: Mask of Phantasm - 7/10
Batman: Bad Blood - 6/10
Justice League: Doom - 6/10
Justice League: War - 6/10
Superman/Batman: Apocalypse - 5/10
Batman vs Robin - 1/10

Filmy animowane LEGO:
The LEGO Movie - 9/10
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League - Cosmic Clash - 7/10

To chyba tyle, pewnie coś pominąłem, ale będę systematycznie uzupełniał.

Doctus

Czas zaktualizować swoje oceny. Wszystkie oczywiście po ponownym seansie, a więc przemyślane.

Batman - 9/10
Batman Returns - 8/10
Batman Forever - 6/10 (guilty pleasure)
Batman & Robin - 4/10 (sentyment)
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 8/10
The Dark Knight Rises - 7/10
Batman v Superman: Dawn of Justice - 6/10