Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TDKR na DVD i Blu-ray

Zaczęty przez Juby, 26 Wrzesień 2012, 17:40:42

Nietoperz

Cytat: RafSwi7 w 27 Listopad  2012, 22:34:08
Cytat: Air Jordan w 27 Listopad  2012, 22:22:54
Ok, mam pytanie przed jutrem odnośnie DVD z TDKR, mianowicie tego empikowego z Banem na okładce i Edycji Specjalnej dostępnej w całym kraju. Czy wiadomo już czym one się różnią, poza ceną? Wiem, że jedna jest dwuwarstwowa, druga jednowarstwowa, ale jeśli mam być szczery to nic mi to nie mówi. Wiadomo coś o zawartości obu wydań, jakieś różnice?
Gdy wysłałem o to zapytanie (czym różnią się te wersje) to odpisali mi, że tylko motywem graficznym.
Dzwoniłem do Galapagos Films w dzień. Dowiedziałem się, że okładka wydania DVD z Banem i maską to zwykła "papierówka", żaden kartonik, żadne 3D, itp. (tylko specjalna okładka, na wyłączność dla Empiku pewnie, zamiast tej z płonącym logo), a co do jednowarstwowości, to błąd w danych na stronie Empiku.

Chyba że przedstawiciel mnie wprowadził w błąd i np. jest to dodatkowa kartonikowa obwoluta. Ale zrozumiałem, że to zwykła okładka zamiast standardowej.

Zdecydowałem się wskutek rozmowy na dwupłytowe DVD ze zwykłą okładką i kupiłem to w Media Markcie za 44,90 zł (taniej niż którakolwiek wersja na Empik.com, nawet przy uwzględnieniu promocji). Menu niespolszczone i ruchome (!), nie jest stałe (co mnie osobiście cieszy). Jakość obrazu średnia (z bliska na laptopie widać "śnieg"), ale da się oglądać (kiedyś przerzucę się pewnie na Blu-Raya, ale to jeszcze nie ten czas). Dźwięk OK, choć np. scena wspinaczki na pełnym głosie była cichsza, niż oczekiwałem. Film podzielony na 17 scen, a menu wyboru scen jest skonstruowane tak, że są screeny ze scenami 1-6, w drugim oknie 7-12 i w trzecim oknie 13-17. Całość wygląda lepiej niż na wrzuconych swego czasu tutaj zrzutach z menu (chyba że Blu-Ray ma bardziej wieśniackie menu od DVD). Filmu na DVD jeszcze nie oglądałem w całości, ale odświeżyłem sobie mnóstwo kawałków. Mam nadzieję, że będzie znośnie i nieźle się ten film oglądać na większym telewizorze (mimo tego, że to nie BD, a DVD - tu komentarze forumowiczów są zbędne, bo Blu-Ray fajna rzecz, ale ja na razie korzystam z tego, co mam). :)

Udanych seansów i zakupów Wam życzę. :)

Juby

Empik już robił takie rzeczy. Książę półkrwi wydany był w Polsce z taką okładką:


A Empik miał jeszcze swoje wydanie z taką:


Zawartość dokładnie ta sama, tylko cena Empikowego wydania była wyższa (bo miała jeszcze tekturkę z hologramem). Wiem, bo sam kupowałem to bratu 3 lata temu.

PS: Moje wydanie zbiorcze trylogii na BD ciągle nie wysłane. :(

Gieferg

#137
Moje też nie.

Cytatakość obrazu średnia (z bliska na laptopie widać "śnieg"), ale da się oglądać (kiedyś przerzucę się pewnie na Blu-Raya, ale to jeszcze nie ten czas)

Nie wiem co rozumiesz przez "śnieg".
Jeśli ziarno (choć tego na DVD raczej nie widać w jego właściwej postaci), to na blu-ray będzie je widać wyraźniej, jeśli jakieś artefakty kompresji/szum mpeg, to na blu-ray ich być nie powinno.

Co niektórzy znajomi, którym pokazywałem filmy na blu byli zaskoczeni tym że ziarno widać wyraźniej niż na DVD bo spodziewali się idealnie czystego obrazu, ale blu-ray nie na tym polega.

CytatWiem, że jedna jest dwuwarstwowa, druga jednowarstwowp

Nikt by nie wydał 165 minutowego filmu na jednowarstwówce bo wyglądałoby to jak g**no. Każda jest dwuwarstwowa.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Konrad

Nie wiedzia?em gdzie to napisa?. Przed chwil? widzia?em w telewizji ok. 15 sekundowy spot "The Dark Knight Rises" zwi?zany z premier? filmu/trylogii na DVD/Blu-ray. Co ciekawe, tej reklamówki (na razie) nie ma na youtube'owych kana?ach "WarnerBrosPL" czy "GalapagosGalapagos".

Juby

O 13:37 dostałem maila, że moje wydanie zbiorcze już jedzie do salonu. Jutro prawdopodobny odbiór. ;)

vincent

Wlasnie kupilem TDKR na DVD w MM za uwaga... 39,90 O_o co jak co ale taka cena za ten film to jak za darmo. Wieczorem seans !
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

XIII

Cytat: Nietoperz w 28 Listopad  2012, 00:50:17
G Filmu na DVD jeszcze nie oglądałem w całości, ale odświeżyłem sobie mnóstwo kawałków. Mam nadzieję, że będzie znośnie i nieźle się ten film oglądać na większym telewizorze (mimo tego, że to nie BD, a DVD - tu komentarze forumowiczów są zbędne, bo Blu-Ray fajna rzecz, ale ja na razie korzystam z tego, co mam). :)

Udanych seansów i zakupów Wam życzę. :)
Mam pytanie sprawdź czas wszystkich dodatków na 2 płycie, ciekawi mnie czy są one krótsze niż na blue,czego się spodziewam.

Patryk02099x

#142
Mam już steelboka na BR! Niestety na razie muszę jeszcze coś zrobić, ale do godziny powinienem włączyć to napisze jak obraz itp. itd. Jak chodzi o steelboka to z tyłu miał naklejony karton z opisem filmu, a sam w sobie tył ma czarny(wyrzuciłem ten kartonik bo nie można z nim było otworzyć filmu, bo zaklejał otwarcie). W środku dwie płytki i generalnie bardzo mi się podoba opakowanie... jeśli to ma w ogóle znaczenie. Jestem już bardzo ciekaw filmu i dźwięku, ale niestety... chemia się sama nie nauczy. :/

Post Merge: 28 Listopad  2012, 20:30:12

Obejrzałem i obraz wymiata! Tzn. widziałem fragmenty, bo na całość nie mam czasu, ale zarówno sceny IMAXowe jak i te zwykłe są właściwie pozbawione "ziarenek" i bardo wyraźne. Aż za bym powiedział... tzn. np. jak mam tryb "normalny" a nie "film"(oczywiście to jest zależne od telewizora i ustawień, więc może u was tak nie będzie, ale wydaje mi się, że mam jasność, kolory itp. bardzo dobrze ustawione, a TV to samsung LE40C650 jakby co) to np. w scenie jak Selina wyskakuje przez okno to widać, że za nią jest czarna folia, tzn. może nie widać jak się ogląda film, ale ja sobie stopowałem i oglądałem detale itp. itd. Wiele scen zaskoczyło mnie też tym, że są kręcone kamerami IMAX, np. strzelanina w barze, natomiast finał w ratuszu jest normalny(byłem pewien, że to IMAX).

Dźwięk również masakra i choć nie mam kina domowego to mój TV jakoś daje radę z dźwiękiem(w sumie ma lepszy dźwięk chyba niż te tanie kina domowe za 800zł, a jak mam dać 4 tys. za porządne kolumny to mnie nie stać) i słychać wiele szczegółów, muzyka bardzo dobrze "wchodzi" i nie zagłusza dialogów.

Z ciekawostek: w scenie jak Selina rozmawia z Batmanem na torach(przed walką z Banem) to jest ujęcie kiedy Kotka coś mówi i kamera jest za jej plecami i wyraźnie widać, że mimo to jej usta się nie poruszają- w kinie tego nie zobaczyłem, ale możliwe, że to ze względu na to, że tam jest ciemniejszy obraz i wtedy faktycznie mogło to być niewidoczne.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

DVD ju? kupione. Te z Empiku z ok?adk? z Bane'm. Po te o 10 z? ta?sze z Media Marktu nie chcia?o mi si? jecha? na drugi koniec miasta.

Z trylogi? poczekam na jakie? wydanie Ultimate o którym si? ju? teraz troch? plotkuje. By? mo?e zrobi? dla niej wyj?tek i kupi? w Blu-rayu, bo podobno mam dosta? w prezencie na ?wi?ta od siostry odtwarzacz nowy do plików .mp4 i formatów x264, których mój obecny odtwarzacz nie ogarnia...

vincent

Film obejrzany, dodatki też.

Wlasnie druga plytka mnie bardzo zawiodla. Już w TDK filmiki zza kulis byly mizerne, ale to co się dzieje tutaj wola o pomste do nieba. Widac, że material jest brutalnie i z premedytacja okrojony. Filmiki maja po kilka minut dlugosci. W TDK mielismy chociaż Gotham Tonight, tutaj dostalismy wystawiony srodkowy palec.
Porownujac druga plytke do tej z Begins.. No, nie ma co porownywac nawet.

Bedzie trzeba sciagnac wszystkie, nieokrojone bonusy z neta na to wychodzi.

Co do samego filmu no nie ma co się rozpisywac, klasa sama w sobie, kolejnym razem tylko bede musial podpiac jakies konkretne glosniki, bo mimo iż tv mam duzy, to dzwiek jest slaby i nie robil takiego wrazenia, jakie powinien.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

XIII

Czyli tak jak sie spodziewałem, okrojone względem blue ray.  Pewnie dodatki trwają ze 2o minut, czyż nie mam racji  vincent.

vincent

No w pol godziny wszystko ogarnalem procz trailerow. Moze nie z zegarkiem w reku ale cos kolo tego.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

XIII

#148
Można sie  było tego spodziewać. Myślałem że jak dają 2 płytę której niema w usa na dvd, to chociaż ją zapełnią że będzie przynajmniej pełny dokument o Batmobilach, myliłem czyli strata forsy, dobrze że nie planowałem zakupu.

Juby

Polska nalepka do wydania zbiorczego na blu-ray:


Filmów jeszcze nie oglądałem (prawdopodobnie dzisiaj zrobimy z braćmi bat-maraton ;)), ale wczoraj trzy godziny spędziłem na sprawdzaniu trylogii. Moje mini recenzja zawartości...

Z BB mam dość mieszane uczucia. Na 42" telewizorze widać niewielką różnicę jakości względem DVD, ale na 19" (na którym częściej oglądam filmy) jest ona tak minimalna, że gdyby nie napisy w wyższej rozdzielczości, równie dobrze mógłbym zapomnieć, że to blu-ray. W dodatku wielkim zaskoczeniem było dla mnie, że nie działa (w przypadku żadnego z tych filmów) przycisk "Disc Menu" i można jedynie guzikiem "Title/Pop-Up" wysunąć menu na spodzie ekranu w trakcie oglądania. Wtedy po kliknięciu w jakiś dodatek specjalny, kiedy ten się zakończy otwiera się prawdziwe menu. Z tym, że nie jest to menu znane z DVD, tylko nieruchome zdjęcie Bat-jaskini z opcjami do wyboru u spodu (słabo). Tłumaczenie filmu jest takie same jak na DVD. Dodatki specjalne też - dodano do nich tylko "Prolog The Dark Knight IMAX", "Tankman Begins" (parodię filmu z MTV Movie Awards) i zamieniono zwiastun znany z DVD, na "Theatrical Trailer 1" trwający 1:13.
Gdybym nie posiadał DVD, byłbym tym wszystkim zachwycony. Jednak film już posiadałem i chociażby ze względu na fantastyczny komiks na drugiej płycie z dodatkami, swojego egzemplarza nie mam zamiaru się pozbywać (pojedyncze kupowanie BB na Blu-ray jest niewarte zapłacenia więcej niż za DVD)!

TDK to już inna sprawa. Pierwsza rzecz jaka mnie zaskoczyła w przypadku filmu to obraz. Mierzwiak na forum KMF pokazywał przykład, że film w ujęciach nieIMAXowych sztucznie wyostrzono, co często zaowocowało jasnymi obwódkami w okół postaci. Muszę przyznać, że jeżeli się na tym nie będzie skupiać i nie będzie się go próbować wyłapać, to efekt ten jest nie do dostrzeżenia (przynajmniej ja go w ogóle nie widziałem w fragmentach, które do tej pory oglądałem), a jakość obrazu powala. Film na DVD wyglądał cienko w porównaniu z BB, więc różnica jest masakryczna w każdym ujęciu. To była dla mnie bardzo miła niespodzianka i gdybym miał jakoś oceniać obraz, to przyznałbym mu maksymalną notę (zmienny AR w ogóle mi nie przeszkadza >>> a nawet się podoba). Niemiłą niespodzianką natomiast był dla mnie dźwięk. O ile przy BB nie dostrzegam różnicy, o tyle przy TDK wszystko wydaje się słabsze/cichsze. Nie mam kina domowego, oglądam filmy tylko na telewizorach ze zwykłymi głośnikami, bądź w 5.1 na kompie, ale zawsze gdy puszczałem TDK na DVD już przy pierwszym strzale clowna w Banku musiałem przyciszać film (tak mocno dawał kopa). Tutaj tego nie czuć.
Sytuacja z menu jest dokładnie taka sama jak w przypadku BB tyle, że tutaj nieruchomy obraz to Thumbler otoczony niebieskim dymem. Dodatki specjalne zgadzają się z rozpiską i tych dwóch nowych względem DVD dokumentów nie oglądałem, więc nie mogę się nich szerzej wypowiedzieć. Może powiem tylko tyle, że byłem zdziwiony iż dokumenty "Gotham obnażone" znajdują się na płycie z filmem, a reszta na drugiej (która też ma nieruchome menu z Jokerem - te akurat nie jest takie złe).

Zdecydowanie największe wrażenie z trylogii pod względem obrazu i dźwięku robi TDKR. Do niego nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń (obraz i dźwięk - 5/5). Menu otwiera się przed filmem (czyżby Galapagos zmądrzało?) i jest ruchome jak na podawanym tu wcześniej filmu z YT. Trudno mi się wypowiedzieć co do tłumaczenia ale w fragmentach, które wczoraj oglądałem nie widziałem większych baboli, a pod względem lektora TDKR prezentuje się najlepiej z trylogii. Dodatków także jeszcze nie widziałem (jedynie zwiastuny) ale ich czas trwania sprawia, że jestem bardzo zadowolony i napalony na oglądanie. Zarówno przy BB i TDK porównuje wydanie z filmami na DVD i może stąd mam jakieś zastrzeżenia, co innego przy TDKR, którego na DVD nie widziałem. Jedyna rzecz przy tym filmie jaka mi się nie podoba to podział na rozdziały (przy takim czasie trwania powinno ich być przynajmniej 40, a nie tylko 17 i to niedzielące nam filmu na sceny, tylko przewijające go o średnio 10 minut)!

Nie widziałem opakowania DVD na żywo, ale te na blu-ray bardzo mi się podoba. Klasyczne czarne pudełko z wypukłym logo Batmana i napisami (wszystko pomalowane na srebrno) wykonane bardzo starannie. W środku książeczka (nic specjalnego, 64 strony zdjęć i artów z małymi dopiskami) i opakowanie na płyty (niebieska maska Batmana z przodu, Hong Kong z Batmanem z tyłu, jednolite logo nietoperza za płytami).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu wartego tych 218 zł, i mam nadzieję do końca weekendu zapoznać się z nim w 100%. ;)