Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TDKR na DVD i Blu-ray

Zaczęty przez Juby, 26 Wrzesień 2012, 17:40:42

LelekPL

No Braveheart to nie "trochę chamski przykład", a zdecydowana przesada i kłamstwo. Mam DVD tego filmu i obraz jest bardzo dobry. Indiana Jones z resztą też - mam 50 calowy TV i wszystko widzę dokładnie z mojego DVD.

Najlepiej tą różnicę pokazuje twój przykład z Terminatora - dla mnie obraz na DVD jest zwyczajnie wystarczająco dobry... nie będę ulepszał sobie sprzętu żeby zobaczyć wszystkie zmarszczki Lindy Hamilton. Jeśli ty chcesz się naciągać na te "super, hiper zmiany" to droga wolna, ale chcę Ci tylko pokazać, że można mieć pod tym względem inną opinię.

Gieferg


CytatMam DVD tego filmu i obraz jest bardzo dobry.

Koło dobrego to nawet nie stało. Wiem, bo nadal mam i mogę w każdej chwili screenshota wrzucić. Wyglądało to ok na 21 calach, na 32 już powodowało odruch wymiotny.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Mam Bravehearta na DVD i Blu-ray. Na 19" różnica jest dość niewielka (lepsze kolory i czystszy obraz), ale już na 42 calowym telewizorze różnica jest miażdżąca.

Dlatego popieram Gieferga. Zresztą tuż po kupieniu TDK widziałem wypikselowanie na logo Warner Bros spowodowane kompresją (obraz był dużo gorszy niż w BB). Blu-ray to przyszłość i wiedziałem, że TDKR nie będę kupował na DVD.

LelekPL

No przecież mi nie wmówicie, że Braveheart na DVD wygląda tak jak na tamtym screenshocie. Kinówki lepsze bym znalazł niż tam... a na DVD film wygląda normalnie - zwyczajnie dobrze. Przecież mam i widzę i nie jest tak źle jak na screenie.

TDK też mam na DVD i też nie widzę powodów do narzekań. No ale ja na zmarszczkach aktorów się nie koncentruję...

Gieferg

#109
Tak, Braveheart wygląda właśnie tak. Nie wiem na czym oglądasz, może na 21" CRT, może na 17 calowym monitorze, wtedy owszem, będzie się wydawało, że jest ok. Ale nie jest, a każdy kto twierdzi inaczej albo kłamie, albo jest ślepy.

TDK na DVD również wygląda kiepsko. Fajnie że tobie to wystarcza, cieszę się twoim szczęściem, ale to niektórzy jak już mają płacić to wolą zapłacić za najwyższą jakośc, a nie jakieś "good enough" śmieci.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

LelekPL

Pamięć chyba nie ta - któryś raz zaznaczam, że 50 calowy telewizor. Według mnie ty się oszukujesz, nie wiem czemu, bo tak ten film nie wygląda. Wybacz, ale mam oczy i mi tego nie wmówisz.

Z resztą dobra, bo to do niczego nie prowadzi... sam się znudziłem pisząc tego posta na tyle, że mi się już nie chce go kończyć.

vincent

Gieferg, z tym Braveheartem sobie zrobiłeś jaja. Nie jestem niewidomy, oglądam filmy zazwyczaj na 32 lub 46 calach. To, co pokazałeś to z premedytacją pogorszony obraz zrobiony przez jakiegoś fanatyka Blu, pewnie kogoś twego pokroju ;)

Batman też dobrze wygląda. Jak mam ochotę zobaczyć film w HD to sobie go ściągam, ale wolę wyjąć DVD z opakowania i wsunąć do napędu. Czasami też oglądam filmy z VHS. I też mnie jakość nie boli.

Najlepsze jest to, że ja bym nic nie miał do tego, że wolisz Blu od DVD, gdybyś nie gnoił ludzi, którzy myślą inaczej i cenią też właśnie DVD jak i stare VHSy.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Gieferg

#112
Po prostu ostrzegam, że za parę lat będą sobie pluć w brodę, że wywalili kasę na badziewie, od którego nawet w TV teraz dają lepszą jakość (bo 720p). Sam się przerzuciłem na blu o jakieś 2 lata za późno, przez co potem wywaliłem kupę kasy na ponowny zakup sporej ilości filmów, po prostu staram się pomóc innym nie popełniać tego samego błędu :)

Cytatktóryś raz zaznaczam, że 50 calowy telewizor. 

Więc pewno oglądasz z 10 metrów :)  wez też pod uwagę, że akurat to konkretne ujęcie wypada wyjątkowo niekorzystnie, ale rzuć okiem na inne, też słabe, ale nie aż tak, no a poza tym DVD najgorzej wypada na nieruchomych screenshotach właśnie, w ruchu nie jest AŻ TAK tragicznie choć wciąż tragicznie. Wrzucę jutro screenshoty które zrobię  z wydania DVD, które mam w domu... albo nie, sam zrób screenshoty, bo ja bym im przecież celowo zepsuł jakość (W T F ?), tylko aby móc je porównać z blu powiększ do 1920x1080, znokautuj mnie argumentami nie do zbicia.

Przy okazji - jeszcze jedno porównanie, tym razem samych wydań DVD, które na pewno nie miało wykazać wyższości blu-ray więc nikt nie miał powodu "psuć jakości" - tu również Braveheart prezentuje się żałośnie:
http://www.caps-a-holic.com/vergleich.php?vergleichID=12

CytatJak mam ochotę zobaczyć film w HD to sobie go ściągam

...dobra, tego litościwie nie skomentuję.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

XIII

A ja znam przypadek człowieka który przez wprowadzenie BD nie tylko nie zaczął kupować płyt nowej generacji, ale z irytacji zaczał wszystko  śćiągać z sieci choć wcześniej był wrogiem piractwa. Zresztą część użytkowników Blue  przerzuciła się na nie  bardziej ze względu na dodatki. Sam miałem przerzucić się na BD ale oba moje laptopy nie chcą odtwarzać  tych płyt żadnym sposobem pomimo że posiadają bd-rom miałem oglądać przez hdmi a odtwarzacza nie mam zamiaru kupować dvd w ten sposób oglądałem i też nie miałem odtwarzacza.

KamPlayer

Menu filmu jest zupełnie inne niż na zdjęciach kilka stron wcześniej. Wygląda bardzo dobrze.

TDKR Disc Menu

kelen

Wygląda jak to z TDK (u nas w Polsce był ten problem, że mieliśmy nieruchomy obraz z powodu jakiegoś błędu ponoć)

XIII

A na Blue Ray znowu będzie zmienne aspect radio jak w przypadku TDK.

Juby

kelen to nie był błąd. Galapagos po prostu zaczęło w 2008 roku unieruchamiać swoje menu. Mam nadzieję, że na blu-ray nie zostaną zmienione tak jak na dvd.

A co do jakości filmu, to tutaj są screeny (wersji normalnej i IMAX):
http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=6742001&postcount=2257
http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=6742013&postcount=2258

kelen

Ok, dzięki za sprostowanie, sam do końca nie wiedziałem o co z tym chodziło. No cóż, szkoda :/

Patryk02099x

Przynajmniej wersja normalna wygląda jak z BR a nie to co odwalili przy TDK, że IMAX super a reszta średnia.
Swoją drogą nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać... 10 dni niby, ale zamówienie na empiku mogłoby jednak już jutro zmienić status na: "wysłane". :)

PS: Co do menu w BB i TDK to ja mam wersje z "dwupaku" i mi na PS3 na starcie nie pojawia się żadne menu tylko od razu leci film, a dopiero jak się dodatki wybiera to są nieruchome obrazki. W przypadku "Salt" czy "Oszukanej" mam normalnie menu, więc to nie wina PS3.