Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

#585
Cytat: Rado w 12 Kwiecień  2021, 12:13:16Chciałbym też, żeby wydali tę mini serię z Wonder Woman w post apokaliptycznym uniwersum DC. Nie pamiętam teraz tytułu, ale na okładce Diana nosi pas Batmana.
Chciałeś to masz. :) Pierwsze przecieki z katalogu na rok 2021, którego Egmont opublikuje dziś o 19:00.



Wonder Woman: Martwa Ziemia w powiększonym formacie DC Black Label już w lipcu! Na grafice widać też 4 okładki z Batmanem, ale z rozpisaniem się poczekam na pełny katalog do wieczora.


Juby

#586
KATALOG 2021 [click, bądź PPM + Otwórz link w nowej karcie]



A pod tym adresem rozmowa z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zdradza w niej, że sporo klasycznych tytułów z Batmanem wciąż jest opóźnianych ze względu na niegdysiejsze plany wypuszczenia kolekcji Batmana od Eaglemoss (wspominał o tym przed rokiem), a także o szykowanym na Dzień Batmana komiksie, którego katalog nie zdradza, bo wciąż nie otrzymali go do tłumaczenia. Około 40 minuty dodaje również, że na rok 2022 w końcu planuje więcej klasycznych Batmanów, ale szczegóły jakich tytułów możemy się podziewać poznamy dopiero na jesieni podczas MFKiG w Łodzi. :P
https://www.facebook.com/FestiwalKomiksu/videos/828970824383526/

Ponownie sporządziłem spis komiksów z Batmanem (lub postaciami z jego świata), które Egmont wyda w tym roku.

Lipiec
Wonder Woman: Martwa Ziemia - 79,99 zł (DC Black Label)

Sierpień
Batman. Detective Comics, Tom 5: Wojna Jokera - 69,99 zł (Uniwersum DC)
Batman: Death Metal, Tom 1 - 79,99 zł
Kosmiczna Odyseja - 94,99 zł (DC Deluxe)
Suicide Squad: Zła krew - 89,99 zł

Wrzesień
Ptaki Nocy, Tom 2: Wielkie Łowy - 109,99 zł
Injustice: Bogowie pośród nas, Rok Pierwszy, Tom 1 - 119,99 zł

Październik
Batman, Tom 2: Wojna Jokera. Saga - 89,99 zł (Uniwersum DC)
Batman: Death Metal, Tom 2 - 89,99 zł
Śladami Batgirl – 34,99 zł (DC Powieść Graficzna 13+)
Batman Ego i inne opowieści - 104,99 zł (DC Deluxe)
BATMAN NOIR: Gotham w świetle lamp gazowych - 149,99 zł

Listopad
Liga Sprawiedliwości, Tom 7 - 39,99 zł (Uniwersum DC)
Batman - Budowniczowie Gotham - 69,99 zł

Nie trafiłem z tytułami w typowaniu BATMAN NOIR, ale nie myliłem się, że będzie kolejny album. :) Tym razem to Gotham w świetle lamp gazowych (po tytule, wyglądzie głównego bohatera i dacie wydania, wnioskuję że miał to być komiks pod premierę filmu z Pattinsonem). Nigdy nie czytałem (poprzednie wydanie jest trudno dostępne), więc dla mnie super. Ten Suicide Squad z premierą w sierpniu też wydają ewidentnie pod premierę filmu Jamesa Gunna.

Jako fan przede wszystkim komiksów z lat 1986-2012, zainteresowany jestem tym Noirem i dwoma DC Deluxe'ami. Teoretycznie w ten okres wpisuje się również Budownicze Gotham, ale Batmanem jest tu Dick Greyson, więc raczej odpuszczę. 2021 zapowiada się dość skromnie dla fanów Batmana Imho, ale cieszę się z tego powodu, bo mam kolejne 8 miesięcy na nadrabianie zaległości.

Katalog zdradził również pierwszą zapowiedź na rok 2022 - w ramach DC Deluxe ukaże się Uniwersum DC według Alana Moore'a w cenie 144,99 zł. Poza tym, w 2022 wydane zostaną 3 i 4 tom Batman: Death Metal oraz drugi tom Injustice.

kelen

Cytat(po tytule, wyglądzie głównego bohatera i dacie wydania, wnioskuję że miał to być komiks pod premierę filmu z Pattinsonem)

Prędzej Ego, które było cytowane przez reżysera jako jedna z inspiracji. Trudno raczej szukać podobieństw między filmem, a komiksem opowiadającym historie osadzoną w XIX wieku.

Juby

#588
Oba są zapowiedziane na październik. ;) Pewnie oba były pod to szykowane i świetnie by się sprzedały, gdyby tylko premiera filmu Matta Reevesa nie została przełożona. W sumie nadal mogą, liczę na to, bo sam z chęcią kupię. :)

O ile seria Detective Comics nie wyczerpie mojej cierpliwości wcześniej (nie planowałem inwestować w nią takich kwot, jakie widnieją przy zapowiedziach kolejnych tomów, nie jest na tyle dobra), to w 2021 planuję kupić sześć nowych albumów: Trzech Jokerów, Batmana Noir, oba DC Deluxe'y i dwa tomy Detektywa. W między czasie muszę też nadrobić drugi tom Ziemi Jeden, bo podejrzewam że trzeci zawita do Polski już w 2022.

EDIT:
Przekreślam Wonder Woman z lipca, bo z tego co przeczytałem w sieci, Batman występuje w niej jedynie jako zwłoki na jednej stronie + we flashbackach + jest trochę Gotham, Wayne Manor i bat-jaskini (żadnej innej postaci ze świata Batmana nie ma).

EDIT 2:
Ktoś czyta bieżące serie Batmana i DC? Czy Joker Wars z drugiego tomu gacka i piątego tomu Detective się łączą?

kelen

W ramach Detective Comics był tie-in do głównej historii z Batmana i w oryginalnych wydaniach zbiorczych Detective jest on tam wydany.

Juby

#590
Okej, dzięki za odpowiedź. W takim razie biorę czwarty tom DC i na tym koniec. a) Nie jestem na bieżąco z serią Batmana (już od 2014 roku :P), b) mam przesyt Jokera, i c) wydania Egmontu obu serii robią się coraz grubsze = droższe, więc wszystkie znaki na niebie mówią mi, żeby zakończyć ich czytanie na historii z Freezem.

Ciekawi mnie co z tym Gotham w świetle lamp gazowych. W katalogu wisi za 150 złotych bez grosza, ale oryginalne wydanie liczy jedynie 120 stron. TDKR Franka Millera było tańsze przy ponad 200 stronach! Egmont albo coś doda do zawartości, albo powinni obniżyć cenę bliżej Noira Zabójczego żartu (112 stron, 100 zł).

Q

Wydanie Noir "Gotham w świetle lamp gazowych" poza tytułową historią będzie zawierać jeszcze kontynuację pt. "Master of the Future", która nie była wcześniej wydana.

Więcej na ten temat:

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

HUDY

Ptaki Nocy to spore zaskoczenie, chyba nikt sie nie spodziewał tego tytułu.
Injustice dla mnie obowiązkowo, do tego Kosmiczna Odyseja i Batman EGO. Noir fajnie ze ida dalej lecz finansowo nie na moje progi :'( Czekam niecierpliwie tajemniczego Bat tytułu o którym mówił Tomasz Kołodziejczak ,który szykują na Dzień Batmana.

Juby

#593
Obstawiam Batman: Venom, lub Miecz Azraela, a w marcu przyszłego roku w końcu Knightfall. :) < marzyciel >

Cytat: Q w 01 Maj  2021, 13:26:45Wydanie Noir "Gotham w świetle lamp gazowych" poza tytułową historią będzie zawierać jeszcze kontynuację pt. "Master of the Future", która nie była wcześniej wydana.
Wiem Q, w USA też jest takie wydanie NOIR i właśnie ono ma 120 stron. W sklepie Atom można je kupić za 110 zł, a tam zawsze liczą sobie drożej niż Egmont za polskie wydania.

https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-NOIR-GOTHAM-BY-GASLIGHT-HC/123523?gclid=EAIaIQobChMIg4zV0uqo8AIVgQWiAx0VnAalEAQYAiABEgJMovD_BwE

kelen

Tak ku formalności - nasze wydania Noir są w większym formacie, niż te amerykańskie.

Juby

#595
Tak, zgadza się, dlatego rozumiem wyższą cenę. Ale nasze wydanie The Killing Joke w tym samym formacie kosztuje 100 zł, więc w tym wypadku jednak wydaje się za wysoka. Ale to tylko katalog, do października może się ukazać update, a ostatecznie jeszcze mogą zmienić cenę na inną. Ew. może się okazać, że nasze wydanie zawiera materiały dodatkowe, których w oryginale nie ma i tak naprawdę będzie +200 stron. Zobaczymy.

Cytat: Juby w 30 Kwiecień  2021, 18:49:39Październik
Batman, Tom 2: Wojna Jokera. Saga - 89,99 zł (Uniwersum DC)
Ależ to musi być grubas! Moon Knight Marvela w miękkiej oprawie ze skrzydełkami kosztował 10 zł mniej przy 344 stronach, to ile będzie miał ten tom Batmana?

Juby

1. Na forum znajdziesz wątek, w którym piszemy opinie o przeczytanych komiksach z Batmanem.
2. Na forum znajdziesz wątek poświęcony nowej kolekcji (obecnie w fazie testu).
3. Wątek o Egmont nie jest żadnym z nich.

PS
Zgodnie z katalogiem, w lipcowych zapowiedziach Egmont brak jakiegokolwiek tytułu z Batmanem.

Juby

#597
Zapowiedzi na sierpień.



Straszne obsuwy z tym Batman: Death Metal. Najpierw był w zapowiedziach na pierwszą połowę 2021 roku, gdy nie pojawił się w zapowiedziach na czerwiec wydawał się pewniakiem lipcowym, ostatecznie w katalogu w końcu zapowiedziano Tom 1 na sierpień, a teraz w zapowiedziach na ten miesiąc znowu go nie ma...


Juby

#598
Zapowiedzi na wrzesień.




Juby

#599
Egmont dodał jeszcze jeden tytuł z Batmanem do zapowiedzi na wrzesień. Batman/Fortnite: Punkt Zerowy trafi do sprzedaży 7 września, album będzie liczył 156 stron, a jego cena okładkowa wyniesie 59,99 zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.