Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Alan Moore- opinie i informacje na temat komiksów

Zaczęty przez Zatrakus, 27 Czerwiec 2013, 18:55:08

Zatrakus

Nie jestem pewien czy ju? istnieje podobny w?tek- mianowicie taki, w którym mo?na by dyskutowa? na temat dotychczasowych i przysz?ych wyda? komiksów Moore'a.

Ja na ten przyk?ad teraz(dopiero?) dowiedzia?em si?, i? planowane jest wydanie  Before Watchmen(chocia? to nie Moore'a, acz wychodz?ce od jego pomys?u, wykorzystuj?ce jego ?wiat i postaci) oraz, co istotniejsze, ponowne wydanie samych Stra?ników. Czy wiadomo ju? co? wi?cej na temat tego ponownego wydania?
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

kelen

Już dawno temu o tym informowałem w wywiadzie z Kołodziejczakiem i ludzie jakoś nie specjalnie się tym chcieli zainteresować. No trudno.
Wznowienie "Watchmen" będzie w twardej oprawie i premiera nastąpi bodajże we wrześnu.

HUDY

Wznowienie Watchmen najprawdopodobniej na MGKiF w Łodzi(początek pazdziernika) . Na MGKiF możemy spodziewać się równocześnie jeszcze Batmana; Miasta Sow i Muchowego TLH. Sumując trza zaciskać pasa by to wszystko zgarnąc jednoczesnie.

Rado

#3
Wtedy, chyba jeszcze Zatrakusa nie by?o na forum kiedy robi?e? ten wywiad.

No tak. Reedycja WATCHMEN na jesie?, na twardo w jednym tomie. Ja jestem bardzo podjarany. Tutaj masz linka do tego wywiadu.

Wyj?cie z jaskini - Odcinek 2 - Pyrkon 2013 Wywiad z Tomaszem Ko?odziejczakiem


Generalnie fajny temat. Wybitnym specjalist? od Alana Moore nie jestem. Mo?na powiedzie?, ?e dopiero go odkrywam na powa?nie, ale ju? sta? si? dla mnie ulubionym scenarzyst? numer dwa - zaraz po Neilu Gaimanie. Z komiksów jego autorstwa wydanych przez Egmont mam zaledwie:

-Lig? Niezwyk?ych D?emtelmenów tom 1
-Liga Niezwyk?ych D?entelmenów Stulecie 3 tomy
-V for Vendetta - by? ten komiks wydany przez Egmont Post, ale si? nie za?apa?em wtedy. Mam jendotomowy orygina?
-Saga o Potworze z Bagien 2 tomy

Generalnie, poza tomami LND Stulecie, wszystko inne mog? poleci? ka?demu wielbicielowi komiksowego medium. Niedawno kupi?em drugi tom Potwora z Bagien i ten komiks ABSOLUTNIE zmia?d?y? me jajca swoj? zajebisto?ci?. Jest rewelacyjny! Pierwszy tom Swamp Thinga równie? fajny, ale moim zdaniem dwójka bije go na g?ow?.

Na mojej li?cie komiksów do kupienia, run Moore'a Potwora z Bagien jest wysoko na li?cie. Niestety ju? w oryginale, bo w naszym j?zyku wysz?y tylko dwa pierwsze tomy. Podobno s?aba sprzeda?. Planuj? te? kupno tytu?u "Zagubione dziewcz?ta". To akurat nie z Egmontu, a z Mroja Press.

franek

Taka poprawka - V for Vendetta wydany przez POST a nie przez EGMONT.


Show Must Go On!!!

Rado

#5
Masz racj?. Moja pomy?ka.

Na mojej li?cie jest jeszcze PROMETHEA. Ostatnio ciekawe rzeczy przeczyta?em o tym tytule. No i do tego Williams III rysuje. A je?li chodzi stricte o unwersum DC i superhero, to taka sk?adaneczka jest dost?pna.

http://multiversum.pl/p/1061/38484/dc-universe-by-alan-moore-sc--dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

@Zatrakus - mo?e warto by by?o zmieni? nazw? tematu na ogólny o tytu?ach napisanych przez Moore'a? Zgadzasz si??


Zatrakus

@Rado: Jeden tom w twardej oprawie? To znaczy coś jak Absolute Edition? W takim razie- Egmont już ma moje pieniądze.

Przy tym zgadzam się z sugestią- nazwę i treść tematu już zmodyfikowałem.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Rado

Zgadza się. Jeden tom w twardej oprawie w ramach serii "Mistrzowie Komiksu". Pan Kołodziejczak zaczyna o tym mówić około szóstej minuty wywiadu.

Ale nie jak absolute edition. To jest jeszcze coś innego w zwiększonym formacie.

Rado

Jakby ktoś był zainteresowany, to, w niezłej cenie, dostępna jest taka oto książka:

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/148326-bill-baker-alan-moore-wywiady

Ja zamówiłem.

Johnny Napalm

Rado, te "Zagubione dziewczęta" to komiks narysowany/namalowany przez jego żonę? Hm... mocno rozerytozowana pozycja. :P
Ktoś wie o co chodzi z tym wydaniem trójwymiarowym Ligii od Egmontu z dołączanymi okularami 3D? Czy to pojawi się jeszcze w tym roku, czy na początku 2014?
Hm... okulary Egmontowi pewnie zostały jeszcze po Kaczorze Donaldzie i dlatego chcą je tak rozdawać (ekhm... sprzedawać). ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Anonimowy Grzybiarz

Przeczyta?em dzi? "Black Dossier" i musz? przyzna?, ?e to ?wietny komiks, nie ust?puj?cy innym tomom Ligi, a niektóre nawet przewy?szaj?cy. Szkoda, ?e Egmont nie wyda? tego komiksu przed "Stuleciem", bo po jego lekturze fabu?a tamtej trylogii jest bardziej zrozumia?a.
Jak zwykle u Moore'a pe?no tu smaczków, a od intertekstualnych nawi?za? komiks wr?cz p?ka (wi?kszo?ci pewnie i tak nie wy?apa?em). To miejscami trudna i wymagaj?ca lektura (zw?aszcza stylizowane dodatki stanowi? wyzwanie), potwierdzaj?ca geniusz Brytyjczyka. Owe dodatki (czyli wn?trze tytu?owych akt) s? w?a?nie najciekawsze - notatki na temat poprzednich Lig, zapisy spotka?, niedoko?czona sztuka Szekspira, fragmenty pami?tników Miny i wiele wiele wi?cej. Na koniec zostaje zabawa z 3D.
?wietna pozycja, dobrze ?e w ko?cu pojawi si? po polsku. Jestem ciekaw jak Egmont poradzi sobie z tym komiksem edytorsko. Ch?tnie wróc? do tego komiksu jak ju? zostanie u nas wydany, mo?e znajd? kolejne smaczki.

Kto? z Was czyta??

Rado

CytatSzkoda, że Egmont nie wydał tego komiksu przed "Stuleciem", bo po jego lekturze fabuła tamtej trylogii jest bardziej zrozumiała.

Tak? No to może jak już Egmont wyda BD, wrócę do lektury "Stulecia", bo faktycznie momentami tam było strasznie. Pamiętam, że prowadzący Tygodnik Kulturalny - Michał Chaciński - stwierdził coś w stylu, że "Moore to już pisze tylko dla siebie". No i ja się z nim wtedy zgodziłem. Zobaczymy teraz, jak już przeczytam BD. Również oczekuję tej pozycji z niecierpliwością.

Johnny Napalm

Aha, to był lokaj...
A serio, właśnie o BD mi chodziło kiedy pisałem o 3D. Komiksu jeszcze nie czytałem, ale o tych smaczkach w nim zawartych dużo mi opowiadał szef CK. Ten album muszę mieć koniecznie, szczególnie, że wbrew pozorom nie zapowiada się na bardzo drogi - te okularki 3D są kupowane przez Egmont w śmiesznej cenie w Chinatown, no... tylko sprzedadzą je z niemałą marżą. Ale i tak kupię. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Anonimowy Grzybiarz

Nie chcę Cię martwić, ale wydaje mi się, że BD może być jednak drogi. Jak zobaczysz to zrozumiesz - mnóstwo dodatków, różne rodzaje papieru, niesamowite stylizacje na rzeczy z poprzednich epok (współczuję tłumaczowi) a i okulary też fajne. Niemniej komiks wart jest z pewnością swojej ceny, jaka by nie była.

Johnny Napalm

Ale chyba magicznej ceny 150 zł chyba nie przekroczą, prawda? Są pewne granice ceny, a dwie bańki to nie są pieniądze, które bym na niego wydał. Musiałbym już mieć kompletnego świra na punkcie komiksów, żeby to zrobić. A z tego co napisałeś wynika, że to rzeczywiście będzie przełomowe wydarzenie na polskim rynku wydawniczym. Warto czekać... i poczekać na cene, którą zapoda za niego Egmont.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...