Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

HUDY

LelekPl juz wiem popelnilem blad ,a mianowicie ten grób byl w Imperium Pingwina sorki hehe na wytłumaczenie mogę powiedzieć ze przeczytalem IP po Nocnej trwodze wiec z tad moje zakręcenie ;)

MrInsane

Witam serdecznie otóż mam takie pytanie
Z jakiego komiksu pochodzi poniższy obrazek? Bardzo mnie on zaintrygował i właśnie ciekawi mnie gdzie Batman posiadał taki pancerz. Za odpowiedź dziękuje
http://static.comicvine.com/uploads/original/11113/111138217/4157323-6263469204-batma.jpg

kelen

Batman #35 z New 52. 1 rozdział obecnie trwającej historii Endgame.

To pancerz, który ubrał do walki z
Spoiler
członkami Justice League (dlaczego z nimi walczył?
Spoiler
okazali się być pod wpływem trucizny Jokera)
[Zamknij]
[Zamknij]
.

LelekPL

<głosem faceta od trailerów> Tego lata, kelen w filmie "O jeden spoiler za daleko" :D

lady_ozzy

Wpad?a mi ostatnio w r?ce seria 'The Return of Bruce Wayne'... no i wszystko by?oby super, gdybym wiedzia?a dlaczego Bruce wraca i ewentualnie co by?o jak ju? wróci?. Jaki komiks (b?d? seri?) powinnam pozna?, ?eby si? tego dowiedzie? ? Z góry dzi?kuj? za odpowied? :)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

kelen

"The Return of Bruce Wayne" to bezpo?rednia kontynuacja losów Batmana z "Final Crisis", gdzie Darkseid wys?a? go swoimi promieniami Omega do przesz?o?ci, aby... no có?, je?li przeczyta?a? ten album, to ju? wiesz dlaczego. Sama historia dzieje si? w pewnym momencie równolegle z "Batman and Robin" Morrisona, gdzie wida?, co si? dzieje w Gotham bez Bruce'a. Bezpo?rednio po "The Return of Bruce Wayne" dzieje si? akcja z "Batman and Robin #16".

Generalnie ca?a saga Morrisona jest rozbudowana, wi?c ?eby j? w komplecie zrozumie?, trzeba j? po prostu czyta? od pocz?tku.

MJ

Wie ktoś może ile łącznie jest komiksów wydanych i związanych z wydarzeniami w Endgame?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

Do Endgame były następujące tie-iny:

"Batman Annual" #3
"Detective Comics: Endgame" #1
"Gotham Academy: Endgame" #1
"Batgirl: Endgame" #1
"Arkham Manor: Endgame" #1

MJ

Dzięki wielkie, a nie ma nic na przykład co do tego ja Joker załatwił Ligę ? Bo bardzo podobały mi się te długie monologi z Death of family i myślałem że może w tym wypadku też coś takiego dostaniemy .
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen


blackout

Czytaj?c Death of The Family jak i Endgame mia?em wiele pyta?. By?em jednak pewien, ?e wszystko si? wyja?ni w ostatnim numerze Endgame. Tak jednak si? nie sta?o a moim zdaniem Snyder sam pogubi? si? w tym co wcze?niej napisa?. Tutaj napisz? dlaczego.


1. Zatem Joker by? nie?miertelny i by? tutaj od pocz?tku Gotham czy nie?

2. Czy Joker posiada? dodatkowe specjalne moce np. gdy podpali? pokój Gordon'a? czy mo?liwo?? dostania si? pod czyje? ?ó?ko i przebywanie pod nim bez wiedzy ?pi?cego?

3. Sk?d te muchy na pocz?tku Endgame? Czy?by sugestia, ?e Joker jest czym? wi?cej ni? cz?owiekiem? Mucha to symbol Beelzebuba.

4 Sk?d Joker wiedzia? co robi? Bullock w czasie gdy on masakrowa? komisariat? Sk?d Joker wie gdzie Gordon chowa swoje papierosy (mimo, ?e nawet Barbara tego nie wie)?

5. Jak Joker pozna? to?samo?? Batman'a? Czy?by gdy dosta? si? do jaskini i podrzuci? kart??

6. Jak uda?o mu si? SAMEMU wydoby? z batcave wielkiego dinozaura i inne rzeczy??????

7. "Talons are trained to tell the truth. When Boone tried to convine me that Joker had been operating in his time, I knew He was Lying"-co??????????????????? Zatem skoro s? wytrenowani by mówi? prawd? i Batman wie o tym to dlaczego twierdzi, ?e k?ama??????

8. Batman jak wida? gdy odkrywa dionesium mówi "Joker must have discovered it after I dropped him off that cliff"- co znaczy, ?e wci?? nie wierzy, ?e Joker to rzeczywi?cie Pale Man? Skoro Batman my?li, ?e Joker odkry? dionesium po DoTF to jak uda?o mu si? wcze?niej dokonywa? rzeczy niemo?liwych np. dostanie si? do Batcave i zostawienie karty?

9.Na ko?cu Batman drwi sobie z niego twierdz?c, ?e mu wierzy i ?e Joker to rzeczywi?cie Pale Man. Joker robi wszystko by dosta? si? do jeziorka z dionesium bo wie, ?e bez tego nie prze?yje (!!!!!)
Zatem WTF???? Joker zdo?a? dosta? si? do Batcave pod wod? a? 2 razy bez tlenu, prze?y? ?miertelne postrzelenie przez Gordon'a a teraz potrzebuje dionesum by prze?y?????  Czy Crazy Quilt nie wykaza?, ?e jest inaczej????

10. Joker na zdj?ciu sprzed dziesi?tków lat. Zdj?cia sfabrykowane? No raczej to nie wygl?da na sfabrykowane...

11. W jaki sposób pomimo próbki dionesium uda?o si? cofn?? to co zrobi? Joker? Jak podano tysi?com zainfekowanym antidotum?

Ok. Niech kto? mi to wszystko postara si? wyt?umaczy?:]

kelen

1. Nie był. To "przepraszanie" Batmana na końcu było sarkastyczne.

2. Pewnie leczył się swoim odkrytym lekiem.

4. Metoda Jokera głównie polega na zastraszaniu. Całkiem możliwe, że dobrze się domyślił i tyle. Albo ma dobre sposoby na to, aby się tego dowiedzieć. Tego typu rzeczy w przypadku takiej postaci działają dużo lepiej, gdy wiemy o nich jak najmniej, wtedy budowanie szaleństwa i tego, jak bardzo niebezpieczna jest owa osoba jest bardzo silne, ale to tylko moja interpretacja.

5. Tego nie ma powiedzianego wprost, ale prawdopodobnie wiedział to od początku. Po tym, jak Batman odrzucił jego "miłość", Joker już nie zamierzał się z nim bawić, więc przestał udawać, że tego nie wie. Jeśli chcesz koniecznie kanonicznego rozwiązania, to cała historia Morrisona z Hurtem jest w New 52 w pewnym stopniu kanoniczna, w związku z tym działalność Jokera też - a tam też (nie w prost) było widać, że Joker wie/dowiedział się.

6. A skąd wiesz, że zrobił to samemu?

7. To raczej kwestia tego, że nie chciał tego do siebie dopuścić.

8. Chodzi o dostanie się do Bat Cave po ich pierwszym starciu wspomnianym w DotF?

9. A to nie tak, że sobie po prostu dawkował za każdym razem, kiedy potrzebował się wyleczyć? JA to przynjamniej tak zrozumiałem.

10. Joker już robił wiele różnych dziwnych rzecz, sfabrykowanie tego typu dowodów też nie powinno być dla niego problemem.

11. To ma jakieś znaczenie? Pewnie w formie jakiejś masowej szczepionki. I tyle.

blackout

Ok :D To sprowadzam to do paru kolejnych pytań:P

Co mam rozumieć jako odp 2. "leczył się swoim lekiem"- dionesium? Można się wyleczyć po tym gdy dostanie się śmiertelny strzał i tuż po tym podać sobie to jako lekarstwo?

Skąd zatem te efekty specjalne? Wszystko ustawił by wyglądało, że ma "moce"?

Skoro Joker dostał się do Batcave NIM PO RAZ PIERWSZY spotkał się z dionesium (przynajmniej tak myśli Batman) to jak tego dokonał? Doczepił się do łodzi i dokonał tego czego nawet Batman nie byłby w stanie jak to stwierdzono w DoTF?:p Na to wygląda bo w Endgame robi to samo pokonując tą samą drogę wpław:)

No to Talon kłamał czy nie?:P

Lord Makaron

#733
Hmm, myślę, że duże znaczenie ma tutaj jak zawsze przy Snyderze zostawianie niedopowiedzeń i otwartych furtek dla bohatera jakim jest Joker i pewnie się nigdy nie dowiemy.

Mam z kolei inne pytanie, bo czytam tylko Detective Comics i Batmana z obecnych runów: jaki wpływ ma zmiana Batmana na Justice League? Czy
Spoiler
Gordon
[Zamknij]
jako nowy gacek pojawi się również u boku Supermana w B&S?

kelen

Do oznaczania spoilerów jakby co jest tag [ spoiler] (bez spacji).

Justice League zdaje się toczyć jeszcze przed Endgame, bo tam
Spoiler
Batmanem nadal jest Bruce.
[Zamknij]
Natomiast w przypadku Batman/Superman,
Spoiler
Batmanem jest już Gordon.
[Zamknij]