Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Absurdy w filmach o Batmanie...

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Lipiec 2008, 11:16:41

Juby

Ale Pingwin Danny'ego DeVito i tak by? zajebisty. ;)

Mikoto

I w ogóle lepszy od komiksowego moim zdaniem. Taka tragiczna, niejednoznaczna postać to była ;).

(A)nonim

Rzeczywiście lepszy. Komiksowy oczywiście jest świetny, ale ta interpretacja była po prostu ciekawsza.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

#63
Dostrze?one przeze mnie absurdy w Batmanach Nolana. To co wymieni? z Begins b?dzie krótkie, bo jak g?osi?y has?a reklamuj?ce film "Dla twórców Batman - Pocz?tek to: (...) film dopracowany w najdrobniejszym szczególe", z czym w du?ej mierze si? zgadzam.

B   A   T   M   A   N      B   E   G   I   N   S

1. Linka w wyrzutni haków Batmana jest zdolna unie?? oko?o 160 kg. Wayne wa?y 87 kg + kostium i ekwipunek to ju? b?dzie ponad 100 kg. A niestety w ró?nych scenach widzimy go podnosz?cego Falcone'a lub Rachel z ch?opcem, co na moje oko przekracza limit wagowy.
2. Akcja w Arkham rozpoczyna si? wczesnym wieczorem, kiedy nie jest jeszcze zbyt ciemno. To jak Batman niezauwa?enie dosta? si? pod o?rodek swoim Batmobilem, bo gdy nim odje?d?a wszyscy s? zaskoczeni?
3. Batman gasi w Thumblerze ?wiat?a, cofa si? i policja go ju? nie widzi. Ta jasne? Nagle poznika?y wszystkie latarnie obok jezdni.
4. Ra's zostawia pod rezydencj? Wayne'a dwóch swoich ludzi. Alfred aby uratowa? Bruce'a nokautuje jednego. A co si? sta?o z drugim?
5. Przyda?oby si? jakie? zdanie czy ester egg, sugeruj?cy, ?e w mie?cie od tygodni dochodzi do ma?ych histerii/halucynacji w?ród ludzi gotuj?cych sobie wod? w domu. Albo tekst od Ra'sa, ?e ludzie nie odczuwali do tej pory efektów toksyny, bo dawka gotuj?cej wody np. w czajniku by?a zbyt ma?a.

Wszystkie 5 to dla mnie detale. Kto? si? kiedy? czepia?: "Wszyscy Chi?czycy w filmie mówi? po angielsku" - takie rzeczy wyst?puj? w setkach filmów akcji (chyba w ka?dym Bondzie). Kto? inny te? kiedy? napisa?, ?e nie wiadomo jak Wayne przez 7 lat nie zapomnia? jak si? je?dzi i w po?cigu prawdziwy z niego kierowca rajdowy. ?aden absurd, bo przecie? widzimy, ?e przy Foxie uczy? si? prowadzi? Thumblera, w dodatku ma to miejsce kilka dni przed po?cigiem wi?c móg? jeszcze ?wiczy? i poznawa? jego wszystkie mo?liwo?ci. No i ostatnia rzecz, któr? wielu wytyka palcami - maszyna odparowuj?ca wod?. To jest film z elementami sci-fi, gdzie Batman ma ró?ne nieistniej?ce gad?ety. Jak dla mnie mo?liwo?ci maszyny nie tylko nie s? g?upie, ale tak?e pasuj? do konwencji filmu (absolutnie nigdy mi to nie przeszkadza?o, maszyna dzia?a tak jak j? twórcy wymy?lili, czyli "nieodparowywuje wody z ludzi").

T   H   E      D   A   R   K      K   N   I   G   H   T

1. Wiem ?e brak krwi jest spowodowany kategori? wiekow? i to bardziej wpadka techniczna ni? absurd. Rozumiem brak krwi w scenach bójek ale kompletnie nie rozumiem, jak kto? mo?e dosta? w ramie ze strzelby, a drugi kilka kulek w brzuch, przy czym nie wylatuje z nich, ani kropla krwi (mowa o prologu)?
2. Ludzie nie reaguj? na to, ?e z banku (w którym pada?y strza?y) wyje?d?a autobus szkolny!
3. Joker ukrad? 68 milionów dolarów i móg? kupi? informacje, gdzie odb?dzie si? narada mafii. Ale jak w takim razie oni sprawdzili teren, skoro clown wszed? i wyszed? bez problemu (zero obstawy pozosta?ych drzwi)?
4. Mo?e si? czepiam na wyrost, ale nie wyja?niono sk?d Wayne wiedzia?, ?e z windy zaraz wyjdzie Joker (cho? domy?lam si?, ?e zobaczy? jakie? zamieszanie na dole, bo w poprzedniej scenie sta? na balkonie).
5. Batman z Rachel spadli na dach taksówki i le??. A co z Jokerem? Nie wiem po co Nolan wycin?? scen? jego ucieczki, przez to owa sekwencja akcji wydaje si? urwana w po?owie. :-\
6. Sk?d Batman wiedzia?, gdzie jest Dent i Shiff Thomas?
7. Rozumiem, ?e w takim mie?cie jak Gotham Joker móg? kupi? informacje, gdzie przeje?d?a konwój z Dentem. Jednak policja da?a si? wp?dzi? w zasadzk? pod ulic? jak banda debili, tylko dlatego, ?e kto? im powiedzia? "Nie zatrzymujcie si? ze wzgl?du na wszystko". :P
8. Joker i jego ludzie "wal?" w policj? wszystkim co maj?, a ta w ogóle nie odpowiada ogniem. Wóz opancerzony nawet nie próbuje przyspieszy? ?eby uciec (a przez ?mieciark?, nie mo?e zwolni?).
9. Joker strzela raz z RPG, potem strzela drugi raz... Szkoda tylko, ?e w radiowóz przed Dentem, a nie w niego (po co?).
10. Wiem ?e Batman si? spieszy? aby ocali? Denta, ale rozwalanie stoj?cych aut to przesada. A jakby kto? w którym? by?? Przypadkiem z?ama?by swoj? zasad? "Nie zabijam!".
11. Sk?d Joker wiedzia? gdzie ustawi? swoich ludzi aby ci "zdj?li" linkami helikopter policyjny? Ubezpiecza? si? na wypadek jakby co? posz?o nie tak, a to by? pierwszy zjazd na trasie? ::)
12. Flip Tira. Albo p?k?y by te dwie cienkie Bat-linki, albo wyrwa?yby si? one z asfaltu, albo ci??arówce odpad?by zderzak. Do ?adnego flipa by nie dosz?o.
13. Joker strzela w samochód wielkim snopami iskier, które nie pozostawiaj? po sobie ?ladu na karoserii.
14. Przed tym jak Gordon z?apa? Jokera jeden z ludzi clowna porazi? si? pr?dem. A drugi, który tam sta?? Zasn?? czy co?
15. Nie wiem po co gliniarze zostawiali kogo? w sali przes?ucha? razem z Jokerem (mo?e ?eby ten si? nie zabi? pot?uczonym szk?em?), ale czemu detektyw Stephens nie w?o?y? mu z powrotem kajdanek na r?ce (?eby ten mia? ?atwiej uciec)?
16. Joker jako jedyny spodziewa? si? wybuchu i jest z niego niez?y twardziel bior?c pod uwag? jego dotychczasowe wyczyny. Tylko dlaczego od wybuchu wszyscy stracili przytomno??, a on jedyny nie? ?eby mia? ?atwiej uciec (znowu)? Jego ucieczka jest zaskakuj?ca i fantastyczna, ale mocno naci?gana.
17. Wiem ?e wygl?d Two-Face'a mia? by? mniej realny, a bardziej zbli?ony do komiksów. Jednak czy bez powieki, nie wysch?o by mu oko? Jest to dla mnie troch? g?upie bo z wyschni?tym okiem, wygl?da?by on jeszcze brzydziej - czyli lepiej. Bez po?owy wargi jego mowa te? nie by?aby tak nienaganna.
18. Niestety nie wyja?niono nam, jak Two-Face wymkn?? si? ze szpitala i czym si? pó?niej przemieszcza?. A wystarczy?oby pokaza? krótk? scen?, w której zamykaj? si? tylne drzwi szpitala, Joker krzyczy "Mo?esz po?yczy? mój samochód", a pó?niej zerka w pusty pokój, gdzie jeszcze przed chwil? le?a? Dent.
19. Na ko?cu Gordon mówi co? o pi?ciu osobach zabitych przez Denta. Sk?d on wyliczy? te pi?? osób?


W TDK Nolan skupi? si? na tym, o czym ma opowiada? historia, ni? na tym aby trzyma?a si? ona jak najbardziej kupy. Szczególnie wida? to po scenie po?cigu, gdzie niemal wszystko pozbawione jest pozorowanej realno?ci, bo dla re?ysera wa?niejsze by?o stworzy? jak najbardziej spektakularn? akcj? i nakr?ci? j? nowymi kamerkami. :P Spójrzcie ile wymienionych przeze mnie absurdów pochodzi tylko z tej sceny - wi?cej ni? z ca?ego BB. Rozumiem tych, którzy czepiaj? si? TDK bo przez dziury scenariuszowe napraw? mo?e on si? komu? nie spodoba? (znam dwie takie osoby). Jednak niektóre b??dy wytykane s? na wyrost. Np. gadanie, ?e Wayne powinien mie? ochron? na przyj?ciu (w BB na urodzinach te? nie mia? ochrony i w ogóle nic by ona nie zmieni?a), albo to ?e nikt nie zauwa?y? Jokera przebranego za glin? (dla mnie jest to fajne pokazanie, ?e "najciemniej czasem jest pod latarni?), albo to ?e nie by?o policji, kiedy Joker od tak wyszed? sobie ze szpitala (przecie? policja nie spodziewa si?, ?e zamachowiec wejdzie do szpitala, którego ma zaraz wysadzi?, a przecie? trzeba si? odsun?? od strefy zagro?enia), niektórym nie podoba si? te? ?mier? Maroniego (nie ma nic nadzwyczaj przesadzonego w tym, ?e Dent wyszed? z wypadku bez szwanku). Sonar w ogóle mi nie przeszkadza (to samo co maszyna odparowuj?ca wod?) i dra?ni mnie te? czepianie si? "jak Joker pod?o?y? ?adunki wybuchowe na barkach i w szpitalu" - ten kole? zgarn?? od Lau miliardy dolarów, w mie?cie gdzie szerzy si? korupcja i strach, móg? zrobi? w nim absolutnie wszystko. Gadanie "Jedna barka powinna wybuchn??" te? jest dla mnie tylko czyj?? subiektywn? opini? (mi to absolutnie nie przeszkadza).

Kiedy? ostro skomentowa?em twórc? "50 prawd o TDK" z KMFu i w wi?kszo?ci nadal bym to podtrzyma? (zreszt? autor pod naporem mojej krytyki skorygowa? swój artyku? i cz??? prawd uniewa?ni?, cz??? opisa? jako ?art, i w sumie artyku? powinien si? nazywa? "mniej ni? 50 prawd...").
Wymienione przeze mnie absurdy, oraz to co opisa?em powy?ej + jeszcze jakie? rzeczy, które komu? przeszkadza?y = i tak mniej ni? 50 prawd (s?dz?, ?e maksymalnie 25-30). Ale go?ym okiem wida?, ?e TDK ma znacznie wi?cej b??dów od BB (tak?e technicznych - wed?ug moviemistakes.com jest to wynik 42 do 68).

kelen

Cytat3. Jak Batman przetransportowa? Thumblera z Wayne Enterprises do jaskini pod swoj? rezydencj? (czego? nam nie wyja?nili)?
Pono? by?a kr?cona scena, w której Bruce przewozi Tumblera do jaskini. Gdzie? w jakiej? ksi??ce s? zdj?cia z tej sceny (chyba o tym pisa? Woland w jednym z dzia?ów o BB)

Cytat2. Wiem, ?e Joker ukrad? 68 milionów $ i móg? kupi? informacje, gdzie odb?dzie si? narada mafii, ale jak w takim razie oni sprawdzili teren, skoro clown wszed? i wyszed? bez problemu (zero obstawy pozosta?ych drzwi)?

Mo?na si? domy?la? tylko, ?e Joker ma na to swoje sposoby. I ludzi. :)

Cytat3. Mo?e si? czepiam na wyrost, ale nie wyja?niono sk?d Wayne wiedzia?, ?e z windy zaraz wyjdzie Joker (mo?na si? tylko domy?la?).

Hmm, mnie si? zdaje, ?e po prostu dosta?/us?ysza? cynk w ostatniej chwili, jak akurat Joker ju? wkroczy? do akcji.

Tak swoj? drog?, uwielbiam t? scen?.

Cytat4. Batman z Rachel spadli na dach fury i le??. A co z Jokerem? Nie wiem po co wycinali scen? jego ucieczki, przez to ta sekwencja akcji wydaje si? urwana w po?owie.

Zgadzam si?. Nie wiem czemu j? wycieli. A fajna fota promocyjna z niej chocia? zosta?a.

Cytat6. Rozumiem, ze w takim mie?cie Joker móg? kupi? informacje, gdzie przeje?d?a konwój z Dentem, ale ci dali si? jak debile wp?dzi? w jego sid?a pod ulic?, bo kto? im powiedzia? "Nie zatrzymujcie si? ze wzgl?du na wszystko!".

A ten ca?y konwój to nie przypadkiem w?a?nie takie specjalne zagranie, ?eby jak najbardziej si? da? wrobi?, ?eby wywo?a? Jokera?

Cytat15. Wiem, ?e wygl?d Two-Face'a mia? by? ma?o realny, za to zbli?ony do komiksów. Jednak g?upie jest to, ?e bez powieki, nie wysch?o mu oko. Jest to dla mnie g?upie tym bardziej, ?e z wyschni?tym okiem, wygl?da?by on jeszcze brzydziej (czyli lepiej).

Ciesz si?, ?e chocia? wyja?nili, czemu prawie idealna po?ówka twarzy jest oszpecona. W komiksie mieli takiego skilla, ?e potrafili chlusn?? kwasem z butelki tak, ?eby wyl?dowa? idealnie na po?ówce twarzy.

Cytat17. Na ko?cu Gordon mówi co? o pi?ciu osobach zabitych przez Denta. Ja si? pytam, sk?d on wzi?? jakie? pi?? osób?

Albo b??dnie uznali niektóre zgony za sprawk? Denta, albo które? z nich nam nie pokazano.

Juby

Cytat: kelen w 29 Marzec  2011, 19:39:05
Ponoć była kręcona scena, w której Bruce przewozi Tumblera do jaskini. Gdzieś w jakiejś książce są zdjęcia z tej sceny (chyba o tym pisał Woland w jednym z działów o BB)

Niby tak, ale co, podjechał nim i wskoczył do jaskini (bez sprawdzania, czy się mieści). W dodatku jadąc nim, każdy mógł zobaczyć wóz (chyba lepiej byłoby go przewieźć w jakiejś ciężarówce).

Cytat: kelen w 29 Marzec  2011, 19:39:05
Hmm, mnie się zdaje, że po prostu dostał/usłyszał cynk w ostatniej chwili, jak akurat Joker już wkroczył do akcji.

Tak swoją drogą, uwielbiam tą scenę.

Mi się wydaje, że stając na balkonie zauważył, że coś jest nie tak na dole...

I tak swoją drogą, to chyba moja ulubiona scena z TDK. ;D

Cytat: kelen w 29 Marzec  2011, 19:39:05
A ten cały konwój to nie przypadkiem właśnie takie specjalne zagranie, żeby jak najbardziej się dać wrobić, żeby wywołać Jokera?

Wiem, że mieli być taką przynętą, ale władze mogłyby poświęcić życie kilkunastu policjantów, aby złapać Jokera, to debilne. :P

Cytat: kelen w 29 Marzec  2011, 19:39:05
Albo błędnie uznali niektóre zgony za sprawkę Denta, albo któreś z nich nam nie pokazano.

No właśnie, nie pokazano o co mu chodzi. :-\


kelen

Jeśli chodzi o Tumbler, to wiesz, ta głupota pojawia się wszędzie. Komiksy, filmy, gry, whatever. Czemu nikt nigdy nie zauważył Batmana jadącego i znikającego w okolicach Wayne Manor?

bart-allen

jeden z największych syfów to zabijający batman
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

vincent

Może ktoś dać znać o jakiej fotce promocyjnej mowa? (wycięta scena ucieczki Jokera z imprezy)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen


vincent

Nigdy wcześniej jej nie widziałem, wielkie dzięki.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen

To była jedna z pierwszych fotek, które publikowano na stronach promocyjnych TDK. Obrazkowi towarzyszył krótki klip audio, w którym był fragment dialogu ze słowami Jokera "Tonight you gonna break your one rule".

Funky

Zawsze mnie zastanawiało który on palec pokazuje?. Czyżby "fuck" w stronę widzów? :P A i jest scenka w "TDK" którą uważam za absurd. To moment w którym bandyci wystrzeliwują linę na dach banku. Ciekawe w jaki sposób wbiła się w mur na tyle mocno że dwóch dorosłych mężczyzn było wstanie się spuścić na dach. Zresztą motyw autobusu też uważam za głupotę i to że nikt z mieszkańców Gotham nie zareagował na to. (bus wyjeżdża a przechodnie sobie idą :P)

kelen

On tam nie pokazuje palca, on ma obie ręce "w trakcie" ich składania do takiego układu jak tu chociażby - http://bestgamewallpapers.com/files/dc-universe-online/joker-smile_wide.jpg . Albo do klaskania.

Adolf

CytatPono? by?a kr?cona scena, w której Bruce przewozi Tumblera do jaskini. Gdzie? w jakiej? ksi??ce s? zdj?cia z tej sceny (chyba o tym pisa? Woland w jednym z dzia?ów o BB)

A my?la?em, ?e jest w jaki? dodatkach DVD/Blue-Ray.

A jak si? zastanowi?, to nawet mo?liwe jest znikni?cie Tumlera niezauwa?one, ale wymaga to wielkiej organizacji. Rezydencja zapewne jest pod miastem w jakim? lesie. A w nocy ruch samochodowy jest prawie zerowy, wi?c ?eby wyeliminowa? ten jeden samochód na 10 minut to pewnie na ulicy jeszcze Alfred patrzy w jaki? ukrytych kamerach no i daje znak, ?e mo?e da? szybko nura w las. Potem tylko wyj?? przegrabi? ?lady opon i git.

Cytat3. Mo?e si? czepiam na wyrost, ale nie wyja?niono sk?d Wayne wiedzia?, ?e z windy zaraz wyjdzie Joker (mo?na si? tylko domy?la?).

Ja to od pocz?tku sobie t?umacz? tym, ?e przecie? mia? monitoring gdzie? i zobaczy?, ?e przebijaj? si? przez ochron?. Ale mnie bardziej zastanawia czemu jak wiedzia?, ?e jad? wind?, to ich tam jako? nie zamkn??. Wy??czy? wind?, albo nawet pr?d w ca?ym budynku... Chcia? zaszpanowa? i za?o?y? strój Batmana :D ?e te? Jokera nie zastanowi?o sk?d tak nagle si? tam pojawi? Batman.

Cytat1. Linka w wyrzutni haków Batmana jest zdolna unie?? oko?o 160 kg. Wayne wa?y 86 kg + kostium i ekwipunek to ju? b?dzie ponad 100 kg. A niestety w ró?nych scenach widzimy go podnosz?cego Falcone'a lub Rachel z ch?opcem, co zdecydowanie przekracza limit wagowy.

No ciekawe to. Ca?e urz?dzenie z link? w filmie jest niemo?liwie ma?e. A linka d?uga. Takie urz?dzenia Batman musi mie? ze dwa. No i pogromcy mitów kiedy? skonstruowali podobne urz?dzenie i oczywi?cie by?o sporych rozmiarów i z tego co pami?tam w?a?nie, to nie wci?ga?o do ko?ca.